ot

Hasiok.

Żona ignoruje meza. Wierzy córce

przez iiwaa 06 wrz 2016, 09:36
Rabinizm napisał(a):
iiwaa napisał(a):
Michellea napisał(a):Stres i przemęczenie źle na nas wpływają, ciągle się o tym mówi. A potem ludzie kończą na tym forum i dziwią się, bo zawsze byli "normalni", pełni życia, robili wszystko, zapier... w robocie, a nagle teraz nie mają siły wstać z łóżka, a jak wyjdą z domu, to się trzęsą. I pewnie to jakaś poważna choroba, bo przecież od tak im sie nie mogło stać.
Też wielokrotnie nie wyrabiałam i żyję. A czy dało mi to satysfakcję? Sukcesy okupione nieprzespanymi nocami, brakiem chwili na odpoczynek i dużym stresem jakoś mnie nie cieszą, raczej je odchorowuję.

Mnie tam daja satysfakcje wlasnie te rzeczy, ktore wymagaly wiecej praxy i wyrzeczen.
Cos, co przychodzi latwo, jest zwykle malo warte.
Wystarczy porownac nawet i studia. Medycyna a "moda" w "wyzszej szkole kroju i szycia" (to ironia oczywiscie). Ale nawet zestawiajac medycyne i kulturoznawstwo czy prawo i politologie. Dobrze wiem, jakie sa statystyki co do zdawalnosci egzaminow i poziomu trudnosci.

Ktoś tutaj ma przerost ego i kreuje opinie wyłącznie na własnych doświadczeniach.

Bo szanuje duzy wklad pracy?
Owszem, szanuje. Wiesz dlaczego? Bo zeby wszystko pogodzic i zrobic jak najwiecej czesto spie np. 4 godziny na dobe. Od 22 lat - studia byly wymagajace i juz w czasie nich praktykowalam, wiec musialam godzic prace, nauke i pisanie.
Dlatego bawia mnie gadania jak to komus jest ciezko, bo popracuje/pouczy sie 8 godzin albo musi napisac magisterke, a nie moze (przyklad z forum). Doprawdy, tragedia ludzkosci. Wczoraj polozylam sie spac o 4 - wstalam o 8, dzis o 2:40 - wstalam o 7:15. Dlatego jak czytam wypociny o tym, ze komus "ciezko", przy czym dowiaduje sie, ze obejrzal serial, to mam ochote zaczac tarzac sie ze smiechu.

przez Rabinizm 06 wrz 2016, 10:13
Doprawdy, fascynujące. Jesteś tak wspaniała, czy mogę Cię dotknąć?
Powinnaś popracować nad empatią, gdyż brak tej cennej umiejętności wylewa się z Twoich postów, lub nauczyć się milczeć wtedy, kiedy nie masz niczego adekwatnego do napisania.

przez iiwaa 06 wrz 2016, 11:08
Rabinizm napisał(a):Doprawdy, fascynujące. Jesteś tak wspaniała, czy mogę Cię dotknąć?
Powinnaś popracować nad empatią, gdyż brak tej cennej umiejętności wylewa się z Twoich postów, lub nauczyć się milczeć wtedy, kiedy nie masz niczego adekwatnego do napisania.

1. Nie uwazam ze jestem wspaniala
2. Nie uwazam tez, ze jestem empatyczna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirunia 06 wrz 2016, 12:54
iiwaa napisał(a):2. Nie uwazam tez, ze jestem empatyczna

A to zauważyliśmy. Na tym forum ta cecha szczególnie jest bardzo potrzebna.

"Empatia to umiejętność zrozumienia innych ludzi oraz zdolność współodczuwania z nimi ich uczuć i emocji. Jest to dar wczuwania się w sytuację innych ludzi i zrozumienia motywów nimi kierujących, jako źródeł ich decyzji i postaw. Empatia jest podstawową cechą umożliwiającą prawidłowy dialog zarówno na płaszczyźnie interpersonalnej jak i ogólnospołecznej. Brak empatii u spierających się oponentów powoduje polaryzację stanowisk oraz ich zaostrzenie do stopnia uniemożliwiającego rozwiązanie konfliktu w sposób inny niż siłowy. Zdolność odczuwania empatycznego, jako podstawa zrozumienia oponentów jest wstępem do wybaczenia. Osoby empatyczne dzięki znakomitemu wczuciu się w sytuację i psychikę innych stron mają zdolność rozwiązywania konfliktów, w związku z czym często pełnią rolę mediatorów.

