ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez Michellea 19 lip 2016, 22:39
iiwaa napisał(a):Nie są w stanie tego prognozować, tak jak kot nie jest w stanie prognozować tego, że jak wleci pod auto, to go zabije.

Tu muszę zaprotestować :nono: Młody, głupiutki, może tak. Ale koty się uczą, dorosłe schodzą z drogi jak samochód jedzie. Zresztą psy też.

przez iiwaa 19 lip 2016, 22:43
Michellea napisał(a):
iiwaa napisał(a):Nie są w stanie tego prognozować, tak jak kot nie jest w stanie prognozować tego, że jak wleci pod auto, to go zabije.

Tu muszę zaprotestować :nono: Młody, głupiutki, może tak. Ale koty się uczą, dorosłe schodzą z drogi jak samochód jedzie. Zresztą psy też.

Ja nie uważam, że koty są głupie i że się nie uczą! :)
Sama mam kota i go ubóstwiam wprost ;) Nasz kot umie nawet spuszczać wodę w toalecie :) Robi to dla zabawy - nie uczyliśmy go załatwiania się do sedesu, poza tym klapa jest zawsze opuszczona. Lubi szum wody. W ogóle jest dziwny, bo lubi przesiadywać w toaletach :D
No właśnie zawsze wszyscy kierowcy mówią, że kot jak wlatuje, to prosto pod koła. Mężowi kiedyś wleciał. Wyszliśmy z auta, ale nie miał szans przy prędkości koło setki. A szkoda, smutno mi potem było.

Co mam zrobić z zestawem samobójcy?

przez warning 19 lip 2016, 22:49
bedzielepiej napisał(a):
OK. Dość już hejtu, ja też mam swoje granice. Przenoszę się na mądrzejsze forum, anglojęzyczne, dołączyłam również do grupy osób cierpiących na zespół dyskontynuacji, oczywiście anglojęzycznej. Widzę, że to co mnie spotkało, jest chyba za ciężkie na wasze mózgi, nie będę więc wam już burzyć wiary w idealne tabletki bez efektów ubocznych i idealnych psychiatrów. Nie będzie mi ktoś zarzucał nieprawdy, tylko dlatego, ze nie przeszedł tego co ja na własnej skórze. Może i Ciebie, warning, kiedyś coś złego spotka i nikt Ci nie będzie w to wierzył, zobaczysz, jak to jest.

Kiepski żart. Źle mi życzysz? Ja przyjmuję antydepresanty od kilkunastu lat, w różnych kombinacjach, więc dobrze wiem, co czuje chory. Na podstawie tego, co pisałaś na forum, myślę, że przerobiłam więcej leków niż Ty. Mam prawo komentować to, co piszesz zarówno z własnej perspektywy, jak i z perspektywy badań naukowych i relacji indywidualnych pacjentów.
Na każdym forum będziesz czuła się źle, jeśli zamiast rzeczowymi argumentami będziesz w dyskusjach posiłkować się agresją i histerią.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 19 lip 2016, 22:58
Michellea napisał(a):

Co przeczy wydumanym wnioskom tego narcyza, jakoby zwierzeta nie prognozowały pewnych wydarzeń.

przez iiwaa 19 lip 2016, 23:05
Prognozowanie a diagnozowanie to różnica. On nie prognozuje, on musiał się przez własne doświadczenie nauczyć i diagnozuje sytuację - zbliżanie się samochodu, przed którym zwiewa. Czy to takie istotne? Ja nie neguję tego, że zwierzęta emocje mają, że myślą, absolutnie tego nie neguję. Stwierdzam tylko, że nie jest to na takim poziomie, jak u człowieka i jest to fakt niezaprzeczalny.

I daruj sobie wreszcie osobiste wycieczki, ok? Bez nich nie potrafisz rozmawiać?

Co mam zrobić z zestawem samobójcy?

przez warning 19 lip 2016, 23:14
A tak poza tym, z ciekawości chcę zapytać: gdzie według Ciebie napisałam, że nie wierzę (i wszyscy nie wierzymy) w to, co czujesz? Poddałam w wątpliwość fakt, że można ocenić skuteczność Wellbutrinu w leczeniu depresji po jednej tabletce. Napisałam Ci też, że skutki uboczne SSRI i syndrom odstawienny są w literaturze opisywane od lat, więc artykuły, które wstawiłaś, nie wnoszą nic nowego.
A to, że Ty odbierasz to jako poddawanie w wątpliwość tego, że masz syndrom odstawienny, to chyba zaburzone postrzeganie rzeczywistości (typowe dla depresji).

przez Michellea 19 lip 2016, 23:40
iiwaa napisał(a):No właśnie zawsze wszyscy kierowcy mówią, że kot jak wlatuje, to prosto pod koła.

