Terapia psychodeliczna

Hasiok.

Terapia psychodeliczna

przez linka 03 maja 2011, 10:04
Dla mnie to dalej brzmi jak majaki ćpuna, sorry ........ :-|
Tym nie da się rozwiązać swoich problemów, nie przepracowuje się uczuć i zachowań......to jak branie benzo ...pomaga, uspokaja, fajnie się czujesz i tyle... :bezradny:

Szkoda, że edukacja w Polsce jest na tak beznadziejnym poziomie, jeżeli chodzi o substancje psychoaktywne i uważam, że przez to jest potem tyle problemów w środ nieodpowiedzialnych ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, nie wiedzą co i jak mieszać, żeby nie wylądować w szpitalu, itd.

:lol: a co mają zacząć w szkole o tym uczyć? Jak się ućpać bez zagrożenia zdrowia?
Kto chce wiedzieć i jest mu to potrzebne ten wie.....nie wydaje mi się, żeby edukacja o substancjach psychoaktywnych była aż tak niezbędna....
Nie się najpierw za edukację seksualną wezmą 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Terapia psychodeliczna

przez CichoCiemny 03 maja 2011, 10:06
Zobacz moją edycję jeszcze, bo chyba ich nie czytasz :P

jasne, że nie mówię, żeby manuale "jak wyekstraktowac kodeinę" były w szkole, ale chodzi mi o ogólną, podstawową wiedzę na temat substancji psychoaktywnych. W szkole nie dowiesz się kompletnie NIC, jedynie to, że "narkotyki to zło i koniec". A dlaczego, jak działają, na jakie receptory, co powodują, itd to już Ci mało kto powie, jeżeli w ogóle będzie próbować a nie powie "idź się dziecko zajmij czymś innym". Może czasem jakiś rozgarnięty nauczyciel przeprowadzi lekcje odpowiednio i przybliży ludziom problem, tak żeby potem się nie dziwili, dlaczego ich zaćpany kolega ma jakieś drgawki, bo np. połączył stymulanty z opiatami i jeszcze popił wódką.
A edukacja seksualna to swoją drogą.

BTW. Substancje psychoaktywne zażywa pewnie połowa naszego społeczeństwa (a alkohol to już w ogóle) - większość się nie przyznaje, co zaniża statystyki - moim zdaniem edukacja o tym w szkole jest bardzo potrzebna.
Ostatnio edytowano 03 maja 2011, 10:17 przez CichoCiemny, łącznie edytowano 1 raz
CichoCiemny

Terapia psychodeliczna

przez linka 03 maja 2011, 10:17
KeFaS, ja czytam twoje posty dokładnie :smile: ale:
Może czasem jakiś rozgarnięty nauczyciel przeprowadzi lekcje odpowiednio i przybliży ludziom problem, tak żeby potem się nie dziwili, dlaczego ich zaćpany kolega ma jakieś drgawki, bo np. połączył stymulanty z opiatami i jeszcze popił wódką.

Uważam, za pomysł całkiem nietrafiony ...........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Terapia psychodeliczna

przez CichoCiemny 03 maja 2011, 10:18
linka napisał(a):KeFaS, ja czytam twoje posty dokładnie :smile: ale:
Może czasem jakiś rozgarnięty nauczyciel przeprowadzi lekcje odpowiednio i przybliży ludziom problem, tak żeby potem się nie dziwili, dlaczego ich zaćpany kolega ma jakieś drgawki, bo np. połączył stymulanty z opiatami i jeszcze popił wódką.

Uważam, za pomysł całkiem nietrafiony ...........

Dlaczego? Równie dobrze można powiedzieć, że nietrafiony jest pomysł uczenia pierwszej pomocy.
CichoCiemny

Terapia psychodeliczna

przez linka 03 maja 2011, 10:24
Błagam cię nie mieszaj dwóch pojęć - :roll: bo tu zaraz demagogię wprowadzisz....

Z lekcji pod tytułem :
dlaczego ich zaćpany kolega ma jakieś drgawki, bo np. połączył stymulanty z opiatami i jeszcze popił wódką.

Zaraz zrobi się lekcja : jak się ućpać bez groźby dla zdrowia.
Co ty do szkoły nie chodziłeś? Lekcje o narkotykach, alkoholizmie itd z tego co wiem są - wiesz a wiedza o konkretnych odmianach psychodelików jest bardzo niezbędna, no koniecznie .... zwłaszcza że w tym momencie dzieci w gimnazjum mają problemy nawet z czytaniem ze zrozumieniem zwykłego tekstu.....może by się na tym skupić i milionie innych spraw....a nie na takich bzdetach....?
Interesuje cię to - dokształcaj sie, w końcu nikt tego nie zabrania - są książki w bibliotekach :smile:
Przyjaciel forum

Terapia psychodeliczna

przez CichoCiemny 03 maja 2011, 10:31
Do szkoły chodziłem i właśnie na tej podstawie piszę jak jest. Bzdety? Uważam, że to bardzo poważny problem czy ogólnie temat do dyskusji. Nawet jak ktoś nie ma zamiaru nic ćpać (tak jak ja kilka lat temu :P ) to i tak powinien mieć świadomość, a nie tylko informacje pozyskane z wyborczej i faktów.
Po co uczyć historii? Niech sobie dzieci sami pożyczają książki i się uczą o tym, jak ich to interesuje. Po co chemia? Ile ludzi to wykorzysta w życiu? :lol: No nie wierzę po prostu, że piszesz takie rzeczy, że "ćpanie to bzdety".
Wracając do chemii - zajebiście ciekawa jest, właśnie jak się poznaje ją w sposób, który nas interesuje. Teraz żałuję, że olewałem ją totalnie w szkole.
CichoCiemny

