OSTRZEŻENIE

Hasiok.

OSTRZEŻENIE

przez Saraid 29 sie 2014, 11:24
Ryszard J., życzymy Ci powodzenia zatem !
Saraid

OSTRZEŻENIE

przez Ferdynand k 29 sie 2014, 11:29
Pieprz napisał(a):jezusiu, toż to bardziej niebezpieczne niż windy i pijani kierowcy hulajnogi

gorsze nawet od
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Naczelny Użyszkodnik

OSTRZEŻENIE

przez cyklopka 29 sie 2014, 11:32
Oświeceni mistrzowie potrafią robić z umysłem i ciałem rzeczy, o których się fizjologom nie śniło. Nic dziwnego, że nieodpowiednia (nieuczciwa) osoba komuś nieprzygotowanemu i ze skłonnościami do chorób psychicznych mogła zrobić z mózgu dżem.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

OSTRZEŻENIE

przez Candy14 29 sie 2014, 11:45
Rownie dobrze mogla pojsc na msze do kosciola i tez stwierdzic ze chce sie polaczyc z bogiem.. problem nie tkwi w tym gdzie byla ale w niej
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

OSTRZEŻENIE

przez Ryszard J. 29 sie 2014, 11:58
Candy14 napisał(a):Rownie dobrze mogla pojsc na msze do kosciola i tez stwierdzic ze chce sie polaczyc z bogiem.. problem nie tkwi w tym gdzie byla ale w niej

Problem tkwi w tym, jak ją przekonać, by nie kontaktowala się z ludźmi, którzy jej szkodzą. Oni jej tak wyprali mózg, jak to robią sekty. Tacy ludzie z wypranymi mózgami nie uznają żadnych autorytetów poza tymi, co im wyprali mózgi i przekonali o swojej misjii - od Boga, Buddy czy jakiegoś bozka z amazońskiej dżungli.

OSTRZEŻENIE

przez Doberman 29 sie 2014, 14:14
Buddyzm jest tak samo groźny jak katolicyzm.
Doberman

OSTRZEŻENIE

przez Ryszard J. 29 sie 2014, 14:51
DDobra wiadomość. Ośrodek produkujący klientów dla psychiatrów będzie zlikwidowany już za kilka dni. Oby udało się zlikwidować pozostałe.

OSTRZEŻENIE

przez Kalebx3 29 sie 2014, 14:56

o czym Ty Doberman bredzisz ? W Sercu katolicyzmu stoi Jezus Chrystus , niezliczona Rzesza Męczenników , ludzi także słabych itd .
. Czy w takim razie Jezus Chrystus jest grożny . Chciałbym Ci jeszcze powiedzieć ,że dzisiaj chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie , głównie przez fanatycznych muzułmanów ( Pakistan ,Indie , Irak , i kraje z tego zakątka świata , choć nie wszystkie oczywiście .
Ostatnio edytowano 29 sie 2014, 14:59 przez Kalebx3, łącznie edytowano 2 razy
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

OSTRZEŻENIE

przez Doberman 29 sie 2014, 14:59
Kalebx3 napisał(a):

o czym Ty Doberman bredzisz ? W Sercu katolicyzmu stoi Jezus Chrystus , niezliczona Rzesza Męczenników , ludzi także słabych itd .
. Czy w takim razie Jezus Chrystus jest grożny . Chciałbym Ci jeszcze powiedzieć ,że dzisiaj chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie , głównie przez fanatycznych muzułmanów ( Pakistan ,Indie , Irak , i kraje z tego zakątka świata , choć nie wszystkie oczywiście .

