ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez ladywind 19 lip 2016, 21:38
I nie KRZYCZ przez pisanie w kazdym poscie z WIELKICH liter!
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez iiwaa 19 lip 2016, 21:44
Ależ ja nie krzyczę, ja podkreślam.
I nie trolluję - wyrażam swoją opinię na temat, który sama założyłaś.
To, że mam zupełnie inne zdanie na temat weganizmu niż Ty, nie oznacza, że nie mogę się wypowiedzieć na ten temat na publicznym forum. Rolę "policji" sprawuje tu moderacja, nie autor wątku.
Bądź grzeczniejsza, zapewniam, że na lepsze Ci to wyjdzie.

przez ladywind 19 lip 2016, 21:47
To, że mam zupełnie inne zdanie na temat weganizmu niż Ty, nie oznacza, że nie mogę się wypowiedzieć na ten temat na publicznym forum. Rolę "policji" sprawuje tu moderacja, nie autor wątku.
To wyrażaj je w normalny sposób, bo nie trawię arogancji i cynizmu.
Ty również. Może wtedy bedziesz miała mniej wrogów na forum.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez iiwaa 19 lip 2016, 21:54
ladywind napisał(a):
To wyrażaj je w normalny sposób, bo nie trawię arogancji i cynizmu.
Ty również. Może wtedy bedziesz miała mniej wrogów na forum.

Kogo? Ciebie i Agusię? Nie interesuje mnie Wasza opinia.
Wrogów na forum? Nie znasz chyba pojęcia wroga, nigdy nie doświadczyłaś prawdziwych problemów, jeśli wirtualne dyskusje postrzegasz w takich kategoriach.
Arogancji i cynizmu nie trawisz?
Coś nowego, bo z każdej strony od Ciebie bije. I to - jak zauważyłam - nie tylko moja opinia. Wystarczy zajrzeć na kilka pierwszych stron tego wątku, odpowiedzi do mnie i do wielu innych użytkowników.
Powiedz mi, co jest z mojej strony takie aroganckie i cyniczne? Wypowiedź o kurzym cyklu? Przecież jajko to produkt kurzej owulacji. Tak czy siak powstanie, dlaczegóż nie mogę go zjeść?
A wypowiedź o PETA i komarach nie była mojego autorstwa, acz zabawna :)

Wracając do tematu, bo po cóż to ciągnąć....
Dziś przeczytałam bardzo mądrą wypowiedź - potwierdzoną badaniami psychiatrów i psychologów - jedynie człowiek posiada samoświadomość, czyli najwyższy stopień świadomości. To stawia nas wyżej od zwierząt. Jesteśmy bardziej rozwinięci emocjonalnie i intelektualnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie dokonywać pewnej syntezy faktów i wyciągać wnioski.
I nie, zwierzęta nie wiedzą, że są hodowane na mięsko. Nie są w stanie tego prognozować, tak jak kot nie jest w stanie prognozować tego, że jak wleci pod auto, to go zabije.

przez ladywind 19 lip 2016, 22:01
Dziś przeczytałam bardzo mądrą wypowiedź - potwierdzoną badaniami psychiatrów i psychologów - jedynie człowiek posiada samoświadomość, czyli najwyższy stopień świadomości. To stawia nas wyżej od zwierząt. Jesteśmy bardziej rozwinięci emocjonalnie i intelektualnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie dokonywać pewnej syntezy faktów i wyciągać wnioski.
I nie, zwierzęta nie wiedzą, że są hodowane na mięsko. Nie są w stanie tego prognozować, tak jak kot nie jest w stanie prognozować tego, że jak wleci pod auto, to go zabije.
Sorry, ale skoro uwazasz, że zwierzeta są głupie i mozna z nimi robic, co sie ludziom podoba, to Ty nie masz szacunku do żadnych zwierzat. A wiec Twoje psy dziewczyno powinnas jak najszybciej oddac komus normalnemu do adopcji. A jesli nie masz szacunku do zwierząt, to nie masz tez i do ludzi. Co widac, bo Twoich wpisach na tym forum. Kończe z Tobą dyskusje. Tacy jak Ty są dla mnie są ludzmi, na których nie warto tracic cennego czasu i pisania. Dodaje Cie do listy ignorowanych :papa: :papa: :papa:

przez iiwaa 19 lip 2016, 22:06
Bardzo mi miło, nareszcie :)

