ot

Hasiok.

Relacja z Bogiem - wg nauczania KrK

przez wiejskifilozof 08 lip 2016, 10:40
Nie obrażaj się Refren :mrgreen:
Zmienię temat,ciekawy jestem czy Papież Franciszek,coś wspomni o uchodźcach.W Krakowie.Kiedy będzie.Na Dniach Młodzieży.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez noir_noir 08 lip 2016, 19:13
Hej! Są tu może jacyś weganie/wegetarianie z Poznania i okolic? Po kilku latach wegetarianizmu przeszłam w końcu na weganizm, ale przydałoby się jakieś kółko wsparcia, bo niestety wszyscy moi znajomi i rodzina żyją niezdrowo i nieekologicznie ;-)
W następnym wcieleniu będę sobą.
Nie możesz mieć wszystkiego. Gdzie byś to położył ?

przez Evia 08 lip 2016, 20:22
Wegetarianizm czy weganizm z pobudek czysto altruistycznych nie ma żadnego sensu.
I mówię to jako osoba, która nie je mięsa :D
Z wege jest mi po prostu lepiej i łatwiej. Zalety widzę ze względów zdrowotnych, jednak moją główną motywacją jest to, że dzięki temu nie mam nieustannych rozkminek dotyczących łańcucha pokarmowego, mechanizmów natury itd. Czyli moje natręctwa są osłabione :P

A tak swoją drogą wobec wątków pobocznych w tym temacie, to muszę się "pochwalić" że aktualnie jestem charakterystycznym modelem, który jest narażony na szczególny hejt
Feministyczna wegetarianka, a w dobie aktualnych nagonek najprawdopodobniej lewaczka, mało tego na dodatek cyklistka.
Olaboga, jak żyć :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez joha 08 lip 2016, 23:39
Evia napisał(a):Feministyczna wegetarianka, a w dobie aktualnych nagonek najprawdopodobniej lewaczka, mało tego na dodatek cyklistka.
Olaboga, jak żyć :D

Lewoskrętna feminazistka wege na rowerze? Czy ktoś mi to może narysować? :smile:
joha

przez ladywind 08 lip 2016, 23:52
noir_noir napisał(a):Hej! Są tu może jacyś weganie/wegetarianie z Poznania i okolic? Po kilku latach wegetarianizmu przeszłam w końcu na weganizm, ale przydałoby się jakieś kółko wsparcia, bo niestety wszyscy moi znajomi i rodzina żyją niezdrowo i nieekologicznie ;-)

Przykro mi ale jestem że Śląska. Spróbuj na fb są grupy wege więc napewno poznasz tam kogoś ze swoich okolic:)

przez ladywind 08 lip 2016, 23:57
Ale niestety na myślistwo jest nagonka, co dla mnie jest idiotyczne, bo to najbardziej humanitarny sposób pozyskiwania mięsa

Strzelanie do zwierząt jest humanitarne? Nie mam pytań i pozostawie to bez komentarza......
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez noir_noir 09 lip 2016, 00:08
A mnie się z kolei zdaje, że weganizm z powodów ideologicznych ma większy sens, bo wtedy łatwiej trwać na obranym kursie. Osoby, które przechodzą na weganizm tylko z powodów zdrowotnych, gdy tylko przestają odczuwać ból czy inny fizyczny dyskomfort, od razu biegną na kebaba. Widzę ten trend u moich znajomych. Mnie też się teraz łatwiej żyje, bo wbrew pozorom zasady zdrowego odżywiania są bardzo proste. Nie myślę już o jedzeniu tyle co kiedyś, a o odchudzaniu nie muszę w ogóle.

W realu z hejtem jeszcze się nie spotkałam, raczej z zaciekawieniem i niedowierzaniem, a jestem feministką, weganką, racjonalistką, ateistką i lewaczką. W necie będzie pewnie dużo gorzej, bo tu anonimowo, to można pocisnąć :-D

Chętnie bym dołączyła do wege grupy na fb, ale nie wiem czy dam radę z moją fobią społeczną... Wszyscy moi znajomi też są poskładani, jak ja, tylko szkoda, że żaden z nich weganin dłużej niż przez tydzień...

przez joha 09 lip 2016, 00:09
Taka śmierć jest szybsza i mniej bolesna niż śmierć od zębów innego zwierzęcia...
joha

przez Michellea 09 lip 2016, 00:40
noir_noir napisał(a):Hej! Są tu może jacyś weganie/wegetarianie z Poznania i okolic? Po kilku latach wegetarianizmu przeszłam w końcu na weganizm, ale przydałoby się jakieś kółko wsparcia, bo niestety wszyscy moi znajomi i rodzina żyją niezdrowo i nieekologicznie ;-)

Załóż konto na Instagramie i wrzucaj foty posiłków wege. Do tego komentuj zdjęcia innych wegan, oni będą komentować Twoje. I już masz jakieś kółko wsparcia :P

noir_noir napisał(a):W realu z hejtem jeszcze się nie spotkałam, raczej z zaciekawieniem i niedowierzaniem, a jestem feministką, weganką, racjonalistką, ateistką i lewaczką. W necie będzie pewnie dużo gorzej, bo tu anonimowo, to można pocisnąć :-D

To prawie jak ja, a jestem nie-feministką, mięsożercą, katoliczką i prawaczką :mrgreen:
W necie cisną każdemu, w realu większość się boi.

przez joha 09 lip 2016, 00:54
Michellea napisał(a):W necie cisną każdemu, w realu większość się boi.

Wyskoczysz na solo?
joha

przez atic 09 lip 2016, 02:28
Znam wspaniały przepis na sałatkę wegańską, napisać jaki? :)
atic

przez NN4V 09 lip 2016, 05:46
Michellea napisał(a):....To prawie jak ja, a jestem nie-feministką, mięsożercą, katoliczką i prawaczką :mrgreen:...

... czyli kaczką. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags Obrazek

przez NN4V 09 lip 2016, 05:55
Michellea napisał(a):...To prawie jak ja, a jestem nie-feministką, mięsożercą, katoliczką i prawaczką :mrgreen:....

Fuj. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags Obrazek

przez Evia 09 lip 2016, 16:38
noir_noir napisał(a):W realu z hejtem jeszcze się nie spotkałam, raczej z zaciekawieniem i niedowierzaniem, a jestem feministką, weganką, racjonalistką, ateistką i lewaczką. W necie będzie pewnie dużo gorzej, bo tu anonimowo, to można pocisnąć :-D

Osobiście również nie spotkałam się z personalnym hejtem, mało tego to w realu ludzie nawet mi przyznają rację w wygłaszanych przeze mnie poglądach :D
Jednak jak wcześniej napisałam owe cechy są z dziwnych powodów szczególnie napiętnowane. Czasem odnoszę wrażenie, że nawet kryminały nie są uznawane za takich freaków :D
No i co prawda to prawda. Net jest miejscem specyficznym, tutaj ludzie nabierają odwagi aby wylewać swoje frustracje, którymi nigdy w życiu nie podzieliliby się w realu.
Ciekawy jest jednak mechanizm powstawania owej niechęci. Przypuszczam, że może ona wynikać z zamknięcia na doświadczenia, a z tego co pamiętam to ludzi otwartych na doświadczenia jest znacznie mniej.

Sortuj wg