Anders Breivik czyli co dalej z Europą ......

Hasiok.

Anders Breivik

przez rober6666 29 lip 2011, 15:25
Somalia (som. Soomaaliya; arab. As-Sumal, Aş-Şūmāl), Republika Somalijska – państwo w północno-wschodniej części Afryki położone na Półwyspie Somalijskim (zwanym „Rogiem Afryki”). Przylega do Oceanu Indyjskiego i Zatoki Adeńskiej. Na północnym zachodzie graniczy z Dżibuti, na zachodzie z Etiopią, zaś na południowym zachodzie z Kenią.

państw o najtrudniejszych warunkach do życia[1]. W lipcu 2011r, na terenie Somalii ogłoszono stan klęski głodowej, Od 1991 roku w Somalii trwa wojna domowa, obecnie kraj jest w stanie faktycznego rozpadu, a rząd kontroluje tylko niewielkie skrawki jego terytorium. W 2011 Somalia zajęła 1. miejsce (czwarty rok z rzędu) w rankingu spowodowany długotrwałą suszą, plagami szarańczy, a także długoletnią wojną domową. W wyniku głodu zmarło już 12 tys osób, a szacuje się że blisko 12 mln ludzi, może wkrótce głodować, jeśli nic się nie uczyni w tej sprawie[2].

Kto tam rządzi?? Kolonialiści czy Czarni upośledzeni umysłowo?

Tanzania

Wartość zadłużenia Tanzanii przeliczona na jednego mieszkańca wynosi 250 $. Każe dziecko urodzone w Tanzanii ma 14 razy mniej szans na przeżycie w porównaniu z dzieckiem urodzonym w Wielkiej Brytanii. Brak środków na opiekę medyczną oraz na podstawowe lekarstwa i zabiegi powoduje co roku śmierć 250 tys. dzieci nie mających jeszcze skończonych 5 lat, które często cierpią na uleczalne choroby. Państwo nie mogąc finansować należycie ośrodków zdrowia oraz szkół wprowadziło dodatkowe opłaty za korzystanie z tych instytucji. W wielu przypadkach jest to olbrzymie obciążenie dla i tak skromnego już budżetu wielu rodzin. Nierzadko są one zmuszone do sprzedawania swoich zwierząt, stanowiących podstawę ich bytu, aby móc skorzystać z podstawowej opieki medycznej. Zamyka się w ten sposób krąg ubóstwa dotykający mieszkańców Tanzanii.

Malawi

Podczas dyktatury Hastingsa Bandy, rządzącego krajem przez 30 lat , Malawi dołączyła do piątki najbiedniejszych państw świata. Państwo to odznacza się szczególnie dużym niedożywieniem dzieci oraz najwyższą w Afryce zachorowalnością na AIDS. Podstawowym działem gospodarki Malawii jest rolnictwo, ale problem stanowi brak ziemi pod uprawę. Potrzebne są zatem nowe miejsca pracy w pozarolniczych sektorach gospodarki. Do tego jednak potrzebny jest wzrost poziomu edukacji wśród mieszkańców kraju, odznaczającego się najgorzej wyposażonymi szkołami podstawowymi na całym kontynencie afrykańskim. Podobnie jak w przypadku poprzednich państw, służba zdrowia i edukacja nie mogą liczyć na zwiększenie środków finansowych..

Mozambik

Na okres lat 80-tych XX w. przypada niezwykle krwawy i długi konflikt wojenny pomiędzy RPA i Mozambikiem. Spowodował on śmierć ponad miliona ludzi a ok. 5 mln zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Mozambik uznawany jest za najbiedniejszy kraj świata. Nie ma w nim dróg, sklepów, szkół i fabryk, które zostały zniszczone w wyniku działań wojennych i muszą zostać jak najszybciej odbudowane, aby państwo mogło zacząć normalnie funkcjonować. Nie ma na to jednak środków. W Mozambiku nie funkcjonuje nawet powszechne szkolnictwo podstawowe, które ma rozpocząć pracę dopiero w roku 2010!

Etiopia

Etiopia również uważana jest za jeden z najbiedniej krajów świata. W okresie 1994-1996 odsetki z tytułu spłaty zadłużenia były największe właśnie w Etiopii i pochłaniały w sumie 47% dochodów z eksportu. W tym przypadku, podobnie jak i w poprzednich, najbardziej na tym cierpi opieka medyczna i edukacja, które w Etiopii odznaczają się najniższymi nakładami finansowymi . Skutkiem tego zaledwie 20% dzieci etiopskich rozpoczyna jakąkolwiek edukację a tylko 25% obywateli tego kraju ma możliwość korzystania ze zdrowej wody pitnej. Wartość tych wskaźników jest najniższa na świecie. Kraj jest wyniszczony 30-letnią wojną i permanentnie nawiedzającym go głodem. Głównym celem państwa jest teraz odbudowa podstawowej infrastruktury zniszczonej wyniku działań wojennych.

