ot

Hasiok.

Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

przez nvm 11 wrz 2016, 18:40
alone05 napisał(a):to tak jakby powiedzieć, że osoby nie posiadające kota są gorsze a może nie posiadają kota z pewnych względów
Nie no. To to akurat jest kiepski przykład, bo to to akurat prawda. Osoby bezkotne są rakiem na żywej tkance społeczeństwa. No chyba, że ktoś ma alergię albo jakiś inny ważny powód. Ale jak nie, to nic takiego delikwenta nie usprawiedliwia. Sugeruję nałożenie dodatkowego podatku na osoby bezkotne.
nvm

przez NN4V 12 wrz 2016, 09:42
nvm napisał(a):
alone05 napisał(a):to tak jakby powiedzieć, że osoby nie posiadające kota są gorsze a może nie posiadają kota z pewnych względów
Nie no. To to akurat jest kiepski przykład, bo to to akurat prawda. Osoby bezkotne są rakiem na żywej tkance społeczeństwa. No chyba, że ktoś ma alergię albo jakiś inny ważny powód. Ale jak nie, to nic takiego delikwenta nie usprawiedliwia. Sugeruję nałożenie dodatkowego podatku na osoby bezkotne.

Właśnie. Może jakiś program 500+, albo przynajmniej 300+ od drugiego kota? :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez wiejskifilozof 12 wrz 2016, 09:48
nvm napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Kiedyś spotkałem się z opinią ( nie na Forum),że kobiety i mężczyźni,którzy nie mają dzieci.Są gorszą częścią społeczeństwa,że obowiązkiem każdego,dorosłego człowieka jest posiadanie dzieci.
A co z ludźmi,którzy z różnych przyczyn nie mogą mieć dzieci ? Którzy ich nie chcą ? Czy tacy,ludzie są gorsi ?

Lol. Kto Ci takich głupot nagadał? Oczywiście, że to bzdura. Słuchaj się opinii innych ludzi, a wyjdziesz na tym jak Zabłocki na mydle.

Nie pamiętam,coś gdzieś czytałem :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

a co jeśli ona ma więcej kasy ode mnie?

przez wiejskifilozof 13 wrz 2016, 13:42
Ja pamiętam,że jak do mamy przychodziły goście.Zawsze lubiłem słuchać o czym dorośli mówią.

przez ladywind 14 wrz 2016, 10:06
Michellea napisał(a):iiwaa, panuj troszkę nad sobą. Nawet jak Cię Rabinizm wkurza i było to wymierzone tylko w niego, to mnie jako osobie wierzącej się robi nieprzyjemnie jak ktoś z taką pogardą pisze o mojej religii.

Nie ma się co przejmować postami iwyy i brać ich do siebie. Tak aspijki mają, że wszystko biorą na logikę nawet uczucia. Brakuje takim ludziom emocji i empatii. Byłam przez krotki czas z taką osobą w związku i podobnie wszystko tlumaczyla jakimis prawidlami czesto dla mnie niezrozumialymi. Dodam że takie osoby nienawidza u kogoś słabości ale same lubią być glaskane po główce.

przez iiwaa 14 wrz 2016, 16:20
Cóż za diagnozy :D
Michellea, wybacz, nie chciałam Cię urazić.
`Ladywind - stawiaj diagnozy sama sobie, bo wszystkie są błędne. Dziwne to forum - napiszesz cokolwiek, wszyscy upatrują zaburzeń. Owszem, jestem wredna dla ludzi, których nie lubię i uważam za głupich. Robię to celowo, bo idiotów u nas mnogo i wypadałoby ich tępić. No, chyba że płacą. Zauważ, że różnie odnoszę się do różnych osób. I poszukaj przyczyny ;) To się nazywa dyskryminacja ;) (ale ta legalna).
Michellea, Ty się do nich (natarczywych idiotów) nie zaliczasz. A że dla mnie bóg to bajka? No owszem, tak. Jedni wierzą w potwora spaghetti (próbowali nawet rejestrować związek wyznaniowy), inni w boga ojca. I nie jest to obraza, acz konstatacja faktu.
All the lights are shining
So brightly everywhere
And the sound of children's
Laughter fills the air

przez WolfMan 14 wrz 2016, 18:03
iiwaa
Czy nie pociągam swojego męża? Nieprzeczytany post 09 cze 2016, 00:02

Od: 08 cze 2016, 23:18
Dzień dobry :)
Postanowiłam tu napisać, bo chyba to jedyne forum, na którym nie otrzymam "głupkowatych" odpowiedzi.

Mój problem jest złożony - właściwie to dwa oddzielne problemy, zacznę od tego pierwszego .

