Psychoterapia nie działa

Hasiok.

Psychoterapia nie działa

przez Candy14 17 sty 2013, 15:43
dlatego właśnie są na takim , a nie innym poziomie

Mnie ten poziom odpowiada. Jak napisalam forum to dla mnie rozrywka a nie pole do kreacji. I nie wypowiadam sie w tematach o ktorych nie mam pojecia np. chad. Nie doswiadczylam, nie wiem jak to jest na to chorowac, nie mam zdania, nie wypowiadam sie. Wiec trudno przejsc obojetnie kiedy ktos kto jak twierdzi nigdy nie byl na terapii udaje eksperta w temacie i mnie , ktora byla, doswiadczyla przekonuje ze to co czuje, co zyskalam to bzdura bo on wie lepiej ode mnie. Nie zamierzam z nim dyskutowac na linki do badan bo i po co?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Psychoterapia nie działa

przez laik 17 sty 2013, 16:07
Lilith napisał(a):laik, sprawę jasaw przejaskrawiłeś.Nic bym nie mowiła,gdybyś Jej w tak niegrzeczny sposób nie odpowiedział.Tym bardziej,że Ci później próbowała wytłumaczyć,jakie miała intencje.Ale Ty uznałeś na całego,że jednak Cię obraża.Napisała w drugim poście,że życzy Ci spokoju-czy to jest obraźliwe?Nie.Wycofała się z tego,co napisała,ale Ty nie dałeś za wygraną tylko odpowiedzialeś Jej w bardzo niegrzeczny sposób.A że się wtrąciła?Tak,bo miała do tego prawo tak jak intel.Po prostu uważam,że Twoja odpowiedź po tym jak jasaw Ci napisała,że nie miała nic złego na myśli była niepotrzebna.Przecież nie musiałeś w ten sposób pisać,prawda?Mogłes zrobić to grzeczniej.Wtedy nawet bym słowa nie powiedziała.Nie widzisz tego?Zbyt mocno wziąłeś do siebie słowa jasaw i odpowiedziałeś nieadekwatnie.Mało brakowało a byś Ją nawyzywał.Właśnie o to mi chodziło.Bez znaczenia jest dla mnie czy to była reakcja względem jasaw,Candy czy kogokolwiek innego.Ja z jasaw praktycznie nie mam kontaktu.Czytam jedynie,co pisze.Zatem gdzie tutaj podział na "swoich" i "nieswoich"?Zareagowałabym tak samo,gdyby sytuacja nie dotyczyła jasaw.Uważam,że przesadziłeś.Dlaczego teraz zwrócilam od razu uwagę intelowi-z bardzo prostej przyczyny.Po pierwsze,jestem obecna na forum i mogę zareagować na bieżąco zanim dojdzie do jakiejkolwiek kłótni,a po drugie-po co powtórka z rozrywki?Patrząc na to jaka wrzawa powstała po jednym poście jasaw,to chyba już lepiej na zapas reagować i przestrzegać,prawda?A z intelem "łączą"mnie takie same stosunki jak z jasaw.Ani jedno ani drugie nie jest mi bliższe.Gdzie zatem masz tutaj kółeczko wzajemnej adoracji,co? :roll:
Jak mogłeś zauważyć,też uważam,że terapia nie zawsze działa i nie zgadzam się tymi,którzy twierdzą,że działa zawsze,a wynikiem niepowodzenia obarczają albo brak zaangażowania ze strony pacjentów,albo nieodpowiedniego terapeutę.Ja jednak twierdzę,że nie każdego da się całkowicie wyleczyć.Ale czy pisząc to rzucam się jak wesz na grzebieniu,zmuszam kogoś,żeby uważal tak samo?Nie.A przecież inne zdanie ma między innymi Candy i Monika.Gdzie zatem to kółeczko wzajemnej adoracji?

