Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prysznic/kąpiel - rano, wieczór?


Abbey

Rano czy wieczór?  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Rano czy wieczór?

    • Wieczorem prysznic
      7
    • Wieczorem kąpiel
      4
    • Rano prysznic
      1
    • Rano kąpiel
      1
    • Wieczorem kąpiel, rano prysznic
      1
    • Zależy od dnia (rodzaju pracy itd)
      5
    • Różnie
      5
    • A po co się myć?
      5


Rekomendowane odpowiedzi

ja wole prysznic rano, żeby być świeżym na cały dzień, wieczorem to zależy jak bardzo jestem zmęczona po pracy (pracuję do 21 czasem dłużej) ale często się zdarza, że rano zanim się zwlekę z łóżka i trochę ogarnę to poranny prysznic przesuwa się na godzinę 12 a nawet 14, choć tak na prawdę każdego dnia myję się o innej porze i czasem raz dziennie czasem 2, kwestię czystego łóżka pomijam bo jak można mieć super czyste łóżko jak śpi w nim pies i kot :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam ten rzadki komfort niespotykania się z ludźmi to ani prysznic, ani kąpiel, ani rano, ani wieczorem, jedynie higiena jamy ustnej. :pirate:

 

-- 11 Oct 2013, 17:16 --

 

U mnie tez spi pies i kot :D No i kilka dni w tygodniu Mush :P

 

Kapiel lub prysznic zawsze wieczorem a rano to zalezy. W lecie czesto bo budze sie spocona

 

Ja śpię z psem, jak wraca z pola to śmierdzi wiatrem, ale po jakimś czasie zaczyna pachnieć trochę jak koń, choć pies się nie poci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam ten rzadki komfort niespotykania się z ludźmi to ani prysznic, ani kąpiel, ani rano, ani wieczorem, jedynie higiena jamy ustnej. :pirate:

myslalam ze tylko ja tak robię i zawsze się tego wstydziłam :D

Generalnie biorę przysznic przed wyjściem z domu, czyli rano. W weekendy jeśli wychodze dopiero wieczorem, siedzę do 18 w piżamie i potem biorę długą kąpiel i szykuję się do wyjścia.

Od dłuższego czasu staram się przełożyć poranny prysznic na wieczór, ale ani razu mi sie to nie udało. Jestem zbyt leniwa i wieczorem zawsze mówie sobie że nie mam siły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś taki artykuł, nawiązujący do jakiejś książki, chyba "Historii brudu" i tam stało, że jakaś królowa szczyciła się tym, że wykąpała się dwa razy w życiu, Ludwik XIV zmieniał tylko koszule, a ulubieni przez carlosa muzułmanie zatykali nosy przy spotkaniach z chrześcijanami, bo ci ostatni nad czystość cielesną przedkładali czystość duszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzułmanie to mają nakaz religijny kąpieli, bycia czystym, podobnie żydzi także mówienie na muslimów brudasy mija się z prawdą choć bronić ich nie będę. Ale człowiekowi który nie pracuje ciężko fizycznie w brudzie i nie w upalnym klimacie z punktu widzenia higieny, zdrowia wystarczy podobno kąpiel raz na 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale człowiekowi który nie pracuje ciężko fizycznie w brudzie i nie w upalnym klimacie z punktu widzenia higieny, zdrowia wystarczy podobno kąpiel raz na 2 tygodnie.

Nie wpuscilabym do lozka 8)

Ni chodziło mi o zapach tylko o to ze z punktu widzenia zdrowia kąpiel częstsza niż raz na 2 tygodnie w naszym klimacie jest nie potrzebna. Jeszcze do niedawna, a pewnie i dziś na wsi ludzie się kąpią raz na tydzień i żyją, ja też w dzieciństwie i wczesnej młodości to praktykowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jednym z tych ludzi którzy nie wyobrażają sobie pójścia spać bez prysznica. Funkcjonowania w dzień bez po-wstaniowego prysznica też nie. Teraz wróciłem ze spaceru i jestem tak zlany potem że chyba zaraz pójdę wziąć prysznic i umyć włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×