ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez iiwaa 19 lip 2016, 22:06
Bardzo mi miło, nareszcie :)

Nigdzie nie napisałam, że zwierzęta są głupie, a jedynie, że człowiek przewyższa je w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym. Jak widać wyciągasz błędne wnioski, nie pierwszy raz zresztą.
Można robić nie to, co się ludziom podoba, ale to, co jest dozwolone - z tego, co wiem, jedzenie mięsa jest dozwolone. Nikt nie mówi o katowaniu dla zabawy.
Mój pies - jak na razie jeden - ma się dobrze i mam do niego szacunek.
Nadinterpretuj dalej, to szalenie zabawne.
iiwaa

przez ladywind 19 lip 2016, 22:15
Jeszcze tylko dodam , że bardzo ubolewam, że tacy ludzie jak iwaa pracują w sądownictwie (o ile jest to prawdą, a nie wymysłem iwyy) czy na uczelni. Kto przyjmuje takich ludzi do pracy.? :bezradny: Ta pani powinna iść się leczyc u dobrego psychologa i może tez psychiatry. Z resztą nikt z osób z takiego środowiska nie przesiaduje na forum psychologicznym i nie dochodzi się z innymi uzytkownikami.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez iiwaa 19 lip 2016, 22:33
ladywind napisał(a):Jeszcze tylko dodam , że bardzo ubolewam, że tacy ludzie jak iwaa pracują w sądownictwie (o ile jest to prawdą, a nie wymysłem iwyy) czy na uczelni. Kto przyjmuje takich ludzi do pracy.? :bezradny: Ta pani powinna iść się leczyc u dobrego psychologa i może tez psychiatry. Z resztą nikt z osób z takiego środowiska nie przesiaduje na forum psychologicznym i nie dochodzi się z innymi uzytkownikami.

Jeszcze mnie nie zablokowałaś? Jaka szkoda!
Nikt? Zdziwiłabyś się, bo znajoma poleciła mi właśnie to forum.
W sądownictwie pracuję? Chyba w Twojej głowie i w Twych urojeniach.
Nigdzie nie napisałam, że pracuję w sądownictwie, wykonuję wolny zawód.
Przyszłam tutaj w pewnym celu, przed Tobą nie zamierzam się tłumaczyć. I nie Ty będziesz wystawiać mi diagnozę. Również nie Ty będziesz mówić, gdzie mogę pracować.
PS Ludzi wykonujących wolny zawód najczęściej nikt nie zatrudnia. Co więcej, mnie nikt - oprócz uczelni - zatrudnić nie może, bo byłoby to sprzeczne z prawem.
Żebyś widziała, jacy ludzie pracują na uczelniach :D Oj, mało wiemy, mało. Jeden znajomy ma poważne problemy z alkoholem. Nawet nie bywał w pracy, kiedyś po kryjomu brali za niego zastępstwa. Myślisz, że nikt o tym nie wie? Wszyscy wiedzą. Myślisz, że ktoś chce coś z tym zrobić? Nie sądzę. Tak samo, jak nikt nie robi nic z panią profesor, która oblewa 5-10 procent studentów, a ma już jakieś 70 lat. To jest państwowa uczelnia, trzeba się dobrze napracować, żeby wylecieć, bo kierownik katedry jest kolegą innych profesorów, doktorów, doktorów habilitowanych.
Znam też pana doktora, który uważa, że w Polsce należy wprowadzić monarchię, na wykładach dla pierwszego roku rzuca Konstytucją i uważa, że do niczego się ona nie nadaje. Kiedyś podobno ich zapytał, dlaczego nie noszą Konstytucji Brazylii.
Więc, wyobraź sobie, nikt mnie nie zamierza zwalniać ;)
Albo - na uczelni obowiązuje zakaz palenia, w całym budynku. Myślisz, że wykładowcy nie palą w swoich gabinetach? Ba, niektórzy nawet się z fajką po korytarzu przechadzają. Wszyscy o tym wiedzą, nikt z tym nic nie robi.

