zaginął przyjaciel Bardzo ważne

Hasiok.

zaginął przyjaciel Bardzo ważne

przez casia 29 wrz 2006, 23:33
Witam Was wszystkich

zaginął mi przyjaciel ... miał przepisane ostatnio leki Lexapro :> nie znam się na tym potrzebuję pomocy co z nim mogło się dziać .

Chyba ja nie zauważyłam nic .. Czytałam Wasze posty przez kilka dni i ... mam kaca morlanego że coś ominęłam .. albo jest znakomitym aktorem ..

Pomóżcie mi ... co się wiąże z tym lekiem i dlaczego się go dostaje od lekarza ...

przez Qvo 29 wrz 2006, 23:38
Jeśli lekarz zapisał Ci...
Lexapro
Cipramil
Podstawowe pytania i odpowiedzi. Linki do materiałów edukacyjnych i informacyjnych

Jeżeli lekarz zapisał Ci Lexapro

Pytania i odpowiedzi - Lexapro®

Jak Lexapro pomoże Ci w depresji i lęku?

Lexapro jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i należy do grupy leków zwanych lekami przeciwdepresyjnymi. Leki te pomagają w przywróceniu prawidłowego poziomu serotoniny w mózgu. Zakłócenia czynności układu serotoninergicznego w mózgu odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu się depresji i pokrewnych zaburzeń.

Lexapro jest stosowany w leczeniu dużych zaburzeń depresyjnych. Schorzenie to charakteryzuje się obniżeniem nastroju, utratą energii, melancholią (przygnębieniem), poczuciem własnej bezwartościowości lub małej wartości, zaburzeniami snu, zamknięciem się w sobie oraz niezdolnością do radzenia sobie z codziennymi czynnościami. Depresji mogą również towarzyszyć myśli samobójcze. Pacjenci z depresją mogą również odczuwać lęk.

Lexapro jest również stosowany w leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią (lęk przed otwartą przestrzenią) lub bez agorafobii. Schorzenie to charakteryzuje się występowaniem nieoczekiwanych napadów panicznego lęku wywołanych przez określone sytuacje lub obawę przed wystąpieniem nowych napadów lęku. Czynniki wywołujące napady lęku są różne u poszczególnych pacjentów. Napady leku nawracają, gdy pacjent ponownie znajdzie się w tej samej sytuacji.

Leczenie lekiem Lexapro doprowadzi do ustąpienia tych objawów i poprawy samopoczucia.

Jak przyjmować Lexapro?

Lek Lexapro należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości, należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Lexapro można przyjmować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków.

Nie wykazano, że Lexapro nasila działanie alkoholu. Niemniej, nie zaleca się picia alkoholu podczas leczenia lekiem Lexapro.

Czy możesz przyjmować Lexapro wraz z innymi lekami?

Lexapro może być podawany z większością leków. Wyjątkiem są leki przeciwdepresyjne, tak zwane inhibitory monoaminooksydazy (MAOI).

Lexapro i MAOI nie powinny być przyjmowane łącznie.
Jeżeli przyjmowałeś inhibitory monoaminooksydazy, musi upłynąć 14 dni przed rozpoczęciem kuracji lekiem Lexapro.

Zanim zaczniesz przyjmować Lexapro

Poinformuj swojego lekarza o wszystkich innych lekach, które stosujesz.

Czego możesz spodziewać się w trakcie kuracji?

Prawdopodobnie zaczniesz czuć się lepiej. Przede wszystkim poprawi się Twój obniżony depresją nastrój - poprawa w przyadku leczeni depresji obserwowana była już po 1-2 tygodniach leczenia zgodnie z zaleceniami lekarza.

Lexapro jest zazwyczaj dobrze tolerowany.
Najczęściej spotykane objawy uboczne to zaburzenia ze strony układu pokarmowego, suchość w jamie ustnej, bóle głowy, bezsenność, zwiększone pocenie. Mają one jednak z reguły łagodny przebieg i ustępują w trakcie leczenia.

