ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez Evia 08 lip 2016, 20:22
Wegetarianizm czy weganizm z pobudek czysto altruistycznych nie ma żadnego sensu.
I mówię to jako osoba, która nie je mięsa :D
Z wege jest mi po prostu lepiej i łatwiej. Zalety widzę ze względów zdrowotnych, jednak moją główną motywacją jest to, że dzięki temu nie mam nieustannych rozkminek dotyczących łańcucha pokarmowego, mechanizmów natury itd. Czyli moje natręctwa są osłabione :P

A tak swoją drogą wobec wątków pobocznych w tym temacie, to muszę się "pochwalić" że aktualnie jestem charakterystycznym modelem, który jest narażony na szczególny hejt
Feministyczna wegetarianka, a w dobie aktualnych nagonek najprawdopodobniej lewaczka, mało tego na dodatek cyklistka.
Olaboga, jak żyć :D

przez joha 08 lip 2016, 23:39
Evia napisał(a):Feministyczna wegetarianka, a w dobie aktualnych nagonek najprawdopodobniej lewaczka, mało tego na dodatek cyklistka.
Olaboga, jak żyć :D

Lewoskrętna feminazistka wege na rowerze? Czy ktoś mi to może narysować? :smile:
joha

przez ladywind 08 lip 2016, 23:52
noir_noir napisał(a):Hej! Są tu może jacyś weganie/wegetarianie z Poznania i okolic? Po kilku latach wegetarianizmu przeszłam w końcu na weganizm, ale przydałoby się jakieś kółko wsparcia, bo niestety wszyscy moi znajomi i rodzina żyją niezdrowo i nieekologicznie ;-)

Przykro mi ale jestem że Śląska. Spróbuj na fb są grupy wege więc napewno poznasz tam kogoś ze swoich okolic:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 08 lip 2016, 23:57
Ale niestety na myślistwo jest nagonka, co dla mnie jest idiotyczne, bo to najbardziej humanitarny sposób pozyskiwania mięsa

Strzelanie do zwierząt jest humanitarne? Nie mam pytań i pozostawie to bez komentarza......
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez noir_noir 09 lip 2016, 00:08
A mnie się z kolei zdaje, że weganizm z powodów ideologicznych ma większy sens, bo wtedy łatwiej trwać na obranym kursie. Osoby, które przechodzą na weganizm tylko z powodów zdrowotnych, gdy tylko przestają odczuwać ból czy inny fizyczny dyskomfort, od razu biegną na kebaba. Widzę ten trend u moich znajomych. Mnie też się teraz łatwiej żyje, bo wbrew pozorom zasady zdrowego odżywiania są bardzo proste. Nie myślę już o jedzeniu tyle co kiedyś, a o odchudzaniu nie muszę w ogóle.

W realu z hejtem jeszcze się nie spotkałam, raczej z zaciekawieniem i niedowierzaniem, a jestem feministką, weganką, racjonalistką, ateistką i lewaczką. W necie będzie pewnie dużo gorzej, bo tu anonimowo, to można pocisnąć :-D

Chętnie bym dołączyła do wege grupy na fb, ale nie wiem czy dam radę z moją fobią społeczną... Wszyscy moi znajomi też są poskładani, jak ja, tylko szkoda, że żaden z nich weganin dłużej niż przez tydzień...

przez joha 09 lip 2016, 00:09
Taka śmierć jest szybsza i mniej bolesna niż śmierć od zębów innego zwierzęcia...
joha

przez Michellea 09 lip 2016, 00:40
noir_noir napisał(a):Hej! Są tu może jacyś weganie/wegetarianie z Poznania i okolic? Po kilku latach wegetarianizmu przeszłam w końcu na weganizm, ale przydałoby się jakieś kółko wsparcia, bo niestety wszyscy moi znajomi i rodzina żyją niezdrowo i nieekologicznie ;-)

Załóż konto na Instagramie i wrzucaj foty posiłków wege. Do tego komentuj zdjęcia innych wegan, oni będą komentować Twoje. I już masz jakieś kółko wsparcia :P

noir_noir napisał(a):W realu z hejtem jeszcze się nie spotkałam, raczej z zaciekawieniem i niedowierzaniem, a jestem feministką, weganką, racjonalistką, ateistką i lewaczką. W necie będzie pewnie dużo gorzej, bo tu anonimowo, to można pocisnąć :-D

To prawie jak ja, a jestem nie-feministką, mięsożercą, katoliczką i prawaczką :mrgreen:
W necie cisną każdemu, w realu większość się boi.

przez joha 09 lip 2016, 00:54
Michellea napisał(a):W necie cisną każdemu, w realu większość się boi.

Wyskoczysz na solo?
joha

przez atic 09 lip 2016, 02:28
Znam wspaniały przepis na sałatkę wegańską, napisać jaki? :)
atic

przez NN4V 09 lip 2016, 05:46
Michellea napisał(a):....To prawie jak ja, a jestem nie-feministką, mięsożercą, katoliczką i prawaczką :mrgreen:...

