TO PRZEZ NASZE SPOŁECZEŃSTWO LUDZIE CHORUJĄ

Hasiok.

przez Vitalia 14 wrz 2014, 19:09
ona1993 napisał(a):Wybacz ale nie jesteś na moim poziomie bym mogła dalej prowadzić z tobą rozmowe

ty jesteś już na takim poziomie, że chyba możesz rozmawiać tylko sama ze sobą, dla innych taki poziom jest poza zasięgiem :(

przez na_leśnik 14 wrz 2014, 19:16
to zazwyczaj przez ludzi,ludzie chorują.To jest logiczne i zrozumiałe.

O z tym się akurat zgodzę. Ktoś gdzieś na forum nawet to tak fajnie ujął w kontekście rodzinnym: "zaburzeni wychowują zaburzonych".

Problem w tym, że to na nas potem spoczywa odpowiedzialność za naprawienie tej sytuacji, nas samych. Łatwiej uciekać w poczucie krzywdy, rolę ofiary albo szukać źródła cierpienia poza sobą, czy to w społeczeństwie czy to w zaświatach. Sam tak cholernie długo robiłem i chyba robię tak dalej. Walczę z tym, ale nawet z pomocą terapii to cholernie bolesne. Podejrzewam że właśnie dla tego też mnie ten wątek tak wyprowadził z równowagi.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez monapayne 14 wrz 2014, 19:20
Do autorki - ok, chcesz dobrze. Fajnie. Ale skoro tak to nie staraj się być nadgorliwa. A mi się wydaje, że działasz odwrotnie. Mnie 'wiara' zgubiła. Ta zewnętrzna. Nigdy nie byłam wierząca, a właśnie takie gadki mi przeszkodziły w sumie. Także rożnie bywa. Oczywiście to moja wina, że tak się stało, jednak... taki temat na tego typu forum może raczej poirytować co niektórych, tak myślę...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ona1993 14 wrz 2014, 19:22
to zależy jak kto rozumie... a jak ktoś szuka dziury w całym to i tak znajdzie
ona1993

przez monk.2000 14 wrz 2014, 19:27
Nie czytałem wcześniejszych stron, ale w tytule wątku jest pewna prawda.
Tylko taka w uproszczeniu, bo nie ma człowieka bez środowiska. Jak ktoś to ujął, większość receptorów u człowieka jest na zewnątrz. Tak samo cele zazwyczaj też są na zewnątrz: jedzenie, partner, schronienie przed deszczem. Jeśli nie da się spełnić potrzeb to człowiek staje się nieszczęśliwy. Z tym, że ja niespecjalnie wierzę w wolną wolę i dla mnie coś takiego jak wina jest umowne. Nigdy nie miałem w planach nauczyć się j. polskiego, a jednak mówię po polsku, tak samo jak nigdy nie decydowałem o liczbie swoich rąk.

Chyba najlepsza metoda, żeby sprawdzić adekwatność twierdzenia, to popatrzeć na rożne odizolowane społeczeństwa i badać poziom szczęścia. Było sporo takich badań i zamiast się spierać, to po prostu zaufałbym naukowych faktom.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Cognac 14 wrz 2014, 19:30
To nie kwestia szukania dziury w całym. W ogóle to kiepsko, że się tyle osób dało wkręcić w hejtowskie rozmowy na temat wiary:/ Wiara to taka PRYWATNA (a przez to ŚWIĘTA w znaczeniu "to jest święte, nie ruszaj tego") rzecz, że:
robienie kultu
robienie religii
robienie nawracania
itp.
po prostu ujmuje potędze? podniosłości? wiary samej w sobie (nawet słowa na to nie ma)

Powiedziałam ja, niechrześcijanka, "niewierząca" z powodu katolstwa/nawracania/kościółkowatości/historii chrześcijaństwa.

Więcej Boga widzę w wykluwającym się z poczwarki robaczku albo w prawach natury, niż w "kościółkowatości" albo w Piśmie Świętym (really???) gdzie co drugą kartę jeden morduje drugiego. I polecam poszukiwać tej "naturalnej" wiary, bo jest niesamowicie budująca. Tak, to jest ta "wewnętrzna" wiara, jak ktos mądry wyżej powiedział:)

PEACE!
Tylko spokój może nas uratować.
Mój blogowątek na forum.

przez monapayne 14 wrz 2014, 19:37
Wiara to taka PRYWATNA (a przez to ŚWIĘTA w znaczeniu "to jest święte, nie ruszaj tego")

Tak... : )
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez na_leśnik 14 wrz 2014, 19:40
Cognac, fajnie by było kiedyś taką wiarę w sobie znaleźć. Poszukamy, zobaczymy :smile: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Popiół 14 wrz 2014, 20:33
Więcej Boga widzę w wykluwającym się z poczwarki robaczku albo w prawach natury, niż w "kościółkowatości" albo w Piśmie Świętym (really???) gdzie co drugą kartę jeden morduje drugiego. I polecam poszukiwać tej "naturalnej" wiary, bo jest niesamowicie budująca. Tak, to jest ta "wewnętrzna" wiara, jak ktos mądry wyżej powiedział:)

:*:*
Popiół

przez 520m.n.p.m. 14 wrz 2014, 20:41
ona1993 napisał(a):Żeby pomagać innym najpierw trzeba zadbać o siebie. Od tego zacznij.

Otóż to ona1993, otóż to. Jak ci pomóc?
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

przez Popiół 14 wrz 2014, 21:06
Ja wolę pomagać innym niż sobie, zawsze wolałem, sobie nie potrafię...
Popiół

przez Tojaaa 14 wrz 2014, 21:14
Popiół, jak długo chorujesz?

przez Doberman 14 wrz 2014, 21:44
520m.n.p.m. napisał(a):
ona1993 napisał(a):Żeby pomagać innym najpierw trzeba zadbać o siebie. Od tego zacznij.

Otóż to ona1993, otóż to. Jak ci pomóc?

Jej można pomóc tylko w jeden sposób - odkatoliczyć.
Doberman

przez Popiół 14 wrz 2014, 21:44
Tojaaa, PW
Popiół

Sortuj wg