Biorąc pod uwagę ilość krzywdzących stereotypów na temat kotów, nie dziwi mnie to.

opuszczam forum z powodu tych durnych filmików

przez Powietrzny Kowal 19 lip 2016, 23:40
Sigrun napisał(a):Powietrzny Kowal, Powietrzny...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak ja dawno Cię nie widziałam :D

czyżby Aneciorka? :D (z racji "wilczych buź"? :D )
Coś o ludziach, dzieciach i kobietach... bez spięć... - https://www.youtube.com/watch?v=zyyTJ1TUW2M

przez iiwaa 19 lip 2016, 23:49
Michellea napisał(a):
iiwaa napisał(a):No właśnie zawsze wszyscy kierowcy mówią, że kot jak wlatuje, to prosto pod koła.

Biorąc pod uwagę ilość krzywdzących stereotypów na temat kotów, nie dziwi mnie to.

Ale ten mężowi naprawdę wlazł pod koła.
Kiedyś też jechałam autokarem i w biały dzień też właśnie wlazł.

przez Powietrzny Kowal 19 lip 2016, 23:55
ladywind napisał(a):Eksploatacja i mordowanie zwierząt stanowią precedens dla masowego mordowania ludzi, czynią to bardziej prawdopodobnym, ucząc nas blokowania empatii, współczucia i szacunku dla tych, którzy są inni.
Isaac Bashevis Singer napisał: "Tylko jeden mały krok dzieli zabijanie zwierząt od tworzenia komór gazowych a’la Hitler." Tak jest naprawdę. Współczesny Singerowi niemiecki filozof żydowskiego pochodzenia Theodor Adorno powiedział: "Oświęcim zaczyna się wtedy, gdy ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to są tylko zwierzęta."
Charles Patterson

Powiedz to np. kotom, które masowo i w pełni rozciągłości swojego gatunki mają w nawyku nie do końca zabić swoją zdobycz zżerając ją dosłownie żywcem w ogromie piekielnych męczarni i cierpienia jakich najwytrawniejsi homo sapiens "z powołania" sadystyczni by nie umieli ich zadać... logicznie - koło życia... logicznie x2 - masa gatunków potrzebuje białka w przeważających ilościach dla poprawnej egzystencji (w tym i ludzki musk xD) - sorry - też uwielbiam zwierzęta i nie znoszę logicznie sadyzmu - jednak jakbym umierał z głodu... to z pewnością bym zabił i zjadł Ladywind gdyby była w pobliżu :D :D :D
Coś o ludziach, dzieciach i kobietach... bez spięć... - https://www.youtube.com/watch?v=zyyTJ1TUW2M

przez iiwaa 20 lip 2016, 00:16
A mnie chce sie smiac, jak mozna strzelic sobie w stope na poczatku proby przekonania kogokolwiek, nie uciekajac sie do merytorycznych, naukowych argumentow, a odwolujac do uczuc, pogladow, co wiekszosci nikogo nie przekonuje, bo poglady ma wlasne.
Efekt Sinclaire'a, niektore fragmenty, budowy naszego przewodu pokarmowego, rak jelita grubego, obecnosc antybiotykow w miesie, (ktore nam, ludziom i naszym zwierzakom domowym szkodza), sklad paszy - slaba jakosc miesa, pompowanie miesa w marketach woda i roznymi chemicznymi wypelniaczami, MOM w wedlinach. Niepodwazalne argumenty.

Jak mozna strzelic sobie takiego samoboja, to nie wiem :D

I to mowie ja, miesozerca :)

przez na_leśnik 20 lip 2016, 00:22
iiwaa, bo weganizm to jest mniej więcej taki sam "ideologiczny kamień milowy" jak życie dzieci nienarodzonych, tylko po po lewej stronie tęczy :mrgreen: .