Mam 42 lata, mój mąż 58. Jesteśmy małżeństwem od 20 lat (poznałam męża, kiedy byłam młodziutką dziewczyną). Jestem jego drugą żoną - pierwsza niestety zmarła po wypadku (nie znałam jej).
Mam wrażenie, że ostatnio nie pociągam swojego męża, zastanawiam się, co jest ze mną nie tak, szukam przyczyn w sobie. Wiem, że mnie kocha, wiem, że w grę nie wchodzi inna kobieta (po pierwsze mu ufam, po drugie to nawet "fizycznie" niemożliwe - pracujemy razem). Mąż patrzy na mnie z miłością, ale nie z pożądaniem. A ja, no cóż, chciałabym się jeszcze (mimo swojego wieku) czuć kobietą.
Dodam, że mąż jest w pełni sprawny - fizycznie, zdrowotnie, intelektualnie (aż za bardzo czasem) i również seksualnie.
Dbam o siebie, sporo osób twierdzi, że przesadnie (wspomagam się microlipofilingiem i chyba to jest to "przesadnie"). Wyglądam - chociaż nie mnie to oceniać - chyba młodo, jestem chuda, biust mam mały, więc nic mi "nie zwisa" z biegiem czasu, sport uprawiam 5 razy w tygodniu, więc - mam nadzieję - problem nie leży w mojej fizyczności (a może leży?).
Kochamy się zwykle 2, czasem 3 razy w tygodniu, wszystko jest ok - nic mi nie przeszkadza, lubię kochać się z mężem. Z tym, że chodzi mi o emocje, a nie o sam seks. Nie wiem, czy to możliwe, ale ja nadal jest w mężu zakochana, imponuje mi (zresztą nie tylko mi), pociąga mnie, i chciałabym, żeby on czuł coś podobnego do mnie.
Problemem może być to, że jestem trochę "nieśmiała" jeśli chodzi o seks. Nie, że się wstydzę męża, po prostu niektóre rzeczy wydają mi się nie dla mnie, mam też problemy z inicjowaniem czegokolwiek. Ale mąż chyba nie lubi wyuzdanych kobiet, przynajmniej przez całe 20 lat nie zauważyłam u niego takich skłonności. Choć moja przyjaciółka twierdzi, że mimo że ma "kija w ...." (przesadziła), to "tylko facet".
"Problem" jest na tyle złożony, że "uwodzenie" mojego męża to nie tylko fizyczność i wygląd, ale przede wszystkim wyzwanie intelektualne... może temu nie podołałam? Przy moim mężu nietrudno mieć kompleksy pod tytułem "jestem głupi", bo mąż stety-niestety, "grzeszy" rozumem.
Mam też wrażenie, że popadliśmy trochę w rutynę. Często wychodzimy na kolacje, do teatru/opery (mąż to uwielbia), ja od wielu lat codziennie staram się nosić koronkową (ewentualnie z dodatkiem koronki) bieliznę, i w sumie oboje przestaliśmy to zauważać.
Jeśli to istotne - nie mamy dzieci, mąż nie ma też dzieci z pierwszego małżeństwa. Ale dzięki temu, że mamy tylko siebie, zawsze byliśmy sobie bliscy, nie przeszliśmy nawet żadnych kryzysów.
Ponadto - co trochę śmieszne - ja jestem teraz (dopiero teraz) ciut zazdrosna. Mimo, że mąż nie daje mi powodów do zazdrości. Ale - i samej przed sobą mi wstyd, że tak pomyślałam - w poniedziałek mąż egzaminował, ja weszłam do jego gabinetu, jedna (egzaminował po 3 osoby) ze studentek miała - moim zdaniem - zbyt krótką sukienkę. Na tyle krótką, że ja, kobieta, mimowolnie gapiłam się na jej nogi, patrzył się również student, który koło niej siedział. Głupio mi, bo poczułam satysfakcję, że mąż jej nie puścił. Powinnam się porządnie stuknąć w głowę. Zwłaszcza, że (w przeciwieństwie do niektórych naszych kolegów) mąż nie ma opinii podrywacza. ani nawet kogoś, kto robi studentkom jakiekolwiek aluzje. Podchodzi do studentów dość ostro (moim zdaniem zbyt ostro) i bardzo oschle, niezależnie od stopnia ubrania/rozebrania.

Drugi z problemów to to, że - niestety - jestem DDA. W związku z tym mam do dziś spore kompleksy. Że nigdy nie dorównam mężowi, że na niego nie zasługuję, że on ma przecież wyższy stopień naukowy, że lepiej radzi sobie w pracy (choć mamy takie same stanowiska), że jest inteligentniejszy i ma większą wiedzę (kompleksy dotyczą zwłaszcza tego ostatniego). Mogłabym wyliczać bez końca.
Byłam na terapii, ale niewiele pomogła. I tak się z tym borykam dzień w dzień.

Czy może ktoś z Was miał podobną sytuację? A może potraficie coś poradzić?
Z góry pięknie dziękuję :)
Ewa

Ilekroć czytam Twoje mądrości,nieodparcie przypominam sobie Twój pierwszy post ;)
Pomimo ogromnych kompleksów jesteś chodzącą ,,encyklopedią,, ;)

przez NN4V 15 wrz 2016, 08:48
WolfMan napisał(a):....
Ilekroć czytam Twoje mądrości,nieodparcie przypominam sobie Twój pierwszy post ;)

Jaka jest intencja powyższego przekazu?
Czy tylko ćwiczenie palców do szybkich sekwencji ctrl-C ctrl-V.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Rabinizm 15 wrz 2016, 12:05
iiwaa napisał(a):Owszem, jestem wredna dla ludzi, których nie lubię i uważam za głupich. Robię to celowo, bo idiotów u nas mnogo i wypadałoby ich tępić. No, chyba że płacą. Zauważ, że różnie odnoszę się do różnych osób. I poszukaj przyczyny ;) To się nazywa dyskryminacja ;) (ale ta legalna).

