ottt345

Hasiok.

Jak pogłębiacie swoją wiarę, relację z Bogiem?

przez Reynevan 12 kwi 2016, 14:39
Wyjaśnij, co masz na myśli, pisząc "znikąd".
Reynevan

przez Liber8 12 kwi 2016, 16:54
Reynevan napisał(a):Wyjaśnij, co masz na myśli, pisząc "znikąd".

Pewnie chodzi o chemiczną zupę w którą uderzył piorun i zapoczątkował życie, w efekcie czego po milionach lat ewolucji, mamy człowieka w obecnej postaci, a jego życie nie ma celu, sensu, znaczenia ani wartości, nihilizm egzystencjalny :mrgreen:
Opozycją do takiego stanu jest nauczanie kościoła, które nadaje temu wszystkiemu sens.

Czemu naucza się w szkole o teorii ewolucji na biologii i równocześnie religii? Przecież to robienie wody z mózgu młodym ludziom, na biologi uczą się przeciwstawnych rzeczy do tych z religii.
Teoria ewolucji, to mocna teoria, gdyby była fałszem to by chyba z niej zrezygnowano i nauczano biblijnej wersji powstania człowieka, świata?

Ostatnio bodajże na fb widziałem gości, którzy twierdzili, że ziemia ma 6000 lat :-| Nie przyjmowali żadnych argumentów do wiadomości, wykopaliska, dryf kontynentów, itd. każdy ma przecież prawo do wierzenia w co chce, ale w tym przypadku, heh trochę to głupawe :D

przez Marcin2013 12 kwi 2016, 16:56
jestu jakis kocik :angel:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reynevan 12 kwi 2016, 16:58
Liber8, meh, chciałem, by niejaki kazimierz61 wyjaśnił, co rozumie przez "znikąd", bo wydaje mi się, że nie za bardzo wie, co ma na myśli. :lol:
Jego posty wyglądają mniej więcej tak:
- Uważam, że się mylisz.
- Dlaczego?
- Bo tak.
Reynevan

przez Reynevan 12 kwi 2016, 17:00
Liber8 napisał(a):Ostatnio bodajże na fb widziałem gości, którzy twierdzili, że ziemia ma 6000 lat :-| Nie przyjmowali żadnych argumentów do wiadomości, wykopaliska, dryf kontynentów, itd. każdy ma przecież prawo do wierzenia w co chce, ale w tym przypadku, heh trochę to głupawe :D

Albo trolle, albo są tak mocno zindoktrynowani. Weź na wiarę (mówię z własnego doświadczenia), że łatwo jest ogłupić każdego człowieka.
A propos, na fb istnieje grupa Towarzystwa Płaskiej Ziemi, ale chyba ma status tajny, bo jeszcze jej nie znalazłem.
Reynevan

przez Bagatelka 12 kwi 2016, 17:20
Albo trolle, albo są tak mocno zindoktrynowani.
Żadne trolle. To protestanci ewangeliczni, u nich wierzy się, że ziemia ma 6000lat.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez kazimierz61 12 kwi 2016, 17:40
Reynevan, Widzę że masz trudności ze zrozumieniem słowa znikąd, że coś, w tym przypadku człowiek, a nawet cała ziemia mogła się wziąć z nikąd tzn. pstryk - jest, pstryk - nie ma, a między tym człowiek zmierzający do nikąd. Bez sensu prawda? Ale taką głupią przenośnę wyobrażam sobie w momencie gdybym nie mógł wierzyć w Boga, która to wiara w Syna Człowieczego daje nam wyraźne wskazówki o życiu wiecznym.
Nie będę niczego więcej wyjaśniał bo nie mnie to jest dane, są dużo lepsi.
Kiedy oglądam różne filmy naukowe o stworzeniu świata, to sobie myślę, może tak wygląda stwarzanie wszechświata i nadal trwa. Nie nam jest poznać zamysły Boskie.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Reynevan 12 kwi 2016, 17:44
kazimierz61 napisał(a):Reynevan, Widzę że masz trudności ze zrozumieniem słowa znikąd, że coś, w tym przypadku człowiek, a nawet cała ziemia mogła się wziąć z nikąd tzn. pstryk - jest, pstryk - nie ma, a między tym człowiek zmierzający do nikąd. Bez sensu prawda? Ale taką głupią przenośnę wyobrażam sobie w momencie gdybym nie mógł wierzyć w Boga, która to wiara w Syna Człowieczego daje nam wyraźne wskazówki o życiu wiecznym.

A jakieś uzasadnienie naukowe/pseudonaukowe? Ja też sobie mogę pisać, że istnieją fauny i dziwić się, że możesz nie akceptować ich istnienia.
O pojawianiu się i znikaniu na pstryknięcie boże traktuje biblia.
Reynevan

przez kazimierz61 12 kwi 2016, 17:49
Reynevan, Widzisz i tak właśnie wierzycie w wszystko co ktoś napisze w internecie i chce takich naiwniaków robić w konia. To jest domena internautów, którzy wierzą w internet zamiast w Boga.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Reynevan 12 kwi 2016, 17:53
kazimierz61 napisał(a):Reynevan, Widzisz i tak właśnie wierzycie w wszystko co ktoś napisze w internecie i chce takich naiwniaków robić w konia. To jest domena internautów, którzy wierzą w internet zamiast w Boga.

Że co?
Reynevan

przez NN4V 12 kwi 2016, 17:55
Reynevan napisał(a):
kazimierz61 napisał(a):Reynevan, Widzisz i tak właśnie wierzycie w wszystko co ktoś napisze w internecie i chce takich naiwniaków robić w konia. To jest domena internautów, którzy wierzą w internet zamiast w Boga.

Że co?

Że rdzenie dymio sie. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez kazimierz61 12 kwi 2016, 17:56
kazimierz61 napisał(a): Ale taką głupią przenośnę wyobrażam sobie w momencie gdybym nie mógł wierzyć w Boga,

Przecież piszę że wyobrażam sobie...., a nie że tak jest. Wszystko pżekręcasz po swojemu (podobnie pewnie robisz z P. Św.)
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

przez carlosbueno 12 kwi 2016, 18:07
Wiarygodność internetu jest i tak większa od tego co napisano w piśmie świętym. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez kazimierz61 12 kwi 2016, 18:16
carlosbueno,
A czyż nie wrzucali P. Św. do internetu ci co go przeczytali, przeanalizowali i z naukowego punktu widzenia przebadali?
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
F-31, F-31.0, F-31.3

Sortuj wg