ot

Hasiok.

atrakcyjność,a problemy z relacjami

przez noszila 29 paź 2014, 14:36
beladin napisał(a): Poza tym dając coś komuś wzbudzamy w tej osobie poczucie utraty niezależności, co ostatecznie może skutkować odruchem wycofania.
Myślę, że warto pochylić się na sobą i zastanowić się czy czasem uczucie, którym rzekomo to my obdarzamy partnera, oby czasem nie jest jedyną rzeczą jaką mamy mu do zaoferowania ..i czy ta osoba w ogóle tego uczucia potrzebuje.

No i właśnie tutaj wchodzi nam kwestia tego, czy dając, oczekujemy od razu czegoś w zamian. Czy nasze ofiarowanie jest obarczone koniecznością uzyskania rekompensaty. Wymiana.
Zgadzam się z Tobą, że być może niekiedy na siłę kogoś obdarzamy uczuciem nie zastanawiając się właśnie, czy w ogóle ta osoba tego chce, potrzebuje, czy po prostu bierze to i korzysta z tego, bo może tak wypada, albo po prostu skoro dają, to czemu nie brać. Czasem sprawa może być prostsza, niż nam się wydaje, ale niepotrzebnie się rozdrabniamy.
Co do obdarzania uczuciem, to niekiedy może nie do końca rozumiemy, na czym to uczucie ma polegać, jak wyglądać. Samo "kocham cię" nic nie mówi, nie wnosi, jeśli nie towarzyszą mu inne uczucia, emocje i oczywiście czyny.
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

przez jazzowa 29 paź 2014, 14:37
pomogę ci, jesteś pusta- też bym wybrała grubą ale fajną laske ;]
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez anna_222 29 paź 2014, 14:46
uuuu, :) ciekawa jestem czy jazzowa jest tak inteligentna żeby oceniać czy ktoś jest pusty czy nie.Ciekawa jestem co tu jeszcze padnie ciekawego,aż się nie moge doczekać :D
anna_222

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jazzowa 29 paź 2014, 14:49
na podstawie tego co mądrego napisałaś, wniosek jest jeden ;)
w sumie nawet nie wiadomo czy jesteś taka ładna za jaką się podajesz
być może nic sobą nie reprezentujesz i wylewasz żale na forum :lol:
lepiej złamcie mi serce niż nos.

przez anna_222 29 paź 2014, 14:51
acha,czyli wywnioskowac możesz że nie jestem atrakcyjna,a to że jestem tępa to tak.sorry ale jesteś za zbyt głupia żebym mogła z tobą rozmawiać

-- 29 paź 2014, 14:52 --

i żadnych żali nie wylewam,tylko chce porozmawiać z ludzmi którzy mają taki problem,i nic ci do tego

-- 29 paź 2014, 14:56 --

a tak poza tym co ty o mnie możesz wiedzieć.Przy twoim wygl;ądzie to zamknęła bym morde i nic nie pisała,bo jak dla mnie to ty nic sobą nie prezentujesz :D
anna_222

przez noszila 29 paź 2014, 15:03
Dziewczyny, spokojnie, nie wypada. Miała być konstruktywna dyskusja i wymiana zdań, a nie docinki.
jazzowa nie zachowała się w porządku, powinna nieco bardziej kulturalnie wyrażać się na temat kogoś, kogo nie zna.
Ale anna_222, nie musisz odpowiadać tym samym, bo jeśli nie odpowiada Ci poziom wypowiedzi jaki reprezentuje jazzowa, to dlaczego sama się do niego zniżasz? Utwierdzasz tylko przedmówczynię w swoim przekonaniu, a chyba tak nie jest, prawda? ;)
Esci10
Kweta25

przez anna_222 29 paź 2014, 15:09
chciałam jej tylko przypomnieć żeby spojrzała na siebie.Nie wiem skąd ta jej pewność siebie przy tym swoim wyglądzie :D
anna_222

przez noszila 29 paź 2014, 15:14
anna_222 napisał(a):chciałam jej tylko przypomnieć żeby spojrzała na siebie.Nie wiem skąd ta jej pewność siebie przy tym swoim wyglądzie :D

