Jak przekonac chora osobe, zeby poszla do lekarza?

Hasiok.

Jak przekonac chora osobe, zeby poszla do lekarza?

przez polak 09 lut 2007, 06:53
Mam pytanie- co zrobic, zeby naklonic osobe, ktora ewidetnie cierpi na jakies zaburzenia psychiczne aby poszla z tym do lekarza i przestala oklamywac sama siebie, jak i najblizszych, tlumaczac to tym ze juz taka jest?

Czy taka osoba musi siegnac dna jak narkoman czy alkoholik, zeby zrozumiec i otworzyc oczy na niektore sprawy?

przez wiatr 16 lut 2007, 17:57
Witam Cię.
polak napisał(a):naklonic osobe, ktora ewidetnie cierpi na jakies zaburzenia psychiczne
jest to dość trudne. Wymaga cierpliwości od strony przekonującej. Ta osoba musi poczuć bezpieczeństwo.
"mój przyjaciel wiatr"

przez IceMan 16 lut 2007, 18:20
Najprędzej taka osoba da się przekonać komuś, kto jest dla niej autorytetem... I delikatnie, bez nacisku. Ta osoba musi poczuć że to będzie dla niej lepsze. Też mogą się przydać techniki NLP, czyli oczy obojga rozmówców na jednym poziomie, i nie siedzieć naprzeciwko siebie, ale obok tej osoby, ewentualnie pod kątem 90 st. To pomaga. I dużo logicznych argumentów. Ale też dać tej osobie poczucie zrozumienia - żeby nie stać się przeciwnikiem. To chyba wszystko co mogę poradzić.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg