TO PRZEZ NASZE SPOŁECZEŃSTWO LUDZIE CHORUJĄ

Hasiok.

TO PORZEZ NASZE SPOŁECZEŃSTWO LUDZIE CHORUJĄ

przez Adamantium 12 wrz 2014, 12:33
Arhol napisał(a):Chorujemy,bo po prostu trafiliśmy do złych rodzin,na skurw*&*& wszelakiej maści w naszym otoczeniu,czy po prostu byliśmy w złym miejscu i złym czasie,nie wierzę jednak że jakiś nadnaturalny byt i klepanie formułek czyli modlitwy może cudnie pomóc (Czasem samym szaleństwem dla mnie jest wiara i oddawanie czci komuś/czemuś co być może nawet nie istnieje) Ale nie mogę tego nikomu zabronić,każdy może wierzyć w to co chce.
Osobiście jednak sądzę,że zamiast lecieć do kościoła,lepiej się udać po profesjonalną pomoc medyczną D: .
Co do powodów,nie ma gorszych "demonów" czy "potworów" dla człowieka jak inny człowiek, i to zwykle jest przyczyną chorób,ewentualnie jak wspomniano - geny.

Wszystko napisałeś właśnie tak jak jest. Lepiej bym tego nie wyraził nie na tym umysle który kładzie lache już od dawna. Więc podpinam sie szczególnie pod to co pogrubione.
Dzisiaj miałem sen że tam gdzie tylko chce to dotre. Wiem że moge spełnić sny. Wiem nie moge poddać sie. Lunatyk na krawędzi nie boje sie że spadne.

przez refren 12 wrz 2014, 12:56
Candy14 napisał(a):
To, że się poczułaś gorzej po przeczytaniu tego, to Twój problem, a nie wina
ona1993, nie wiem czemu inni mają nie mówić o Bogu, bo masz jakąś fobię. Nikt Cię nie zmusza do wiary i modlitwy.

czlowiek nie wchodzi na forum zeby czuc sie gorzej. To nie jest forum katolickie gdzie mozna sie spodziewac tego typu postow. Autorka mylnie zatytulowala temat wiec kazdy mogl wejsc i przeczytac jej post...nastepnym razem niech ostrzega ze chce leczyc wiara

Candy14, ona1993 nie napisała nic złego ani atakującego czy wywierającego presję. Nie zwraca się do nikogo bezpośrednio, nie pisze, że dopóki się nie nawrócimy to będziemy chorzy, że brak wiary jest przyczyną nerwicy czy że jeśli się nie otworzymy na Boga, to będziemy się smażyć w piekle. Tymczasem na forum nieraz pojawiają się opinie na temat tego, że wiara jest patologią i przyczyną zaburzeń i nikogo to prawie nie oburza.
Dziewczyna podzieliła się swoim doświadczeniem, wzmianka o modlitwie jest tylko częścią jej wypowiedzi. Jeśli ktoś napisze, że pomaga mu medytacja, wiara w Buddę czy prawo karmy, to z pewnością nie będziesz protestować, bo tylko na katolicyzm masz alergię.

przez Dziwak1987 12 wrz 2014, 15:18
Pojęcie wiary jest to pojęcie uniwersalne.Przykładowo te wszystkie cudowne uzdrowienia,człowiek ślepy usłyszy o pewnym miejscu że jest tam posążek Matki Boskiej i wielu ludzi doznało tam cudownego uleczenia.Przygotowuje się do podróży i idzie w to miejsce z wiarą i nadzieją w sercu.Gdy dochodzi nagle odzyskuje wzrok(są udokumentowane takie przypadki,lekarze nawet potwierdzają).Ludzie myślą że jego uzdrowienie dokonało się dzięki temu artefaktowi,ale gdyby tam postawić powiedzmy posążek Mahometa czy Buddy czy jakąś zabawkę,skutek byłby taki sam jeżeli wiara chorego byłaby niezachwiana.Pan Jezus być może dokonywał właśnie różnych cudów dzięki tej potężnej sile jaką jest wiara.W książce "Potęga podświadomości" są tam ciekawie opisane te mechanizmy.Z doświadczenia z resztą wiecie że jak czegoś naprawdę pragnęliście i do tego dążyliście wierząc w urzeczywistnienie pragnień,zazwyczaj się to sprawdzało.
Dziwak1987

