ot

Hasiok.

Wpływ wiary na seksualność człowieka

przez Aranjani 02 kwi 2015, 19:38
Zbychu 1977 napisał(a):Jesli kobiete traktuje sie z szacunkiem a seks małzeński jest dopełnieniem miłości to można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić że jest to zgodne z nauczaniem kościoła.

jakiego kościoła?
Aranjani

przez Arasha 02 kwi 2015, 19:38
Davin, dlaczego uważasz, że nie jestem w stanie "udźwignąć" ? Chyba nie świadczy o tym, że mam inne poglądy niż większość. Mam prawo pytać, dyskutować, ripostować, także przemilczeć, jak nie mam ochoty do danej kwestii się odnieść !
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Aranjani 02 kwi 2015, 19:39
bonsai napisał(a):Arasha, to CAŁKOWICIE przez przypadek. Nie śmiałbym nawet sugerować, że mogłem mieć jakieś bezeceństwa na myśli! :uklon:

:mrgreen:
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zbychu 1977 02 kwi 2015, 19:40
Aranjani napisał(a):
Zbychu 1977 napisał(a):Jesli kobiete traktuje sie z szacunkiem a seks małzeński jest dopełnieniem miłości to można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić że jest to zgodne z nauczaniem kościoła.

jakiego kościoła?

katolickiego
Nie twierdze ze wszyscy tu obecni są jego wiernymi wyznawcami,kto w co bądź kogo wierzy jego rzecz.
Zbychu 1977

przez bonsai 02 kwi 2015, 19:40
Zbychu 1977, ale wiele kobiet wręcz żąda tego, żeby przestać je traktować z szacunkiem (w łóżku). ;)
bonsai

przez Hans 02 kwi 2015, 19:40
Wiecie, że pisząc o tym seksie oralnym przypomnieliście mi piękną balladę o tymże właśnie (dzieci i księża mają zakaz słuchania):

Feed your head
Feed your head

przez Davin 02 kwi 2015, 19:42
Arasha napisał(a):Davin, nie będę odp. na prowokacje, ale dla Twojej wiadomości nie miałam i nie zamierzam mieć :pirate: Bo to jest ohydne i odrażające !

To nie prowokacja. ;) Czyli o miłości i o seksie nic nie wiesz. :mrgreen:

Arasha napisał(a):Davin, dlaczego uważasz, że nie jestem w stanie "udźwignąć" ? Chyba nie świadczy o tym, że mam inne poglądy niż większość. Mam prawo pytać, dyskutować, ripostować, także przemilczeć, jak nie mam ochoty do danej kwestii się odnieść !

Czytając Ciebie mam wrażenie że Freud też nigdy nie ruchał i później miał takie twierdzenia. :mrgreen:
Davin

przez Zbychu 1977 02 kwi 2015, 19:43
bonsai napisał(a):Zbychu 1977, ale wiele kobiet wręcz żąda tego, żeby przestać je traktować z szacunkiem (w łóżku). ;)

Jesli tylko wzbudza to w nich pożądanie ,to... 8)
Zbychu 1977

przez Aranjani 02 kwi 2015, 19:43
Zbychu 1977, a mnie kiedys ksiądz powiedzial ze jesli nie jest sie małżenstwem, uprawia sie seks ... ale ma sie jak najbardziej dobre intencje w stosunku do tej drugiej osoby to seks nie jest grzechem.
Ale to bylo dawno temu jak jeszcze w głowie pobrzmiewała mi religia katolicka wpajana usilnie przez moja rodzine :)

-- 02 kwi 2015, 19:45 --

Zbychu 1977 napisał(a):
bonsai napisał(a):Zbychu 1977, ale wiele kobiet wręcz żąda tego, żeby przestać je traktować z szacunkiem (w łóżku). ;)

Jesli tylko wzbudza to w nich pożądanie ,to... 8)

Ale cos mi sie kiedys obilo o uszy (byc moze sie myle) ze wedlug katolikow seks powinien służyc jedynie prokreacji a wymyslne pozycje ... to grzech :lol:
Aranjani

przez Zbychu 1977 02 kwi 2015, 19:47
Aranjani napisał(a):Zbychu 1977, a mnie kiedys ksiądz powiedzial ze jesli nie jest sie małżenstwem, uprawia sie seks ... ale ma sie jak najbardziej dobre intencje w stosunku do tej drugiej osoby to seks nie jest grzechem.
Ale to bylo dawno temu jak jeszcze w głowie pobrzmiewała mi religia katolicka wpajana usilnie przez moja rodzine :)

Nie jestem religijny i nauki księdza w tej materii są dla mnie mało wiarygodne choćby na celibat któremu podlega musząć gasic w sobie pożądanie w sobie tylko znany sposób.
Wierze w Boga i podług tej wiary i funkcji jaką seks spełnia w życiu człowieka i ludzkości jako gatunku nie należało by seksu traktować instrumentalnie.
Zbychu 1977

przez Aranjani 02 kwi 2015, 19:49
Zbychu 1977, ja tez nie jestem ;)
Szkoda że Polska nie została przy swojej rodzimej wierze... no ale cóż ;)
Aranjani

przez Davin 02 kwi 2015, 19:52
blah! napisał(a):No i Arasha nadal nie odpowiedziałaś na moje wprost zadane konstruktywne pytanie...ehh...nie dziw się potem, ze ludzie Cię tutaj nie biorą na serio ;).
Inna kwestia to tak jak wiele osób mówi, wypowiadasz się na temat czegoś o czym nie masz pojęcia bo nie doświadczyłaś. Ok, odrażają Cię pewne rzeczy i w porządku - masz takie odczucia a nie inne ale nie oceniaj tym samym osób, które pewne doświadczenie mają bo nie wiesz dlaczego tak robią i czy im to przyjemność sprawia lub nie.

-- 02 kwi 2015, 18:51 --

aha - swoją drogą - nie ma wiary katolickiej tak w gwoli wyjaśnienia ;).

:brawo:
Davin

przez Zbychu 1977 02 kwi 2015, 19:54
Nie da sie zakrzyczeć faktu ze ludzie są istotami seksualnymi,skoro Bóg wyposażył nas tym wspaniałym darem cieszmy się nim wzajemnie nie czyniąc sobie krzywdy i nie poniżając sie .
Zbychu 1977

przez Arasha 02 kwi 2015, 19:59
blah! napisał(a):Arasha, pisałam co z protestancyzmem - piszesz o wierze:
Schematycznie:
pierwszą wiarą jest chrześcijaństwo, z którego dwa największe odłamy to katolicyzm i protestancyzm - czemu uczepiłaś się katolicyzmu?
Skoro tak na prawdę podstawą wiary jest Chrześcijaństwo to co ma do tego ślub itp.? Gdzie w wierze chrześcijańskiej i w Biblii mowa jest o ślubie i seksie przedmałżeńskim?

Ale ja w żadnym miejscu nie napisałam, że chodzi mi wyłącznie o wiarę katolicką ( nawet w tytule tego nie ma ) :shock:
I nie pisałam nic na temat seksu przedmałżeńskiego, tylko seksualności ogólnie.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg