ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez Michellea 14 lip 2016, 18:54
atic, co to jest "genetyczny apodyktyczny program niższego rzędu"?

przez Niemampomysłu 14 lip 2016, 19:01
ladywind napisał(a):
Niemampomysłu napisał(a):...niech mi ktoś wytlumaczy. Znam dziewczynę, która jest weganką ale nosi skórzane buty. O co chodzi? O co chodzi?

Poniewaz prawie każdy weganin kiedyś nim nie był i może mieć w swoim posiadaniu właśnie takie buty skórzane, torebki, perfumy czy kosmetyki kolorowe testowane na zwierzętach. A nie kazdego wegana jest stać wszystko to wyrzucić czy komuś wydać a kupic rzeczy pozbawione okrucienstwa.

...no to skoro was na to nie stać to żadni z was weganie. Nie robicie niczego za wszelką cenę. Nie walczycie z tym okrucieństwem i nie sprzeciwiacie się mu. Samo pisanie że jest się weganem nie wystarczy.

przez atic 14 lip 2016, 19:49
Michellea, rozum to coś co umożliwiają geny, jednak bezpośrednio go nie warunkują.

Niemampomysłu, nie wiem gdzie tu widzisz sprzeczność.

jest sobie wegan, nie kupuje butów skórzanych po to by nie zasilać przemysłu skórującego zwierzęta, ale kiedyś jak nie był weganem to te buty kupił i teraz jak już jest weganem to ma te buty, czy je będzie nosił czy wyrzucił to nie ma różnicy, ani tym nie zasili przemysłu skórującego zwierzęta ani nie zwalczy, bo już to zrobił płacąc za nie jak nie był weganem i teraz bedąc weganem to już nieistotne co z nimi zrobi, byle nie kupował kolejnych skórzanych.
atic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 14 lip 2016, 19:58
atic napisał(a):Michellea, rozum to coś co umożliwiają geny, jednak bezpośrednio go nie warunkują.

jest sobie wegan, nie kupuje butów skórzanych po to by nie zasilać przemysłu skórującego zwierzęta, ale kiedyś jak nie był weganem to te buty kupił i teraz jak już jest weganem to ma te buty, czy je będzie nosił czy wyrzucił to nie ma różnicy, ani tym nie zasili przemysłu skórującego zwierzęta ani nie zwalczy, bo już to zrobił płacąc za nie jak nie był weganem i teraz bedąc weganem to już nieistotne co z nimi zrobi, byle nie kupował kolejnych skórzanych.

Ot co.

przez ladywind 14 lip 2016, 20:08
Niemampomysłu napisał(a):
ladywind napisał(a):
Niemampomysłu napisał(a):...niech mi ktoś wytlumaczy. Znam dziewczynę, która jest weganką ale nosi skórzane buty. O co chodzi? O co chodzi?

Poniewaz prawie każdy weganin kiedyś nim nie był i może mieć w swoim posiadaniu właśnie takie buty skórzane, torebki, perfumy czy kosmetyki kolorowe testowane na zwierzętach. A nie kazdego wegana jest stać wszystko to wyrzucić czy komuś wydać a kupic rzeczy pozbawione okrucienstwa.

...no to skoro was na to nie stać to żadni z was weganie. Nie robicie niczego za wszelką cenę. Nie walczycie z tym okrucieństwem i nie sprzeciwiacie się mu. Samo pisanie że jest się weganem nie wystarczy.

Pisanie nie ale nie jedzenie miesa jest juz jakims posunieciem w strone tego by nie przyczyniac sie cierpienia. Ja np perfumy dalam kolezance, niektore kosmetyki zostawilam z tego wzgledu ze mnie nie stac w tej chwili na nowe, petyche podpisuje, od czasu do czasu wplacam pieniadze na zwierzeta uratowane przed rzeznia jak konie swinie czy psy nad ktorymi ktos postepowal okrutnje, perfum nie kupuje bo mam do nich wstręt odkad wiem jak sie odbywa caly proceszanim trafi na rynek. Takze nie pisz mi ze nie walczymy! Duzo wegan walczy wiecej ode mnie zdaje sobie z tego sprawę iwiem ze gdybym nie chorowala, to tez bym walczyla podczas roznych akcji.

przez Niemampomysłu 14 lip 2016, 20:17
atic napisał(a):Michellea, rozum to coś co umożliwiają geny, jednak bezpośrednio go nie warunkują.

...kupiła je będąc już weganką, co teraz?

przez Prakseda 14 lip 2016, 20:30
Niemampomysłu napisał(a):...kupiła je będąc już weganką, co teraz?

Nic. A co ma być? Niekonsekwencja czy niespójne, przeczące sobie zachowania zdarzają się wszędzie. Czy będzie chodziło o wegan czy o jakąkolwiek inną grupę społeczną.

przez atic 14 lip 2016, 20:39
Niemampomysłu,

nic, a co ma być?
zachowała się niespójnie, czy ja jestem odpowiedzialny za jej wybory tylko dlatego, że też jestem weganem?
Ostatnio edytowano 14 lip 2016, 20:41 przez atic, łącznie edytowano 1 raz
atic

przez Niemampomysłu 14 lip 2016, 20:40
...tak a ja jestem tylko trochę biała.

przez atic 14 lip 2016, 20:48
może pogadaj z nią o tym jak tak cie to trapi?
atic

przez Niemampomysłu 14 lip 2016, 20:50
...wątpię, że kiedykolwiek jeszcze będę z nią rozmawiała. Nie mamy ze sobą kontaktu od dawna.

przez atic 14 lip 2016, 20:52
Niemampomysłu,

więc liczysz na to, że skoro jestem weganem to ja z nią porozmawiam?
jak wegan z weganem?
hmm, może jest to jakiś pomysł.
atic

przez Niemampomysłu 14 lip 2016, 20:54
atic napisał(a):Niemampomysłu,

więc liczysz na to, że skoro jestem weganem to ja z nią porozmawiam?
jak wegan z weganem?
hmm, może jest to jakiś pomysł.

...skoro tak postępuje to nie jest weganką. Nie napisałam, żeby ktokolwiek stąd prowadził z nią rozmowy.

przez atic 14 lip 2016, 21:02
czy to przez te buty zerwałaś z nią kontakt?
atic

Sortuj wg