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedzielepiej 12 wrz 2014, 15:33
Szukanie winnych nie przynosi ulgi, wręcz przeciwnie, wpędza tylko w jeszcze większą bezradność.
Duchowość- można jej zaprzeczać, ale bez niej życie jest cięższe.

przez ona1993 12 wrz 2014, 16:22
Do refren:Cieszy mnie to że rozumiesz o czym jest temat,niektórym osobom brakuje logicznego myślenia,nierozumieja tekstu o czym jak piszę.a najbardziej żałosne jest to,że wypowiadają się w sposob taki jakby najwięcej wiedzieli,i doświadczyli,niczym lekarze.... :D
ona1993

przez 520m.n.p.m. 12 wrz 2014, 16:36
Czytałam książkę "Potęga podświadomości" i jak dla mnie to lipa, mocno naciągane.
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

przez ona1993 12 wrz 2014, 16:54
i co tam ciekawego jest napisane?ja kupiłam książke odkryj w sobie siłę,pokonaj lęk i obawy,autorem tej ksiązki jest Joseph Murphy,i tam też jest duzo napisane o potędze podświadomości.Napisze co nie co.
Jest tam napisane,że naszymi myślami tworzymy rzeczywistość,np jak ktoś ciągle narzeka że nie ma pieniędzy,boi się że zachoruje,to właśnie przyciąga do siebie choroby,biedę,i na odwrót jeśli myślimy o bogactwie,zdrowiu to to otrzymamy.Nie wiem co o tym mysleć,ale znam ludzi którzy byli optymistycznie nastawieni do zycia,szanowali ludzi,nie mysleli problemow z pieniędzmi,byli bardzo inteligentni,a spotykało ich takie nieszczęście,że się w głowie nie mieści,np śmierc córki w wypadku,czy choroba nowotworowa żony.to jest poprostu takie dziwne,że ja nie wiem sama co o tym mysleć,i czy to dalej czytać.
Ja potrafiłam np mysleć o pewnej sprawie bardzo długo,i chciałam żeby to się spełniło,więc tworzyłam obrazy w umysle,wyobrazałam sobie jak ma to wszystko wyglądać.To nie był dzień czy tydzień.To jest moje marzenia,o którym cały czas myśle,a jakoś się nic nie zmieniło.
ona1993

przez Dziwak1987 12 wrz 2014, 17:03
Pragnienie musi być szczere,nie wiadomo ile czasu zajmie urzeczywistnienie marzenia.Poza tym ograniczają nas pewne prawa np.40 latek wiadomo że nie zostanie już zawodowym piłkarzem.Kiedyś myślałem też że to kompletna bzdura,ale na kilku moich przykładach się przekonałem,jak się do czegoś dąży z uporem i wierzy w powodzenie sprawy to się to sprawdza.Ludzie bez wiary w siebie nic by tak naprawdę nie osiągnęli(sportowcy,biznesmeni...).Tak więc coś w tym jest moim zdaniem...
Dziwak1987

przez bittersweet 12 wrz 2014, 17:20
Wiara jest wielka siłą, stąd tez skutecznosc szczerej modlitwy, a w zabobonnych społeczeństwach klątw i czarów. Sama podawałam chorym placebo zamiast środków przeciwbólowych, zapewniajac ze za 15 minut zadziała i ból minie - i tak było. Tak działa podswiadomosć. Mozna to wykorzystac w technikach pracy z umysłem.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez beladin 12 wrz 2014, 17:32
bittersweet, Jest, pod warunkiem, że pochodzi z wewnątrz, a nie przychodzi z zewnątrz.
beladin

przez Ferdynand k 12 wrz 2014, 18:54
bittersweet, ja bym się nie nabrał mi 5 jednostek morfiny
lekarz wpier.....lił i tak bolało jak ch.......j :twisted:
Naczelny Użyszkodnik

