ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez refren 12 lip 2016, 15:50
NN4V napisał(a):
Michellea napisał(a):
Evia napisał(a):Wiara w Boga itp i racjonalizm to właśnie oksymoron

Ponieważ?

Ponieważ wiara (w cokolwiek) nie jest podparta racjonalną analizą.
Jest podstawą nie są logiczne wnioski lub argumenty.

To szkoda, że ojcowie racjonalizmu, Kartezjuesz i Kant, uznawali istnienie Absolutu. Kartezjuesz dowodził, jak rozum prowadzi do odkrycia Boga.
Myślę, że nie przechodziłeś nawet koło racjonalnej analizy. :D

przez refren 12 lip 2016, 15:59
ladywind napisał(a):Eksploatacja i mordowanie zwierząt stanowią precedens dla masowego mordowania ludzi, czynią to bardziej prawdopodobnym, ucząc nas blokowania empatii, współczucia i szacunku dla tych, którzy są inni.
Isaac Bashevis Singer napisał: "Tylko jeden mały krok dzieli zabijanie zwierząt od tworzenia komór gazowych a’la Hitler." Tak jest naprawdę. Współczesny Singerowi niemiecki filozof żydowskiego pochodzenia Theodor Adorno powiedział: "Oświęcim zaczyna się wtedy, gdy ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to są tylko zwierzęta."
Charles Patterson

Singer, to ten koleś, co twierdzi, że płód nie jest człowiekiem, aborcja powinna być dozwolona do 2 tygodni po urodzeniu dziecka, a szympans jest więcej wart niż człowiek z uszkodzonym mózgiem. Rzeczywiście wybitny obrońca człowieczeństwa.

Nie mam nic przeciwko weganom, dzięki nim spada liczba cierpiących zwierząt, rozwija się rynek żywności ekologicznej. Większość mięsa obecnie produkowanego jest niezdrowa, a nie ma alternatyw. To znaczy są, byłam np. wczoraj w sklepie ekologicznym, ale ceny są z kosmosu. (Nie rozumiem co prawda zupełnie niejedzenia jajek i mleka).

Ale każda ideologia oparta na przesłankach sprzecznych z rozumem prowadzi do wypaczeń. Ty się obawiasz, że mordowanie zwierząt przygotowuje do mordowania ludzi, ja się obawiam, że w imię niemęczenia zwierząt zaczniemy testować leki na płodach (bo to tylko zlepek komórek, nie istota czująca według lewaków), hodować embriony na organy, ograniczać myślistwo (najbardziej humanitarny sposób zabijania zwierząt), wykańczać kraje biedne przez narzucanie norm z kosmosu. Samo zjawisko niejedzenia mięsa z własnego wyboru jest pozytywne, ale że weganie chcą zmienić świat, to trochę się martwię, jak im z tym pójdzie.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Michellea 12 lip 2016, 16:22
refren napisał(a): To znaczy są, byłam np. wczoraj w sklepie ekologicznym, ale ceny są z kosmosu. (Nie rozumiem co prawda zupełnie niejedzenia jajek i mleka).

No właśnie, dla większości wciąż są to ceny wygórowane. Ja się nie odżywiam jakoś bardzo niezdrowo, ale też nie super-zdrowo, pewnie jadłabym zdrowsze rzeczy, gdyby były tańsze. A tak to jak wiem, że coś jest nie na moją kieszeń, to nie poświęcam temu zbyt dużo uwagi :?
Z tymi jajkami też nie rozumiem, bo są przecież uprawy ekologiczne.

refren napisał(a):Ale każda ideologia oparta na przesłankach sprzecznych z rozumem prowadzi do wypaczeń.

Dlatego uważam, że człowiek powinien się jak najmniej "etykietować", bo takie etykietki potem zobowiązują.

refren napisał(a):ograniczać myślistwo (najbardziej humanitarny sposób zabijania zwierząt)

Dlaczego uważasz, że myślistwo jest najbardziej humanitarne? (pytam z ciekawości)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 12 lip 2016, 16:38
Dlaczego uważasz, że myślistwo jest najbardziej humanitarne? (pytam z ciekawości)
tez jestem ciekawa?>
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Prakseda 12 lip 2016, 16:54
refren napisał(a):
ladywind napisał(a):Isaac Bashevis Singer napisał: "Tylko jeden mały krok dzieli zabijanie zwierząt od tworzenia komór gazowych a’la Hitler." Tak jest naprawdę. Współczesny Singerowi niemiecki filozof żydowskiego pochodzenia Theodor Adorno powiedział: "Oświęcim zaczyna się wtedy, gdy ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to są tylko zwierzęta."
Charles Patterson

Singer, to ten koleś, co twierdzi, że płód nie jest człowiekiem, aborcja powinna być dozwolona do 2 tygodni po urodzeniu dziecka, a szympans jest więcej wart niż człowiek z uszkodzonym mózgiem. Rzeczywiście wybitny obrońca człowieczeństwa.

refren, ladywind cytowała Isaaca Bashevisa Singera. Jest jeszcze drugi Singer - Peter i to chyba jego tyczył się podany przez Ciebie opis.

przez Evia 12 lip 2016, 17:28
Michellea napisał(a):Dlaczego sądzisz, że nie jest podparta racjonalną analizą? Przecież wierzący (i mówię tu o wszystkich religiach) też zastanawiają się nad kwestiami wiary i analizują co wg nich jest prawdą.

