kosz

Hasiok.

Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

przez izzie 15 kwi 2012, 18:07
Lady Em., posłuchaj chłopaka, nie patrz w lustra, nie nakręcaj się, nie czytaj tego wątku, nie wpadnij w to bagno....

przez Snejana 15 kwi 2012, 18:26
Lady Em., bo pewnie porównujesz się do chudych modelek i to wszystko: chudziutkie rączki, wystające kości policzkowe, obojczykowe, biodrowe... to może się kurewsko podobać, a euforia w jaką wprowadza świadomość, że mało się zjadło i się chudnie jest uzależniają, nic nie daje takiego szczęścia. Wiem jak to było, gdy mnie fascynowała pro ana, samokontrola, myslalam, ze jak będę anorektyczką to będę chuda, będę szczęśliwa. Chciałam straszyc swoim wyglądem wszystkich wokoło, chciałam żeby ludzie na chodniku obracali się za mną "Boże, jaka ona jest chuda!", żeby obgadywali mnie za plecami, że wyglądam jak ofiara Oświęcimia... i dopiełam swego; raz zemdłałam po pobraniu malutkiej ilości krwi do badań, wylądowałam w szpitalu na jeden dzień, nie mogli mi podłączyć kroplówki, bo mialam zbyt chude ręce, potem przez tydzie nie mogłam nic u nich utrzymać tak byłam pokłóta. Włosy wypadające garściami, tyłek boli od samego siedzenia, nie można spać, oraz obudziłam się z płaczem przekonana, że kości biodrowe przebiły mi skóre. Nie warto, ale wiem jak to musi brzmieć. Gdy zaczynałam się odchudzać moja przyjaciółka mówiła mi, że jej siostra ma bulimię i żebym się w to nie pakowała, bo nie wiem z czym zadzieram... chcialabym wróć do tamtego momentu i strzelić się w twarz. Wtedy po tej przestrodze popadłam jeszcze bardziej w chorobę.
To nie jest tak, że mając anoreksję jesteś chuda, przez moment może i jesteś, za bardzo, ale potem, gdy trzeba przytyc robią się z Twoim ciałem i umysłem niewoybrażalne rzeczy. Jeśli chcesz się pozbyć kilku nadmiernych kilogramów; mozna skonsultować się z lekarzem, są zdrowe diety, ćwiczenia, ale wymiotowanie i jedzenie 500 kcal dziennie to choroba, musisz być świadoma, że to nie jest tylko chuda sylwetka i radość z tego, co widzi się wlustrze- to droga przez mękę.

-- 15 kwi 2012, 17:28 --

nieidealna, jestem z Krakowa, ale chwilowa zmuszona do przeprowadzki troszkę na południe :) Wiec leczę się w Myślenicach... Ale ponieważ to mała placówka i nie wiem, czy nie zmienię jej z czasem na inną, może wlasnie w krakowie. A Ty gdzie się leczysz? Możesz coś polecić?

-- 15 kwi 2012, 17:29 --

izzie napisał(a):Lady Em., posłuchaj chłopaka, nie patrz w lustra, nie nakręcaj się, nie czytaj tego wątku, nie wpadnij w to bagno....

