Czy Wy też macie dziwny kształt czaszki przy nerwicy natręct

Hasiok.

przez khaleesi 11 gru 2013, 18:56
Ison, wiem też mnie mierzi takie coś. ja wiem jak natręctwa przed miansą mi dokuczały szło sobie coś zrobić.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Kokojoko 11 gru 2013, 18:58
Ile razy można pisać, że wzięłam to za prowokacje? Rozumiem, że teraz do końca życia mam się samobiczować za ten błąd? :bezradny:
Kokojoko

przez khaleesi 11 gru 2013, 18:58
Kokojoko, zastanowić się na drugi raz zwyczajnie.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 11 gru 2013, 18:59
Na tym polega istota tej choroby..;/

Ja to kiedyś coś sobie zrobilem wlasnie przez te wkrętki jak bylem mały..ale tutaj nie bede o tym pisac. :roll:

Kokojoko

No spoko...Odpisalem Ci juz po tym jak przyznalas sie do błędu..:P. Na drugi bedziesz wiedziala ze sa rozne dramaty życiowe...

przez marwil 11 gru 2013, 18:59
Część skalista (Piramida) czaszki

Jest kształtu czworościennego ostrosłupa, którego oś długa ustawiona jest pod kątem 45 stopni do płaszczyzny strzałkowej. Szczyt piramidy skierowany jest do przodu i przyśrodkowo a podstawa jest skierowana bocznie i uległa zrośnięciu z powierzchnią wewnętrzną części łuskowej i sutkowej. Szczyt piramidy zawiera otwór wewnętrzny kanału tętnicy szyjnej ograniczający otwór poszarpany.
Szczyt, podstawa i krawędzie piramidy

* Szczyt piramidy – jest szorstki i nierówny. Wnika do kąta utworzonego przez brzeg tylny skrzydła większego oraz trzon kości klinowej i część podstawną kości potylicznej. Leży w nim otwór wewnętrzny kanału tętnicy szyjnej (łac. foramen internum canalis carotici). Stanowi tylne ograniczenie otworu poszarpanego (łac. foramen lacerum).
* Podstawa piramidy – Jest zrośnięta z wewnętrzną powierzchnią części łuskowej i sutkowej kości skroniowej.
* Krawędź górna – jest najdłuższa i wolna. Jest położona między powierzchnią przednią a tylną. Ma wyżłobiony rowek – bruzdę zatoki skalistej górnej (łac. sulcus sinus petrosi superioris) dla równoimiennej zatoki żylnej opony twardej mózgowia. Na całej jej długości znajduje się przyczep namiotu móżdżku (łac. tentorium cerebelli). Ogranicza dół tylny czaszki od dołu środkowego czaszki.
* Krawędź tylna – Łączy się z brzegiem bocznym części bocznej i podstawnej kości potylicznej. Tworzy wcięcie szyjne (łac. incisura jugularis) przedzielone wyrostkiem śródszyjnym (łac. processus intrajugularis).
* Krawędź przedna – najkrótsza. Rozciąga się między powierzchnią przednią a dolną. W dole środkowym czaszki w swym tylnym odcinku łączy piramidę z łuską i występuje tu szczelina skalisto-łuskowa (łac. fissura petrosquamosa). Swym przednim odcinkiem łączy się z kością klinową i występuje tu szczelina klinowo-skalista (łac. fissura sphenopetrosa).
* Krawędź dolna – Jest bardzo nieregularna i słabo się zaznacza na powierzchni zewnętrznej podstawy czaszki. Stanowi wyrostek skalisty, który wklinowuje się w obręb przyśrodkowego odcinka szczeliny bębenkowo-skalistej, dzieląc go na dwie osobne szczeliny.

Chodzi chyba o "wyrostek skalisty" też mam wystający z tyłu czaszki
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez khaleesi 11 gru 2013, 19:02
marwil, avek masz świetny :great:
a gdzie ten wyrostek skalisty bo ja go nie mam wypukłego :shock: :?:

-- 11 gru 2013, 19:03 --

znaczy wystającego nic nie mam z czaszki :shock: :bezradny:
Mistrz Avatara

przez Kokojoko 11 gru 2013, 19:04
Dla Waszej wiedzy: mam natręctwa od dziecka (od jakiegoś 7 roku życia) czyli 20 lat i też sporo przeszłam a myślałam, że Lutek tymi tematami robi sobie jaja i tyle... K... człowiek nawet nie ma prawa się pomylić bo od razu jest afera.
Kokojoko

przez khaleesi 11 gru 2013, 19:05
Kokojoko, wiem, że chorujesz na NN tym bardziej się dziwie, ze odebrałaś w ten sposób ten temat.
Mistrz Avatara

przez Kokojoko 11 gru 2013, 19:09
Dziwisz się, że wzięłam to za żart? Trudno stało się... Nigdy nie słyszałam o tego typu natręctwach, więc myślałam, że Lutek wymyśla te tematy dla jaj i w ten sposób odpisałam.

Przeprosiłam i nie zamierzam się więcej tłumaczyć.
Kokojoko

przez TEUFEL 11 gru 2013, 19:12
kobietki nie gryźcie się, bo nie ma o co ;) Było, minęło, niech lepiej Lutek coś więcej napisze tutaj
TEUFEL

przez khaleesi 11 gru 2013, 19:14
light, :shock: ale kto się gryzie? Ison, to nie kobieta :lol:
Mistrz Avatara

przez marwil 11 gru 2013, 19:15
khaleesi, to taki guzek z tylu głowy na dole. Nie u wszystkich jest mocno zaznaczony. Widoczny jest zazwyczaj u golących głowę na 0. Niektórzy mają czaszki wypukle z tylu jak u faraona, u tych guzek jest bardziej widoczny ,inni plaskaty, jak gdyby całe dzieciństwo lezeli na wznak.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez khaleesi 11 gru 2013, 19:17
marwil, to ja go nie czuje wcale ;)
Mistrz Avatara

przez MadGregor 11 gru 2013, 19:19
Kształt czaszki to głównie kwestia genów:P Bywa, że zniekształca pod wpływem urazów mechanicznych lub w efekcie nieprawidłowego zrastania szwów (kraniosynostoza). Poza jakimiś ekstremami jak małogłowie czy wodogłowie, trudno jest mówić o korelacji między topografią czaszki, a zaburzeniami neurologicznymi. Jeśli masz wątpliwości poobserwuj ludzi na ulicy i zobaczysz jak bardzo się od siebie różnią wysokością i osadzeniem czoła czy wyglądem potylicy. Chociaż muszę przyznać, że sam od dziecka zmagam się z nn i już wtedy cechowałem się dużą wypukłością z tyłu czaszki (jajo)- z czasem się zredukowało i został sam wyrostek.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Sortuj wg