Nigdzie nie napisałam, że zwierzęta są głupie, a jedynie, że człowiek przewyższa je w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym. Jak widać wyciągasz błędne wnioski, nie pierwszy raz zresztą.
Można robić nie to, co się ludziom podoba, ale to, co jest dozwolone - z tego, co wiem, jedzenie mięsa jest dozwolone. Nikt nie mówi o katowaniu dla zabawy.
Mój pies - jak na razie jeden - ma się dobrze i mam do niego szacunek.
Nadinterpretuj dalej, to szalenie zabawne.
All the lights are shining
So brightly everywhere
And the sound of children's
Laughter fills the air

przez ladywind 19 lip 2016, 22:15
Jeszcze tylko dodam , że bardzo ubolewam, że tacy ludzie jak iwaa pracują w sądownictwie (o ile jest to prawdą, a nie wymysłem iwyy) czy na uczelni. Kto przyjmuje takich ludzi do pracy.? :bezradny: Ta pani powinna iść się leczyc u dobrego psychologa i może tez psychiatry. Z resztą nikt z osób z takiego środowiska nie przesiaduje na forum psychologicznym i nie dochodzi się z innymi uzytkownikami.

przez iiwaa 19 lip 2016, 22:33
ladywind napisał(a):Jeszcze tylko dodam , że bardzo ubolewam, że tacy ludzie jak iwaa pracują w sądownictwie (o ile jest to prawdą, a nie wymysłem iwyy) czy na uczelni. Kto przyjmuje takich ludzi do pracy.? :bezradny: Ta pani powinna iść się leczyc u dobrego psychologa i może tez psychiatry. Z resztą nikt z osób z takiego środowiska nie przesiaduje na forum psychologicznym i nie dochodzi się z innymi uzytkownikami.

Jeszcze mnie nie zablokowałaś? Jaka szkoda!
Nikt? Zdziwiłabyś się, bo znajoma poleciła mi właśnie to forum.
W sądownictwie pracuję? Chyba w Twojej głowie i w Twych urojeniach.
Nigdzie nie napisałam, że pracuję w sądownictwie, wykonuję wolny zawód.
Przyszłam tutaj w pewnym celu, przed Tobą nie zamierzam się tłumaczyć. I nie Ty będziesz wystawiać mi diagnozę. Również nie Ty będziesz mówić, gdzie mogę pracować.
PS Ludzi wykonujących wolny zawód najczęściej nikt nie zatrudnia. Co więcej, mnie nikt - oprócz uczelni - zatrudnić nie może, bo byłoby to sprzeczne z prawem.
Żebyś widziała, jacy ludzie pracują na uczelniach :D Oj, mało wiemy, mało. Jeden znajomy ma poważne problemy z alkoholem. Nawet nie bywał w pracy, kiedyś po kryjomu brali za niego zastępstwa. Myślisz, że nikt o tym nie wie? Wszyscy wiedzą. Myślisz, że ktoś chce coś z tym zrobić? Nie sądzę. Tak samo, jak nikt nie robi nic z panią profesor, która oblewa 5-10 procent studentów, a ma już jakieś 70 lat. To jest państwowa uczelnia, trzeba się dobrze napracować, żeby wylecieć, bo kierownik katedry jest kolegą innych profesorów, doktorów, doktorów habilitowanych.
Znam też pana doktora, który uważa, że w Polsce należy wprowadzić monarchię, na wykładach dla pierwszego roku rzuca Konstytucją i uważa, że do niczego się ona nie nadaje. Kiedyś podobno ich zapytał, dlaczego nie noszą Konstytucji Brazylii.
Więc, wyobraź sobie, nikt mnie nie zamierza zwalniać ;)
Albo - na uczelni obowiązuje zakaz palenia, w całym budynku. Myślisz, że wykładowcy nie palą w swoich gabinetach? Ba, niektórzy nawet się z fajką po korytarzu przechadzają. Wszyscy o tym wiedzą, nikt z tym nic nie robi.

Sądownictwo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zablokuj mnie w końcu, bo robi się to nudne. Ja o kurach, Ty przytyki osobiste do mnie. Daruj sobie.

przez Michellea 19 lip 2016, 22:39
iiwaa napisał(a):Nie są w stanie tego prognozować, tak jak kot nie jest w stanie prognozować tego, że jak wleci pod auto, to go zabije.

Tu muszę zaprotestować :nono: Młody, głupiutki, może tak. Ale koty się uczą, dorosłe schodzą z drogi jak samochód jedzie. Zresztą psy też.

przez iiwaa 19 lip 2016, 22:43
Michellea napisał(a):
iiwaa napisał(a):Nie są w stanie tego prognozować, tak jak kot nie jest w stanie prognozować tego, że jak wleci pod auto, to go zabije.

Tu muszę zaprotestować :nono: Młody, głupiutki, może tak. Ale koty się uczą, dorosłe schodzą z drogi jak samochód jedzie. Zresztą psy też.

Ja nie uważam, że koty są głupie i że się nie uczą! :)
Sama mam kota i go ubóstwiam wprost ;) Nasz kot umie nawet spuszczać wodę w toalecie :) Robi to dla zabawy - nie uczyliśmy go załatwiania się do sedesu, poza tym klapa jest zawsze opuszczona. Lubi szum wody. W ogóle jest dziwny, bo lubi przesiadywać w toaletach :D
No właśnie zawsze wszyscy kierowcy mówią, że kot jak wlatuje, to prosto pod koła. Mężowi kiedyś wleciał. Wyszliśmy z auta, ale nie miał szans przy prędkości koło setki. A szkoda, smutno mi potem było.

Co mam zrobić z zestawem samobójcy?

przez warning 19 lip 2016, 22:49
bedzielepiej napisał(a):
OK. Dość już hejtu, ja też mam swoje granice. Przenoszę się na mądrzejsze forum, anglojęzyczne, dołączyłam również do grupy osób cierpiących na zespół dyskontynuacji, oczywiście anglojęzycznej. Widzę, że to co mnie spotkało, jest chyba za ciężkie na wasze mózgi, nie będę więc wam już burzyć wiary w idealne tabletki bez efektów ubocznych i idealnych psychiatrów. Nie będzie mi ktoś zarzucał nieprawdy, tylko dlatego, ze nie przeszedł tego co ja na własnej skórze. Może i Ciebie, warning, kiedyś coś złego spotka i nikt Ci nie będzie w to wierzył, zobaczysz, jak to jest.

Kiepski żart. Źle mi życzysz? Ja przyjmuję antydepresanty od kilkunastu lat, w różnych kombinacjach, więc dobrze wiem, co czuje chory. Na podstawie tego, co pisałaś na forum, myślę, że przerobiłam więcej leków niż Ty. Mam prawo komentować to, co piszesz zarówno z własnej perspektywy, jak i z perspektywy badań naukowych i relacji indywidualnych pacjentów.
Na każdym forum będziesz czuła się źle, jeśli zamiast rzeczowymi argumentami będziesz w dyskusjach posiłkować się agresją i histerią.

przez ladywind 19 lip 2016, 22:58
Michellea napisał(a):

Co przeczy wydumanym wnioskom tego narcyza, jakoby zwierzeta nie prognozowały pewnych wydarzeń.

przez iiwaa 19 lip 2016, 23:05
Prognozowanie a diagnozowanie to różnica. On nie prognozuje, on musiał się przez własne doświadczenie nauczyć i diagnozuje sytuację - zbliżanie się samochodu, przed którym zwiewa. Czy to takie istotne? Ja nie neguję tego, że zwierzęta emocje mają, że myślą, absolutnie tego nie neguję. Stwierdzam tylko, że nie jest to na takim poziomie, jak u człowieka i jest to fakt niezaprzeczalny.

I daruj sobie wreszcie osobiste wycieczki, ok? Bez nich nie potrafisz rozmawiać?
All the lights are shining
So brightly everywhere
And the sound of children's
Laughter fills the air

Co mam zrobić z zestawem samobójcy?

przez warning 19 lip 2016, 23:14
A tak poza tym, z ciekawości chcę zapytać: gdzie według Ciebie napisałam, że nie wierzę (i wszyscy nie wierzymy) w to, co czujesz? Poddałam w wątpliwość fakt, że można ocenić skuteczność Wellbutrinu w leczeniu depresji po jednej tabletce. Napisałam Ci też, że skutki uboczne SSRI i syndrom odstawienny są w literaturze opisywane od lat, więc artykuły, które wstawiłaś, nie wnoszą nic nowego.
A to, że Ty odbierasz to jako poddawanie w wątpliwość tego, że masz syndrom odstawienny, to chyba zaburzone postrzeganie rzeczywistości (typowe dla depresji).

Sortuj wg