własnie nie czytaj tego wątku, staraj się nie czytać o tym w necie, można, nawet przypadkiem trafić na osoby w sieci, które namawiają do wpadania w anę... łeb bym takim ukręciła
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez nieidealna 15 kwi 2012, 20:25
Snejana, ja dopiero zaczynam leczenie na moim zadupiu. ;) . szukam czegoś w okolicy i padło na Kraków, bo mam w miarę blisko. niestety nie mogę nic polecić, ale może Ty masz jakąś opinie na temat Kliniki Psychiatrii na Kopernika, tzn. pod względem ED.?
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Snejana 15 kwi 2012, 20:43
nieidealna, niestety nie, ale przypuszczam, że skoro mój małomiasteczkowy ośrodek jak dotychczas zrobił na mnie dobre wrażenie, to na Kopernika, gdzie jest cały kompleks szpitali itp. nie może być gorzej ;)
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Lady Em. 15 kwi 2012, 22:01
izzie, Snejana, dzięki za uświadomienie dziewczyny. Za tydzień mam psychiatrę, wspomnę jej o tym. Planuję zmuszać się do jedzenia, jeść co najmniej 1000 kcal. Mam nadzieję że się uda, choć może być ciężko... Ale nie chcę wpaść w kolejne bagno. Jeszcze gorsze.
Nic nie czytam na ten temat, ze spokojem. Tego akurat się wystrzegam, bo mam z tym niestety jakieś doświadczenie... Tyle że odnośnie samobójstwa. Dzięki wielkie ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez bretta 15 kwi 2012, 22:39
a ja bym chciała schudnąć, tak bardzo bym chciała, strasznie mi źle z tym jak jest :(
w tydzień przytyłam kolejne 3kg a nie jadłam słodyczy, pieczywa, ziemniaków, nic smażonego ani po 18 :(... nie wiem z czego to i o co tu chodzi, boję się że przez takie bzdury znowu zacznę wymiotować na potęgę albo nie jeść w ogóle bo stanu pośredniego nie umiem utrzymać :(
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Lady Em. 15 kwi 2012, 23:23
bretta, waga zależy także od dnia cyklu, także się tym nie przejmuj. ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez bretta 15 kwi 2012, 23:34
Lady Em., ale ogólnie przez ostatnie trzy miesiące poszłam 10kg w górę i tak bardzo chciałabym wrócić do tego co było nie wplątując się przy okazji w ed :(....
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez izzie 16 kwi 2012, 10:01
bretta, mam podobną sytuację, z tym, że ja przytyłam jakieś 12 kg i w dłuższym okresie czasu, marzę o tym, żeby powrócić do swojej wagi- w zdrowy sposób.

przez freya 16 kwi 2012, 13:03
Znowu od 3 dni nie potrafię jeść.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Lady Em. 16 kwi 2012, 13:06
Schudłam 5 kg...

Dziewczyny, jest wiele zdrowych diet w połączeniu z ćwiczeniami. Poszukajcie w internecie.
Tylko nie w stylu diety Dukana! :nono:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez Kanashimi 16 kwi 2012, 15:54
Lady Em.
Ja mam jak Ty. Też chłopak mi mówi, że idealnie wyglądam, że ładna pupa i w ogóle.
Ale ja i tak czuję się jak świnia.

Snejana
O, ja też w tym roku matura. I jak to na Ciebie wpływa? Stres, itp? Bo ja się potrafię "w miarę" czuć i "w miarę" o tym nie myśleć, jak nie czuję stresu, co zdarza się bardzo rzadko, zwłaszcza teraz jak niedługo matura...

przez Lady Em. 16 kwi 2012, 16:05
Kanashimi, dokładnie. Jak widzę te rozstępy i cellulit to aż mnie cholera bierze :( Chcę być chuda. Odnoszę wrażenie że będę ładniejsza wtedy. Najgorzej jest jak myślę o nadchodzących wakacjach... Widząc zdjęcia z poprzednich na plaży chce mi się rzygać.

A ja mogę zaśpiewać "hej, za rok matura" :pirate:
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez Snejana 16 kwi 2012, 18:23
Kanashimi, kiedyś się tym bardzo przejmowałam, teraz przechodzę taki okres, ze zaczynam to coraz bardziej zlewać. Bylyby było to już za mną. Dobrze, ze się nie denerwujesz, ale wiesz, nerwy w takiej sytuacji są naturalne, nie tłum ich :D
W sumie trochę mnie denerwuje podejście niektorych do matury, maturę można zdać mając i 50 lat, jak mi nie pojdzie w tym roku to zdam w przyszłym i tragedii nie bedzie :) Ale to wcale nie oznacza, że jest się gorszym, głupszym czy coś w tym rodzaju, mam wrażenie, ze moja babcia panikuje przed tym bardziej niż ja :D bo ona boi się opini innych a ja jestem alien :8):

Sortuj wg