ot

Hasiok.

Żona ignoruje meza. Wierzy córce

przez agusiaww 31 sie 2016, 12:23
NN4V napisał(a):
agusiaww napisał(a):... dla matki zawsze bedzie wazniejsze jej dziecko niz obcy facet badz co badz....

Nie zawsze. Niektóre kobiety myślą.

no wlasnie te ktore mysla i maja na wzgledzie dobro dziecka to nie siedza np, z takimi, ktorych mezowie ponizaja, gwałca itd, jak było juz mnostwo postów na tym forum. Niemniej jezeli chodzi o ten przypadek, znany sytuacje z jednej strony nie do konca do ładu i składu. Normalna kobieta jak napisałam nie robi awantur z byle jakiego powodu, bo co te dziecko mogło takiego powiedziec ze zonka robi awanture-po prostu miała wydumany powod i tyle, jak wczesniej napisałam, a facet upatruje wine w dziecku.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 31 sie 2016, 12:24
Michellea napisał(a):
iiwaa napisał(a):Przeczytaj sformułowanie :
ze dla matki zawsze bedzie wazniejsze jej dziecko niz obcy facet badz co badz

To nie o stosunku dziecka do tego faceta mowa, ale o podejsciu kobiety - do malzonka.
Dziecko to dziecko, wiadomo ze moze sie buntowac, ale po przeczytaniu tego - wlosy na glowie stanely mi deba.

Wydaje mi się, że wiem o co chodziło agusiiww, ale nie potrafię wytłumaczyć :bezradny:

Myślę, że jest różnica między sytuacją, w której oboje są rodzicami dziecka a sytuacją, w której rodzicem jest tylko jedno z nich. Gdybym miała dziecko, a związała się z facetem, który nie jest jego ojcem, to starałabym się, żeby go polubiło albo przynajmniej zaakceptowało. Ale gdyby tak się nie stało, a działoby się coraz gorzej, dziecko by go wręcz nienawidziło i żadne próby ustabilizowania tej sytuacji, rozmowy, wizyty u psychologa etc. by zawiodły, to zastanawiałabym się nad tym czy tego związku nie zakończyć, bo za dziecko jestem odpowiedzialna, za faceta nie.
:zonk:

otoz to, to jest dorosła osoba a dziecko nie, nic wiecej do dodania.

przez agusiaww 31 sie 2016, 12:26
NN4V napisał(a):
Michellea napisał(a):.....Wydaje mi się, że wiem o co chodziło agusiiww, ale nie potrafię wytłumaczyć :bezradny:

Chodziło o dobrze znaną i często występująca sytuację, gdy kobieta po porodzie przenosi całkowicie zaangażowanie emocjonalne na dziecko i jeszcze uważa, że tak być powinno.

Michellea napisał(a):Myślę, że jest różnica między sytuacją, w której oboje są rodzicami dziecka a sytuacją, w której rodzicem jest tylko jedno z nich. Gdybym miała dziecko, a związała się z facetem, który nie jest jego ojcem, to starałabym się, żeby go polubiło albo przynajmniej zaakceptowało. Ale gdyby tak się nie stało, a działoby się coraz gorzej, dziecko by go wręcz nienawidziło i żadne próby ustabilizowania tej sytuacji, rozmowy, wizyty u psychologa etc. by zawiodły, to zastanawiałabym się nad tym czy tego związku nie zakończyć, bo za dziecko jestem odpowiedzialna, za faceta nie.

Wymyślasz abstrakty tak prawdopodobne, jak upadek złotego meteorytu u Twych stóp.

akurat tutaj nie piszemy o porodzie tylko o sytuacji gdzie dziecko ma 9 lat, a poza tym Twoje stwierdzenie to takie samo uogólnienie jak blondynki sa głupie, a rude fałszywe itd. a koty dusza dzieci :blabla: :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michellea 31 sie 2016, 12:38
NN4V napisał(a):
Michellea napisał(a):.....Wydaje mi się, że wiem o co chodziło agusiiww, ale nie potrafię wytłumaczyć :bezradny:

Chodziło o dobrze znaną i często występująca sytuację, gdy kobieta po porodzie przenosi całkowicie zaangażowanie emocjonalne na dziecko i jeszcze uważa, że tak być powinno.

Nie.

NN4V napisał(a):Wymyślasz abstrakty tak prawdopodobne, jak upadek złotego meteorytu u Twych stóp.

Czyli wciąż bardziej prawdopodobne niż to, że przestaniesz pisać złośliwe posty na tym forum...
Pisałam o sobie. Skąd wiesz, że coś jest nieprawdopodobne skoro mnie nie znasz?

