dla niedowiarków.

Hasiok.

dla niedowiarków.

przez Margolka 22 cze 2011, 21:41
Amon_Rah, ja nie pisałam o żadnych mantrach i nie twierdzę, ze każdy potrafi myśleć pozytywnie, bo ilu ludzi tyle charakterów. Może jest to głupie co napiszę,ale do tej pory zawsze przy życiu trzymała mnie myśl, że są ludzie którzy mają jeszcze gorzej niż ja. Kiedy popadałam w otchłań rozpaczy jak natręctwo przychodziła mi myśl przecież jesteś zdrowa, masz ręce, nogi, jesteś inteligentna, poradzisz sobie, popatrz na tych kalekich ludzi uzależnionych od innych, na cierpiących, na bezdomnych. Nie wiem, może to moja empatia a także przyjęcie do wiadomości tego, że w życiu nie zawsze układa się tak jakby się chciało sprawiało, ze potrafiłam się cieszyć najdrobniejszą rzeczą. Teraz kiedy poczułam, ze już nie dam rady, ponieważ zwaliło się na mnie mnóstwo problemów z którymi jestem zupełnie sama, udałam się do specjalisty i od trzech miesięcy leczę się na depresję. Mam też silną nerwicę. Ale przez lata udawało mi się spokojnie żyć bez żadnych lekarstw, bo autosugestia dawała doskonałe rezultaty. I myślę, że od niej każdy zaczyna, ale nie każdy potrafi ją zastosować. Jeżeli sobie nie radzimy wtedy nie powinno się czekać i trzeba poszukać profesjonalnej pomocy.
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

dla niedowiarków.

przez marcja 22 cze 2011, 21:47
Margolka napisał(a): Może jest to głupie co napiszę,ale do tej pory zawsze przy życiu trzymała mnie myśl, że są ludzie którzy mają jeszcze gorzej niż ja. Kiedy popadałam w otchłań rozpaczy jak natręctwo przychodziła mi myśl przecież jesteś zdrowa, masz ręce, nogi, jesteś inteligentna, poradzisz sobie, popatrz na tych kalekich ludzi uzależnionych od innych, na cierpiących, na bezdomnych.

Wow, w zyciu by mi sie to nie udalo. Podczas niektorych atakow (a w poprzednich nawrotach takze poza atakami) mam wrazenie, ze odczuwam ekstremalny lek i mam zawsze wrazenie, ze jestem jedyna osoba na swiecie, ktora odczuwa takie ogromne napiecie. Mam wtedy wrazenie ze jestem na granicy szalenstwa i tracenia zmyslow i mysl, ze inni maja gorzej zupelnie nie trafia do mojej wyobrazi w takich chwilach;)

dla niedowiarków.

przez *Monika* 22 cze 2011, 22:01
Mi porównywanie się do ludzi, którzy mają gorzej nie pomaga. Współczuję Im. Mam bardzo wysoki poziom empatii. Nie będę pisała skad się to u mnie wzięlo.
Proacuje z dziećmi upośledzonymi i z róznymi dysfunkcjami, deficytami, mam kontakt z Ich rodzicami.
Takie samopocieszanie się nic nie wnosi, jeśli chodzi o mnie.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

dla niedowiarków.

przez *Wiola* 22 cze 2011, 22:05
Mnie trochę stawia do pionu jak mam ochotę się nad sobą użalać. Wtedy myślę, że inni mają gorzej więc nie powinnam tak strasznie dramatyzować. Ale np podczas ataku paniki to nie daje nic.
Moderator

dla niedowiarków.

przez marcja 22 cze 2011, 22:07
3 razy "mam wrazenie"...:D Chyba nie powinnam pic tyle, co dzis :mrgreen:

dla niedowiarków.

