OTtttt

Hasiok.

Jak pogłębiacie swoją wiarę, relację z Bogiem?

przez Rosa26 23 maja 2016, 11:40
neon napisał(a):
atic napisał(a): to tak jak baśnie?

tak, i mity, te opowiesci to nic osobistego, to natura zbiorowego umysłu. każdy myslisz ze jego życie jest orginalne, czy jego miłosc najwspanilasza, czy jego depresja najbardziej głeboka, a te same uczucia przezywaja miliony na tym swiecie, to jest ułuda.

Mity to sam wypisujesz. Moze przejdz do wątku dla ateistów, bo nie wien czy zauwazyles ten jest o pogłebianiu wiary nawet, jezeli dla Ciebie jest ona bajką, to nie za bardzo jest tu istotne.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez JERZY62 23 maja 2016, 12:34
Rosa26, a jak Ty pogłębisz wiarę i czy się to tak da pogłębiać?
Mój kolega świadek Jechwy to znowuż mówi że pogłębia wiedzę o Bogu czytając pismo, biblie.
I tak od lat, codziennie rano kolega czyta pismo święte i tak pogłębia niby wiedzę o Bogu.
♪♪♪

przez Rosa26 23 maja 2016, 13:48
Jehowi to sekta. Tak na marginesie. Nie bede sie rozwodzic na ten temat. Mozna poczytac co mowia na ten temat osoby, ktore sie wyrwaly.

Jak pogłębiam? Przeciez przez caly watek to rozwazamy. :lol: Tak w skrocie:
W pewnym sensie "czytam" Biblie, bo odsłuchuje Ewangelie na kazdy dzien z omowieniem. Ucze sie czytac brewiarz i wyrabiam nawyk regularnej modlitwy. A oprocz tego tak na co dzien, kazda trudna sytuacje staram się rozwazac wg wiary własnie.

A no i ciagną mnie medytacje Pisma sw. Przykład wklejałam kilka stron wczesniej. Swietna sprawa dla wzmocnienia relacji i pogłebienia wiezi.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez JERZY62 23 maja 2016, 13:57
Rosa26, sekta nie sekta on mówi że kiedyś na ziemi będzie wiecznie żył i jest w to święcie przekonany.

I co jak tą wiarę pogłębiasz to dochodzisz do dna czy to dno nie jest w ogóle osiągalne, pogłębiam, pogłębiam i dna nie widać.
Da się radę tak zgłębić że już dalej nie można?
♪♪♪

przez Rosa26 23 maja 2016, 14:01
Swietnie tylko jaki to ma zwiazek z watkiem? Nie widze. Rozwazania nt roznych wyznan, ich zasadach i dyskusje o sektach to chyba bardzien w innym watku mozna prowadzic.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez Rosa26 23 maja 2016, 14:03
JERZY62 napisał(a):
I co jak tą wiarę pogłębiasz to dochodzisz do dna czy to dno nie jest w ogóle osiągalne, pogłębiam, pogłębiam i dna nie widać.
Da się radę tak zgłębić że już dalej nie można?

Nie sądze. Boga nie da sie pojać. Zawsze bedzie zrodlem niewyczerpalnym. My mamy szanse sie do Niego jedynie zblizyc starajac sie zyc jak przykazał, aby osiagnac zbawienie.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez neon 23 maja 2016, 14:41
Rosa26 napisał(a):Mity to sam wypisujesz. Moze przejdz do wątku dla ateistów, bo nie wien czy zauwazyles ten jest o pogłebianiu wiary nawet, jezeli dla Ciebie jest ona bajką, to nie za bardzo jest tu istotne.

kiedyś chciałem przeczytać całą Biblię, oczywiscie był to efekt dołku morlanego, ale przeczytawszy o gigantach dożywających 1000 lat nie potrafiłem tego przetrawic i to nie jest nawet bajka, bo bajka ma ajkiś morał, potrafi wskazać palcem jakiś kierunek ludzkiej istoty, jestestwa, a to w Biblii z pierwszych stron to bujda jakiegoś chorego proroka po zapewne terapii opiumowej.

Ja mówie o wierze, ale o zdrowej wierze, która posaida elementy krytycyzmu, opamiętania i umiejetnosc skonfrontowania tego, co napisali w "świętościach", z aktulaną rzeczywistością.

A skąd wiesz ze jest to niestotne? mysle ze pare osób pochyli sie nad moją opinią, buziam ;*
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez Rosa26 23 maja 2016, 14:47
To niech sie pochyla w watku ktory dotyczy zdrowej wiary. Tutaj jestesmy zafinsowani i sfanatyzowani. Nie docieraja do nas "zdrowe" argumenty :roll:
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez Michellea 23 maja 2016, 16:18
atic, w tamtym wątku się nie wypowiadam. Tym bardziej skoro Rosa nie ma nic przeciwko, żebyśmy zostali tu ;)

Najpierw:
neon napisał(a):Biblia to metafora życia, upadków wzlotów, natury naszego umysłu. Dajmy tu syn marnotrawny, jestem pewien że każdy z nas zna taki przykład z własnego podwórka, ja jestem również takim synem marnotrawnym. Otrzymałem życie, wychowała mnie rodzina, następnie zboczyłem z drogi i zacząłem marnotrawić to, czego mnie nauczono, by następnie odnaleźć siebie, boga, zrozumieć że rodzina jest najważniejsza i wrócić do łask.