Sądownictwo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zablokuj mnie w końcu, bo robi się to nudne. Ja o kurach, Ty przytyki osobiste do mnie. Daruj sobie.
iiwaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michellea 19 lip 2016, 22:39
iiwaa napisał(a):Nie są w stanie tego prognozować, tak jak kot nie jest w stanie prognozować tego, że jak wleci pod auto, to go zabije.

Tu muszę zaprotestować :nono: Młody, głupiutki, może tak. Ale koty się uczą, dorosłe schodzą z drogi jak samochód jedzie. Zresztą psy też.

przez iiwaa 19 lip 2016, 22:43
Michellea napisał(a):
iiwaa napisał(a):Nie są w stanie tego prognozować, tak jak kot nie jest w stanie prognozować tego, że jak wleci pod auto, to go zabije.

Tu muszę zaprotestować :nono: Młody, głupiutki, może tak. Ale koty się uczą, dorosłe schodzą z drogi jak samochód jedzie. Zresztą psy też.

Ja nie uważam, że koty są głupie i że się nie uczą! :)
Sama mam kota i go ubóstwiam wprost ;) Nasz kot umie nawet spuszczać wodę w toalecie :) Robi to dla zabawy - nie uczyliśmy go załatwiania się do sedesu, poza tym klapa jest zawsze opuszczona. Lubi szum wody. W ogóle jest dziwny, bo lubi przesiadywać w toaletach :D
No właśnie zawsze wszyscy kierowcy mówią, że kot jak wlatuje, to prosto pod koła. Mężowi kiedyś wleciał. Wyszliśmy z auta, ale nie miał szans przy prędkości koło setki. A szkoda, smutno mi potem było.
iiwaa

Co mam zrobić z zestawem samobójcy?

przez warning 19 lip 2016, 22:49
bedzielepiej napisał(a):
OK. Dość już hejtu, ja też mam swoje granice. Przenoszę się na mądrzejsze forum, anglojęzyczne, dołączyłam również do grupy osób cierpiących na zespół dyskontynuacji, oczywiście anglojęzycznej. Widzę, że to co mnie spotkało, jest chyba za ciężkie na wasze mózgi, nie będę więc wam już burzyć wiary w idealne tabletki bez efektów ubocznych i idealnych psychiatrów. Nie będzie mi ktoś zarzucał nieprawdy, tylko dlatego, ze nie przeszedł tego co ja na własnej skórze. Może i Ciebie, warning, kiedyś coś złego spotka i nikt Ci nie będzie w to wierzył, zobaczysz, jak to jest.

Kiepski żart. Źle mi życzysz? Ja przyjmuję antydepresanty od kilkunastu lat, w różnych kombinacjach, więc dobrze wiem, co czuje chory. Na podstawie tego, co pisałaś na forum, myślę, że przerobiłam więcej leków niż Ty. Mam prawo komentować to, co piszesz zarówno z własnej perspektywy, jak i z perspektywy badań naukowych i relacji indywidualnych pacjentów.
Na każdym forum będziesz czuła się źle, jeśli zamiast rzeczowymi argumentami będziesz w dyskusjach posiłkować się agresją i histerią.

przez ladywind 19 lip 2016, 22:58
Michellea napisał(a):

Co przeczy wydumanym wnioskom tego narcyza, jakoby zwierzeta nie prognozowały pewnych wydarzeń.

przez iiwaa 19 lip 2016, 23:05
Prognozowanie a diagnozowanie to różnica. On nie prognozuje, on musiał się przez własne doświadczenie nauczyć i diagnozuje sytuację - zbliżanie się samochodu, przed którym zwiewa. Czy to takie istotne? Ja nie neguję tego, że zwierzęta emocje mają, że myślą, absolutnie tego nie neguję. Stwierdzam tylko, że nie jest to na takim poziomie, jak u człowieka i jest to fakt niezaprzeczalny.