Osoby pozbawione zdolności do empatii są bardzo agresywne, o silnej osobowości, narzucające swą wolę i wizję świata, nieznoszące sprzeciwu, nieuznające argumentów innych stron, niedopuszczające do swojej świadomości możliwości własnej pomyłki lub błędu, wysoce konfliktowe, bezkompromisowe."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Empatia

przez atic 06 wrz 2016, 14:22
ej a kto to jest ten Rabinizm? ledwo się pojawił na forum i już wszystkich poucza i umoralnia, przejrzyjcie sobie jego wypowiedzi :pirate:

iwwaa
Wczoraj polozylam sie spac o 4 - wstalam o 8, dzis o 2:40 - wstalam o 7:15.

nie chciałbym tak i na pewno nie bede sobie tego stawiał jako wzór :)
atic

przez Michellea 06 wrz 2016, 14:37
iiwaa napisał(a): Bo zeby wszystko pogodzic i zrobic jak najwiecej czesto spie np. 4 godziny na dobe.

To mało, na pewno nie jest to zdrowe.

Dlatego bawia mnie gadania jak to komus jest ciezko, bo popracuje/pouczy sie 8 godzin albo musi napisac magisterke, a nie moze (przyklad z forum). Doprawdy, tragedia ludzkosci.

Chodzi Ci o Caricę? To, że dla Ciebie coś nie jest trudne, nie znaczy, że dla innych też nie.

przez elo 06 wrz 2016, 15:00
Michellea napisał(a):Chodzi Ci o Caricę?

pewnie chodzi o tego typa co studiuje ktorys juz tam kierunek i sama prace pisze od 3 lat - nie pamietam jego niczku

atic napisał(a):ej a kto to jest ten Rabinizm? ledwo się pojawił na forum i już wszystkich poucza i umoralnia, przejrzyjcie sobie jego wypowiedzi

juz wczesniej sie zastanawialam czy to nie przypadkiem jakis byly user tego forum jednak ciezko rozszyfrowac... nie to co ciebie jeto :D
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez atic 06 wrz 2016, 15:20
nie jestem jeto
atic

przez Michellea 06 wrz 2016, 15:22
elo napisał(a):
Michellea napisał(a):Chodzi Ci o Caricę?

pewnie chodzi o tego typa co studiuje ktorys juz tam kierunek i sama prace pisze od 3 lat - nie pamietam jego niczku

Ten co chciał literatury psychologicznej? On pisał pracę licencjacką, nie magisterkę z tego co pamiętam.

przez elo 06 wrz 2016, 15:37
atic napisał(a):nie jestem jeto

kogo ty probujesz oszukac? siebie samego? :D
Michellea napisał(a):Ten co chciał literatury psychologicznej?

nie

tamten studiowal prawo a potem jeszcze jakies bog-wie-co [nie pamietam bo nie bylo czego]
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez atic 06 wrz 2016, 16:12
nie denerwuj mnie.
atic

przez elo 06 wrz 2016, 16:16
i ta kropka nienawisci na koncu :D
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez iiwaa 06 wrz 2016, 16:47
atic napisał(a):ej a kto to jest ten Rabinizm? ledwo się pojawił na forum i już wszystkich poucza i umoralnia, przejrzyjcie sobie jego wypowiedzi :pirate:

iwwaa
Wczoraj polozylam sie spac o 4 - wstalam o 8, dzis o 2:40 - wstalam o 7:15.

nie chciałbym tak i na pewno nie bede sobie tego stawiał jako wzór :)

Ale czy ja mowie, ze to wzor?
Smieszy mnie tylko narzekanie, co kto robi - jego sprawa.

Michellea, a uwazasz ze klienta interesuje to ze jestem substytutem, ktory o substytucji dowiedzial sie na ostatnia chwile? :D
Na pewno jego stwierdzenie "kur.. co to za cizia" oznacza troske o moje zdrowie :lol:
Swoja droga, wole nie spac niz otrzymac cios nozem w brzuch czy w klatke ;)

Za to dzien, w ktorym skoncze prace o 17 jest dniem do delektowania sie czasem wolnym :) dzieki temu sie ten wolny czas docenia.

przez Michellea 06 wrz 2016, 17:57
iiwaa napisał(a):Michellea, a uwazasz ze klienta interesuje to ze jestem substytutem, ktory o substytucji dowiedzial sie na ostatnia chwile? :D
Na pewno jego stwierdzenie "kur.. co to za cizia" oznacza troske o moje zdrowie :lol:
Swoja droga, wole nie spac niz otrzymac cios nozem w brzuch czy w klatke ;)

Nie wiem co go obchodzi. Nie o tym mówiłam. Jeśli Ci taki tryb życia odpowiada to fajnie dla Ciebie. Tylko nie rób z tego reguły. Niektórym lepiej się żyje jak mogą się wyspać, a praca nie powoduje, że nie wyrabiają.

Sortuj wg