Jeszcze jakieś tam New Age i tym podobne twory pewnie czasem wynikają z analizy, ba, pewnie nawet czasem mają sens.
W końcu wtedy faktycznie człowiek zgodnie z własnymi przemyśleniami dobiera co jest według niego sensowne.
Jednak z tego co kojarzę, refren jest katoliczką...
Katolicyzm (oraz inne odłamy) narzucają człowiekowi sposób myślenia (a odstępstwo od jedynej i "słusznej" idei jest traktowane jako herezja)
Gdzie więc tu racjonalizm?

Michellea napisał(a):Jak to nie potrafi? Jak by nie potrafił, to nigdy nie byłoby wegan ;)

Myślisz, że weganie nie są na żadnej płaszczyźnie egoistyczni? Nie jedzenie mięsa to tylko jakiś tam jeden wymiar.

Michellea napisał(a):Dlaczego uważasz, że myślistwo jest najbardziej humanitarne? (pytam z ciekawości)

Myślistwo jest najbardziej zbliżone pierwotnej naturze.
Przeznaczeniem niektórych zwierząt jest bycie zeżartym przez coś innego, jednak dużo lepiej jest za życia hasać po łąkach i lasach, niż od urodzenia aż po śmierć być skazanym na tortury.

refren napisał(a):Przykładowo:
Para gejów - zdrowi, nie leczyć, nie każdy musi mieć dzieci
Para bezpłodna - chorzy, leczyć, bezpłatne in vitro
Kobieta w ciąży - chora, leczyć (aborcja ratowaniem zdrowia psychicznego)
Para gejów chcąca bezpłatnego in vitro... ops
Nowoczesna definicja zdrowia: to co poprawia samopoczucie
Klasyczna definicja zdrowia (zgodna z rozumem) - obiektywny stan zaburzeń w funkcjonowania organizmu

Do czego to w ogóle? :shock:

przez Michellea 12 lip 2016, 18:34
Evia napisał(a):Jednak z tego co kojarzę, refren jest katoliczką... Katolicyzm (oraz inne odłamy) narzucają człowiekowi sposób myślenia (a odstępstwo od jedynej i "słusznej" idei jest traktowane jako herezja)
Gdzie więc tu racjonalizm?

Można dokonać analizy i wybrać katolicyzm jako najbardziej pasujący danej osobie system wierzenia. Serio myślisz, że wszyscy katole przyjmują wszystkie słowa swojego parafialnego księdza za świętość? :D
Też jestem katoliczką i bynajmniej nie z wychowania (rodzina mało wierząca) czy indoktrynacji na religii w szkole (która sprowadzała się często wyłącznie do śpiewania piosenek), a z wyboru ;)

Evia napisał(a):
Michellea napisał(a):Jak to nie potrafi? Jak by nie potrafił, to nigdy nie byłoby wegan ;)

Myślisz, że weganie nie są na żadnej płaszczyźnie egoistyczni? Nie jedzenie mięsa to tylko jakiś tam jeden wymiar.

To był żart...

przez refren 14 lip 2016, 14:44
Prakseda napisał(a):refren, ladywind cytowała Isaaca Bashevisa Singera. Jest jeszcze drugi Singer - Peter i to chyba jego tyczył się podany przez Ciebie opis.

Rzeczywiście. Ale też prawdą jest, że wśród osób uważających się za postępowe jest coraz większa wrażliwość na cierpienie zwierząt, a jednocześnie coraz mniej troski o godność człowieka (bo aborcja, eutanazja w nią uderza, wiem że nie każdy się z tym zgadza, to smutne).

ladywind napisał(a):
tez jestem ciekawa?>

Bo zwierzęta żyją na wolności, swobodnie biegają w naturalnym środowisku, jedzą w miarę jeszcze naturalne pożywienie, mają okresy ochronne, nie wszystkie giną (w Polsce odstrzeliwuje się w sposób kontrolowany, żeby nie zaburzyć ekosystemu).
Zwierzęta hodowane na mięso często żyją w klatkach lub w czymś jeszcze gorszym (tak że nie mogą się ruszyć) i jest im na siłę pompowane jedzenie, które ma modyfikować je pod kątem ładnego mięsa. Poza tym np. świnie hodowane na ubój wiedzą nieraz, że czeka je śmierć, bo to inteligentne stworzenia.

przez Niemampomysłu 14 lip 2016, 14:50
...niech mi ktoś wytlumaczy. Znam dziewczynę, która jest weganką ale nosi skórzane buty. O co chodzi? O co chodzi?

przez refren 14 lip 2016, 14:53
Michellea napisał(a):No właśnie, dla większości wciąż są to ceny wygórowane. Ja się nie odżywiam jakoś bardzo niezdrowo, ale też nie super-zdrowo, pewnie jadłabym zdrowsze rzeczy, gdyby były tańsze. A tak to jak wiem, że coś jest nie na moją kieszeń, to nie poświęcam temu zbyt dużo uwagi :?