przez Margolka 22 cze 2011, 22:14
Monika1974, więc własnie o to chodzi, że na każdego działa co innego i nie można z góry przekreślać metody, która akurat pomaga komuś bo mnie nie pomaga. Osobiście pomagało mi porównywanie mojego życia do tych co mają gorzej, nowiesz postawił na ignorancję swoich nerwic, villah medytuje i jeśli daje to efekt nie należy nikomu odbierać prawa do wyrażania opinii. Argument, ze wchodzą tutaj ludzie szukający pomocy najpierw w internecie a taki temat może im namącić w głowie do mnie nie trafia. Przecież człowiek to istota myśląca, czyta i wyciąga wnioski.
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

dla niedowiarków.

przez zagubiona13 24 cze 2011, 11:27
Margolka zgadzam sie z Tobą w 100% tak samo jak zgadzam się z autorem wątku. Cudownie, że dajesz ludziom nadzieje a jeszcze lepiej, że potrafisz jej bronić. BO OD NADZIEI NALEŻAŁOBY ZACZĄĆ!Po cholerę się w ogóle starać walczyć o siebie, wyzdrowieć skoro nie wierzysz w powodzenie?A tak abstrahując...przebrnęłam przez 5 stron...Monika1974 czy Ty na prawde uważasz że osoby udzielające się w tym wątku, zajmujące wyższe stanowisko na tym forum i krytykujące przy okazji namiętnie innych bo przecież: ONI LECZĄ SIĘ DŁUŻEJ I MAJĄ WIĘKSZE DOŚWIADCZENIE hahah (wybacz autorze tych słów...ale haha nie czas świadczy o cierpieniu...)robią to z troski o nowych, świeżych użytkowników??!!no to chyba się mija z celem, bo odstraszacie tylko ludzi.To forum padnie.Zostaniecie sami ze swoimi CHOROBAMI trwając w wyścigu kto ma gorzej...Forum ma charakter informacyjny. Tu ludzie mają wymieniać się doświadczeniami... niestety mam wrażenie, że Państwo wyżej usytuowani, inaczej odnoszą się do siebie nawzajem, z szacunkiem, bez atakowania.A nowego traktuje się jak intruza. Linka sorry ale na boga...ROZBAWIŁAŚ MNIE HASŁEM mam większe doświadczenie...
Może załóżmy jakiś osobny temat do obsmarowywania się gównem...Bo to na tym forum ostatnio jest modne i rażące...
dziękuje.Skończyłam.
Życie depcze wyobraźnie.Zrozum.Uwierz.

dla niedowiarków.

przez Nel 24 cze 2011, 11:33
zagubiona13, na kazdym forum jest tak samo....
ze są ci co wiedza lepiej wszytsko....ze sie tworzy kółko wzajemnej adoracji....
i czasami sie ciężko przebic z czymkolwiek....
bez wzgledu na temat
koty, akwarium, ogrod, kuchnia....
zawswze cie ktos opierdoli ze robisz zle zamiast poradzic...
jestesmy wszyscy sfrustrowani....cholernie....
wyzywamy sie na sobie....tu latwiej....
potrzebujemy byc najważniejsi i wyjątkowi....
doswiadczonych należy słuchać...
eh...a tu...dopiero co wpadłam....czuję sie zmęczona
myslałam ze tu sie nie bede musiala tłumaczyc...tez trzeba...fiut z tym wszytskim
a dostalam ataku panicznego leku na odcięcie sieci...
jestem uzależniona od kolejnej rzeczy... :(
miłego dnia
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

dla niedowiarków.

przez marcja 24 cze 2011, 12:14
Zagubiona, chyba troche przesadzasz...

Tez czasem mnie dziwi to usilne namawianie osob z nerwica do terapii, ale w koncu nie kazda osoba nadaje sie do przeprowadzenia terapii "samemu ze soba". Uzytkownicy forum nie wiedza przeciez z kim maja do czynienia, wiec z rozbiegu proponuja terapie wszystkim. Mam nadzieje,ze o to chodzi, no bo w to, ze terapia jest zawsze konieczna w przypadku leczenia nerwic chyba nikt nie wierzy...;)

dla niedowiarków.

przez linka 24 cze 2011, 12:15
:D boże jakie to forum jest złe i straszne, jakie to okropne, towarzystwo wzajemnej adoracji - to zabawne, no przepraszam że skoro znam się z wieloma osobami od kilku lat i podzielam ich zdanie to wsperam ich i popieram ich wypowiedzi.

zagubiona13, możesz się smarować gównem ile chcesz i gdzie chcesz - twoja sprawa, skoro lubisz.

Po raz kolejny to forum dyskusyjne i każdy może wyrazić swoje zdanie i bronić swoich racji..... nie zawsze jest to przytakiwanie.

ONI LECZĄ SIĘ DŁUŻEJ I MAJĄ WIĘKSZE DOŚWIADCZENIE hahah (wybacz autorze tych słów...ale haha nie czas świadczy o cierpieniu...)

Czy ja gdzieś napisałam, że czas świadczy o cierpieniu? Nadinterpretacja tekstu się kłania......

Gdyby nie ludzie z większym doświadczeniem to forum by nie istniało, tak to niestety jest.

To forum padnie.Zostaniecie sami ze swoimi CHOROBAMI trwając w wyścigu kto ma gorzej.

Martwi cię to? Bo mnie nie - forum jest cały czas takie samo ......a to, że komuś nie pasuje.....trudno....tak jak w życiu.
No a jak dotąd to autor wątku starał nas przekonać, że to on miał najgorzej i najgorsze stany lękowe z nas wszytskich.

mam wrażenie, że Państwo wyżej usytuowani, inaczej odnoszą się do siebie nawzajem, z szacunkiem, bez atakowania.A nowego traktuje się jak intruza.

No tak do siebie odnosimy się inaczej bo się znamy, ale do każdej nowej osoby odnosimy się z takim samym szacunkiem ale też i z nieufnością.

Pewnie znowu nie tak to napiszę, jesteś na forum od kilku miesięcy zagubiona13, my nie znamy ciebie, Ty nie znasz nas - ale nie przeszkadza ci to nas oceniać ....... prezentujesz dokłądnie taką samą postawę jaką zarzucasz nam - nie widzisz tego?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

dla niedowiarków.

przez Infamis 24 cze 2011, 13:06
Z czystej ciekawości pytam: czemu ma służyć ta dyskusja ? Od 1 strony widać, że nie ustalicie wspólnej wersji.
Nie będę się odnosił do meritum ale ... wyrywanie zdań z kotekstu i pastwienie się nad nimi to oryginalny sposób udowadniania swoich racji.
Est in medio verum. Jak zwykle.
Infamis

dla niedowiarków.

przez zagubiona13 24 cze 2011, 14:06
Linka
zagubiona13, możesz się smarować gównem ile chcesz i gdzie chcesz - twoja sprawa, skoro lubisz
widać jak bardzo bystrze i inteligentnie rozumujesz...jakże błyskotliwe są Twoje uwagi...
Na wszystko masz odpowiedź... ale jeżeli już MAM oceniać...i zwrócić Ci uwagę...
Nie krytykuję koleżanko kochana Ciebie personalnie, tylko Twoje zachowanie. Ale gdzieś Ci to widocznie umknęło w tym Twoim nieomylnym czytani ze zrozumieniem.

Neu(e)rotyk masz rację-ta dyskusja nie prowadzi do niczego konstruktywnego. ale czasem trzeba oczyścić atmosferę.

dla niedowiarków.

przez linka 24 cze 2011, 14:14
zagubiona13, pociągnęłam dyskusję na twoim poziomie 8) sama zaczęłaś. Oceniasz nas tutaj czyli nasze wpisy i nasze wypowiedzi. Robisz więc dokładnie to o co innych oskarżasz. :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

dla niedowiarków.

przez zagubiona13 24 cze 2011, 14:35
no i dlaczego mnie obrażasz?
jest ci z tym lepiej?
naprawdę ochłoń koleżanko
i tak na dobrą sprawę, nie mierz mnie proszę swoją miarą bo oprócz tego, że zwróciłam uwagę na krytykujące zachowanie,przez KRYTYKUJĄCYCH nie podcinam skrzydeł ludziom. A na pewno ich nie obrażam
Pozdrawiam rzecz jasna serdecznie i życzę miłego dnia.

Sortuj wg