FENAZEPAM (Phenazepam)

Hasiok.

Czy fenazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
0
Brak głosów

Nie
0
Brak głosów

Zaszkodził
0
Brak głosów

 
Liczba głosów : 0

FENAZEPAM (Phenazepam)

Avatar użytkownika
przez depas 03 lip 2014, 05:45
Lek z grupy benzodiazepin, wynaleziony w 1974 roku w Związku Radzieckim i do dziś tam produkowany, podobnie jak w niektórych krajach byłego ZSRR. W przeszłości dostępny także w Polsce. Stosowany w leczeniu zaburzeń neurologicznych, jak padaczka, alkoholizm czy bezsenność. Może być również stosowany w premedykacji przed operacjami, jako augmentacja znieczulenia ogólnego, również aby zmniejszyć lęk i napięcie przed zabiegiem. Odznacza się silnym działaniem nasennym oraz bardzo długim okresem półtrwania - ok. 60 godzin. Działaniem zbliżony nieco do flunitrazepamu. Wykazuje silny potencjał uzależniający, nie zaleca się stosowania go przez okres dłuższy niż 14 dni (lub 1 miesiąc, jednak wliczając w to stopniową redukcję dawki).

Dawkowanie zależne od celu stosowania, przeciwlękowo zwykle 0,5mg - 1mg 2 lub 3 razy dziennie. Nasennie - do 2,5mg jednorazowo. Dzienna dawka nie może przekraczać 10mg. Objawy odstawienne po okresie przewlekłego stosowania (i/lub nadużywania) są typowe dla wszystkich benzodiazepin, choć w wypadku fenazepamu mogą być szczególnie trudne i niebezpieczne.

W ostatnich latach znalazł zastosowanie w celach rekreacyjnych, jego nadużywanie odnotowano w Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Odnotowano także przypadki używania fenazepamu jako głównego aktywnego składnika rekreacyjnych "mieszanek ziołowych" w Australii i Nowej Zelandii. Podobne zastosowanie miewa do dziś w USA, gdzie nie jest wpisany we wszystkich stanach na listę substancji kontrolowanych, mimo to jego posiadanie i obrót nim do użytku przez ludzi jest prawnie zakazany. Stąd bywa składnikiem przeróżnych produktów "nie przeznaczonych do konsumpcji".

(za: wikipedia.org & inne)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2136
Dołączył(a)
14 lip 2012, 14:55
Lokalizacja
Opole

FENAZEPAM (Phenazepam)

Avatar użytkownika
przez Lord Kapucyn 03 lip 2014, 08:47
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14243
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Przeskocz do