-- 17 sty 2013, 15:36 --

laik, ukarzę? :shock: Mówiłam o wydzieleniu postów na temat dyskutowania na forum do kosza,bo robi się śmietnik,a nie o karaniu :roll: :hide: Moje posty też tam trafią.Zatem sama siebie też karzę?Proszę Cię...to nie kara tylko utrzymywanie porządku w temacie.I nie jest skierowane przeciwko komukolwiek,a już tym bardziej przeciwko intelowi.Nie mam zamiaru nikogo karać :roll: Chcę wydzielić posty,które nie są na temat"psychoterapia nie działa" i umieścić je w koszu,żeby nie robić z tego tematu Off-topu.Tylko po prostu nie chce mi się tego robić co chwilę i poczekam aż skończycie.Proszę Cię,czytaj ze zrozumieniem :roll: Poza tym,Candy i Kai też zwróciłam uwagę i napisalam,że masz prawo do własnego zdania.Tego już nie zauważyłeś,co? :roll: Później napisalam,że nie podobają mi się przepychanki w tym watku.To tez między innymi dotyczyło Kai i Candy.To jest Twoim zdaniem stronnicze? :roll: Czemu uparcie próbujecie szukać dziury w całym i zarzucać stronniczość,której nie ma? :roll: Jakby którakolwiek z Nich Cię wyzwala,to dostałaby ostrzeżenie i dziewczyny dobrze o tym wiedzą,bo już nie raz reagowałam w ten sposób.Nie ma dla mnie znaczenia kto wyzwał tylko że w ogóle wyzwał.Ręce mi już opadają przy tłumaczeniu tego :roll:
A jeśli chodzi o politykę,to nie kibicuję nikomu :roll:

Pełna zgoda. Ale tu nie chodzi o to, że ja uważam, że pewne osoby znasz lepiej i to Twoi zausznicy, a inne gorzej. Chodzi o to, że kto głosi poglądy z obowiązującym dogmatem forumowym może mówić, co chce i jest pod parasolem, a kto jest anty - tego ostrzegamy i jego posty wydzielamy na osobny wątek. Przykład? Czytałem ten wątek od samego początku - Wuj Dobra Rada kłócił się z Zujzujem. Zujzuj non stop go obrażał, atakując go ad personam. Wuj nie odpowiadał mu tym samym. Ale przyszedł moment, że Wuj zaczął odpowiadać na prowokacje i chamsko odpowiadać i jak skończył - banem. Zujzuj nawet ostrzeżenia nie dostał - a tak naprawdę to on zaczął gadać po chamsku do Wuja. Nie wierzysz? Przeczytaj. Teraz jest powtórka z historii, tylko że ze mną. Ktoś, kto jest za terapią, może gadać, co chce, kto jest przeciwko, za to samo dostaje ostrzeżenia, bana lub wydziela się jego posty w innym wątek. Proste. Przeczytaj ten wątek "Psychoterapia nie działa" od początku. Oczywiście ja nic nie mam do Zujzuja, bo ze mną w miarę merytorycznie gada. Ale Wuj nie miał tyle argumentów, co ja, więc miał mniej szczęścia w rozmowie z Zujzujem i resztą. Skończył banem. Był anty. Jego najpierw atakowano po chamsku, gdy zaczął odpowiadać tym samym, skończyła się jego kariera - i to jest właśnie przejaw podwójnych standardów.

