ot

Hasiok.

Nie wspieraj masowego mordu - wybierz weganizm

przez ladywind 19 cze 2016, 13:37
nic się nie stało napisał(a):Emocje ma czlowiek, a zwierze ma instynkt.
Mam za soba paroletni wegetarianizm i naprawde trudno jest zbilansowac diete. U mnie na tej diecie pojawily sie problemy ze zdrowiem.
A robaki mozna jesc? Tez bialko zwierzece i nie powoduje degradacji srodowiska.

Wiesz jak sie chce zbilanswoac diete, to tak naprawde dla chcacego nic trudnego ;)

Pytasz sie mnie czy mozna? Przeciez masz za soba paroletni wegetarianizm :lol:

Zwierzeta maja instynkt tak? To co powiesz na to jak matka niedzwiedzia widzac na własne oczy jak z brzucha małego niedzwiadka pobieraja zółc do jakis leków wyrwała sie z klatki zabiła małego, a nastepnie siebie?

Nie wierze, ze tacy ignoranci żyja na tej ziemi. Ale żyją i uważaja sie za panów życia i smierci :?

przez ladywind 19 cze 2016, 13:42
Ricah napisał(a):
ladywind napisał(a):Dlatego, że rosliny nie cierpią jak zwierzeta czy człowiek. Z prostej przyczyny nie maja układu nerwowego i nie posiadaja emocji.

Skad to wiesz? Byly przeprowadzane jakies badania? Rosliny rowniez reaguja na bodzce, co moze swiadczyc o istnieniu jakiegos prymitywnego ukladu nerwowego czy o receptorach. A istnienie receptorow moze swiadczyc rowniez o istnieniu nocyceptorow. Skad wiesz, ze emocje nie zaleza od swiadomosci, a ukladu nerwowego? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

ladywind napisał(a):Tak biore leki które niestety byly/są testowane na zwierzetach i wierz mi, że wolałabym ich nie brać, bo jasne ze czuje do nich wstret przez to.

Jak to powiedzial ktos madry, "Chcesz zmieniac swiat? Zacznij od siebie.". Nie badz hipokrytka i najpierw sama badz zgodna ze swoimi przekonaniami zanim zaczniesz patrzec w talerz innych. W ten sposob nie jestes lepsza od ludzi jedzacych zwierzeta ale twierdzacych, ze gdyby bylo lepsze wyjscie, to by je wybrali.

ladywind napisał(a):Tak serio! Widzisz jakies róznice bo ja nie. Oprócz tego tylko że rzeźnie i miejsca w których zwierzeta oczekują na śmierc są legalne, a to co Hitler robił uznawane jest za nienormalne. Jedno i drugie jest nienormalne. No chyba że dla oszołomów dla których tylko ludzkie zycie jest najwazniejsze. A przeciez człowiek to tez zwierze :D Czyż nie?

Tak, serio widze roznice. Ludzie zamordowani w holocauscie (i nie tylko) byli ludzmi, istotami myslacymi, majacymi emocje, uklad nerwowy i co najwazniejsze, swiadomosc. Mysleli, ze sa jencami, ze znow spotkaja swoje rodziny. Zwierzeta bedace w rzezniach nie rozumieja co sie z nimi stanie, a w tym wypadku niewiedza to zbawienie. Czemu by nie porownac tego do smierci we snie?
Serio nie widzisz wyzszosci zycia ludzkiego nad zwierzecym? Tak, czlowiek to rowniez zwierze, jak najbardziej. Tylko roznimy sie m.in. przeciwstawnymi kciukami oraz swiadomoscia.

Ale wlasna hipokryzja chyba skresla Ciebie z dalszej dyskusji tutaj.

Serio jestes az taki tepy, myslac że zwierzeta nie maja emocji, układu nerwoego czy swiadomosci? Poczytaj sobie o tescie lustra , uruchom te szare komórki, bo jak widze ten moklo mocno po nich jedzie.