Działania niepożądane mają na ogół łagodny charakter i zazwyczaj ustępują po paru dniach przyjmowania leku. Należy pamiętać, że niektóre z tych działań mogą być również objawami choroby, i ustąpią wraz z poprawą samopoczucia.

Jeśli działania niepożądane są szczególnie dolegliwe i utrzymują się dłużej niż 1 lub 2 tygodnie, należy o tym poinformować lekarza. Pełne informacje o leku uzyskasz u swojego lekarza.

Więcej informacji o leku dla pacjenta

Patrz: Lexapro - informacje o leku dla pacjenta

Jeżeli lekarz zapisał Ci Cipramil

Pytania i odpowiedzi - Cipramil®

Jak Cipramil pomoże Ci w depresji?

Cipramil jest lekiem przeciwdepresyjnym należącym do grupy leków znanych jako selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).
Cipramil leczy depresję powodując wzrost poziomu serotoniny - substancji produkowanej przez mózg, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie dobrego nastroju.

Jak przyjmować Cipramil?

Cipramil jest łatwy w dawkowaniu. Przyjmuje się go raz dziennie, niezależnie od pory dnia i przyjmowanego posiłku.

Czy możesz przyjmować Cipramil wraz z innymi lekami?

Cipramil może być podawany z większością leków. Wyjątkiem są leki przeciwdepresyjne, tak zwane inhibitory monoaminooksydazy (MAOI).
Cipramil i MAOI nie powinny być przyjmowane łącznie.
Jeżeli przyjmowałeś inhibitory monoaminooksydazy, musi upłynąć 14 dni przed rozpoczęciem kuracji lekiem Cipramil.

Zanim zaczniesz przyjmować Cipramil

Poinformuj swojego lekarza o wszystkich innych lekach, które stosujesz.

Czego możesz spodziewać się w trakcie kuracji?

Prawdopodobnie zaczniesz czuć się lepiej. Przede wszystkim poprawi się Twój obniżony depresją nastrój - już po dwóch, czterech tygodniach.
Cipramil jest zazwyczaj dobrze tolerowany.
Najczęściej spotykane objawy uboczne to zaburzenia ze strony układu pokarmowego, suchość w jamie ustnej, bóle głowy, bezsenność, zwiększone pocenie. Mają one jednak z reguły łagodny przebieg i ustępują w trakcie leczenia. Pełne informacje o leku uzyskasz u swojego lekarza.

Więcej informacji o leku dla pacjenta

Patrz: Cipramil - informacje o leku dla pacjenta

:arrow: http://pl.lundbeck.com/pl/patients_and_ ... efault.asp
prosze
"Masz jeszcze jeden dzień żeby uciec ukryć się nie chcesz być stracony więc szukasz osłony ktoś wydał wyrok więc wciąż uciekasz chowasz się... Tam Twój schron, gdzie Twój dom"
Qvo

przez casia 29 wrz 2006, 23:42
Witam :)

Dziękuję za wyczerpujące odpowewiedzi co się dzieje .. ale to nie mi przepisano ... Mój przyjaciel ... brał te leki dopiero znalazłam u niego ten lek .. szukam co dalej dlaczego się tak stało i co spowodowało że musiła go brać .. Nie umiem sobie z tym poradzić ..

Szukam u Was pomocy bo wiecie jak się człowiek czuje po takich lekach :(

Zaginął 01.09.2006, www.maniek.picc.pl jeżeli chcecie zobaczyć :( będę go szukać wszedzie

casia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Qvo 29 wrz 2006, 23:48
Nie mam pojęcia co z nim mogło się stać.
Jak widzisz na wiele zaburzeń działają te leki.
Jeśli czas od zniknięcia nie jest zbyt długo to mógł gdzieś zasłabnąć i trafić do szpitala.
Możliwości jest wiele. Możecie popytać w szpitalach, porozklejać zdjęcia...
Nie wiem co napisać. Moge jedynie życzyć powodzenia.
"Masz jeszcze jeden dzień żeby uciec ukryć się nie chcesz być stracony więc szukasz osłony ktoś wydał wyrok więc wciąż uciekasz chowasz się... Tam Twój schron, gdzie Twój dom"
Qvo

przez casia 29 wrz 2006, 23:53
zdjęcia są wszędzie szpitale obdzwonione :> policja wie ... programy w tv są ... nie wiem co dalej ... pomóżcie mi ..
Wy się z takim objawem stykacie wiecie jak reagować na codzień ... ja jestem zielona ... moze popęłniłam błąd ... może coś powinnam zrobić wcześniej ..

Zostawił list ... list samobójczy .. ale nie wierzę w niego za bardzo racjonalny człowiek jest z niego na codzień ..

jeżeli mogę Was prosić jeżeli będziecie widzieć słyszeć lub cokolwiek na jego temat ... mój numer 695-191-332 mam czynny całą dobę ... bo czekam na niego

przez Qvo 29 wrz 2006, 23:55
: ( skoro był list, to nie chce być odnaleziony
Musicie szukać do skutku : (
Qvo

przez peace-b 29 wrz 2006, 23:58
casia zajrzałam na podaną stronę, jest tam nadmienione o walizce... czy przypadkiem Twój przyjaciel gdzieś nie wyjechał? Skoro brał Lexapro to zapewne cierpiał na depresję, może z jakiegos powodu chciał zmienić środowisko i się "odciąć"?

Jeżeli chodzi o Lexapro to nie chcę cię straszyć ale istnieje duże ryzyko że na początku kuracji tym lekiem mogą wystąpić myśli samobójcze, dlatego zaleca się aby osoba rozpoczynająca nim kurację była pod obserwacją rodziny i znajomych czy przypadkiem jej zachowanie w jakiś sposób nie zmienia się i nie wykazuje anomaliów.

Nie martw się, na pewno nic mu nie jest! Złe wieści zawsze szybko się rozchodzą.

Życzę powodzenia w szukaniu!
Ostatnio edytowano 30 wrz 2006, 00:01 przez peace-b, łącznie edytowano 1 raz
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

przez casia 30 wrz 2006, 00:01
hmm nie rozumiem .. ma grono ludzi którzy są w stanie za niego oddać życie .. są ludzie którzy uwielbiają go takim jakim jest .. czy musi szukać potwierdzenia że go szukamy !!!

Jestem już u kresu sił .. a Wasze forum i teksty o tym leku podłamały mnie zupęłnie ...

To nei psychiatrzy są po to .. żeby nas leczyć .. musimy mieć przyjaciół Żeby nóc wywalić z nas wszystkie lęki .. musimy mieć na kogo zrzucić swe fobie .. po to się ma nas .. przyjaciół ..

A on nas olał :

[ Dodano: Sob Wrz 30, 2006 12:04 am ]
wiesz peace-b to było to zauważyłam ze w domu brakuje .. nie wiem czy on to wziął ze sobą czy wyrzucił na dworze .. Na następny dzień mieliśmy jechać na rowery .. to jest jego ukochany sport i jest w tym mistrzem ..

czemu ten list .. i czemu tyle cierpień dla innych .

We wtorek o 18.30 na TV3 będzie program o nim.. rusze wszystko co się da żeby go znaleźć

przez peace-b 30 wrz 2006, 00:08
Słyszałam o wielu zaginięciach z dnia na dzień i rodzina i przyjaciele też zawsze mówili że nic nie wiedzieli, nic nie zauwarzyli - zawsze miałam jedno skojarzenie: "bo nie widzieli nic poza czubkiem własnego nosa".