A potem:
neon napisał(a):kiedyś chciałem przeczytać całą Biblię, oczywiscie był to efekt dołku morlanego, ale przeczytawszy o gigantach dożywających 1000 lat nie potrafiłem tego przetrawic i to nie jest nawet bajka, bo bajka ma ajkiś morał, potrafi wskazać palcem jakiś kierunek ludzkiej istoty, jestestwa, a to w Biblii z pierwszych stron to bujda jakiegoś chorego proroka po zapewne terapii opiumowej.

:?:

przez neon 23 maja 2016, 18:24
Może odpowiadaj za siebie, komune już dawno mamy za sobą towarzyszko. Ja tu ma misje i ratuje zbłąkane owieczki, taki mi kazał mój Bóg.

Michaello, spróbuj wypowiedzieć się pełnym zdaniem, tego uczą w pierwszej klasie szkoły podstawowej ;)
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez Michellea 23 maja 2016, 18:37
neon napisał(a):Michaello, spróbuj wypowiedzieć się pełnym zdaniem, tego uczą w pierwszej klasie szkoły podstawowej ;)

Nie musisz być od razu złośliwy, nie atakowałam Cię. Wyraziłam swoje zdziwienie tak różnymi opiniami o Biblii u jednej osoby. Napisałam to w taki sposób, ponieważ ostatnimi czasy, jak próbuję skomentować krytycznie czyjś post to jest wielkie halo, że kogoś obrażam tylko dlatego, że się nie zgadzam albo wytykam nieścisłości/hipokryzję itp. Chciałam tego uniknąć, a podanie "materiału źródłowego", który spowodował moje zdziwienie wydało mi się najbardziej neutralne.

Żeby nie było - dla mnie możesz sobie sądzić o Biblii, co chcesz, każdy ma wolną wolę. Dopóki wyrażamy swoje opinie w kulturalny sposób, nie czepiam się, mogę się nie zgadzać, ale nie mogę nikogo zmieniać na siłę.

przez Rosa26 23 maja 2016, 18:56
neon napisał(a):Może odpowiadaj za siebie, komune już dawno mamy za sobą towarzyszko. Ja tu ma misje i ratuje zbłąkane owieczki, taki mi kazał mój Bóg.

Michaello, spróbuj wypowiedzieć się pełnym zdaniem, tego uczą w pierwszej klasie szkoły podstawowej ;)

To załoz sobie wątek o swoim bogu i głos herezje tam. Ja nie wchodze do nikogo na watek i nie nawracam na sile, bo mi Bog kaze. Zalozylam ten watek po to, aby w spokoju porozmawiac o praktykowaniu i religii CHRZESCIJANSKIEJ w zyciu NIĄ ZAINTERESOWANYCH. Kto chce wchodzi, kto nie, to nie laze za nim i nie wciskam na sile swoich prawd. Wiec ja nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia w temacie to z łaski swej nie smiec swoimi "poglądami" na temat Biblii wątku, w ktorym nie chodzi o pisanie tego co sie mysli o KrK tylko o tym JAK z tą wiarą na co dzien kontakt utrzymujemy. Krotko i prosto mowiac, piszesz nie na temat i mało jest w tym miejscu istotne Twoje wyobrazenie o wierze chrzescijanskiej a skoro nie masz nic do dodania NA TEMAT wątku to przestań gadać byle coś powiedzieć, nawet jesli jest to bez sensu, bo to słabe jest zwyczajnie i stawia Twoją sprawność intelektualną w kiepskim świetle.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez refren 23 maja 2016, 20:05
neon napisał(a):tak, i mity, te opowiesci to nic osobistego, to natura zbiorowego umysłu. każdy myslisz ze jego życie jest orginalne, czy jego miłosc najwspanilasza, czy jego depresja najbardziej głeboka, a te same uczucia przezywaja miliony na tym swiecie, to jest ułuda.

To leci Jungiem, według którego mity są oparte na archetypach, a archetyp to nieświadoma pamięć zbiorowości.
Mity i może też baśnie, wyrażają uniwersalne sytuacje egzystencjalne. Na tym samym archetypie można zbudować kilka opowieści. Był taki literaturoznawca, który opisał schematy baśni (wspólne sytuacje, które realizują się w różny sposób w baśniach ludowych, powtarzalne w różnych kulturach).
Być może każdy realizuje jakiś schemat w swoim życiu i nawet nie jest tego świadomy.

przez kazimierz61 24 maja 2016, 07:24
neon napisał(a):Ja mówie o wierze, ale o zdrowej wierze, która posaida elementy krytycyzmu, opamiętania i umiejetnosc skonfrontowania tego, co napisali w "świętościach", z aktulaną rzeczywistością.

Jaka to jest zdrowa wiara ? Z historii niedawnej, wiara w Lenina, Stalina a może w Hitlera, albo dawnej w Buddę, Mahometa czy Allacha. Niektórzy nie mogą się określić w co lub kogo wierzą, ich zagubienie polega jedynie na tym żeby mieć jak najmniej obowiązków wynikających z wiary. Porównywanie Biblii do bajek, jest głęboko nie na miejscu, to jest obrażanie wierzących w Boga w Trójcy jedynego. Dlaczego Biblia miała by być nieprawdą skoro tyle wieków przetrwała i wszystkie te pokolenia przed nami wierzyli w Boga, czerpiąc wiedzę z Biblii. Po wielu wzlotach i upadkach z historii nadal mamy żywą wiarę w żywego Boga, w żywym kościele bo kościół to jesteśmy my wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa. W niedzielę mieliśmy właśnie święto Trójcy Przenajświętszej.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Sortuj wg