Niby argumenty, niby dyskusja, ale co tam: Naziole! Buce bez empatii! Albo myślicie tak a nie inaczej, albo niech was jasny pieron trafi!
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez iiwaa 20 lip 2016, 00:36
na_leśnik napisał(a):iiwaa, bo weganizm to jest mniej więcej taki sam "ideologiczny kamień milowy" jak życie dzieci nienarodzonych, tylko po po lewej stronie tęczy :mrgreen: .

Niby argumenty, niby dyskusja, ale co tam: Naziole! Buce bez empatii! Albo myślicie tak a nie inaczej, albo niech was jasny pieron trafi!

Mnie chodzi o to, ze ja, bedac miesozerca, ktory na weganizm przechodzic nie chce, potrafilabym podac lepsze argumenty niz autorka watku - weganka.
Przede wszystkim skupilabym sie na skutkach spolecznych uboju, jakie niosa dla nas, ludzi - wzrost przestepczosci - wspomniany efekt Sinclaire'a.
Co do chowu przemyslowego - argumentow jest miliony, wiecej przeciw niz za. Nikt nie powie, ze nam, ludziom, rowniez on nie szkodzi, bo szkodzi cholernie.
Ale autorka wszem i wobec gardzi wiedza, argumentami merytorycznymi i naukowymi, co juz zreszta pokazala.

Pisalam artykul - tak ad hoc, nie z mojej dziedziny - odnosnie dopuszczalnosci uboju rytualnego w prawie polskim. Jakbym napisala o empatii i o skakaniu z ciezarowek transportowych, to by mnie przeciez redakcja czasopisma wysmiala. A stwierdzilam, ze uboj rytualny nie powinien byc dozwolony. Ale poparlam to sensownymi argumentami - ustawa o ochronie zwierzat, stanowisko Ewy Łętowskiej, Andrzeja Elżanowskiego, Wojciech Hermeliński, nastepnie wskazanie faktu, ze przy rozpoznawaniu sprawy przez TK wzieto pod uwage tylko jedna opinie, mimo ze istnieje wiele odmiennych, potem pytanie o to, gdzie jest granica wolnosci religijnej. To tak w skrocie, bo to mialo z 25 stron znormalizowanych (to taka nasza jednostka, strona znormalizowana = 1800 znaków ze spacjami).

Prawie kazda teze mozna udowodnic, a przynajmniej pokazac, ze ma sie podstawy do takiego twierdzenia i nie robic z siebie blazna. Cenna umiejetnosc, acz niektorym nieznana.

A co do kamienia milowego i fanatyzmu, to sie zgadzam :)

Ja szanuje zwierzeta, ale nie jestem fanatyczka. Dobrze wiem, ze duzo kumaja. Mam psa i kota - rozumne, cwane bestie. Czekalam na jakies argumenty ze strony autorki, ale sie nie doczekalam :D a dostepnych jest sporo.

Swoja droga, ile moj maine coon miecha wciagnie w jeden dzien, to ja w tydzien nie zjem :D
Co do zabijania dla zabawy - wychodzi na smyczy 10 m na ogrod. Przywiazalam raz go i poszlam do domu. Co zrobil z jaszczurka - zywa - lepiej nie mowic.

przez kosmostrada 20 lip 2016, 01:00
ladywind, napisałaś " A jeśli nie masz szacunku do zwierząt, to nie masz tez i do ludzi." A mi się akurat wydaje, że jest tak, że kto naprawdę szanuje ludzi ten szanuje i zwierzęta...
Opierasz się na porównaniach do Trzeciej Rzeszy, więc pragnę przypomnieć że oprawcy z tamtych czasów bardzo ale to bardzo kochali i szanowali np. swoje psy.
A jeżeli chodzi o takie spektakularne i rozbuchane akcje, to mnie jakoś bardziej przekonuje o swojej miłości do zwierząt osoba, która bez rozgłosu i bez ideologii np. chodzi w każdej wolnej chwili wyprowadzić jakiegoś psa ze schroniska.
Zrobiłaś kiedyś coś takiego? Myślisz jak są upały o tym, żeby wystawić poidełko dla ptaków? Przygarnęłaś albo znalazłaś dom dla porzuconego kalekiego kota? zbudowałaś hotelik dla owadów, bo przecież jest ich coraz mniej i nie będziesz miała swoich owoców, jak tak dalej pójdzie? Zrobiłaś cokolwiek oprócz prowadzenia krucjaty i nienoszenia torebki ze skóry? Pytam nie z sarkazmem, tylko z ciekawości.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Sortuj wg