Psychoterapia nie działa

przez Artemizja 17 sty 2013, 16:16
laik, ale mnie wtedy jeszcze nie było w obsłudze.Kiedy miał miejsce konflikt z WDR,to u steru były inne osoby.I to one decydowały a nie ja.Poza tym,między WDR a Tobą jest zasadnicza różnica.Ty nie biegasz po wątkach i nie odwodzisz ludzi od szukania pomocy,a WDR to robił.Jeśli się boisz bana,to przecież już napisałam,że go nie dostaniesz :roll: Nie przeszkadza mi to,że jesteś anty.To Twój wybór.Dyskusji z Tobą prowadzić nie chcę,o czym już pisałam,ale to nie znaczy,że Cię stąd wyrzucę :roll: Nie zgadzam się z Tobą,ale bana za to nie dostaniesz.Gdyby faktycznie bylo tak ,jak mówisz i bym Cię tępiła,to już miałbyś na koncie przynajmniej jedno ostrzeżenie.A przecież nie masz.I po raz kolejny:uwagę zwracałam również i drugiej stronie,więc jakoś nie widzę parasola ochronnego.I powtarzam raz jeszcze:jeśli druga strona złamie Regulamin,to również poniesie konsekwencje.Jeśli zrobisz to Ty,to Ty również poniesiesz konsekwencje.Posty,które nie są związane z tematem"psychoterapia nie działa"zostaną wydzielone do kosza,bo dla osób z zewnątrz będzie problemem,żeby dokopać się do istoty wątku.Temat wątku brzmi:psychoterapia nie dziala i dyskusji na ten temat oczekują osoby tutaj zaglądające.Zatem trzeba zrobić porządek.Do kosza przeniosę posty,które są nie na temat i to bez względu na to,czy zostały napisane przeze mnie czy kogoś innego.No już jaśniej nie potrafię napisać.Jak nie reaguję i pozwalam na to,żeby dyskusja toczyła się swoim tempem,to jest źle,bo zaczynacie się wzajemnie prowokować.Jak reaguję i próbuję ukrócić konflikt zanim do niego dojdzie,to też jest źle.Moglibyście się na coś zdecydować :roll:
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Psychoterapia nie działa

przez Behemoth 17 sty 2013, 19:58
.A na forum każdy ma prawo napisać niezależnie od tego,czy będzie to Candy czy laik czy ktokolwiek inny

Każdy, ale nie Behmoth bo jego posty są kasowane lub przenoszone. Totalna hipokryzja :105:

-- 17 sty 2013, 19:00 --

Mnie ten poziom odpowiada. Jak napisalam forum to dla mnie rozrywka

Zmień forum laska bo te do rozrywkowych raczej nie należy

Nie doswiadczylam, nie wiem jak to jest na to chorowac, nie mam zdania, nie wypowiadam sie

I tak będzie najlepiej. :brawo:

Psychoterapia nie działa

przez Artemizja 17 sty 2013, 20:06
Behemoth, Twoje posty nie zostaly skasowane tylko przeniesione do kosza.I te,które są niezwiązane z tematem "psychoterapia nie działa" również zostaną przeniesione do kosza,kiedy już wszyscy napiszą o swoich wątpliwościach i będzie można wyczyścić wątek.Nie chce mi się tego po prostu robić co chwilę.Nie miało znaczenia,że te posty napisałeś akurat Ty.Mógł je napisać każdy a zareagowałabym tak samo.Poprosiłam o pisanie zgodnie z tematem wątku i zagroziłam przeniesieniem do kosza w przypadku niedostosowania się-->zostaje napisany post nie na temat(bez względu na to kto jest autorem)-->zgodnie z obietnicą post zostaje przeniesiony do kosza.Prosty schemat.Lepiej,żebym wlepiła za to ostrzeżenie?Miło się ignoruje obsługę,ale z konsekwencjami w takim wypadku trzeba się liczyć.Miałam nadzieję,że jak przeniosę Twoje posty do kosza,to będzie można spokojnie kontynuować pisanie na temat i dyskusja wróci na prawidłowe tory.Aż tak wiele wymagam?Lepiej,żebym sypała ostrzeżeniami za ignorowanie próśb obsługi?Czy jednak lepszym wyjściem jest przenoszenie do kosza?Czy aż tak trudno jest zrozumieć,że przez posty nie na temat robi się śmietnik i nic nie można znaleźć?Czy zawsze wszystko musi być odbierane w formie ataków personalnych?Czy Wy naprawdę myślicie,że ja nie mam nic innego do roboty tylko ganiać po wątkach i zastanawiać się kogo dzisiaj zaatakuję,komu wlepię ostrzeżenie i kogo zbanuję? :roll: Myślicie,że to dla mnie frajda,kiedy muszę komuś wlepić osta lub bana?Nie,Mili Państwo.To nie jest nic przyjemnego.Oświadczam wszem i wobec,że nie jesteście centrum wszechświata i nie każdy chce Was atakować.Szkoda tylko,że niektórzy tak bardzo nie chcą dostrzegać tego,że pewne rzeczy się robi nie po to,żeby prowokować i atakować tylko po to,żeby uciąć spór w zarodku :roll: Po to są ustalane tematy wątków,żeby pisać NA TEMAT.Później trudno jest znaleźć konkrety,kiedy co rusz trafia sie na jakieś przepychanki,żale,wyrzuty :roll: Czy ja naprawdę muszę być zołzą,która przestrzega Regulaminu jak babcia wieczornego odmawiania pacierza?Czy nie możecie choć raz pomyśleć,że nie chcę nikogo wyrzucać z forum,rozdawać ostrzeżeń i dlatego coś robię?Tak trudno to pojąć?A może jednak warto wrócić do starych metod i za każdą prowokacje wywalać z forum?Tak Wam na tym zależy?Czy nie widzisz,Drogi Behemocie,że wciąż tutaj jesteś,nie masz ostrzeżenia(a dodam,że po dzisiejszej akcji z kontem powinieneś je dostać :roll: ) i jakoś możesz się wypowiadać?Nic Ci w głowie nie świta,że wcale nie zależy mi na wywalaniu Ciebie czy kogokolwiek innego?Nic do Ciebie nie mam,choć wiem,że w przeszłości rozrabiałeś.Ale to już przeszłość.Mógłbyś mi zatem wyświadczyć tę przysługę i na drugi raz pisać po prostu na temat?Czy prosząc,żebyś pisał zgodnie z tematem wątku, proszę o aż tak wiele?Jak się okazało,trzeba jednak pozwolić się ludziom wyżalić i dopiero potem przenosić.Ech...nauczka na przyszłość :roll: No to skoro tak chcecie to pozwalam :roll: Jak widzisz,nie wywaliłam Twojego posta :roll: Poczekam z czyszczeniem aż się wygadacie.Tylko proszę-napiszcie raz a porządnie,żebym znowu za jakiś czas nie musiała czyścić tego wątku,bo to trochę nudne :roll:
BTW-te sztuczki z kontami są trochę dziecinne,nie uważasz? ;)

