ot

Hasiok.

Czy osoby,bezdzietne są gorsze ?

przez iiwaa 21 sie 2016, 23:57
salir napisał(a):Jestem matką jedynka choć miała być dwójka :( Dzieci są cudowne gdy przychodzą na świat są takie bezbronne, pierwsze lata wymagają mnóstwo poświęcenia, czasu, uwagi i wychowania co nie zawsze jest łatwe a jednocześnie dostarczają wiele radości. Pominę kwestię rozważań na temat kosztów utrzymania bo wiadomo, że są duże ale wydaje mi się niewłaściwe w tym momencie przeliczania dziecka na pieniądze. Najtrudniejsze dla mnie było to, że były czasy gdy nie mogłam się nim zajmować, nie byłam w stanie wstać, przygotować śniadanie itp a on wyciągał swoje małe rączki pragnąc matczynej miłości :( Więcej dzieci nie będę mieć to jest duża odpowiedzialność której już nie jestem w stanie sprostać. Więc jeśli ktoś nie czuje się na siłach lepiej aby ich nie miał.
Czy osoby bezdzietne są gorsze? W moim mniemaniu absolutnie nie, każdy ma prawo żyć jak chce i jeśli nie czuje potrzeby być rodzicem to po co?! Inna sprawa się ma w przypadku gdy ktoś pragnie mieć dzieci a nie może z różnych powodów wtedy rzeczywiście może czuć się niepełnowartościowy.

Mądra babka.
Przeliczanie na pieniądze to bzdura, chyba że (to istotny wyjątek) kogoś nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb dziecka - jedzenie, pieluchy, ubranka, wózki itd., to nie powinien się decydować, bo tylko zrobi krzywdę temu dziecku.
Zresztą jak kogoś nie stać na żywą istotę, to nie powinien się na nią decydować, nawet gdyby to miał być chomik.

Relacja z Bogiem - wg nauczania KrK

przez refren 22 sie 2016, 00:04
Michellea, każdy wątek jest niczym Twój bliźni. Trzeba go uleczyć, a nie odrzucać.

przez refren 22 sie 2016, 00:08
salir napisał(a):Najtrudniejsze dla mnie było to, że były czasy gdy nie mogłam się nim zajmować, nie byłam w stanie wstać, przygotować śniadanie itp a on wyciągał swoje małe rączki pragnąc matczynej miłości :(

A jak jest teraz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michellea 22 sie 2016, 00:12
refren, ja już wątpię w to, że jakichkolwiek bliźnich się da uleczyć. Tego świata to już się chyba nie da naprawić :?

przez anka szklanka 22 sie 2016, 00:14
salir napisał(a): Najtrudniejsze dla mnie było to, że były czasy gdy nie mogłam się nim zajmować, nie byłam w stanie wstać, przygotować śniadanie itp a on wyciągał swoje małe rączki pragnąc matczynej miłości :( Więcej dzieci nie będę mieć to jest duża odpowiedzialność której już nie jestem w stanie sprostać. Więc jeśli ktoś nie czuje się na siłach lepiej aby ich nie miał.

I to jest właśnie jeden z powodów, które wymieniałam jako argument przeciw posiadaniu dziecka w moim przypadku. I oczami wyobraźni widzę płaczące dziecko i siebie niemającą siły na opiekę nad nim, albo dziecko gdzieś pozostawione bo mi się w manii zachce jechać 400 km po fajne buty, skoczyć z okna czy gotować obiad, który zostawię na włączonej kuchence. A zrzucanie całej odpowiedzialności na męża byłoby z mojej strony szczytem wszystkiego, bo moje związki i tak w dużej mierze polegają na mieniu mnie "na oku" (i również dlatego jeden mój facet był 10 lat starszy, drugi jeszcze więcej ;)).

Salir mam nadzieję, że teraz radzisz sobie dobrze :)

przez iiwaa 22 sie 2016, 00:31
anka szklanka napisał(a):
salir napisał(a): Najtrudniejsze dla mnie było to, że były czasy gdy nie mogłam się nim zajmować, nie byłam w stanie wstać, przygotować śniadanie itp a on wyciągał swoje małe rączki pragnąc matczynej miłości :( Więcej dzieci nie będę mieć to jest duża odpowiedzialność której już nie jestem w stanie sprostać. Więc jeśli ktoś nie czuje się na siłach lepiej aby ich nie miał.