Raczej wygląda na to, że atakujesz ludzi, którzy nie wpasowują się w kanony mądrości, ustanowione przez Twojego męża.
Osobiście nic do Ciebie nie mam, co jest oczywiste, jednak wyrobiłaś sobie tutaj pewną opinię, podpartą twardymi argumentami.
Ludzie są Twoim zwierciadłem. To, co otrzymujesz, jest w głównej mierze efektem tego, co dajesz. Zastanów się nad tym.

przez ladywind 15 wrz 2016, 13:27
iiwaa napisał(a):Cóż za diagnozy :D

Dziwne to forum - napiszesz cokolwiek, wszyscy upatrują zaburzeń.

Skoro się zarejestrowałaś na takim forum, można wnioskować, że zdrowa psychicznie do końca nie jesteś.
Taka mądra, a prostej zależności nie rozumie. :lol:

Jakbym miała możliwość, dodałabym do ICD-10 nową jednostkę chorobową, mianowicie " Przerost Formy nad Trescią". Chyba, że już takowa istnieje :lol: (żart)

przez iiwaa 15 wrz 2016, 14:25
ladywind napisał(a):
iiwaa napisał(a):Cóż za diagnozy :D

Dziwne to forum - napiszesz cokolwiek, wszyscy upatrują zaburzeń.

Skoro się zarejestrowałaś na takim forum, można wnioskować, że zdrowa psychicznie do końca nie jesteś.
Taka mądra, a prostej zależności nie rozumie. :lol:

Jakbym miała możliwość, dodałabym do ICD-10 nową jednostkę chorobową, mianowicie " Przerost Formy nad Trescią". Chyba, że już takowa istnieje :lol: (żart)

Stuknij sie zdrowo w glowe, bo wprost napisalam, o co chodzi i dlaczego tu przyszlam. Nie jestem wariatka, nie biore lekow, nie mam ani schizofrenii, ani psychopatii ani innych cudow-wiankow o ktorych tu piszecie, bo nie moglabym wykonywac zawodu, poza tym psycholog dawno by sie zorientowal. Nie, Aspergera tez nie mam. Po prostu postrzegam niektore osoby jako niegodne uwagi. Chcialas wiedziec - wiesz.

Rabinizm, Wolfman - to ze mam kompleksy np. przy mezu ktory jest autorem prawie 200 prac naukowych, nie oznacza, ze nie moge miec w glebokim... powazaniu idiotek w stylu przyslowiowych przekupek albo panow zaiwaniajacych na budowach. Kompleksy to rzecz wzgledna.

I polecam zmiane tematu ;)

przez iiwaa 15 wrz 2016, 14:36
NN4V napisał(a):
WolfMan napisał(a):....

Jaka jest intencja powyższego przekazu?
Czy tylko ćwiczenie palców do szybkich sekwencji ctrl-C ctrl-V.

Bo kompleksy ma sie do jakiegos punktu odniesienia, nie w ogole.
Jezeli za ten punkt odniesienia przyjme meza, to zapewne sa.
Jezeli obserwuje idiote, ktory - nomen omen - zadnych kompeksow nie posiada - to pozostaje mi jedynie zalamac rece.
Jezeli ja waze 47-49 kilo i mam jakies tam kompleksy, a widze babe ktora wazy 100 i ich nie ma - pozostaje mi tylko sie obsmiac. To jest kwestia wyczucia i oczekiwan co do siebie, a nie kwestia bycia obiektywnie lepszym/gorszym od wiekszosci.

Dlaczego zdradzacie?

przez iiwaa 15 wrz 2016, 14:43
NN4V napisał(a):
iiwaa napisał(a):
Tella napisał(a):Mówi się, że faceci tak zdradzają...no ale z kim niby? No z kobietami, a one się bardziej nie przyznają.
W ogóle nie wiem, ale chyba jednak większość facetów zdradza

Jezeli zdradza wiekszosc mezczyzn, to zdradza i wiekszosc kobiet.

Faceci zdradzają znacznie częściej od kobiet.

Ale - jak to moja przyjaciolka pieknie mowi - jak suka nie da, to pies nie wezmie.
Przeciez oni musza z kims zdradzac, prawda? To co to za kobiety, ze daja nie swoim mezczyznom?
Niezaleznie od tego, czy wiedza o ich kobietach czy nie - nie sa z nimi w zwiazku.
Nie bede wspominac, jakimi slowami wypadaloby takie "kobiety" nazwac.

przez anka szklanka 15 wrz 2016, 15:42
Dajcie sobie po ignorze bo ciągle wdajecie się w personalne przepychanki.

Sortuj wg