... czyli kaczką. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez NN4V 09 lip 2016, 05:55
Michellea napisał(a):...To prawie jak ja, a jestem nie-feministką, mięsożercą, katoliczką i prawaczką :mrgreen:....

Fuj. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Evia 09 lip 2016, 16:38
noir_noir napisał(a):W realu z hejtem jeszcze się nie spotkałam, raczej z zaciekawieniem i niedowierzaniem, a jestem feministką, weganką, racjonalistką, ateistką i lewaczką. W necie będzie pewnie dużo gorzej, bo tu anonimowo, to można pocisnąć :-D

Osobiście również nie spotkałam się z personalnym hejtem, mało tego to w realu ludzie nawet mi przyznają rację w wygłaszanych przeze mnie poglądach :D
Jednak jak wcześniej napisałam owe cechy są z dziwnych powodów szczególnie napiętnowane. Czasem odnoszę wrażenie, że nawet kryminały nie są uznawane za takich freaków :D
No i co prawda to prawda. Net jest miejscem specyficznym, tutaj ludzie nabierają odwagi aby wylewać swoje frustracje, którymi nigdy w życiu nie podzieliliby się w realu.
Ciekawy jest jednak mechanizm powstawania owej niechęci. Przypuszczam, że może ona wynikać z zamknięcia na doświadczenia, a z tego co pamiętam to ludzi otwartych na doświadczenia jest znacznie mniej.

przez ladywind 09 lip 2016, 22:42
noir_noir napisał(a):A mnie się z kolei zdaje, że weganizm z powodów ideologicznych ma większy sens, bo wtedy łatwiej trwać na obranym kursie. Osoby, które przechodzą na weganizm tylko z powodów zdrowotnych, gdy tylko przestają odczuwać ból czy inny fizyczny dyskomfort, od razu biegną na kebaba. Widzę ten trend u moich znajomych. Mnie też się teraz łatwiej żyje, bo wbrew pozorom zasady zdrowego odżywiania są bardzo proste.
Nie myślę już o jedzeniu tyle co kiedyś, a o odchudzaniu nie muszę w ogóle.

W realu z hejtem jeszcze się nie spotkałam, raczej z zaciekawieniem i niedowierzaniem, a jestem feministką, weganką, racjonalistką, ateistką i lewaczką. W necie będzie pewnie dużo gorzej, bo tu anonimowo, to można pocisnąć :-D

Chętnie bym dołączyła do wege grupy na fb, ale nie wiem czy dam radę z moją fobią społeczną... Wszyscy moi znajomi też są poskładani, jak ja, tylko szkoda, że żaden z nich weganin dłużej niż przez tydzień...

Mam taki sam pogląd. Uważam, że z powodów ideologicznych ma to wiekszy sens. Przechodzenie na wegetarianizm czy weganizm tylko z powodów zdrowotnych czy niejakiej hipochondrii jest dla mnie egoistyczne.

Równiez przestałam myslec tyle o jedzeniu z chwilą kiedy stałam sie weganką. Poza tym nie miałam tez z tym żadnych problemów, bo nie byłam az tak za miesem jak wielu. Kiedy jestem w sklepie, mieso w sklepowych półkach nie robi na mnie wrazenia, tak samo jak czyjś obiad. Raczej do głosu dochodzą refleksje i fakt jak dane zwierze sie wycierpiało zanim trafiło na czyjs talerz.
Zapomnijmy o humanitarnym zabijaniu w rzeźniach czy to w Europie czy gdziekolwiek indziej. Wystarczy wejsc na internet i obejrzec filmy opublikowane przez PETA i Animal Liberation Group. Wtedy nie ma sie żadnych złudzeń.
Ten świat jest pozbawiony wszelkich skrupułów i jest skurwysyński. Wiem ze go nie uzdrowie, ale chociaz w taki sposób nie jedzac miesa, wiem ze nie przyczyniam sie do tego bestialstwa jakie codziennie sie odbywa za scianami rzeźni.

Niec sie nie bój, nawet z fobia spoleczna mozesz dołaczyc do jakiejs grupy, gdzie mozesz poznac fajnych ludzi i przełamac swoj lęk.

przez ladywind 09 lip 2016, 22:50
Ciekawy jest jednak mechanizm powstawania owej niechęci. Przypuszczam, że może ona wynikać z zamknięcia na doświadczenia, a z tego co pamiętam to ludzi otwartych na doświadczenia jest znacznie mniej.

Z pewnoscią tak jest. Ludzie sie boją tego co nowe, nieznane. Cieżko jest im zmienic swoje nawyki, przyzyczajenia. A jeszcze jesli sie wiąża z az taka przemiana, to rodzi u ludzi nieuświadomiony lęk. Wolą wtedy sobie coś tłumaczyc, oszukiwac sie, ale żyć jak do tej pory, gdyz tak jest bezpieczniej.
Jest to czesto nieuswiadomione.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg