ottt345

Hasiok.

Jak pogłębiacie swoją wiarę, relację z Bogiem?

przez neon 17 kwi 2016, 15:26
No później coś tam dopisałaś, jak zorientowałaś się, że tutaj nie wszyscy interpretują Boga tak jak Ty, i mają inne sposoby by utrzymywać "z nim" więź. Tylko zrozum, że większość przeczyta temat, czyli te 6 słów, i nie bedzie czytało od początku, by zanleźć Twoje sprostowania, tylko od razu przewinie do ostatniej wypowiedzi.

Nie tworze nic nowego, próbuje tylko pokazać, że nie istnieje coś takiego jak "Bóg katolicki, żydowski itp" doświadczenia Boga są takie same dla wszystkich, a różnia polega na jego interpetacji.

tzn, że nie trzeba wcale należeć do jakiegoś systemu wierzeń, religii żeby czcić i obcować z Bogiem, i to nawet z tym samym Bogiem którego czczą katolicy i nie musisz bać sie o ekskomunikę.
Ostatnio edytowano 17 kwi 2016, 15:34 przez neon, łącznie edytowano 1 raz
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez Rosa26 17 kwi 2016, 15:32
neon napisał(a):
Nie tworze nic nowego, próbuje tylko pokazać, że nie istnieje coś takiego jak "Bóg katolicki, żydowski itp" doświadczenia Boga są takie same dla wszystkich, a różnia polega na jego interpetacji.

To pokazuj to tworząc wątek o takiej tematyce. Nie wchodzisz w koncu na watki dot. nerwicy lękowej poszac na nich o zaburzeniach seksualnych na przykład, wiec zachowaj tu tez jak jakis porzadek.

Kwestii "intrepretacji Boga" nie będę komentowac nawet :bezradny:
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez neon 17 kwi 2016, 15:36
Przecież temat jest o Bogu, a ja pisze o Bogu, oj rosiu rosiu :bezradny:
świat lubi znieczulić

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez neon 17 kwi 2016, 15:56
kazimierz61 napisał(a):
neon napisał(a):Bóg ma te wszystkie twarze, Jezusa Mahometa, Buddy, Jahwe, Kryszny.

Nie prawda, w kk naszym Bogiem jest Trójca Przenajświętsza - Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. P.Jezus nie chodził po Japonii, Chinach czy Indiach.

"Ojciec jest tym, który rodzi, Syn tym, który jest rodzony, a Duch Święty tym, który pochodzi - relacje te są odwieczne (tzn. nie opisują jakiegoś procesu zachodzącego w czasie) i jedynie odnoszą do siebie Osoby Trójcy Świętej nie przeciwstawiając ich sobie. Określenie Trójca Święta, jakkolwiek zakorzenione w Piśmie Świętym, nie jest wyrażeniem biblijnym - pojawiło się pod koniec II w. (Tertulian), a ostateczny kształt dogmatyczny otrzymało na soborach nicejskim I (325) i konstantynopolitańskim I (381)."

Prawdopodobnie masz rację, gdyby Jezus chodził po Chinach zostałby Taoistą i tyle byśmy słyszeli o interpetacji Boga według krk.
świat lubi znieczulić

przez Rosa26 17 kwi 2016, 16:08
Tyle, że Jezus nie wyrósł w jakiejś wierze. Był posłany przez swego Ojca. Był słowem wcielonym. Nie został poczęty w ludzki sposób. Neon, na prawdę nadrób podstawy, bo używasz słów chwilami, których nie rozumiesz kompletnie w odniesieniu do KrK. :bezradny:

Trójca Święta, to jednocześnie jeden Bóg. Na tej tajemnicy nie jeden poległ. Jest ona dla nas niby oczywista - Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, ale jednocześnie nie możemy pojąć "jak to działa" w pewnym sensie.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez NN4V 19 kwi 2016, 17:26
Szybciej i głębiej. :mrgreen:

Obrazek
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Reynevan 19 kwi 2016, 18:16
jetodik, myśle ze spolniesz w piekle
Reynevan

przez neon 19 kwi 2016, 19:50
Jakaranda napisał(a): Co do doświadczeń mistycznych - mam za sobą kilka doświadczeń duchowych - ale nie zamierzam się uzewnętrzniać na forum publicznym.

Ale co mistyka to przestępstwo, a doświadczenie duchowe to gwałt? w tych doświadczeniach jest napewno jakaś intymność, ale bez przesady zeby sie z tym chować.
świat lubi znieczulić

przez Michellea 19 kwi 2016, 20:38
I znowu to samo :roll:
Każdy ma prawo pisać o czym chce, jeśli Jakaranda nie chce się tym dzielić, to jej sprawa i Tobie nic do tego.

przez JERZY62 19 kwi 2016, 21:07
A widział ktoś Boga, słyszał, czuł? Bo ja nie.

Nie pogłębiam wiary i do kościoła również nie chodzę bo nie mam po co.
♪♪♪

przez neon 19 kwi 2016, 21:10
Michellea napisał(a):I znowu to samo :roll:
Każdy ma prawo pisać o czym chce, jeśli Jakaranda nie chce się tym dzielić, to jej sprawa i Tobie nic do tego.

Jeżeli każdy ma prawo pisać o czym chce, to co Ty chcesz ode mnie, ja też moge, tak, czy Twoja siostra duchowa ma tu jakies inne prawa?? jeżeli jakaś kwestia jest tu podejmowana, spokojnie ją sobie komentuje.
świat lubi znieczulić

przez neon 19 kwi 2016, 21:18
JERZY62 napisał(a):A widział ktoś Boga, słyszał, czuł? Bo ja nie.

Nie pogłębiam wiary i do kościoła również nie chodzę bo nie mam po co.

Zależy co masz na myśli mówiąc "Bóg" jeżeli są to tylko Twoje wyobrażenia budowane z drugiej ręki, bajek o dziadku w długiej siwej brodzie siedzącym na chmurce, to ja takiego nie widziałem. Jezeli chodzi o połaczenie z Bogiem, przez transcendentne przekroczeniem własnego umysłu, to jest takich troche co to doswiadczyło.
świat lubi znieczulić

przez Michellea 19 kwi 2016, 21:33
neon napisał(a):
Michellea napisał(a):I znowu to samo :roll:

Jeżeli każdy ma prawo pisać o czym chce, to co Ty chcesz ode mnie, ja też moge, tak, czy Twoja siostra duchowa ma tu jakies inne prawa?? jeżeli jakaś kwestia jest tu podejmowana, spokojnie ją sobie komentuje.

Eh... Tak komentujesz, że się oburzasz, że ona się nie chce dzielić swoimi przeżyciami. Wręcz jakbyś wymagał, żeby to robiła. Czy Ciebie ktoś zmusza, żebyś pisał o swoich przeżyciach? Nie, jak chcesz, to pisz, jak nie chcesz, to nie pisz, ale nie wymagaj, aby inni to robili :roll:

przez neon 19 kwi 2016, 21:44
Michellea, A czemu miałbym sie nie oburzyć, nawet jeżeli?-choć to daleko nie to. I ja kogoś zmuszam? nie przesadzaj, skomentowałem jej decyzje, co mi wolno i co będe robił dalej. ja sie takimi rzeczami dziele, i ludzie tutaj dzielą sie o wiele trudniejszymi uczuciami, emocjami czy doświadczeniami.
świat lubi znieczulić

Sortuj wg