Kto tam rządzi??? Biali czy debile od 40-50 lat ???

Jedyne murzyńskie towary eksportowe to HIV i Pielęgnice z jezior Malawii i Tanganika, chyba, że je juz zeżarli

Vian napisał
"Lol, jaki durny argument :mrgreen:
Równie dobrze można powiedzieć, że najwięcej chrześcijan zabili chrześcijanie, Indian - Indianie, Japończyków - Japończycy itd. :D"
Dlaczego durny?? Zaraz Cię nazwę niekulturalnym...
Poczytaj sobie historie jakiegokolwiek państewka murzyńskiego i zwróć uwagę kiedy i za czyich rządów były i są największe rzezie??
I Ty mi zarzucasz brak merytoryki??

"Brakuje Ci kultury, wyrażasz się agresywnie, próbujesz zakrzyczeć adwersarzy zamiast dyskutować merytorycznie...
Przykro mi, że jesteś zakompleksiony i krzykiem oraz radykalizmem próbujesz to zamaskować, ale nie dziw się, że innym się to nie podoba."

Z KIM mam dyskutować, kto ma być moim adwersarzem skoro wszyscy chowają się za rzekomym zniesmaczeniem moją kulturą czy radykalizmem , a ich jedyne argumenty przypominają prawdy objawione w Radio Maryja??

-- 29 lip 2011, 15:29 --

linka napisał(a):rober6666, rozumiem, że Ty wiesz dokładnie kto zasłużył na śmierć a kto nie??
Absolutnie uważam, że brak ci kultury - nie po tym jakie masz przekonania ale jak je prezentujesz, to kolejny temat gdzie zioniesz nienawiścią, obrażasz, ubliżasz innym........

Gdybym wiedzial to zapewne poszedł bym z tym kolesiem...
Ale jeszcze tego nie wiem,hehehehehe
I zapewne się nie dowiem

Nikogo nie obrażam
Chcę rozruszać tylko umysłowo to stado kur wzajemnej adoracji
Dzięki mnie więcej myślicie, używacie argumentów.
Rozwijacie się
I plujcie na mnie.
Mnie to nie wzrusza.
A wam pomoże

-- 29 lip 2011, 15:32 --

....poza tym za rok już mnie pewnie nie będzie.....
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Anders Breivik

przez Agasaya 29 lip 2011, 15:33
Nieumiejętność zastąpienia słów <czarny, czarnuch, murzyn, etc> jakimkolwiek innym słowem na poziomie i cywilizowanym , natomiast zastępowanie słowami <debil, upośledzony umysłowo, itd.> świadczy o niskim IQ bądź niewydolności intelektualnej osoby używającej tych pojęć, bez zgłębienia ich pierwotnego znaczenia chociażby.
Myślałam Robercie że jednak jesteś na wyższym szczeblu ewolucji i cywilizacji niż rdzenni mieszkańcy afryki. Niestety znów się pomyliłam :bezradny:

Tyle ode mnie.
Agasaya

Anders Breivik

przez carlosbueno 29 lip 2011, 15:36
Rober 6666 zapominałeś jeszcze dodać ze praktykuje się tam magie i ginie wiele dzieci, kobiet osądzanych o czary a w Tanzanii poluje na albinosów bo ich ciała mają moc uzdrawiającą. No i jeszcze obrzezanie kobiet w wybitnie niesterylnych warunkach aby czasem się z seksu nie mogły cieszyć. To dodatni wkład Afryki w kulturę światową.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Anders Breivik

przez *Wiola* 29 lip 2011, 15:39
linka napisał(a):rober6666,
Absolutnie uważam, że brak ci kultury - .

Linka Z tym akurat się zupełnie nie zgadzam, brak kultury objawia się bekaniem przy stole, albo nieustąpieniem staruszce miejsca w autobusie, a to zupełnie inny kaliber :mrgreen:
Moderator

Anders Breivik

przez rober6666 29 lip 2011, 15:40
carlosbueno napisał(a):Rober 6666 zapominałeś jeszcze dodać ze praktykuje się tam magie i ginie wiele dzieci, kobiet osądzanych o czary a w Tanzanii poluje na albinosów bo ich ciała mają moc uzdrawiającą. No i jeszcze obrzezanie kobiet w wybitnie niesterylnych warunkach aby czasem się z seksu nie mogły cieszyć. To dodatni wkład Afryki w kulturę światową.

Uważaj. Zaraz zarzucą Ci brak kultury i zrobią z Ciebie forumowego banitę

Nie wolno używać tutaj argumentów nie do obalenia, które skutecznie sekują przekonania współforumowiczów

-- 29 lip 2011, 15:43 --

wiola173 napisał(a):
linka napisał(a):rober6666,
Absolutnie uważam, że brak ci kultury - .

Linka Z tym akurat się zupełnie nie zgadzam, brak kultury objawia się bekaniem przy stole, albo nieustąpieniem staruszce miejsca w autobusie, a to zupełnie inny kaliber :mrgreen:

Wiola
Może doczekam się w końcu jakiegoś konstruktywnego posta z Twojej Strony?
Bo dotychczas to tylko komentarze z telewizji śniadaniowej
NON SERVIAM

obserwowany

Anders Breivik

przez carlosbueno 29 lip 2011, 15:44
ja nie jestem rasistą ale wrogiem relatywizmu kulturowego

Anders Breivik

przez rober6666 29 lip 2011, 15:47
carlosbueno napisał(a):ja nie jestem rasistą ale wrogiem relatywizmu kulturowego

Stary to za trudne słowa dla adeptów porannych programów na tvp 1 i 2 hehehehe
Teraz to przegiąłeś....Gotowi pomyśleć i uwierzyć, że ich wulgarnie wyzwałeś...
NON SERVIAM

obserwowany

Anders Breivik

przez *Wiola* 29 lip 2011, 15:48
rober6666, Nie wiem jak z Tobą dyskutować, Twoje poglądy mnie po prostu powalają. Dla Ciebie homoseksualista to dewiant, a murzyn podgatunek człowieka. Nie widzę na to argumentów. Jeśli ktoś tak myśli to chyba nie ma już ratunku :bezradny:
Moderator

Anders Breivik

przez Michuj 29 lip 2011, 15:49
Tak sobie czytam Waszą dyskusję, nie wtrącając się. Mimo antypatii do osobnika piszącego nad carlosbueno, ostatnie co możecie zarzucić to brak kultury. W przeciwieństwie do niego, z waszej strony nie padł żaden rozsądny argument, a wypowiedzi ograniczają się do ''paskudnego rasisty''.
Michuj

Anders Breivik

przez carlosbueno 29 lip 2011, 15:51
Stawianie geja i murzyna obok siebie to błąd pracowałem parę lat z czarnoskórymi i oni nie rozumieli jak ktoś może być gejem a jak jest to czemu jeszcze żyje bo powinno się ich zabić.

Anders Breivik

przez rober6666 29 lip 2011, 15:52
wiola173 napisał(a):rober6666, Nie wiem jak z Tobą dyskutować, Twoje poglądy mnie po prostu powalają. Dla Ciebie homoseksualista to dewiant, a murzyn podgatunek człowieka. Nie widzę na to argumentów. Jeśli ktoś tak myśli to chyba nie ma już ratunku :bezradny:

Ja zawsze daję dowody i argumenty na poparcie moich tez, a że nie potraficie ich rzeczowo obalić , aby Wasze było na wierzchu to juz nie mój problem..

I jeszcze raz powtarzam-nie moim zamiarem jest obrażanie kogokolwiek z Forumowiczów

noooo....raz wyjątkowo tak było w stosunku do Forumowicza , ktory napisał nad carlosbueno i jeszcze w stosunku do 2 innych..
ale taka a nie inna sytuacja wtedy zaistniała
Żaden powód do chwały...

Żadna to przyjemnośc ani potrzeba
Lubie burzliwe dyskusje jak i burzliwe życie
A jeszcze bardzie lubię gdy mnie ktoś zastrzeli argumentem nie do obalenia...
NON SERVIAM

obserwowany

Anders Breivik

przez *Wiola* 29 lip 2011, 15:57
rober6666, A jaki można na to przedstawić argument?

Cechy budowy gatunku Homo sapiens

postawa ciała jest wyprostowana
dwunożny chód
bardzo silny rozwój mięśnia brzuchatego łydki
silny rozwój mięśni pośladkowych
słabszy rozwój mięśni karku
silny rozwój kresomózgowia
zdolność analizowania
zdolność przekazywania pojęć abstrakcyjnych
asymetria wielkości, kształtu, a także asymetria półkul mózgowych
bardzo silny rozwój mięśni mimicznych
rozwój mięśni napinających struny głosowe
używanie mowy artykułowanej
redukcja owłosienia ciała
część twarzowa czaszki jest spłaszczona
gruczoły piersiowe u kobiet widoczne całe życie
Moderator

Anders Breivik

przez Simpatico1 29 lip 2011, 15:57
Ja akurat bylem w Mozambiku dwa razy i widzialem zupelnie cos innego...I to jest ten mocny argument??? Drogi lepsze niz u nas...Sklepy sa...Ludzie usmiechnieci,przyjazni...W Zimbabwe bylem sam bialy w knajpie dla czarnych, potem z czarnymi wyladowalem w slamsie i wlos mi z glowy nie spadl...A RPA...Wiekszej bzdury niz w linku robera nie czytalem...To jedyny kraj do ktorego chcialbym wyemigrowac...
Poza tym tytul watku nie jest chyba "Afryka"...:-)

Anders Breivik

przez Michuj 29 lip 2011, 15:58
gruczoły piersiowe u kobiet widoczne całe życie

Tu mógłbym poleminizować :pirate: :pirate: :pirate: :P
Michuj

Sortuj wg