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Psychoterapia nie działa

przez Candy14 17 sty 2013, 20:16
Lilith, spoko.. nie dam sie sprowokowac Behemethowi do jalowych przepychanek
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Psychoterapia nie działa

przez *Monika* 17 sty 2013, 20:58
intel napisał(a):
Wiola. Nie Ty jedna jesteś moderatorką , więc nie musisz brać tego do siebie. Napisalem ogólnie , nie wymieniając nikogo z nicku

Robson...nie znamy się tylko z forum. Mogłeś napisać, że masz mnie...Monisię na myśli :smile:
Obrazek
Główny Moderator

Psychoterapia nie działa

przez Behemoth 17 sty 2013, 21:09
Drogi Behemocie,że wciąż tutaj jesteś,nie masz ostrzeżenia(a dodam,że po dzisiejszej akcji z kontem powinieneś je dostać ) i jakoś możesz się wypowiadać?Nic Ci w głowie nie świta,że wcale nie zależy mi na wywalaniu Ciebie czy kogokolwiek innego?Nic do Ciebie nie mam,choć wiem,że w przeszłości rozrabiałeś.Ale to już przeszłość.Mógłbyś mi zatem wyświadczyć tę przysługę i na drugi raz pisać po prostu na temat?

Nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi kontami ale Lilith, Respect przez duże R. Staram się pisać na temat. Ale mój kłopot bądź zaleta polega na tym, że razi mnie ludzka wścibskość i głupota. Wyjaśnię to na przykładzie i tylko raz : Candy14, Nie znam dziewczyny i nic do niej nie mam ale jak czytam, że jest tu dla rozrywki to na miłość Boską scyzoryk się mi w kieszeni otwiera i choć nie chcę muszę to skomentować. Na uwagi Roberta co do ilości postów ( przypuszczam, że nie chciał być złośliwy ) dostaje opierdol. Za co ?

Lilith, Nie uważaj mnie za jakiegoś zbuntowanego chama którego zamiarem jest świnić na forum. Co prawda zaglądam tu rzadziej bo nie jest mi już tak potrzebne jak 4 lata temu gdy byłem w totalnej dupie ale nie mogę się powstrzymać w niektórych sytuacjach. Lilith, uważam, że każda dyskusja nawet odbiegająca czasami od tematu jest potrzebna O ILE NIKT NIE WYZYWA I OBRAŻA INNYCH czego nie robię. ;)

Zdrówka kochani

Psychoterapia nie działa

przez Artemizja 17 sty 2013, 21:25
Behemoth, wcale Cię nie uważam za chama ;) Po prostu się nie zrozumieliśmy.Już tłumaczę o co chodziło.Źle to odebrałeś.Nie chodziło mi o ochrzanianie Ciebie.Tak się złożyło,że wtrąciłeś się w sam środek sporu,który usiłuję załagodzić już od jakiegoś czasu.Ludzie są poddenerwowani,reagują strasznie emocjonalnie i po prostu się boję,że ktoś za jakiś czas nie wytrzyma.A wiadomo jak się to kończy.Jak się rozhuśta kłótnia,to nic poza banem nie jest w stanie jej wyciszyć.Stąd moja reakcja na zapas i przeniesienie postów do kosza.Nie traktuj tego w kategoriach ataku na Ciebie.Absolutnie nie o to chodziło.Masz prawo tutaj pisać jak każdy inny.Tylko po prostu jak o coś proszę,to nie ignoruj tego,bo wtedy muszę zareagować.W taki czy inny sposób,ale muszę.W przypadku braku reakcji nic bym tak naprawdę nie wskórała.A zależało mi na tym,żeby wyciszyć spór,który przybierał coraz większe rozmiary.
Co do bycia tutaj dla rozrywki,hobby-to można rozumieć wieloznacznie.Kogoś może przykładowo interesować psychologia,chce pomagać ludziom i pisanie na forum będzie wtedy jego hobby.Można to rozumieć w kategoriach rozrywki,jakiegoś hobby,choć oczywiście pierwszeństwem jeśli chodzi o cel forum jest znalezienie wsparcia przez ludzi,którzy mają problemy.Niekoniecznie trzeba to zrównywać z FB ;)
Co do Off-topa,to również uważam,że czasami jest potrzebny.Dlatego nie zawsze zwracam uwagę.Czasami jak nic innego potrafi rozładować napięcie i poprawić ludziom humor.I wtedy jest jak najbardziej potrzebny.Ale...jeśli off-top,to trzy czwarte ze stu stronicowej dyskusji,to coś jest jednak nie tak.W dodatku,jeśli off-top ma wydźwięk negatywny,staje się przyczyną kłótni,są to przepychanki,to po prostu muszę zareagować.W pewnym momencie ludzie nie wytrzymują i zaczynają się obrzucać wyzwiskami.I wtedy muszę przyznać ostrzeżenie albo bana jeśli ostrzeżenie nic nie daje.Dlatego wolę do tego nie dopuszczać.Tylko i wyłącznie to ma na celu przenoszenie postów do kosza.O ile takie coś robię,bo nie zdarza się to często.
Przyznaję,raz dość dosadnie napisałam laikowi,co myślę.Mogłam to na spokojnie wytłumaczyć.No ale...też jestem jednak człowiekiem a nie mumią i można mnie wkurzyć :bezradny: :mrgreen: Jeszcze można,bo uczę się jak być niewzruszonym zombie 8) :mrgreen: Ciekawe,która wersja mnie będzie lepsza? :twisted: :mrgreen:

Administrator

Psychoterapia nie działa

przez intel 17 sty 2013, 23:25
*Monika* napisał(a):
intel napisał(a):
Wiola. Nie Ty jedna jesteś moderatorką , więc nie musisz brać tego do siebie. Napisalem ogólnie , nie wymieniając nikogo z nicku

Robson...nie znamy się tylko z forum. Mogłeś napisać, że masz mnie...Monisię na myśli :smile:

Monika.Daj spokój.
Doskonale wiesz KTO I JAK mnie atakowal i prowokował.
Również obiektywnie powinnaś stwierdzić że "zlotowe" towarzystwo może sobie pozwolić na więcej, o ile nie na wszystko, w stosunku do "innych", czyli " niezlotowców"
Przecież mnie znasz i wiesz , że walczę z otwartą przyłbicą i nie waham się jasnym swego stanowiska wobec innych czynić.
Jeśli Ty czy Lilith czujecie się urażone-przepraszam-nie to było mym zamiarem. Z pewnością bym napisal jeśli miałbym do Was jakieś zastrzeżenia.
"Moderacja" jest stwierdzeniem ogólnym , dotyczącym niesprecyzowanego czasu jej działania.
Wystarczy wrócić do tematów "Amy winehouse nie zyje " ( gdzie ośmieliłem się mieć inne zdanie niż preferowane na forum-dalej podtrzymuję swoje zdanie na ten temat-nienawidzę ćpunów i alkoholików , zwłaszcza takich, ktorzy swoje ćpuństwo i alkoholzm kreują jako "twórczośc" ), oraz temat o Andersie Breiviku , gdzie również byłem wrogiem nr 1 . Każda nikczemnośc w kierunku mojej osoby była "argumentem" a każda moja riposta była " zadymą"
Na szczęscie to zamierzchłe czasy, tym nie mniej nie czuję już swobody wypowiedzi i rzadko się udzielam. Bo nie chce mi się pisać tego, co inni chcą przeczytać.Moim zdaniem tylko te dyskusje gdzie pojawia się antagonizm cokolwiek wnoszą. Lecz zauważyłem , że takowe są zaraz kastrowane z co lepszych postów w imię poprawności i wspólnego lizania się po tyłkach na poziomie "tuli tuli "
intel

Psychoterapia nie działa

przez Artemizja 17 sty 2013, 23:34
intel, ja osobiście lubię czytać Twoje posty.Bez względu na to,czy masz inne zdanie,czy też nie.Pod warunkiem oczywiście,że nikogo nie wyzywasz.A to Ci się już nie zdarza,więc jest w porządku.Mieliśmy inne zdanie w wątku o psychopatii a jednak nie doszło do kłótni.I bardzo dobrze mi się czytało Twoje posty w temacie o reklamie.Masz dużą wiedzę i to widać.Tylko czasami Cię trochę ponosi.Po prostu bywa,że napiszesz o kilka słów za dużo.Dość łatwo jest Cię wyprowadzić z równowagi.I ktoś może na tym bazować.Nie mam tutaj na myśli konkretnych osób-po prostu mówię ogólnie.Pamiętaj,że to,co było kiedyś niekoniecznie musi byc teraz.A tak w ogóle,to dziękuję za krytykę.Krytyka może prowadzić do wyciągnięcia konstruktywnych wniosków.Co z tego wyjdzie-zobaczymy.

Administrator

Psychoterapia nie działa

przez *Wiola* 17 sty 2013, 23:35
intel, Dzisiaj Ci nie odpowiem, ale za kilka dni się chętnie ustosunkuję.
Moderator

Psychoterapia nie działa

przez pEka 19 sty 2013, 12:28
Witam,
Jestem studentką piątego roku psychologii klinicznej. Piszę pracę magisterską na temat przebiegu i przerywania psychoterapii. Interesuje mnie czy można wyodrębnić czynniki sprzyjające/utrudniające przebieg psychoterapii. Pozwoliłby to lepiej zrozumieć oczekiwania osób podejmujących leczenie, dobrać odpowiednią formę psychoterapii i uniknąć sytuacji przerywania leczenia.

Chciałabym prosić o wypełnienie ankiety online:
Wersja A ( http://www.ebadania.pl/8b71b22c01df2bb9 ) przeznaczony jest dla osób, które przerwały psychoterapię przynajmniej dwa razy.
Wypełnienie trwa ok. 30 minut.

Dziękuję za pomoc!
Ostatnio edytowano 19 sty 2013, 13:16 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: na forum prosi się o nie dublowanie postów-patrz Regulamin Forum!

Sortuj wg