Problem w tym, że zdrowe jedzenie nigdy nie będzie chyba tanie i dostępne, bo żeby coś było tanie, to produkcja musi być uprzemysłowiona, masowa, a przez uprzemysłowienie jedzenie jest niezdrowe. Poza tym ciężko cofnąć postęp cywilizacyjny, który wyeliminował wiele zdrowych upraw, hodowli. Teraz markety podchwytują modę na zdrowe produkty, niby są one bardziej dostępne, ale efektem tego jest to, że się pojawiają atrapy. Przykład: zamiast mleczka kokosowego, które stało się modne, pojawiają napoje kokosowe udające mleczko, gdzie jest dodatek cukru i jakichś sztucznych składników.

przez Michellea 14 lip 2016, 15:18
refren napisał(a):Problem w tym, że zdrowe jedzenie nigdy nie będzie chyba tanie i dostępne, bo żeby coś było tanie, to produkcja musi być uprzemysłowiona, masowa, a przez uprzemysłowienie jedzenie jest niezdrowe.

Myślę, że gdyby było więcej producentów tej żywności i wyparłaby ona żywność niezdrową (wiem, że to utopijne), to ceny byłyby chociaż trochę niższe.

przez ladywind 14 lip 2016, 17:58
Niemampomysłu napisał(a):...niech mi ktoś wytlumaczy. Znam dziewczynę, która jest weganką ale nosi skórzane buty. O co chodzi? O co chodzi?

Poniewaz prawie każdy weganin kiedyś nim nie był i może mieć w swoim posiadaniu właśnie takie buty skórzane, torebki, perfumy czy kosmetyki kolorowe testowane na zwierzętach. A nie kazdego wegana jest stać wszystko to wyrzucić czy komuś wydać a kupic rzeczy pozbawione okrucienstwa.

przez ladywind 14 lip 2016, 18:05
refren napisał(a):
Michellea napisał(a):No właśnie, dla większości wciąż są to ceny wygórowane. Ja się nie odżywiam jakoś bardzo niezdrowo, ale też nie super-zdrowo, pewnie jadłabym zdrowsze rzeczy, gdyby były tańsze. A tak to jak wiem, że coś jest nie na moją kieszeń, to nie poświęcam temu zbyt dużo uwagi :?

Problem w tym, że zdrowe jedzenie nigdy nie będzie chyba tanie i dostępne, bo żeby coś było tanie, to produkcja musi być uprzemysłowiona, masowa, a przez uprzemysłowienie jedzenie jest niezdrowe. Poza tym ciężko cofnąć postęp cywilizacyjny, który wyeliminował wiele zdrowych upraw, hodowli. Teraz markety podchwytują modę na zdrowe produkty, niby są one bardziej dostępne, ale efektem tego jest to, że się pojawiają atrapy. Przykład: zamiast mleczka kokosowego, które stało się modne, pojawiają napoje kokosowe udające mleczko, gdzie jest dodatek cukru i jakichś sztucznych składników.

To dziwne o czym piszecie ponieważ jestem na diecie weganskiej i w sklepach czy marketach jest mnóstwo zdrowej żywności w przystępnych cenach. Pisal o tym tu wcześniej Piotrek1996 wiec nie będę powielac tego samego. W kazdym razie wydaje mniej na jedzenie niż jak byłam na diecie mięsnej.

Do refren: myślistwo w obecnych czasach nie jest czymś humanitarnym, w dojdzie czasu gdzie wszystko jest w sklepach. To jest tylko bardzo chora rozrywka równie chorych ludzi.

przez atic 14 lip 2016, 18:34
refren,
Rzeczywiście. Ale też prawdą jest, że wśród osób uważających się za postępowe jest coraz większa wrażliwość na cierpienie zwierząt, a jednocześnie coraz mniej troski o godność człowieka (bo aborcja, eutanazja w nią uderza, wiem że nie każdy się z tym zgadza, to smutne).

w godność człowieka to uderza powolne zdychanie na nieuleczalną chorobę.
eutanazja to coś do czego tylko ludzie są zdolni, rozumem potrafią sie wznieść ponad genetyczny apodyktyczny program niższego rzędu, ale ty tego nie zrozumiesz...
atic

Sortuj wg