Poszukuje i nie proszę o odpowiedzi

Hasiok.

Pomoc Online, Pomoc e-mail

przez kaffe_och_blod 18 maja 2014, 14:31
Prawda jest taka, że najbardziej ktoś pomoże nam z jakimś problemem ..ten kto najbardziej się nim zainteresuje i wytworzy pewnego rodzaju więź.

Niestety widząc odpowiedzi np. psychologa ABC zdrowie z góry można przewidzieć jak będzie wyglądała odpowiedź.
Tak więc może to być psycholog, mama jak i babcia. ;)

przez lucy1979 18 maja 2014, 14:42
Vizir napisał(a):XD pompa nie z tej ziemi, co tu wymyślają XD

Może myślą, że jak "wariaci" to wszystko im można wcisnąć?
A to błąd.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez kaffe_och_blod 18 maja 2014, 14:45
lucy1979 napisał(a):
Vizir napisał(a):XD pompa nie z tej ziemi, co tu wymyślają XD

Może myślą, że jak "wariaci" to wszystko im można wcisnąć?
A to błąd.

To to jest kij, ale pomyśl sobie że ktoś zachorował na nowotwór i ktoś chce mu sprzedać 'sprawdzone' zioła za 500zł. A taka osoba ostatnie swoje oszczędności daje w nadziei. A później normalnych leków nawet nie może wykupić.

To jest dopiero skurwysyństwo, osobny kodeks bym dla takich 'ludzi' zrobił.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vizir 26 maja 2014, 15:50
Biznes ;) , leży na przeciwległym biegunie niż moralność, przecież już nawet banki i inna sraka dla objętych umysłową stuleja POlaków reklamują swój pomysł zarabiania na nowotworach, pomocy w zrobieniu nagrobku w przypadku naciągnięcia kity, skrobaniu gówna z dupy na starość, itd. w POlsacie , TuskVisionieNetworku i innych chu..a wartych uwagi mediach za jedyne pare zł/msc

przez kamastar1985 26 maja 2014, 22:07
Pewnie mnie zaraz zlinczujecie za to, co napiszę, ale... właśnie: ja nie krytykowałabym tak strasznie p. Alicji Pisarczyk. Nie znam jej ani nie czerpię żadnych korzyści z tego, że nie nadaję na jej pomysł na biznes. ...no bo to jest forma zarabiania na życie. Czy i wy nie zarabiacie? Z czegoś trzeba żyć! Dziewczyna skończyła studia /psychopedagogikę zresztą, która daje narzędzia i kwalifikacje do prowadzenia terapii/ więc dlaczego by nie miała otworzyć własnego gabinetu? tu: gabinetu online? Napisała jawnie kim jest - pedagogiem w trakcie dalszej nauki i dalszego zdobywania doświadczenia. Nie ściemniała też, że jest psychologiem, więc z góry wiesz, że rozmawia z Tobą psychopedagog a nie psycholog, a już na pewno nie - pani z warzywniaka. Poza tym tak, jak Wy, tak i osoba, która pomaga, może mieć pewne ograniczenia. Może nie czuje się jeszcze na siłach, aby rozmawiać twarzą-w-twarz. A może po prostu chce mieć wgląd we własne porady, aby móc się rozwijać - móc wracać do tego, co powiedziała i uczyć się na własnych błędach. Nawet w szpitalach specjalistycznych są terapeuci bez dyplomów - wcale się z tym nie kryjący - którzy SIĘ UCZĄ. Też można powiedzieć, że to hohsztaplerzy i wyłudzacze, naciągacze... etc., etc. Więcej - nawet dyplomowani terapeuci popełniają błędy. No chyba nie jesteście tak naiwni, aby sądzić, że są ludzie-ideały bez skazy...co?
Lucy1979 napisała, że "myślą, że jak "wariaci" to wszystko im można wcisnąć?" ...nie, ja myślę, że tu raczej chodzi o to, że ktoś - tu: p. Alicja Pisarczyk - chce pomóc, ma dobrą wolę, ... a że nie za free...? No cóż... popatrzcie na prywatne gabinety psychoterapeutyczne, także te online np. www.psychorada.pl tak samo macie tam płatne porady i przecież równie dobrze tam ktoś może nie być tym, za kogo się podaje, - choć admin serwisu zapewnia, że sprawdza certyfikaty - i tak samo może się okazać, że terapeuta, coach czy inny będzie z Tobą rozmawiać i jednocześnie jeść kolację.
Nie że mam coś do Ciebie, Lucy1979, po prostu nawiązałam do Twojej wypowiedzi, bo zawierała treść, którą chciałam poruszyć. Tylko tyle.
psychorada jest dużym serwisem, więc domniemam, że założyciele mieli całkiem spory kapitał na start. P. Alicja może nie ma? Pomyśleliście, że może dlatego zrobiła tylko taką "prowizorkę" i sprzedaje ziółka za 500 zł?
Może nie zarzucajmy jej tak od razu lawiną błota, co??? :D
...nie robi tego bezinteresownie? Skąd wiecie? Może serce dobre tylko brak kontaktów a w tej branży akurat one się całkiem, całkiem... bardzo liczą, a za bezinteresowność chleba i mleka nie kupi... No... chyba że Wy - drodzy forumowicze tutaj tak krytykujący pomysł na biznes p. Pisarczyk - idziecie do swojego osiedlowego warzywniaka i tam miła pani z warzywniaka daje Wam za free marchewkę, pietruszkę.... Ot tak, bezinteresownie, bo Wy zaburzeni przecież jesteście to nie macie pracy :P :lol: To by tłumaczyło Wasz bunt wobec p. Alicji ;)
Sama jestem "zaburzona". Zdarzało mi się korzystać z pomocy online - i czy to będzie psychopedagog czy psycholog czy może pani z warzywniaka - to jest to osoba, której postanowiłam zaufać i zaryzykowałam napisanie meila.
W tej jednak konkretnej sytuacji bardziej bym zaufała p. Alicji niż psychologom z ABC Zdrowie, których chat - jak sami zauważyliście - jest stworzony wg pewnego szablonu. Piszą to, co się w nim mieści i tak, jakby recytowali wyuczone regułki. To ja już wolę panią Alę z warzywniaka. Nawet jeślibym miała zapłacić 35 zł za poświęcenie mi 15 minut, gdy wszyscy inni odwrócili się ode mnie i nie mam z kim pogadać w swoim najbliższym otoczeniu

Buźki Zbuntowani! :yeah:

P.S.
Nie bronię tu p. Alicji ani nie :yeah: nalatuję na Was. Chodzi mi tylko o spojrzenie na temat z miłością i zrozumieniem dla innych
Jakby się okazało, ze pani Ala z warzywniaka czy babcia Ala :D nabiła mnie w butelkę i zgarnęła kasę tylko za gest zrozumienia czy nic nie wnoszące w moje życie slogany, pewnie bym się wkurzyła. ... gdybym była normalna ...ale jestem zaburzona, więc machnęłabym ręką i stwierdziła: "no cóż, trudno. Niech sobie kupi te nowe buty" :yeah:

P.S. 2
Dobrze że jesteście. Takich też potrzebuje świat, aby przejrzał na oczy i zrozumiał swoje złe postępowanie :D
...bo, proszę pana, człowiek jest szczęśliwy dopiero wtedy, gdy zaczyna dostrzegać siebie. Dopiero wtedy widzi swego brata takim jakim jest a nie takim jakim wydaje mu się że jest. I jeszcze, proszę pana, nie można dostrzec siebie bez odbicia się w oczach swego brata niczym w lustrze.

Sortuj wg