ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez NN4V 19 cze 2016, 15:25
ladywind napisał(a):...
Chodzilo mi wtedy po prostu o to, ze jest ogromna roznica miedzy istotatmi swiadomymi, dla ktorych emocje i inni ludzie maja znaczenie, a istotami nierozumnymi.

Uwawazasz, że inne zwierzeta prxz ludzi nie sa swiadome i sa nierozumne? to dlaczego sa zwierzeta, które rozpoznaja sie w lustrze? Świnie maja rozum 4 letnich dzieci?
Sypiesz utartymi schematami i nie posilisz sie by sie wiecej dowiedziec o zyciu i psychice zwierzat. A czy słyszales że zwierzeta w cierpieniu potrafia popelniac samobojstwa, cierpia na depresje, zaburzenia lekowe OCD czy CHAD(przypadek slonia w zoo bardzo znany). ...

To niestety jest prawda.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez ladywind 19 cze 2016, 15:29
Kiedyś w restauracji wegańsko-wegetariańskiej zabrałem ulotkę o wdzięcznym tytule "Męski szowinizm i gatunkowizm". W skrócie, całe zło przez "ludzkiego samca". I jak dyskutować z kimś kto mnie ma za gorszego tylko dlatego, że nie mam piersi? I jak się, jeżeli w innymi poglądami wegan się zgadzam, przyłączyć w tym wypadku? Zmiana płci?

Piszesz tutaj raczej o feministkach niz weganach. Bo domyslam sie ze to były kobiety? Czy ja mam facetów za kogos gorszego albo weganie?
Podales zły przykład.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Druid 19 cze 2016, 15:41
ladywind napisał(a):
Przeciwnie, to wyrzuty sumienia byłych wszystkożerców popychają ich do szerzenia ideologii vege (dla mnie to zaledwie zmiana nawyków żywieniowych).

Od jak dawna jesteś weganką? Odnoszę wrażenie, że jesteś neofitą, oni lubią nawracać.

A czy nie pomyslałes o czyms takim jak empatia? Kiedy po raz pierwszy zetknełam sie z wegetarianizmem/weganizmem i zobaczyłam jakim cierpieniem podyktowane sa hodowle czy kosmetyki, to poczułam wstret i do samego miesa, do ludzi ktorzy tam pracują i ogolnie tego całego systemu, który nakreca sporą tez kase dla tych przedsiebioroców.
Jestem od dwóch lat, nie sadze bym była neofitą. Zalozyłam tutaj temat z nadzieja, że ktos inaczej spojrzy na to wszystko i jest osoba wrazliwa. Narazie jednak spotykam sie z osobami wrogo nastawionymi zarówno do mnie jak i weganizmu. A tym samym widzace tylko czubek wlasnego nosa.
Akceptuję swoje okrucieństwo i nie muszę oglądać krwawych filmików, by wiedzieć, skąd się bierze mięso. Mam świadomość, że kotlet był częścią większej istoty o smutnych oczach i że ta istota prawdopodobnie cierpiała przed śmiercią. Tyle we mnie okrucieństwa, że zjem czasem kawałek mięsa. (nachodzi mnie refleksja, że te zwierzątka cierpiały krócej niż np. ja)
O poziom mojej empatii się nie martw, jest whooj nadmierna.

poczułam wstret i do samego miesa, do ludzi ktorzy tam pracują i ogolnie tego całego systemu, który nakreca sporą tez kase dla tych przedsiebioroców.
Rozumiem, że zaliczasz się do osób, do których poczułaś wstręt i tkwisz w tym niekomfortowym stanie już dwa lata (?)
Druid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 19 cze 2016, 15:47
O mój poziom empatii się nie martw, jest whooj nadmierna.

Gdyby tak było nie pisałbys cynicznie "zwierzatka". Moze masz empatie tylko siebie?;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez ladywind 19 cze 2016, 15:50
Rozumiem, że zaliczasz się do osób, do których poczułaś wstręt i tkwisz w tym niekomfortowym stanie już dwa lata (?)

Też, ale na szcescie z w nim nie tkwie odkad nie jem miesa ;)

przez Druid 19 cze 2016, 15:53
zwierzątka nie były cyniczne
Druid

przez Ricah 19 cze 2016, 15:59
NN4V napisał(a):Z punktu widzenia społeczno-ekonomicznego, byłaby to rewolucja. Zauważ jak wielkie grupy ludzi straciłyby pracę (choć inne zyskałyby).