Skręsla mnie z dalszej dyskusji? Idz czlowieku z mojego tematu, bo dla mnie dyskusja z tobą nie ma najmniejszego tutaj sensu.

przez Ricah 19 cze 2016, 13:48
Wow, widze, ze ktos ma inne zdanie, a brak argumentow do dyskusji, to od razu rzucanie miesem. Nie zamierzam znizac sie do Twojego niskiego poziomu, wybacz. Bardzo zachecilas mnie do tego stylu zycia.

PS Przynajmniej przyszle osoby, ktore wejda tu podyskutowac zobacza finalny rezultat takowej dysputy.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nic się nie stało 19 cze 2016, 13:50
ladywind napisał(a):Nie wierze, ze tacy ignoranci żyja na tej ziemi. Ale żyją i uważaja sie za panów życia i smierci :?

Pozostaje Ci tylko epatowanie zdjeciami ze zwlokami jak w ruchach pro life.
nic się nie stało

przez ladywind 19 cze 2016, 13:54
Ktos moze miec odmienne zdanie ale niech je poprze faktami, a nie jak ty to robisz wyzywa od hipokrytów.Bo biore leki testowane na zwierzetach?
A pomyslałes moze, że mysle nad rozwiazaniem aby ich w przyszlosci nie brac?
Dyskusje zaczales od ataku na mnie i pomniejszaniu problemów, o którch nie masz nawet bladego pojecia. Może wiecej zainteresowania innymi rzeczami, niz rzucac tiwerdzeniami, które nie maja zadnego poparcia.
Gratuluje ci zaściankowego myslenia, które nie moze wybic sie poza ramy głebszego pojmowania świata :papa:

przez Ricah 19 cze 2016, 14:07
Dobra, po raz ostatni, bo nie ma obelg w Twojej wypowiedzi.

ladywind napisał(a):Ktos moze miec odmienne zdanie ale niech je poprze faktami, a nie jak ty to robisz wyzywa od hipokrytów.Bo biore leki testowane na zwierzetach?

Odpisalem CI juz na priv, ale powtorze sie. Testowanie lekow na zwierzetach jest sprzeczne z doktrynami weganizmu. Ty mimo to bierzesz te leki, zatem nie wyrazasz sprzeciwu z tym. Wyciagajac z tego ciag przyczynowo-skutkowy, robisz cos wbrew temu, o czym mowisz/w co wierzysz. To sie nazywa hipokryzja. Dlatego nazwalem Cie hipokrytka.

ladywind napisał(a):A pomyslałes moze, że mysle nad rozwiazaniem aby ich w przyszlosci nie brac?

Co nie zmienia faktu, ze jestes w tej chwili hipokrytka. Wiele ludzi rowniez moze myslec nad przejsciem na weganizm, nad schudnieciem, nad zmienieniem pracy, wiekszym zainteresowaniem druga osoba, ale nic z tym nie robic. Nie czyni to z nich kogos innego, niz sa w tej chwili.

ladywind napisał(a):Dyskusje zaczales od ataku na mnie i pomniejszaniu problemów, o którch nie masz nawet bladego pojecia. Może wiecej zainteresowania innymi rzeczami, niz rzucac tiwerdzeniami, które nie maja zadnego poparcia.
Gratuluje ci zaściankowego myslenia, które nie moze wybic sie poza ramy głebszego pojmowania świata :papa:

Nawet nie sprobowalas mnie zainteresowac tym problemem. Dalas cytat porownujac zabijanie zwierzat do holocaustu. Dla przecietnej osoby sa to historie spiskowe niczym (nie) ladowanie na Ksiezycu, istnienie pozaziemskich cywilizacji czy uczestnictwo amerykanskiego rzadu w ataku na WTC.
Zas, po to bym ja nie byl goloslowny [wybacz, jezeli trafi sie jakis link z wiarygodnoscia wikipedii, rzucam pierwsze lepsze co znajde]:

Rosliny maja uklad nerwowy:
http://www.ekologia.pl/ciekawostki/rosl ... 12823.html

Rosliny przesylaja w sobie informacje psygnalami elektrochemicznymi, TAK JAK U CZLOWIEKA:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... owy-roslin

Rosliny w stanie ostrzegac sie o niebezpieczenstwie (odczuwanie strachu?)
http://www.biol.uw.edu.pl/zfz/wp-conten ... ygnalu.pdf (strona 44)

Kwiatek "czuje"
https://www.vice.com/pl/read/zapytalism ... -czuja-bol
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez ladywind 19 cze 2016, 14:15
Dobrze niech ci wiec bedzie że jestem hipokrytka:). To co mówisz ani mnie ziebi ani parzy. Jednak i tak nie przyczyniam sie do cierpienia innych zwierzat tak jak osoby jedzace mieso, bo
- nie jem mięsa
- kupuje kosmetyki nie testowane na zwierzetach
- nie kupuje butów ze skóry czy ubran

Ale jestem hipokrytką :) Zas ty jestes ingnorantem i czepiles sie mnie jak rzep psiego ogona nie prpbujac zgłebic tematu, tylko rzucac fałszywymi wnioskami, że:
- zwierzeta działaja tylko instyntownie
- nie maja emocji
- tylko czlowiek ma uczucia

Napisze ci, że nigdy nie wygrasz "kłotni" z weganinem.... gdyż, nigdy nie toczsz sporu z weganinem, lecz z własnym sumieniem.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez nic się nie stało 19 cze 2016, 14:20
ladywind napisał(a):Gratuluje ci zaściankowego myslenia, które nie moze wybic sie poza ramy głebszego pojmowania świata

Zaścianek – wieś lub część wsi zamieszkana przez ubogą szlachtę, nieposiadającą chłopów i własnoręcznie uprawiającą swoją ziemię.

U Ciebie tez nie widze glebszego pojmowania swiata.
nic się nie stało

przez elo 19 cze 2016, 14:25
ladywind napisał(a):Gratuluje ci zaściankowego myslenia, które nie moze wybic sie poza ramy głebszego pojmowania świata
ladywind napisał(a):nie moze wybic sie poza ramy głebszego pojmowania świata
ladywind napisał(a):ramy głebszego pojmowania

czyli ze co?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez NN4V 19 cze 2016, 14:26
Mój kot jada wyłącznie:

1. Filety z indyka (z Biedry).
2. Czasem rozmaite podroby ptasie (z Biedry).
3. Kocie mleko (dobrej jakości).
4. Ciastka ptysiowe (z cukrem).

Nie czuję się na siłach wytłumaczyć mu, że powinien być bardziej empatyczny wobec drobiu.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez NN4V 19 cze 2016, 14:27
No tak - mam zaściankowego kota. :P
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez ladywind 19 cze 2016, 14:30
elo napisał(a):
ladywind napisał(a):nie moze wybic sie poza ramy głebszego pojmowania świata
ladywind napisał(a):ramy głebszego pojmowania

czyli ze co?

Czyli, że oprócz sypania suchymi faktami, które nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia, chocby to, że zwierzeta nie maja emocji, co nie jest prawda, osoby te nie chca poznac calej prawdy jaka wiarze sie z masowa hodowla zwierzat rzeznych na mieso i w jakich odbywa sie to warunkach i cierpieniu.

przez JERZY62 19 cze 2016, 14:30
Tak to jest już ten świat urządzony że jedno zwierze zjada drugie zwierze by móc żyć.
♪♪♪

przez ladywind 19 cze 2016, 14:37
NN4V napisał(a):
Nie czuję się na siłach wytłumaczyć mu, że powinien być bardziej empatyczny wobec drobiu.

Kotu moze nie wytłumaczysz ale Ty mozesz dokonac wyboru.

Sortuj wg