Tzn. jakim wyglądzie?
Uważasz, że pewność siebie można opierać jedynie na swojej zewnętrznej powłoce?
Esci10
Kweta25

przez anna_222 29 paź 2014, 15:20
ona zwróciła się do mnie,że nie wiadomo czy jestem taka piękna za jaką się uważam,gdzie nic takiego nie napisałam.Więc takie osoby powinny się wogóle na ten temat nie wypowiadać.
anna_222

przez noszila 29 paź 2014, 15:22
anna_222 napisał(a):ona zwróciła się do mnie,że nie wiadomo czy jestem taka piękna za jaką się uważam,gdzie nic takiego nie napisałam.Więc takie osoby powinny się wogóle na ten temat nie wypowiadać.

Aniu, nie odpowiedziałaś na moje pytanie.

Nie bronię jazzowej, chętnie z nią podyskutuję na temat jej wypowiedzi, jeśli wyrazi ku temu chęć ;)
Chodziło mi tylko o to, że nawet jeśli ktoś nas obraża, to można w bardziej odpowiedni sposób zwrócić komuś na to uwagę, a nie wdawać się od razu w pyskówkę.
Esci10
Kweta25

przez Arasha 29 paź 2014, 15:24
Ja spotkałam się z opinią, że bardzo często tak jest, że osoby nieatrakcyjne, wręcz brzydkie, bardzo często rekompensują sobie ten brak urody przesadną pewnością siebie, wyżywaniem się na innych, zadzieraniem nosa ( niestety doświadczyłam takiego zachowania na własnej skórze, zupełnie bez powodu i gdybym była facetem przyłożyłabym takiej z przyjemnością w ten jej kaczy dziób :pirate: - podkreślam, że piszę o osobach, z którymi miałam wątpliwą "przyjemność" osobistego kontaktu ). Tyle w temacie.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez anna_222 29 paź 2014, 15:26
no wiadomo skąd zachowanie jazzowej.Pewnie na siebie patrzeć nie może i tu swoją złość wyraża :D

-- 29 paź 2014, 15:28 --

tak noszila ,uważam że atrakcyjność człowieka ma dużo wspólnego z pewnością siebie.Zazwyczaj właśnie te brzydkie osoby chcą być pewnie siebie i zwrócić na siebie uwagę.No niestety tak jest

-- 29 paź 2014, 15:29 --

ale oczywiście zaraz będzie pytanie,co ma jedno z drugim wspólnego.A właśnie baardzo dużo.
anna_222

przez noszila 29 paź 2014, 15:36
anna_222 napisał(a):no wiadomo skąd zachowanie jazzowej.Pewnie na siebie patrzeć nie może i tu swoją złość wyraża :D

I po co ten język nienawiści? Wyrażanie swoich opinii za pomocą takich słów pomaga Ci w jakiś sposób?

anna_222 napisał(a):tak noszila ,uważam że atrakcyjność człowieka ma dużo wspólnego z pewnością siebie.Zazwyczaj właśnie te brzydkie osoby chcą być pewnie siebie i zwrócić na siebie uwagę.No niestety tak jest

To, że jedno ma coś wspólnego z drugim nie oznacza, że zawsze tak jest. Sama oburzyłaś się, że jazzowa wysuwa tak daleko idące i nieprzychylne wnioski na Twój temat kompletnie Cię nie znając, ale moja droga jesteś bardzo bliska do identycznego zachowania :?

Arasha napisał(a):Ja spotkałam się z opinią, że bardzo często tak jest, że osoby nieatrakcyjne, wręcz brzydkie, bardzo często rekompensują sobie ten brak urody przesadną pewnością siebie, wyżywaniem się na innych, zadzieraniem nosa

Chciałabym mieć taką pewność siebie przy swoim pospolitym wyglądzie :105: (w moim mniemaniu :mrgreen: )
Pewność siebie to jedno, a towarzysząca jej czasami agresja, wyżywanie się to inna sprawa. Oczywiście temu drugiemu mówimy stanowcze NIE.
Esci10
Kweta25

przez anna_222 29 paź 2014, 15:38
pffff ja wiem swoje,i ty wiesz swoje.Troche mnie rozbawiasz swoimi opiniami,i radzę sie nie bawić na twoim miejscu w psychologa :D
anna_222

Sortuj wg