ot

Hasiok.

Wpływ wiary na seksualność człowieka

przez Nicholas1981 02 kwi 2015, 21:30
Arasha, to ja zacytuję autorytet kościelny - św. Pawła - na temat współżycia: "Niech mąż oddaje powinność małżeńską żonie, a żona mężowi. Żona nie może swobodnie dysponować własnym ciałem, lecz jej mąż. Podobnie i mąż nie może swobodnie dysponować własnym ciałem, lecz jego żona. Nie uchylajcie się od współżycia małżeńskiego, chyba za wspólną zgodą i tylko na pewien czas, aby poświęcić się modlitwie. Potem znowu podejmijcie współżycie, aby nie kusił was szatan, wykorzystując waszą niepowściągliwość" (1 Kor 7,3-5).
Nicholas1981

przez blah! 02 kwi 2015, 21:30
Arasha napisał(a):ale mam wrażenie, że zbyt długie tytuły nie są zachęcające do zainteresowania,

Arasha, mało zachęcające jest to, że niejednoktornie po prostu nie wiadome jest o co Tobie w danym temacie chodzi.
Do tej pory nie odpowiedziałaś mi na pytania z nim związane a skoro sama uznałas, że ja tematu nie zrozumiałam to nie oczekuj od innych powaznej dyskusji skoro nawet nie pokusisz się na wytłumaczenie o co chodzi. Hmm...;). A potem będzie, że się wszyscy na Ciebie uwzięli ;).

-- 02 kwi 2015, 20:31 --

Nicholas1981, ale Arasha napisała, że wcale nie chodzi Jej konkretnie o wyznanie katolickie, czy wiarę chrześcijańską ;).
blah!

przez Nicholas1981 02 kwi 2015, 21:32
blah!, dogmat to prawda objawiona, niepodważalna, nie wymagająca dowodu. Odkąd to celibat jest taką prawdą? albo przykazania kościelne, które już za naszego życia zostały zmienione?

-- 02 kwi 2015, 21:33 --

blah! napisał(a): ale Arasha napisała, że wcale nie chodzi Jej konkretnie o wyznanie katolickie, czy wiarę chrześcijańską ;).

no nie napisała, ale wypowiadam się na temat wiary chrześcijańskiej, bo Koranu nie czytałem i nie znam na przykład
Nicholas1981

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blah! 02 kwi 2015, 21:35
Nicholas1981, no tak ale ta definicja prawy objawionej itd. to też nie jest taka jednoznaczna. Zresztą w ten sposób odniesiono się do dogmatów protestantyzmu. No ja to m.in. tak zinterpretowałam ale ok, może się mylę.

-- 02 kwi 2015, 20:36 --

Nicholas1981 napisał(a):no nie napisała, ale wypowiadam się na temat wiary chrześcijańskiej, bo Koranu nie czytałem i nie znam na przykład

Ojj to był lekki pstryczek do Arashy, bo jak pisałam na temat katolicyzmu i chrześcijaństwa to dotałam opiernicz, że wcale nie chodzi konketnie o to więc luz ;).
blah!

przez Arasha 02 kwi 2015, 21:37
Nicholas1981 napisał(a):A swoją drogą... Arashka naprawdę uważasz, że oralne zaspokajanie partnerki jest takie straszne?

Tak ! Ciebie to nie obrzydza ?

Nicholas1981 napisał(a):Zapewniam, że to bardzo przyjemne dla kobiety, łatwo ją doprowadzić do orgazmu właśnie w ten sposób.

Skąd wiesz, że jest przyjemne, skoro nie jesteś kobietą :? ?

Nicholas1981 napisał(a):A jakby kobiety miały nie doświadczać takich przyjemności to po co zostałyby przez naturę wyposażone przez organ, który służy wyłącznie przyjemności?

:shock:
Ostatnio edytowano 02 kwi 2015, 21:37 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Nicholas1981 02 kwi 2015, 21:37
W sumie można byłoby wprowadzić jeszcze jeden element - w niektórych religiach istnieje/istniało coś takiego jak seks rytualny.
"Hieros Gamos (gr.) oznacza Święte Gody, Święte Zaślubiny, misterium mitycznych zaślubin bóstw Nieba i Ziemi, np. Ozyrysa i Izydy, animusa i animy. Owe Zaślubiny są też metaforą zharmonizowania wewnętrznych sił życiowych jednostki. Gdy człowiek równoważy w sobie pierwiastek męski i żeński, wkracza w uniwersalny androgynizm, który jest portalem do głębszych misteriów świadomości.”* Święte zaślubiny były to największe i najważniejsze święta starożytności – obchodzone przed stuleciami. W różnych formach znał je i odprawiał chyba cały starożytny świat. Polegały na rytualnym akcie seksualnym, w którym łączyli się kapłanka i kapłan lub król i królowa"
Nicholas1981

przez Davin 02 kwi 2015, 21:40
Arasha napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):Zapewniam, że to bardzo przyjemne dla kobiety, łatwo ją doprowadzić do orgazmu właśnie w ten sposób.

Skąd wiesz, że jest przyjemne, skoro nie jesteś kobietą :? ?

Jebłem! :mrgreen: Bo jest kuźwa facetem i kobiety mu robiły dobrze w ten sposób a on jest od lizania pieroga. :hide:
Davin

przez Nicholas1981 02 kwi 2015, 21:41
Arasha napisał(a):Skąd wiesz, że jest przyjemne, skoro nie jesteś kobietą :? ?

No wiem, moje partnerki mi mówiły... a raczej widziałem reakcje.

Nicholas1981 napisał(a):A jakby kobiety miały nie doświadczać takich przyjemności to po co zostałyby przez naturę wyposażone przez organ, który służy wyłącznie przyjemności?

:shock:

Kotek, chodzi mi o taki organ, który się nazywa łechtaczka (może nie wiesz, że masz?). On naprawdę nie ma innych funkcji poza zapewnianiem kobiecie przyjemności
Nicholas1981

przez Hans 02 kwi 2015, 21:42
Nie odnosicie takiego wrażenia, że ta dyskusja jest jakaś taka jałowa?
Feed your head
Feed your head

przez blah! 02 kwi 2015, 21:42
Nicholas1981 napisał(a):
Kotek, chodzi mi o taki organ, który się nazywa łechtaczka (może nie wiesz, że masz?). On naprawdę nie ma innych funkcji poza zapewnianiem kobiecie przyjemności

Serio zaczynam mieć niezła bekę tutaj :D.
blah!

przez Aranjani 02 kwi 2015, 21:42
Nicholas1981 napisał(a):

jebłam :mrgreen:
Aranjani

przez pinda 02 kwi 2015, 21:42
heheh, rany, to lepsze niż bravo girl :)
burning down the house!

przez Davin 02 kwi 2015, 21:43
Hans napisał(a):Nie odnosicie takiego wrażenia, że ta dyskusja jest jakaś taka jałowa?

Jak Araszka. :mrgreen:
Davin

przez Aranjani 02 kwi 2015, 21:43
blah! napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):

Serio zaczynam mieć niezła bekę tutaj :D.

nie tylko Ty :lol:
Aranjani

Sortuj wg