I daruj sobie wreszcie osobiste wycieczki, ok? Bez nich nie potrafisz rozmawiać?
iiwaa

Co mam zrobić z zestawem samobójcy?

przez warning 19 lip 2016, 23:14
A tak poza tym, z ciekawości chcę zapytać: gdzie według Ciebie napisałam, że nie wierzę (i wszyscy nie wierzymy) w to, co czujesz? Poddałam w wątpliwość fakt, że można ocenić skuteczność Wellbutrinu w leczeniu depresji po jednej tabletce. Napisałam Ci też, że skutki uboczne SSRI i syndrom odstawienny są w literaturze opisywane od lat, więc artykuły, które wstawiłaś, nie wnoszą nic nowego.
A to, że Ty odbierasz to jako poddawanie w wątpliwość tego, że masz syndrom odstawienny, to chyba zaburzone postrzeganie rzeczywistości (typowe dla depresji).

przez Michellea 19 lip 2016, 23:40
iiwaa napisał(a):No właśnie zawsze wszyscy kierowcy mówią, że kot jak wlatuje, to prosto pod koła.

Biorąc pod uwagę ilość krzywdzących stereotypów na temat kotów, nie dziwi mnie to.

opuszczam forum z powodu tych durnych filmików

przez Powietrzny Kowal 19 lip 2016, 23:40
Sigrun napisał(a):Powietrzny Kowal, Powietrzny...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak ja dawno Cię nie widziałam :D

czyżby Aneciorka? :D (z racji "wilczych buź"? :D )
Coś o ludziach, dzieciach i kobietach... bez spięć... - https://www.youtube.com/watch?v=zyyTJ1TUW2M

przez iiwaa 19 lip 2016, 23:49
Michellea napisał(a):
iiwaa napisał(a):No właśnie zawsze wszyscy kierowcy mówią, że kot jak wlatuje, to prosto pod koła.

Biorąc pod uwagę ilość krzywdzących stereotypów na temat kotów, nie dziwi mnie to.

Ale ten mężowi naprawdę wlazł pod koła.
Kiedyś też jechałam autokarem i w biały dzień też właśnie wlazł.
iiwaa

przez Powietrzny Kowal 19 lip 2016, 23:55
ladywind napisał(a):Eksploatacja i mordowanie zwierząt stanowią precedens dla masowego mordowania ludzi, czynią to bardziej prawdopodobnym, ucząc nas blokowania empatii, współczucia i szacunku dla tych, którzy są inni.
Isaac Bashevis Singer napisał: "Tylko jeden mały krok dzieli zabijanie zwierząt od tworzenia komór gazowych a’la Hitler." Tak jest naprawdę. Współczesny Singerowi niemiecki filozof żydowskiego pochodzenia Theodor Adorno powiedział: "Oświęcim zaczyna się wtedy, gdy ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to są tylko zwierzęta."
Charles Patterson

Powiedz to np. kotom, które masowo i w pełni rozciągłości swojego gatunki mają w nawyku nie do końca zabić swoją zdobycz zżerając ją dosłownie żywcem w ogromie piekielnych męczarni i cierpienia jakich najwytrawniejsi homo sapiens "z powołania" sadystyczni by nie umieli ich zadać... logicznie - koło życia... logicznie x2 - masa gatunków potrzebuje białka w przeważających ilościach dla poprawnej egzystencji (w tym i ludzki musk xD) - sorry - też uwielbiam zwierzęta i nie znoszę logicznie sadyzmu - jednak jakbym umierał z głodu... to z pewnością bym zabił i zjadł Ladywind gdyby była w pobliżu :D :D :D
Coś o ludziach, dzieciach i kobietach... bez spięć... - https://www.youtube.com/watch?v=zyyTJ1TUW2M

przez iiwaa 20 lip 2016, 00:16
A mnie chce sie smiac, jak mozna strzelic sobie w stope na poczatku proby przekonania kogokolwiek, nie uciekajac sie do merytorycznych, naukowych argumentow, a odwolujac do uczuc, pogladow, co wiekszosci nikogo nie przekonuje, bo poglady ma wlasne.
Efekt Sinclaire'a, niektore fragmenty, budowy naszego przewodu pokarmowego, rak jelita grubego, obecnosc antybiotykow w miesie, (ktore nam, ludziom i naszym zwierzakom domowym szkodza), sklad paszy - slaba jakosc miesa, pompowanie miesa w marketach woda i roznymi chemicznymi wypelniaczami, MOM w wedlinach. Niepodwazalne argumenty.

Jak mozna strzelic sobie takiego samoboja, to nie wiem :D

I to mowie ja, miesozerca :)
iiwaa

Sortuj wg