ot

Hasiok.

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

przez Pabluś 24 sie 2016, 05:07
Grabarz666 napisał(a):
Pabluś napisał(a):A wogóle to esci nie rusza dopaminy w korze przedczołowej , sama serotonina.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20730799
Therefore, we here studied the effects of escitalopram, citalopram, and R-citalopram on dopamine cell firing in the ventral tegmental area, using single-cell recording in vivo and on NMDA receptor-mediated currents in pyramidal neurons in the medial prefrontal cortex using in vitro electrophysiology in rats.
Escitalopram (40-640 μg/kg i.v.) increased both firing rate and burst firing of dopaminergic neurons [in mPFC], whereas citalopram (80-1280 μg/kg) had no effect on firing rate and only increased burst firing at high dosage.
Escitalopram, but not citalopram, improved recognition memory. Our data suggest that the excitatory effect of escitalopram on dopaminergic and NMDA receptor-mediated neurotransmission may have bearing on its cognitive-enhancing effect and superior efficacy compared to other SSRIs in major depression.

W doope se wsadź te badania konfrontacyjny palancie.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23376565

-- 24 sie 2016, 05:17 --

Pabluś napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):
Pabluś napisał(a):A wogóle to esci nie rusza dopaminy w korze przedczołowej , sama serotonina.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20730799
Therefore, we here studied the effects of escitalopram, citalopram, and R-citalopram on dopamine cell firing in the ventral tegmental area, using single-cell recording in vivo and on NMDA receptor-mediated currents in pyramidal neurons in the medial prefrontal cortex using in vitro electrophysiology in rats.
Escitalopram (40-640 μg/kg i.v.) increased both firing rate and burst firing of dopaminergic neurons [in mPFC], whereas citalopram (80-1280 μg/kg) had no effect on firing rate and only increased burst firing at high dosage.
Escitalopram, but not citalopram, improved recognition memory. Our data suggest that the excitatory effect of escitalopram on dopaminergic and NMDA receptor-mediated neurotransmission may have bearing on its cognitive-enhancing effect and superior efficacy compared to other SSRIs in major depression.

W doope se wsadź te badania konfrontacyjny palancie.http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23376565
ta już izomer citalopramu robi co innego, w bajkach firmy Lundbeck.

Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

przez wiejskifilozof 24 sie 2016, 09:21
Co sądzicie na temat miejsc,gdzie nie mogą wejść dzieci ? Bary,restauracje,plaże ?

przez Stracona100 24 sie 2016, 09:36
Oto coś ciekawego na temat wspaniałego życia i nieposiadania dzieci pewnej iiwyy - zapewne sobowtóra naszej prawniczki :lol:

iiwaa, post z 17 kwietnia 2016, 22:17 na forum fajnamama.pl

"Sytuacja przedstawia się następująco. Poznałam męża mając niecałe 20 lat, mąż miał wówczas 36 lat. Zakochałam się, mimo sprzeciwu całej rodziny wyszłam za mąż mając 22 lata. Dzisiaj mam 42 lata, mąż 58. Jest cudownym człowiekiem, można powiedzieć, że niczego mi nie brakuje. Ale nie mamy dziecka... Czuję się nie w pełni kobietą, przecież wszystkie moje przyjaciółki są już mamami. Bardzo żałuję, że kiedy miałam 25 lat i mąż chciał starać się o dziecko, to nie byłam jeszcze gotowa. Chciałam skończyć studia, zrobić doktorat, podróżować, mieć fajną pracę. A teraz może być za późno...Co gorsza - czuję że (już odchodząc nawet od tematu dziecka) niczego w życiu nie osiągnęłam. Niby wszystko co mamy jest też moje, mąż nigdy nie sprawił mi żadnej przykrości, mamy wspólność majątkową. Ale faktycznie ja przecież wiem, że na to wszystko zapracował mąż, nie ja - nie moje pieniądze wybudowały dom, kupiły psa, kupiły samochód czy wspomagają dzieci chore na raka. Moja jest może inicjatywa, ale sama nie mogłabym nic zrobić. To mąż ma wyższy niz ja tytuł naukowy, to męża studenci bardziej szanują, mnie może lubią, ale męża bardziej szanują. To do męża klienci przychodzą z najbardziej poważnymi i skomplikowanymi sprawami, nie do mnie, mimo że uprawnienia mamy takie same. Bo co ja w życiu zrobiłam albo potrafię? Gotować? Wybierać mężowi garnitur? Prowadzić łatwe sprawy?Jestem przy mężu trochę jak taki wybrakowany egzemplarz. Wiem że bardzo by się zdenerwował jakby wiedział że tak pomyślałam. Mąż jest trochę staroświecki (w dobrym tego słowa znaczeniu) i traktuje kobiety jako coś lepszego, z takim pełnym szacunkiem. Ale moje życie jest takie puste. Kocham dzieci. Zawsze nie mogę się nimi nacieszyć kiedy odwiedzą nas znajomi. Mogłabym też dać coś od siebie, takiej małej istocie i wychować ją na fajnego, szczęśliwego człowieka. Badalam się. Ponoć wszystko jest ok. Mąż obiecał że przebada się w pierwszej wolnej chwili. Tylko jest taki zapracowany...Od ponad roku nie stosujemy antykoncepcji. Kochamy się regularnie. Jak nie byłam w ciąży tak nie jestem. Boję się że to już za późno.Czy jest tu ktoś kto zaszedł w ciążę w takim wieku? Po długich staraniach?"
http://fajnamama.pl/forum/temat/czy-to- ... ozno/?post

Przykra sprawa, ale wygląda na to, że masz poważne zaburzenia psychiczne - rozdwojenie jaźni :hide:
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 24 sie 2016, 11:24
Stracona100, :shock: no niestety, kasa szczescia nie daje chociaz duzo ułatwia...

Natomiast co do dziecka, mam znajome co zaszły i w wieku 45 jednak musiały miec dobre AMH, bo z wiekiem rezerwa jajnikowa sie wyczerpuje...poza tym badanie droznosci jajowodów i faceta.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Stracona100 24 sie 2016, 11:47
agusiaww, no cóż, pozostaje tylko zrozumieć nieszczęście i wykazać współczucie.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez salir 24 sie 2016, 12:16
Nie pociesze niestety, mnie ginekolog powiedzial, ze jakbym chciala to mam sie spieszyc bo moje jajniki jak to ujal przechodza juz na emeryture a mam 30+ :?

Pytanie do Admina/Moderacji

przez samara22 24 sie 2016, 12:37
Artemizja Razwiedczyk!

przez Bellatrix 24 sie 2016, 12:38
Artemizja Razwiedczyk!

przez *Lilith* 24 sie 2016, 12:39
Artemizja Razwiedczyk!

przez Nefertari 24 sie 2016, 12:40
Artemizja Razwiedczyk!

przez tajemniczy gryps 24 sie 2016, 12:47
Userki: samara22, Bellatrix, *Lilith*, Nefertari, otwarcie sprzeciwiają się cenzurowaniu Nihilowi dostępu do działów: "Socjologia" i "Sprawy organizacyjne".

Zachęcamy wszystkich użytkowników do przyłączenia się do protestu!

przez Kestrel 24 sie 2016, 12:49
Precz z cenzurą! Artemizja Razwiedczyk!

przez Mad_Scientist 24 sie 2016, 12:51
Artemizja Razwiedczyk! Uwolnić Nihila!

przez Ḍryāgan 24 sie 2016, 13:11
Rany boskie! Atak klonów. Jango "Nihil" Fett w natarciu
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Sortuj wg