przez dar 12 wrz 2014, 20:45
Choroby nerwowe/psychiczne biorą się z różnych powodów ale bardzo często są właśnie następstwem przykrości, negatywnych doświadczeń od ludzi. Niestety życie nie jest kolorowe i niekiedy można nie mieć szczęścia do ludzi. Doszukiwanie się problemów w sobie bywa złudne. Nie zawsze jesteśmy "po prostu chorzy" z genów, wrażliwości czy jakby tego nie nazywać. Duża część osób chorych znalazła się w takie sytuacji dlatego, że trafili na nieodpowiednich ludzi, a te przykrości odbijają się na ich nerwach i zdrowiu.
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez Powietrzny Kowal 12 wrz 2014, 22:17
ona1993 napisał(a):Cześć wam.Założyłam ten temat,bo chcę Wam uświadomić,że te choroby,w które popadacie,to jest wina zazwyczaj ludzi.Są też choroby,które można odziedziczyć genetycznie,ale to rzadko się zdarza.Są tu osoby,potrzebujące zrozumienia,i szukają pomocy jak sobie radzić ze swoimi dolegliwościami,które utrudniają funkcjonowanie na codzień.
Uważam,że nie powinniśmy wszystkiego na poważnie brać do siebie,a dlatego że przeżywając sytuacje np,rozstanie,
odrzucenie,znęcanie psychiczne,molestowanie to niszczymy właśnie siebie.Nie szukajmy winy tylko w sobie.A może to nie z Wami jest problem?tylko z tymi właśnie ludzmi,którzy swoją nienawiścią chcą niszczyć wszystko co wokół nich się znajduje.
Kiedy czujecie się bezradni,jesteście w sytuacji beznadziejnej to proponuję wam sie modlić.Chodzić do kościoła,przede wszystkim otworzyć się na Boga.I to jest bardzo ważne,bo przychodząc na msze,i tylko popatrzeć co się dzieje,to jest bezsensu.Proponuję wam,abyście przeczytali świadectwa ludzi,którzy zostali uzdrowieni przez Boga,nawet z tych najcięższych chorób.
uwolnienie-i-uzdrowienie-z-depresji-i-nerwicy-t9411.html

http://gosc.pl/doc/1678734.Depresja-ustapila

A jesli ktoś z was został uzdrowiony,to czekam na wasze świadectwa.

http://zborbetel.jimdo.com/%C5%9Bwiadec ... izofrenii/

-- 11 wrz 2014, 11:13 --

http://www.fronda.pl/a/swiadectwo-mateu ... 34319.html

A co z wyznawcami setek innych wiar?
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez 520m.n.p.m. 12 wrz 2014, 22:40
bittersweet napisał(a):Wiara jest wielka siłą, stąd tez skutecznosc szczerej modlitwy, a w zabobonnych społeczeństwach klątw i czarów. Sama podawałam chorym placebo zamiast środków przeciwbólowych, zapewniajac ze za 15 minut zadziała i ból minie - i tak było. Tak działa podswiadomosć. Mozna to wykorzystac w technikach pracy z umysłem.

Tylko, że Jezus to nie jakaś wyobraźnia, wymyślony stworek, duszek kacperek, czy placebo, tylko prawdziwy człowiek, Chrześcijanie wierzą że to Bóg i człowiek, konkretna osoba, która uzdrawiała, a Chrześcijanie wierzą, że Jezus Zmartwychwstał, żyje i uzdrawia nadal. Potwierdzono, że Jezus jest postacią historyczną. Czytając Ewangelię o Zmartwychwstaniu wyraźnie można zauważyć, że Jezus nie jest duchem ale nadal ma ciało człowieka i rany po ukrzyżowaniu. Podsumowując Chrześcijanie nie wierzą w zabobon tylko w konkretną Osobę, nie modlą się do ducha tylko do Człowieka - Boga i to Jezus uzdrawia a nie podświadomość i wiara w cud.
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

Sortuj wg