Pytanie do Admina/Moderacji

przez Lilith 31 sie 2016, 13:19
****Nihil****, dziwię się, że pytasz. Złamałeś Regulamin miliard razy. Upominaliśmy Cię drugie tyle. W powyższym poście są tylko żądania, jakbyśmy nie mieli wyboru i musieli je spełnić. Nie. Naprawdę, granicę przekroczyłeś już dawno temu i mamy dosyć wiecznego upominania Cię. Mówię w liczbie mnogiej, bo w tej kwestii mogę się wypowiadać nie tylko za siebie. Zepsułeś sobie strasznie swój obraz w oczach Ekipy. Mieliśmy do Ciebie dużo sentymentu i cierpliwości, ale wszystko się wyczerpało. Zachowujesz się jak dziecko. Zakładanie fikcyjnych kont, prowokowanie innych, obrażanie, wieczne szarpanie się z Tobą, proszenie o pohamowanie się - już się po prostu znudziły. Nie widzimy sensu w dawaniu Ci kolejnej szansy, której i tak nie wykorzystasz. Jesteśmy już zmęczeni Twoimi wiecznymi wyskokami. Możesz sobie zakładać milion nowych kont, a i tak każde prędzej, czy później pójdzie w eter i to razem z postami. Dosyć. Po prostu dosyć.

Deaktywacja, to najskuteczniejsza forma blokady - skuteczniejsza niż ban, który nałożony przez Moderatorów dzień wcześniej nie zadziałał.
(powrót do starego nicka) Lilith=Artemizja

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez NN4V 01 wrz 2016, 10:04
Michellea napisał(a):
NN4V napisał(a):

Nie.

Skąd wiesz, o co jej chodziło skoro jej nie znasz?

Michellea napisał(a):
NN4V napisał(a):Wymyślasz abstrakty tak prawdopodobne, jak upadek złotego meteorytu u Twych stóp.

Czyli wciąż bardziej prawdopodobne niż to, że przestaniesz pisać złośliwe posty na tym forum...

Bezsprzecznie. Nie mam wpływu na twoje interpretacje. :lol:

Michellea napisał(a):Pisałam o sobie. Skąd wiesz, że coś jest nieprawdopodobne skoro mnie nie znasz?

Pisałem o sytuacji, nie o osobie.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Michellea 01 wrz 2016, 13:50
NN4V napisał(a):Skąd wiesz, o co jej chodziło skoro jej nie znasz?

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałam, że wydaje mi się, że wiem. A potem, że wiem, że nie o to, co Ty twierdzisz, że jej chodziło. Przecież przede mną sama to napisała :lol:

NN4V napisał(a):Pisałem o sytuacji, nie o osobie.

I co tam takiego nieprawdopodobnego było?
Zresztą nieważne. Jak masz zamiar znowu pisać o złotych meteorytach czy innych farmazonach, to sobie odpuść.

przez NN4V 02 wrz 2016, 02:06
Michellea napisał(a):
NN4V napisał(a):Skąd wiesz, o co jej chodziło skoro jej nie znasz?

Czytaj ze zrozumieniem.

Czytam. czasami, kiedy mi się zechce. Zazwyczaj jednak nie ma ani celu ani potrzeby.

Michellea napisał(a):
NN4V napisał(a):Pisałem o sytuacji, nie o osobie.

I co tam takiego nieprawdopodobnego było?

Jajco - zastanów się.

Michellea napisał(a):Zresztą nieważne. Jak masz zamiar znowu pisać o złotych meteorytach czy innych farmazonach, to sobie odpuść.

Wujek Dobra Rada?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez iiwaa 02 wrz 2016, 12:36
No i co z tego ze facet to dorosla osoba? To dorosla osoba - niezaleznie od plci - nie potrzebuje milosci, ciepla, zaufania i bezwarunkowej akceptacji? Niektore kobiety zapominaja, ze oprocz dzieci maja jeszcze mezow, ktorzy uwagi i zainteresowania rowniez potrzebuja.

przez Michellea 02 wrz 2016, 12:36
NN4V napisał(a):Czytam. czasami, kiedy mi się zechce. Zazwyczaj jednak nie ma ani celu ani potrzeby.

Najpierw wypada przeczytać zanim się skomentuje.

NN4V napisał(a):Jajco - zastanów się.

Możliwość zaistnienia rodziny patchworkowej? To że dziecko się w takiej rodzinie zbuntuje? Niemożność wyciszenia tego buntu? Czy rozstanie z tego powodu? Jakoś wciąż są to rzeczy bardziej prawdopodobne niż ten twój meteoryt.

przez iiwaa 02 wrz 2016, 12:42
Michellea napisał(a):
NN4V napisał(a):Czytam. czasami, kiedy mi się zechce. Zazwyczaj jednak nie ma ani celu ani potrzeby.

Najpierw wypada przeczytać zanim się skomentuje.

NN4V napisał(a):Jajco - zastanów się.

Możliwość zaistnienia rodziny patchworkowej? To że dziecko się w takiej rodzinie zbuntuje? Niemożność wyciszenia tego buntu? Czy rozstanie z tego powodu? Jakoś wciąż są to rzeczy bardziej prawdopodobne niż ten twój meteoryt.

Jak kobieta kocha, to nie odejdzie z powodu czyjegos buntu.
Moze odejsc ale tylko z powodu braku szacunku ze strony faceta.

przez Michellea 02 wrz 2016, 12:52
Wolałabym odejść od faceta, którego kocham niż zostać jeśli miałoby to w jakiś poważny sposób zaszkodzić mojemu dziecku.
W każdym razie sytuacja jest możliwa do zaistnienia? Jest. Czy jest prawdopodobne jej zaistnienie? Zależy od osoby. Dlatego napisałam o sobie, a nie generalizowałam. Ale jak ktoś już na wstępie zakłada, że nie będzie czytać ze zrozumieniem, to nie dziwne, że nie rozumie.

przez iiwaa 02 wrz 2016, 13:35
Michellea napisał(a):Wolałabym odejść od faceta, którego kocham niż zostać jeśli miałoby to w jakiś poważny sposób zaszkodzić mojemu dziecku.
W każdym razie sytuacja jest możliwa do zaistnienia? Jest. Czy jest prawdopodobne jej zaistnienie? Zależy od osoby. Dlatego napisałam o sobie, a nie generalizowałam. Ale jak ktoś już na wstępie zakłada, że nie będzie czytać ze zrozumieniem, to nie dziwne, że nie rozumie.

Oczywiście, że jest prawdopodobne, ale o prawdopodobieństwo to się kłóćcie z NN4V.

Rozważając hipotetyczną sytuację:

Zaszkodzić? W jaki sposób? Oczywiście zakładamy sytuację, że ten facet żadnej krzywdy dziecku nie robi i stara się zyskać sympatię, tylko dzieciak go po prostu nie lubi, bo mu przeszkadza, że nie ma matki tylko dla siebie, bo matka "śmie" spędzać swój wolny czas z kim innym i nie skacze już tylko koło niego, bo "śmie" wyjść bez niego i to dla dzieciaka nowa sytuacja.
Rozumiem, że jak dzieciaczek nie będzie lubił babci, dziadka, nowego rodzeństwa, Twojej przyjaciółki, pani w przedszkolu albo w szkole i będzie wszczynał bunt, to jako rodzic grzecznie położysz uszy po sobie?
Nie widzisz tego, że to widzi-mi-się dzieciaka?
Fajna "miłość", jak się zakłada, że się odejdzie, bez winy tej drugiej osoby. Współczuję mężczyźnie.
Najlepiej wywalić własnego MĘŻA na zbity pysk z domu, bo go dzieciak nie lubi i ma fochy. Matko. Na jakim świecie ja żyję.

przez Michellea 02 wrz 2016, 13:53
iiwaa napisał(a):Zaszkodzić? W jaki sposób? Oczywiście zakładamy sytuację, że ten facet żadnej krzywdy dziecku nie robi i stara się zyskać sympatię, tylko dzieciak go po prostu nie lubi, bo mu przeszkadza, że nie ma matki tylko dla siebie, bo matka "śmie" spędzać swój wolny czas z kim innym i nie skacze już tylko koło niego, bo "śmie" wyjść bez niego i to dla dzieciaka nowa sytuacja.

Ty zakładasz taką sytuację. Już pisałam, że nie chodzi mi o zwykły bunt, który opisałaś w pogrubionym fragmencie. I nie założyłam automatycznie, że facet jest aniołkiem, który nie popełnia błędów w komunikacji z dzieckiem. Niektórzy ludzie nie wiedzą jaką mają rolę pełnić dla tego nie swojego dziecka. Albo facet się uprze, że będzie temu dziecku rozkazywał jak ojciec. A dziecko go za ojca nie uznaje. I tak oboje się nakręcają przeciwko sobie, a próby mediacji nic nie dają. O taki przykład mi chodziło, a nie że dziecko tupnie nóżką, że facet mu się nie podoba, to ja go rzucę.

Rozumiem, że jak dzieciaczek nie będzie lubił babci, dziadka, nowego rodzeństwa, Twojej przyjaciółki, pani w przedszkolu albo w szkole i będzie wszczynał bunt, to jako rodzic grzecznie położysz uszy po sobie?

Wyjaśniłam wyżej, że nie o zwykły bunt mi chodzi.

Fajna "miłość", jak się zakłada, że się odejdzie, bez winy tej drugiej osoby. Współczuję mężczyźnie.

Nie bez winy, facet musiałby mieć jakiś udział w tym, że sytuacja jest zła.

Najlepiej wywalić własnego MĘŻA na zbity pysk z domu, bo go dzieciak nie lubi i ma fochy. Matko. Na jakim świecie ja żyję.

Właściwie to zakładałam, że nie jest to mój mąż. Nie wyszłabym za faceta wiedząc, że nie potrafi się dogadać z moim dzieckiem.

Sortuj wg