Przyjaciele są przyjaciółmi pytanie tylko ile z przyjaźni jest prawdziwych i bezinteresownych? Niewiele. Czasem brakuje zaufania, zrozumienia... przerobiłam to parę dni temu :|

Może nie wiedział że ma grono takich ludzi, może tego nie czuł, może ma teraz nowe życie np. w Irlandii...
Ostatnio edytowano 30 wrz 2006, 00:13 przez peace-b, łącznie edytowano 2 razy

przez casia 30 wrz 2006, 00:12
Wiesz .. niech napisze parę słow .pt zostawcie mnie chcę być sam... mam Was dosyć itp itd ... ale zniknął w momencie kiedy wiedzieł że jak raz cała gwardia przyjaciół będzie go szukać. Nie jestem bezproduktywnym kolesiem który był z nim tylko po to żeby być ...

Kurnia ludzie Pamiętajcie jedno są ludzie którzy kochają Was bezgranicznei i jeżeli odczuwacie jakikowliek ból to oni odczuwają to dwa razy więcej .. czemu nigdy nei zastanawiacie się nad tym co inni przechodzą ... co czuja i jak bardzo cierpią z niemocy żeby Wam pomóc ...

przez peace-b 30 wrz 2006, 00:15
Wierzę że starania Twoje i reszty jego przyjaciół odniosą pozytywny skutek. Grunt to się nie poddawać! Będziemy wszyscy trzymać kciuki i mieć oczy szeroko otwarte. Jest prawdziwym szczęściażem że ma takich przyjaciół jak wy.

Pozdrawiam

przez Qvo 30 wrz 2006, 00:15
Jeśli miał depresje "to tego nie widział"
Poprostu cierpisz i nie widzisz nic pozatym.
Skupiasz się na sobie i na tym cierpieniu i myślisz że tak już zawsze będzie.
"Depresja może być łagodna (dystymia lub subdepresja) albo ciężka (duża depresja). Łagodna depresja pogłębia się stopniowo, czasem bywa nieodwracalna i niszczy ludzi tak, jak rdza niszczy żelazo. To smutek wielki, niewspółmierny do błahej przyczyny; to ból, który wypiera inne uczucia i tłumi je"

"W depresji nie można zrobić nic, chyba tylko błagać o pomoc, ale kiedy pomoc przychodzi, trzeba ją jeszcze sprzyjać. Słuchaj ludzi, którzy cię kochają. Uwierz, że warto jest dla nich żyć, nawet jeśli czujesz inaczej. Przywołuj wspomnienia, z których depresja cię okradła, i myśl o tym, że chwile, które pamiętasz, jeszcze powrócą"

:arrow: http://www.aydam.org/staryserwis/depres ... m_jest.htm
Qvo

przez casia 30 wrz 2006, 00:21
Błagam Qvo .. czy Twoje słowa może przyjąć każdy co się źle czuje ... On nas okłamywał .. mówił że to nadciśnienie .. A my głupki nie zostawiliśmy go na cheilę nawet samego ... żeby nei czuł się zostawiony...

Moje ostatniew wakacje na jachtach z nim były najwspanialszym urlopem pod słońcem ... u niego w domu jestem co drugio dzień ...

To on doprowadził mnie na dzień dzisie4jszy do obłędu .. bo szukanie bez śladu jest obłędem ... Depresja jest egoizmem ogromnym samym w sobie a co z ludźmi obok ?

przez Qvo 30 wrz 2006, 00:30
Jest zaburzeniem/chorobą która wszystko zmienia.
Musicie szukać do skutku. Teraz sobie przypominam, że były takie ucieczki ludzi z środowiska bez słowa. Myślę że wynajęcie kogoś kto profesionalnie zajmuje się szukaniem ludzi mogło by wszystko przyśpieszyć. Mieszkam daleko od Warszawy i nie mam jak pomóc.
Ważne by "nie dać się" czarnym myślą i szukać.
Qvo

Sortuj wg