Terapia psychodeliczna

przez paradoksy 03 maja 2011, 10:40
to się nie powinno nazywać "terapia psychodeliczna" tylko "kontrolowane (względnie) ćpanie".... :roll:
paradoksy

Terapia psychodeliczna

przez CichoCiemny 03 maja 2011, 10:58
Możesz to nazywać jak chcesz, mi się podoba tak jak nazwałem ;)
CichoCiemny

Terapia psychodeliczna

przez linka 03 maja 2011, 11:41
KeFaS, nie to nie jest poważny problem....problemem jest to, ze ktoś ma w ogóle potrzebę sięgać po takie środki i ten problem powinno się rozwiązywać. Reszty uczą w Monarze.....

Poza tym, po raz kolejny, nie porównuj tego do lekcji historii, udzielania pierwszej pomocy bo to na prawdę idiotyczne porównanie :roll: . Mi np. taka wiedza nie jest absolutnie potrzebna, bo nie mam takiego parcia na ćpanie jak Ty ...no przykro mi i cieszę się za razem i generalnie zwisa mi :
dlaczego ich zaćpany kolega ma jakieś drgawki, bo np. połączył stymulanty z opiatami i jeszcze popił wódką.

Bo nie mam znajomych którzy tak się bawią, sama nie mam najmniejszego zamiaru tego robić...więc proszę, po kiego byłaby mi potrzebna taka zbędna wiedza? :roll:
Przyjaciel forum

Terapia psychodeliczna

przez CichoCiemny 03 maja 2011, 12:19
linka napisał(a):KeFaS, nie to nie jest poważny problem....problemem jest to, ze ktoś ma w ogóle potrzebę sięgać po takie środki i ten problem powinno się rozwiązywać. Reszty uczą w Monarze.....

Nie no, tak to się nie dogadamy. Może i czytasz moje posty, ale ich nie czytasz ;)
Pewna grupa ludzi ZAWSZE będzie poszukiwać alternatyw, będą chcieli odlecieć. Tak jest od początku istnienia ludzkości po prostu i tego nikt nie zmieni. Nawet zwierzęta się odurzają, podobno jakimiś zgniłymi resztkami żywności czy po prostu roślinami, które na nie działają psychoaktywne. Kiedyś czytałem, że dawno, dawno temu właśnie od zwierząt ludzie podłapali ten pomysł.
Źle tylko się dzieje, że ci ludzi są nazywani "marginesem" przez społeczeństwo. A mogę Ci powiedzieć, że na pewno znasz osoby, które się odurzają, po prostu o tym nie mówią, bo nie mają takiej potrzeby. Ja lubię wyrażać swoje zdanie po prostu, inaczej bym tego wszystkiego nie pisał, ale często mam wrażenie, że to wszystko "krew w piach".

Jak nie wiesz po co Ci wiedza, taka a nie inna to nikt Ci tego nie powie, sama musisz do tego dojść. W sumie każdy (większość) zna z czasów szkolnych jak się zlewało naukę, itd. Samemu dopiero niedawno się przekonałem, że ta wiedza, która wtedy była dla mnie niczym, tak w dorosłym życiu naprawdę się przydaje. Każda wiedza się przydaje, gdyby tak nie było to byśmy dzisiaj nie pisali na klawiaturze komputera w wirtualnej rzeczywistości.
CichoCiemny

Terapia psychodeliczna

przez NoOneLivesForever 03 maja 2011, 12:21
Nie chce mi się czytać tego tematu w całości...
Czytałem kiedyś o badaniach nad LSD i jego zastosowaniem w terapii chorób psychicznych. Był taki pan z Czech, który się tym zajmował http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Grof
Przeczytałem kilka książek na ten temat. Najpierw próbował z LSD, a kiedy zostało zakazane starał się osiągnąć ten sam efekt bez psychodelików i wymyślił oddychanie holotropowe, kiedyś byłem tym bardzo zainteresowany, podobno za pomocą przetlenienia organizmu można osiągnąć rezultaty terapeutyczne i efekty jak po zażyciu LSD, nie wiem, czy to prawda, próbowałem, ale oprócz chłodu, silnego mrowienia w całym ciele i uczucia odświeżenia nie doznałem niczego niesamowitego.
NoOneLivesForever

Terapia psychodeliczna

przez CichoCiemny 03 maja 2011, 12:26
NoOneLivesForever, rzeczywiście lepiej nie czytać offtopu ;)
Dzięki za informacje, ciekawa sprawa. I faktycznie, przecież nie bez powodu się mówi czasami "ćpanie tlenu" ;) Dodam sobie te książki do kolejki i samemu pewnie też zobaczę jak to działa.
Tylko hiperwentylacja może się skończyć zemdleniem, trochę lipa by była jakbym tak samemu sobie ćwiczył i nagle jeb na podłogę :P
I uprzedzając pytanie - nie, jeszcze po żadnych substancjach nie miałem takie sytuacji. A to zasługa wiedzy na ten temat (to do linki) ;)
CichoCiemny

Terapia psychodeliczna

przez NoOneLivesForever 03 maja 2011, 12:44
Widział ktoś tego posta, którego skasowałem 8) to miał być PW?
NoOneLivesForever

Terapia psychodeliczna

przez CichoCiemny 03 maja 2011, 13:53
Moderatorki widzą wszystko ;)
CichoCiemny

Sortuj wg