Ciągły lęk przed szkołą

Hasiok.

Ciągły lęk przed szkołą

przez Ysa 11 gru 2006, 09:45
Nie wiem czy już był takie temat, ale mniejsza z tym.
Każdego ranka przez 5 dni budzę się z lękiem.
Najgorzej jest na początku roku szkolnego, wtedy nie jestem w stanie pójść do szkoły.

Nawet, jeśli przygotuję się do jakiegoś sprawdzianu, to i tak go zawalę przez stres. Odpowiedź przy tablicy przed całą klasą to katorga. Na szczęście mam jedną koleżankę. Inaczej bym nie wytrzymała. W przyszłym roku idę do liceum. Będę wtedy sama, bo moja koleżanka idzie do innej szkoły. Żyję w przekonaniu, że jestem gorsza od wszystkich. Oceny mam takie sobie. Nie potrafię się spierać z nauczycielem o stopnie, dlatego wiele na tym tracę.
W zeszłym roku zrywałam się z lekcji, mogłam być niekwalifikowane do następnej klasy, miałam bardzo mało ocen, ale jakoś udało się z tego wybrnąć.
Ysa

przez janeczka84 11 gru 2006, 10:10
masz dobry kontakt z rodzicami?z mama? oni wiedza???a moze byc poszła do pani psycholog szkolnej??spokojnie mozesz pojsc do niej przez nikogo "nie widziana"?, np. pojsc po przerwie jak juz wszyscy beda w klasach? posłuchaj to ze sie tego boisz nie znaczy ze tak bedzie zawsze.Mojej przyjaciółki brat ( jest mniej wiecej w twoim wieku) miał ogromne problemy w szkole az w koncu znalazła sie przyczyna (kazało sie ze tez sie bał tak jak ty) i psycholog mu pomogl.Teraz jest dużo dużo dużo lepiej i juz prawie idealnie.
Nie mecz sie z tym dalej sama bo sa ludzie ktorzy ci moga pomóc!!!!Specjalnie po to są!

przez snaefridur 11 gru 2006, 13:13
snaefridur

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg