ot

Hasiok.

Wpływ wiary na seksualność człowieka

przez Aranjani 02 kwi 2015, 20:25
Arasha napisał(a):
Davin napisał(a):Czytając Ciebie mam wrażenie że Freud też nigdy nie ruchał i później miał takie twierdzenia. :mrgreen:

:105:

chyba Freuda nie czytałaś :lol:
Aranjani

przez blah! 02 kwi 2015, 20:28
Davin napisał(a): blah!, a ja biby nie miałem. :-|

:głaszcze biedaka:
Serio, starsi nawet częstowali młodszych róznego rodzaju trunkami. W pewnej chwili wyglądało to tak, jakby to jakaś sekta miała orgię rozpocząć na nieletnich pijanych dziewicach :D.
blah!

przez Aranjani 02 kwi 2015, 20:34
blah!, ale orgii nie było ?? :lol:
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zbychu 1977 02 kwi 2015, 20:35
Źródła katolickiej moralności seksualnej:
Prawo naturalne-etyczna teoria której treść jest ustalana przez nature,ma w związku z tym ważnośc na całym świecie.
Prawo naturalne jest podstawowym źródłem katolickiej nauki o moralności seksualnej.
Konkretne przykłady katolickiej nauki o moralności seksualnej:
-nie będziesz cudzołożył;
- życie w czystości przedmałżeńskiej katolicy wyrażają poprzez abstynencje seksualną;Ale powiadam wam, każdy, kto patrzy na kobietę z pożądaniem, już popełnił z nią cudzołóstwo w ​​swoim sercu.
-
Zbychu 1977

przez Aranjani 02 kwi 2015, 20:36
Zbychu 1977 napisał(a):- życie w czystości przedmałżeńskiej katolicy wyrażają poprzez abstynencje seksualną;Ale powiadam wam, każdy, kto patrzy na kobietę z pożądaniem, już popełnił z nią cudzołóstwo w ​​swoim sercu.
-

:hide:
Aranjani

przez bonsai 02 kwi 2015, 20:38
Zbychu 1977 napisał(a):- życie w czystości przedmałżeńskiej katolicy wyrażają poprzez abstynencje seksualną;Ale powiadam wam, każdy, kto patrzy na kobietę z pożądaniem, już popełnił z nią cudzołóstwo w ​​swoim sercu.
-

:lol: :lol: :lol:
bonsai

przez Hans 02 kwi 2015, 20:39
Zbychu 1977 napisał(a):Źródła katolickiej moralności seksualnej:
Prawo naturalne-etyczna teoria której treść jest ustalana przez nature,ma w związku z tym ważnośc na całym świecie.
Prawo naturalne jest podstawowym źródłem katolickiej nauki o moralności seksualnej.

Ja takie prawa naturalne to widziałem jak się kotka albo suka "goniła", ustalone przez naturę.
Feed your head
Feed your head

przez Zbychu 1977 02 kwi 2015, 20:43
Zbychu 1977

przez jetodik 02 kwi 2015, 20:45
Zbychu niszczy system;D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Nicholas1981 02 kwi 2015, 20:50
Jak dla mnie temat źle sformułowany. Seksualność jest "jest wrodzoną, naturalną funkcją organizmu ludzkiego" - zatem wiara może mieć wpływ jedynie na sposób wyrażania seksualności, a nie na samą seksualność.
Wiara chrześcijańska nie mówi, że seks jest "be", po prostu nie zezwala na seks pozamałżeński. W małżeństwie seks jest wskazany, powstrzymywanie się od niego, gdy druga strona go pragnie jest wtedy nawet chyba grzechem (??? nie znam się dobrze, ale coś w tym jest). Następna sprawa to celibat w Kościele rzymskokatolickim (w greckokatolickim nie obowiązuje, księża mogą zakładać rodziny) został wprowadzony bardzo późno, w zasadzie dopiero w XI w. jako jeden z elementów reformy gregoriańskiej, w Polsce pojawił się jako norma dopiero pod koniec wieku XII, ale i tak wielu księży miało jeszcze żony w wieku XV. Oczywiście, że jak wspomniał Davin chodziło o sprawę majątku kościelnego. Tak więc to żadna norma dla chrześcijaństwa (tym bardziej, że tylko w Kościele rzymskokatolickim występuje).
Kościół zatem wcale nie zabrania seksu
Nicholas1981

przez Nicholas1981 02 kwi 2015, 20:54
A swoją drogą... Arashka naprawdę uważasz, że oralne zaspokajanie partnerki jest takie straszne? Zapewniam, że to bardzo przyjemne dla kobiety, łatwo ją doprowadzić do orgazmu właśnie w ten sposób. A jakby kobiety miały nie doświadczać takich przyjemności to po co zostałyby przez naturę wyposażone przez organ, który służy wyłącznie przyjemności?
Nicholas1981

przez Hans 02 kwi 2015, 20:55
blah!, ludzi też widziałem, jak domu nie mieli (pewnie przed ślubem) i jeździli uprawiać seks do lasu, a myśmy wtedy szybko na rowerach przejeżdżali, pukali w szyby i długa.
Feed your head
Feed your head

przez Zbychu 1977 02 kwi 2015, 20:58
Warto wzorować sie na chrzescijańskiej moralnosci seksualnej,nie ma w niej nic nieludzkiego.
Zbychu 1977

przez blah! 02 kwi 2015, 21:00
Arasha napisał(a):I na tej podstawie wyrobiłaś sobie zdanie na wszystkich katolików ... na podstawie zachowania gimbazy :shock:
Przecież nie od dziś wiadomo, że młodzież korzysta z okazji, żeby zabalować, gdzie tylko się da ... a wszelkie wyjazdy są ku temu świetną okazją.
Co to ma wspólnego z tematem ?

Po pierwsze na podstawie dorosłych, którzy ten alkohol nam dawali ;).
Po drugie nic nie ma ale skoro Ty nie odpowiedziałaś na moje pytania związane z tematem to niby czemu ja mam ten temat na seri obrać hmm...?
blah!

Sortuj wg