ot

Hasiok.

Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

przez atic 21 wrz 2016, 17:03
salir,
ale tak samo źle się skończyć może jeżdżenie rowerem z dzieckiem małym, a nawet samochodem.
atic

przez salir 21 wrz 2016, 17:05
Lusesita Dolores napisał(a):salir, dlatego najpierw musze porozmawiac z partnerem, on też musi brac czynny udział w wychowywaniu tego dzieciaka.
Pracuje kilka razy w tygodniu po 12 i po 24h wiec wytłumacz mi jak mam zostawić w łóżeczku tygodniowego noworodka i iśc się kąpać na 30 minut...?
na teściow nie mam co liczyć mimo że prawdopodobnie przyjdzie mi z nimi mieszkać.

To jest Wasza decyzja, ojciec jak najbardziej powinien przyjąć na siebie też pewne obowiązki pomimo pracy.
Tygodniowe noworodki przeważnie śpią po całych dniach gorzej jest ze starszym dzieckiem gdy już potrzebuje coraz mniej snu. Zawsze ten czas wykorzystywałam na ile się da, gorzej jak podczas kąpieli się zbudzi a będziesz sama ;)

przez Michellea 21 wrz 2016, 17:06
Też bym się bała iść z dzieckiem na Giewont. Na Kasprowy to ok, w końcu kolejka jest :)

iiwaa napisał(a):Ale tutaj taka kolizja nie występuje. Czy odciągnięte, czy nie - jest to to samo mleko.

Skoro karmić nie chce, to pewnie odciągać też nie, tylko karmić modyfikowanym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ḍryāgan 21 wrz 2016, 17:07
Ludzie kochani co to kurcze za durna dyskusja. Dziecko to nie szmaciana lala, którą się ma, bo tego wymagają konwenanse (bo partner... bo rodzice... bo ciotka... babka...), a jak przeszkadza to się je wypierdziela na śmietnik. Dziecka się nie ma dla siebie. Po czymś takim to będzie tak jak napisał wyżej na_leśnik
Za 15-18 lat przybędzie kolejny stały bywalec/bywalczyni działu ddd/dda
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez na_leśnik 21 wrz 2016, 17:08
atic, te czynności są jednak mniej ryzykowne i przede wszystkim stresogenne dla dziecka. Giewont to może nie jest jakiś szczyt dla zawodowców, ale nie wyobrażam sobie włażenia tam z dzeckiem.

Apropo dzieci w górach:

http://www.zakopaneportal.pl/5-latek-na ... wakacjach/
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez salir 21 wrz 2016, 17:08
atic napisał(a):salir,
ale tak samo źle się skończyć może jeżdżenie rowerem z dzieckiem małym, a nawet samochodem.

Może jasne, że tak i nawet spaść z łóżka kiedy siedzisz obok..nie da się przewidzieć wszystkiego, nie sposób.

przez iiwaa 21 wrz 2016, 17:09
atic napisał(a):iiwaa,
jedynie stąd, że to kłóci się z zasadami logiki, błąd koła w definiowaniu, zwał jak zwał.
warto, bo warto. nie, bo nie. tak, bo tak.

nie kłóci, warto bo warto oznacza wartość samą w sobie, jest to tak zwana wartość nieinstrumentalna, wartością instrumentalną nazywa się wartość ze względu na coś.

błędne koło to by było gdyby wszystkie wartości były instrumentalne, czyli wartość ze względu na coś, a tego coś by nie było nawet na odległym horyzoncie.

A bo Ty jestes ekspertem z logiki :D
Nie, nie masz racji.
Poczytaj sobie troche o definiensie i definiendum, o bledach logicznych i o owym idem per idem.
Okreslamy definiendum, uzywajac w definiensie tych samych zwrotow.
Przyklad. Drzwi wykonane ze stali to drzwi ktore ktos zrobil ze stali.
Warto bo warto - identyczny przyklad.

Niedouczony jestes, a rzucasz sie jak podsmazany.

przez salir 21 wrz 2016, 17:15
na_leśnik napisał(a):atic, te czynności są jednak mniej ryzykowne i przede wszystkim stresogenne dla dziecka. Giewont to może nie jest jakiś szczyt dla zawodowców, ale nie wyobrażam sobie włażenia tam z dzeckiem.

Apropo dzieci w górach:

http://www.zakopaneportal.pl/5-latek-na ... wakacjach/

Czytałam i byłam zszokowana Orla Perć i 5 letnie dziecko. Nie muszę pisać, że to najtrudniejszy szczyt w Tatrach polskich.

przez Ḍryāgan 21 wrz 2016, 17:16
iiwaa, może trochę więcej treści w treści poproszę. Bez naukowego zadęcia :) i popisywania się znajomością definicji prawno-filozoficznych
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez iiwaa 21 wrz 2016, 17:20
Ḍryāgan napisał(a):iiwaa, może trochę więcej treści w treści poproszę. Bez naukowego zadęcia :) i popisywania się znajomością definicji prawno-filozoficznych

Tresc w tresci?
Prosze bardzo. Brzydzi mnie, podobnie jak przedmowczynie, widok ulewajacego dzieciaka. Jest to ohydne. Bardziej ohydne jest dla mnie chyba tylko rzyganie nad kiblem przy jelitowce.
Lubie za to "stare" dzieci, a siostrzenice meza kocham nad zycie.
Chciales - masz.
Nie chcialam pisac tego sama z siebie ;) acz mnie zmusiles ;)

przez na_leśnik 21 wrz 2016, 17:23
Poczytaj sobie troche o definiensie i definiendum, o bledach logicznych i o owym idem per idem.

Nie ma to jak szczypta belferskiego tonu. Zabrzmiało to niemal jak przesłynne "odsyłam Pana do źródeł" :mrgreen: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez iiwaa 21 wrz 2016, 17:29
na_leśnik napisał(a):

Nie ma to jak szczypta belferskiego tonu. Zabrzmiało to niemal jak przesłynne "odsyłam Pana do źródeł" :mrgreen: .

Ziembinski wystarczy.
:D

przez atic 21 wrz 2016, 17:32
iiwaa,
A bo Ty jestes ekspertem z logiki :D
Nie, nie masz racji.
Okreslamy definiendum, uzywajac w definiensie tych samych zwrotow.
Przyklad. Drzwi wykonane ze stali to drzwi ktore ktos zrobil ze stali.
Warto bo warto - identyczny przyklad.

"drzwi wykonane ze stali to drzwi ktore ktoś zrobił ze stali" to nie jest zdanie takie jak "czasem warto skupić się na dobru dziecka bo warto".
w pierwszym zdaniu dodanie drugiego członu nic nie zmienia, w drugim zdaniu zmienia, w drugim zdaniu dopiero po dodaniu drugiego członu, dowiadujemy się, że postawa pierwszego członu jest wartością samą w sobie, a nie wartością instrumentalną.

no prosze i taki nieuk jak ja wykazuje się lepszym zrozumieniem tekstu niż ty adwokat?
jak to o tobie świadczy jako o adwokacie?
atic

przez na_leśnik 21 wrz 2016, 17:36
iiwaa, jeden z profesorów z którymi kiedyś współpracowałem w redakcji czasopisma naukowego powiedział mi, że wyrażenie "odsyłam Pana do źródeł" to jest takie "spierdalaj" dostosowane do standardów akademickich :mrgreen: .

Sortuj wg