Poczucie własnej wartości (samoocena)

Hasiok.

Badanie osobowości -Wyniki

przez louise 12 kwi 2006, 17:25
Witam,
Mam kilka pytań
Czy robiono wam badanie osobowości ?
Jeśli tak czy czytaliście swoje wyniki?
Ja robiłam i:
Dowiedziałam się ,że terroryzuję rodzinę,grożę samobójstwem(?!),i generalnie jestem strasznym człowiekiem.
Po wizytach u psychiatry i psychologa naprawdę odechciewa mi się żyć.
Do lekarza psychiatry trafiłam, ponieważ mam znacznie przyspieszony puls na tle nerwowym, nigdy nie groziłam nikomu samobójstwem.
Jak wy się czuliście po przeczytaniu opinii psychologa ?

przez towdy 12 kwi 2006, 18:25
jasny gwint, ja nie miałem... to można zrobić coś takiego? muszę zapytać swojego psychiatry. też chętnie się dowiem co nieco na swój temat 8)
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

ja

przez dzasti13 12 kwi 2006, 18:36
NO ciekawe ja tez powiem szczeze ze niemialam o tym zielonego poecia ze cos takiego istnieje wiec rowniez zapytam , bo ciekawi mnie co by o mnie powiedzieli! :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez louise 12 kwi 2006, 18:36
Lepiej nie ro tego badania, bo u mnie wyszła nieprawda.Potrafię zrozumieć to ,żę jestem wredna i zła.Z tym na pewno mieli rację ,ale dlqczego ktoś wciska mi kit ,że usiłuje się zabijać raczej udawać samobójstwa ,kiedy ja nigdy tego nie robiłam.
A gdy mówię lekarce o tym to patrzy się na mnie z politowaniem.
Przykładowe pytania z testu;
Czy uważasz ,że gdyby ludzie nie ponosili konsekwencji to łamali by prawo?
Czy masz wizje?
Czy czytasz pismo Święte częściej niż raz w tygodniu?
I pełno innych ,niektóre ardzo śmieszne

ja

przez dzasti13 12 kwi 2006, 18:50
Luise !
TO faktycznie dziwne pytania ?
Ale mnie to ciekawi szrzeze jestem ciekawa co by mi powiedzieli , ajak nieprawde mowia to sie tym nieprzejmuj zbytnio niebierz do siebie tak doslownie wszystkiego przeciez ty sama znasz sie najlepiej nie! i niet niemoze tego wiedziec!Pozdrawiam! :lol: :lol: :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez louise 12 kwi 2006, 19:03
Przypuśćmy ,że masz gęste wlosy a ktoś ci wmawia,że jesteś łysa .
Ty pewnie byś powiedziała : ok jestem łysa
Ja niestety jestem impulsywną babą ,która zawsze musi postawic na swoim :twisted: i starałabym się udowodnić ,że jednak nie jestem :D

przez agapla 12 kwi 2006, 19:20
Wiesz Louis wcale ci sie nie dziwię , ja po wizycie u pani psycholog a później u pani neurolog stwierdziłam że to one powinny się leczyć a nie ja.Czasami lekarze takie pierdoły opowiadają że az naprawde człowieka cos trafia. Witam cię i pozdrawiam! :lol: :lol: :lol:

przez Misjaprof.Gąbki 12 kwi 2006, 19:25
że niby jakieś testy mają powiedzieć nam o nas samych prawde? a czymże jest ta prawda? Prawda leży w nas samych. Testy to można robić na.. eh.. Nie przejmuj się czymś w co nie wierzysz.

przez atrucha 12 kwi 2006, 19:31
W ubiegłym roku psychiatra zrobił mi teścior (strasznie długi). Wyszło,że jestem już zdrowa. Wtedy (po dużej dawce Efectinu) trudno,żeby było inaczej :lol:
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

ja

przez dzasti13 12 kwi 2006, 20:01
Oj Lusie , ale bys sie zdziwila chyba niezrozumialas dobrze co do ciebie napisalam ale niewazne ja jestem bardzo impulsywna i nawet niechciala bys napewno wiedziec, a racje przewaznie musze miec , ja jestem silna babaka , niestety zle mnie ocenilas!!!!I jak by mi ktos mowil ze jestem np. lysa a ja bym miala geste wlasy to moglo by sie dziac!!!! napewno bym niepowidziala ze jestem zaprzeczajac samej sobie!!!! :roll: :roll: :roll: :roll:

przez Virginia 12 kwi 2006, 20:01
Nie bede za wiele rozwodzic sie, nad sposobem w jaki te testy badaja osobowosc i zdradzac tajemnic, bo to podstawowe narzedzie pracy psychologa.
Ale ich obiektywnosc jest wzgledna i nalezy podchodzic do nich z dystansem.

Byc moze wyszly wyniki z ktorych nie jestes zadowolona, wiekszosc ludzi by nie bylo i nie jest. Prawdopodobnie test uwypuklil pewne problemy.
I jeszcze jedno w takich testach liczy sie szczerosc. Pisze sie tylko prawde, a nie to co wydaje sie za powszechnie przyjete.
Pytania sa tak skonstruowane, ze psycholog sprawdza je wedlug specjalnego klucza i wielu Twoich odpowiedzi nawet nie czyta. Licza sie odpowiedzi na wybrane pytania, pozornie blache np czy lubisz bialy ser? itp.

Nie wiem w jaki sposob zostal przedstawiony wynik, ale na pewno nie w ten w jaki Ty o nim napisalas. Czy moglabys zacytowac dokladniej?
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez iwo4 12 kwi 2006, 22:01
A ja mialam tylko test pod katem sprawdzenia co mnie trapi i jakie mam objawy... i wlasnie na podstawie tego testu wyszlo ze mam nerwice
Witajcie wsród "wybranych"...

przez louise 12 kwi 2006, 22:30
że mam osobowość emocjonalnie chwiejną,manipuluję ludźmi(?),że żyłam kiedyś sprzecznie z przyj ętymi normami ,i mam z tego powodu w.sumienia,że ogólnie jestem beznadziejna :oops: I to zapewne prwda
pomijając próby samobójcze,ale czy to normalne ,że ja wychodzę od lekarza lub psychologa zdołowana z zaczątkami depresji której wcześniej nie miałam.
Dziękuje wszystkim za okazaną pomoc,
Dzasti ja Cię nie oceniłam, poprostu miałyśmy inny punkt widzenia :D
PS
Fajne forum,będę tu zaglądać :o

przez mamukaroli 12 kwi 2006, 23:51
Cześć Luise, czy to przypadkiem nie w Akademii Medycznej robili Ci ten test?
Studiowałam psychologię i robiłyśmy sobie z kumpelami go tak co kilka dni i wisz co zawsze wychodzi coś innego , zależy od dnia:)
Nie przejmuj się tym

[ Dodano: Sro Kwi 12, 2006 10:54 pm ]
Wynik tesru zależy nawet od nastroju w jakim w tej, danej chwili jesteś to tylko jedno z narzędzi diagnostycznych i o niczym nie świadczy.
Bo na przyk lad ja bardzo lubię zwierzęta ,a dzisiaj mój pies mnie zezłościł i jak odpowiem na pytanie ostosunek do psów?

Sortuj wg