Kłócił bym się czy w sercu katolicyzmu stoi Jezus Chrystus. W sercu prawdziwego chrześcijaństwa stoi Jezus Chrystus. W sercu katolicyzmu stoją bezsensowne i martwe rytuały, "święte" księgi pisane przez zwykłych ludzi, takie jak katechizm kościoła katolickiego, oraz bożki, takie jak Maryja i święci, czy też papieże.
Doberman

OSTRZEŻENIE

przez Kalebx3 29 sie 2014, 15:37
W sercu katolicyzmu stoją bezsensowne i martwe rytuały, "święte" księgi pisane przez zwykłych ludzi, takie jak katechizm kościoła katolickiego.
--- Wiesz Doberman , nie będziemy sie tu kłócić, ;) ; bo nie ma to sensu i do niczego konstuktywnego nie doprowadzi ,i tak zresztą nikt nikogo nie przekona do swoich racji.
Jeśli chodzi o rytuały w Kościele , które nazywasz " martwymi " to owszem sa one martwe , ale tylko dla takich ludzi , którzy nie uznają Prawdy w kościele katolickim , są często jego wrogami , tak samo ludzie obojętni na te sprawy religijne .
Powiem Ci tak , dla mnie osobiście Rytuały , które odbywają sie podczas Mszy świętej maja bardzo głęboki sens , sa jaknajbardziej żywe ( jak Jezus Chrystus w Postaci Chleba , wina w Eucharystii ) . Staram się przeżywać każdą Mszę swiętą jak najbardziej godnie i z pełną świętą Ceremonią .
Jeśli chodzi o Celebrę w Kościele katolickim ( stroje księży , ornaty , etc ) to uważam ,że sa one bardzo potrzebne .Zawsze mi się niepodobało w Kościele Zielonoświątkowym -(bo ten najlepiej znam )ten zwyczajny ubiór pastorów . Garniturek i nic poza tym . Jednak moim zdaniem Kapłan podczas tak uroczystych Spraw , które dzieją na Ołtarzu powinien również jak najbardziej wyglądać uroczyście jako Clebrans Mszy świętej .
Piszesz ,że "święte " księgi pisane przez zwyłkych ludzi . Wyczuwam u Ciebie silny wpływ protestanckiego podejścia do sprawy , czyli tylko Biblia . A ja Twierdzę na Pierwszym MIEJSCU BIBLIA ,a potem wszystko co z niej wypływa ,cała Tradycja , pisana przez światłe umysły na przestrzeni wieków .
A Katechizm KK ? Dla Ciebie czym jest ? Bajkami czy czymś innym ?
Dla mnie to zbiór , streszczenie Prawd wiary .
Z Bogiem Doberman . Niech Ci Pan błogosławi samym dobrem i da Ci swoje ZBAWIENIE.
Narka .

OSTRZEŻENIE

przez Ryszard J. 29 sie 2014, 18:44
Choć bliżej mi do chrześcijaństwa, niż do katolicyzmu, to będę go bronił, bo jest to Ojciec wszystkich religii, związanych z kultem Jezusa Chrystusa, którego uwazam za najwiekszego swojego Przyjaciela. Wierzę, ze On mi pomoże w walca ze złem, jakie nosą ze sobą inne religie z Nim nie związane.

OSTRZEŻENIE

przez Doberman 29 sie 2014, 19:35
Ryszard J. napisał(a):Choć bliżej mi do chrześcijaństwa, niż do katolicyzmu, (...)

No, przynajmniej jeden, który odróżnia chrześcijaństwo od katolicyzmu.
Doberman

OSTRZEŻENIE

przez Kalebx3 29 sie 2014, 20:06
Doberman chcesz przez to powiedzieć ,że katolicyzm to nie chrześcijaństwo , czy może ja Cie żle zrozumiałem ?

OSTRZEŻENIE

przez Doberman 29 sie 2014, 20:37
Kalebx3 napisał(a):Doberman chcesz przez to powiedzieć ,że katolicyzm to nie chrześcijaństwo , czy może ja Cie żle zrozumiałem ?

Dobrze zrozumiałeś. Nie uznaję katolicyzmu za chrześcijaństwo, ponieważ katolicyzm zbyt odbiega od prawdziwego chrześcijaństwa.
Doberman

Sortuj wg