Pod warunkiem, ze koszty wyprodukowania tego bylyby nizsze, anizeli 'produkcja' miesa. No i chodzi mi przede wszystkim o bezpieczenstwo jako o zdrowie ludzi. Juz teraz wiekszosc produktow 'babci' ma powciskane emulgatory i inne cudowne ulepszacze. Jedynie moge sie domyslac, ze jakis wplyw na zdrowie to musi miec.

ladywind napisał(a):Nie jest w 100% idealne dlatego napisałam o kwestii leków. Nie obejmuje moje jak to nazwales wąskie sumienie cierpienia zwierzat, poniewaz cierpienie zwierzat nijak sie ma do cierpienia zwierzat az po tych naczelnych, mam tu na mysli ludzi.

Coz, chcialbym miec tak wybiorcze sumienie, jak Ty (chociaz chcialbym miec w ogole sumienie, ale to ze wzgledu na moja chorobe psychiczna.. jednak jestem w stanie ocenic cos na podstawie korzysci i strat). Skupiasz sie na cierpieniu zwierzat, a olewasz cierpienie ludzi, czy roslin o ktorych juz wspominalem.

ladywind napisał(a):No własnie mozesz sie jedynie domyslac, bo nie byles nie widziales ich emocji kiedy sa zabijane .

No dokladnie. Bo wciaz nie przytoczylas zadnego dowodu na to. Probujesz tworzyc nowa religie czy cos? Bo poki co idzie Ci calkiem niezle.

ladywind napisał(a):Uwawazasz, że inne zwierzeta prxz ludzi nie sa swiadome i sa nierozumne? to dlaczego sa zwierzeta, które rozpoznaja sie w lustrze? Świnie maja rozum 4 letnich dzieci?
Sypiesz utartymi schematami i nie posilisz sie by sie wiecej dowiedziec o zyciu i psychice zwierzat. A czy słyszales że zwierzeta w cierpieniu potrafia popelniac samobojstwa, cierpia na depresje, zaburzenia lekowe OCD czy CHAD(przypadek slonia w zoo bardzo znany).
Twoje argumenty nie trafiaja do mnie.

Na jakiej podstawie twierdzisz, ze rozpoznaja sie w lustrze? (nie widzialem zadnych badan, artykulow, podeslij, to wtedy bede mogl odpowiedziec na takowy argument). I skad pomysl, ze swinie maja rozum 4 letnich dzieci? 4 letnie dzieci to wiek, w ktorym nie zawsze jeszcze jest sie swiadomym, zatem...
Do tej pory sypnalem Ci garscia jakichs artykulikow, w ktorych sa wskazowki, ze rosliny maja uklad nerwowy, ze czuja. Ty probujesz mnie przekonac, ze jest cos innego WCIAZ NIE PODAJAC ZADNYCH ARGUMENTOW. Nie da sie dyskutowac w ten sposob. Ja Ci mowie, ze A, bo <tutaj podaje logiczne argumenty> oraz <tutaj podaje linki do badan>. A Ty mowisz, ze nie mam racji bo B i tyle. Szkoda mi czasu na takie jalowe dyskusje.
Jasne, ze slyszalem. Ba, jest to nawet jedna z metod, w ktorej testuje sie leki (badajac jak zwierzeta reaguja na dane bodzce przy przyjeciu danej substancji). Tylko nie bardzo rozumiem co to ma tutaj do dyskusji? Jezeli chodzi Ci o posiadanie emocji przez zwierzeta, to a) przyznalem CI juz racje; b) widzialas rosliny, ktore po dotknieciu sie zamykaja (nie znam niestety nazwy) - na takiej samej podstawie mozna stwierdzic, ze odczuwaja emocje.
Nie mam zamiaru dalej odpisywac, dopoki nie przytoczysz jakiegos poparcia Twoich tez, bo to bezsensowne.

ladywind napisał(a):Nie jestem tak nastawiona, poprostu próbujesz mnie przekonac do czegos , o czym cos zasłyszales, a nie zgłebiles.

Ale ja Cie nie probuje do niczego przekonac. To Ty masz zadanie mnie przekonac do tego (co wychodzi Ci nieudolnie, przypominam). Ja jedynie moge bronic swojego pogladu, ze jedzenie zwierzat jest normalne. Rzucilem pierwsze lepsze linki, bys miala do czego sie odniesc, ale nawet to olalas.

ladywind napisał(a):Smacznego!

Akurat zbliza sie obiad, dziekuje!

Swoja droga. Chcialbym zobaczyc lwa, ktory ma wyrzuty sumienia, bo zjadl gazele.

ladywind napisał(a):Ricah napisał mi ze moge miec schizofrenie heh. Gratuluje mu inteligencji. Ricah to ja mogłabym sie pokusic ze masz schozofrenie prosta stad to ciagle zmieniae lekow, brak emaptii, anhedonia i umiłowanie tych receptorów. Był tu niegdys na forum pewien uzytkownik logik. Troche go przypominasz;)

Boszz, wyraznie zaznaczylem, iz to sarkazm. Mam to jeszcze pogrubic i podkreslic? A schiza prosta u mnie nie jest wykluczona, swiadomy jestem. Ale to nie temat o mnie.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez takie tam 19 cze 2016, 16:19
ladywind, tylko pytam, skoro taki wątek jest na forum. A ulotkę wydrukował jakis Komitet Obrony Zwierząt i Edukacji Ekologicznej. Kto wie, może to faktycznie jakieś wojujące wegefeministki? ;)
takie tam

przez Druid 19 cze 2016, 16:25
Bulwersuje mnie testowanie na zwierzętach kosmetyków i leków, a zabijanie dla mięsa nie. Bulwersuje mnie również zabijanie zwierząt wyłącznie dla pozyskania skór lub zębów. :bezradny:
Druid

przez ladywind 19 cze 2016, 16:29
Coz, chcialbym miec tak wybiorcze sumienie, jak Ty (chociaz chcialbym miec w ogole sumienie, ale to ze wzgledu na moja chorobe psychiczna.. jednak jestem w stanie ocenic cos na podstawie korzysci i strat). Skupiasz sie na cierpieniu zwierzat, a olewasz cierpienie ludzi, czy roslin o ktorych juz wspominalem
.

Z pewnoscią chorobe i brak sumienia.
Skad wiesz , że oelwam cierpienie ludzi? Podasz mi jakis przykład, że olewam cierpienie ludzi? ;) Roslin nie poruszam z prostego wzgledu, one nie maja emocji układu nerwowego oczów, płuc itp.

Podam ci linki pewnie, że tak, po to załozylam ten temat aby ludzie poznali i wybrali weganizm. Pozwolisz, że podlinkuje jutro, bo zaraz jade nad jezioro ?
Ostatnio edytowano 22 lip 2016, 01:13 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie

przez ladywind 19 cze 2016, 16:32
Druid napisał(a):Bulwersuje mnie testowanie na zwierzętach kosmetyków i leków, a zabijanie dla mięsa nie. Bulwersuje mnie również zabijanie zwierząt wyłącznie dla pozyskania skór lub zębów. :bezradny:

Dlaczego dla miesa nie? Wygrywa smak miesa tak?

przez Reynevan 19 cze 2016, 16:36
Wygrywa ewolucja.
Reynevan

przez ladywind 19 cze 2016, 16:43
Artukuł dedukuje zwłaszcza Ricahowi typowemu szowniscie gaunkowemu ;) :
http://www.empatia.pl/magazyn/Dlaczego_ ... arzyna.pdf

przez Druid 19 cze 2016, 16:47
ladywind napisał(a):
Druid napisał(a):Bulwersuje mnie testowanie na zwierzętach kosmetyków i leków, a zabijanie dla mięsa nie. Bulwersuje mnie również zabijanie zwierząt wyłącznie dla pozyskania skór lub zębów. :bezradny:

Dlaczego dla miesa nie? Wygrywa smak miesa tak?

zabić żeby przetrwać, zjadając "upolowane"
w przeciwieństwie do znęcania się nad żywym

edycja: dzielę się swoimi aktualnymi poglądami, żeby przedstawić punkt wyjścia, "gdzie jestem"
Nie wykluczam, że moje nastawienie ewoluuje. Nie wiem, na ile jest słuszne, a na ile to racjonalizowanie, żeby nie doświadczać poczucia winy itp.
Druid

Sortuj wg