I to jest właśnie jeden z powodów, które wymieniałam jako argument przeciw posiadaniu dziecka w moim przypadku. I oczami wyobraźni widzę płaczące dziecko i siebie niemającą siły na opiekę nad nim, albo dziecko gdzieś pozostawione bo mi się w manii zachce jechać 400 km po fajne buty, skoczyć z okna czy gotować obiad, który zostawię na włączonej kuchence. A zrzucanie całej odpowiedzialności na męża byłoby z mojej strony szczytem wszystkiego, bo moje związki i tak w dużej mierze polegają na mieniu mnie "na oku" (i również dlatego jeden mój facet był 10 lat starszy, drugi jeszcze więcej ;)).

Salir mam nadzieję, że teraz radzisz sobie dobrze :)

Butoholiczka ;)

przez elo 22 sie 2016, 00:48
kiedy matke dopadla depresja najmlodszy mial 3 latka - niby wszystko spoko bo jest calkowice zdrowy ale ledwo skonczyl szkole juz nie mowiac o tym ze w zyciu radzi sobie jeszcze gorzej niz ja ze schizofrenia paranoidalna padaczka i ocd

co zas do lekcji jezyka polskiego do moze nie uwazalam albo nauczycielka w podstawowie taka zjebana:
pobawilbym sie kim/czym? ta zabawka - narzednik
skasowalbym kogo/co? te zabawke - biernik

naturalnie na koncu powinny byc ogoniki ale te juz se sami dopiszcie w wyobrazni
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez agusiaww 22 sie 2016, 09:13
atic napisał(a):[b]

no właśnie ja wiem, że w domkach jednorodzinnych inaczej to wygląda... jak to mówią w zbyt czystej wodzie to i ryba zdechnie :)

niestety ludzie gonią za kasą, jak mają duzo chcą miec jeszcze wiecej i pozniej dzieciom brak wartosci, zasad, itd. Mnie to najbardziej irytuje jak przychodzi matka z ojcem i mowia ale dziecko ma wszystko co chce buty nike, najnowsza deskorolke podniebna itd. ale co z tego pytam, jak brak mu miłosci i relacji rodzice-dziecko. Najlepiej to dzieciaka posadzic przed tv ze 100 kanałami, dac smartofona, ajfona i olac...trudniej zrobic cos razem np. pograc w piłke, isc na plac zabaw, porozmawiac, a pozniej "jasnie panstwo" z klinikami zarabiajacy po kilka mln siedza i sie zastanawiaja w czym problem...rece opadaja :bezradny: a dzieciak ma 10 lat i depresje.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez neon 22 sie 2016, 09:17
atic napisał(a):z tym bananem to daj spokój, ja o koniu ty o koniaku.

Co to za argument, dokładnie mi to wytłumacz. jeżeli chęc posadania dziecka jest dla ciebie zwierzecym instynktem, to chęc spożywania jedzenia też nim jest,gdzie tu jest różnica.

nie bedziesz przejawiał zwierzecych instnktów dopiero po smierci, ludzie sa normalnym zwierzetami, tylko oni sami siebie w jakis cudowny sposób odseparowali od tej grupy.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez wiejskifilozof 22 sie 2016, 09:33
agusiaww bo tylko buddyjscy mnisi wierzą,że cierpienie i ubóstwo uszlachetnia.Świata nie zmienisz,nie nagniesz do własnych poglądów :105: czasem na swej drodze spotkasz ludzi.Którzy powiedzą,po co mi dzieci ? Ja wolę kasę i dobre auto.

Nie bardzo rozumiem,co to znaczy instyt do posiada dziecka ? To chyba,tylko środowiska kościelne tak uważają.

przez wiejskifilozof 22 sie 2016, 09:36
Wątek,miał być zrobiony dla katolików chorych psychicznie,zrobił si tu cyrk.

przez salir 22 sie 2016, 09:56
Instynkt maciezynski sie go ma lub nie. Sama lapie sie na tym, ze wciaz do mnie wraca i widze, ze zwracaja moja uwage kobiety w ciazy lub male gaworzace dzieci w wozkach. Jakis czas temu mialam sytuacje, ze siedzialam na parkingu po wizycie u psycholog a na przeciwko na lawce siedziala para z ok 4 miesiecznym chlopcem, poplakalam sie bo wiem, ze mimo odczuwania checi jeszcze raz bycia matka nia juz nie moge byc.

przez wiejskifilozof 22 sie 2016, 10:05
No i to jest jedna z najciekawszych wypowiedzi w tym temacie.Przecież,nikt nas nie zmusza nas do dzieci. Ja nie mam instynktu.

przez ego 22 sie 2016, 10:16
To wszystko przez Rosę26, zamiast pilnować porządku w swoim wątku, pewnie rozwija relację z tym jej nowym bogiem...
ego

Sortuj wg