Czy każdy psycholog ma takie uprawnienie

Hasiok.

Re: Czy każdy psycholog ma takie uprawnienie

przez inny0999 23 sty 2011, 14:45
DObra to przy następnej wizycie spytam ją jakie ma kwalifikacje ? i czy posiada dyplom i certyfikat upoważniający ją do psychoterapii tak ?

przez Zenonek 23 sty 2011, 14:51
PanProper,

No tak , bo jeszcze alkohol moze pomoc.

Jednakowoz terapia nie ma zadnych szans z prawdziwa , kliniczna depresja.

inny0999,

Napisz moze na jakiej podstawie stwierdzasz u siebie depresje ? Napisz jakie masz objawy.

przez inny0999 23 sty 2011, 15:02
Zenonek napisał(a):PanProper,

No tak , bo jeszcze alkohol moze pomoc.

Jednakowoz terapia nie ma zadnych szans z prawdziwa , kliniczna depresja.

inny0999,

Napisz moze na jakiej podstawie stwierdzasz u siebie depresje ? Napisz jakie masz objawy.

ciągłe przygnębienie
uczucie pustki
brak motywacji
mysli samobójcze
ciągłe napięcie
bezinteresowność znajomymi
wszystko mnie nuży
negatywne mysli
dużo bardzo duzo mysle
duża nerwowość
nadwrażliwość na moją krytyke

ta dziwna pani psycholog zdiagnozowała u mnie depresję skalą BECKA

@ alkohol nie pomógł :) więc nie pisz że jest jeszcze alkohol

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 23 sty 2011, 15:04
inny0999 napisał(a):DObra to przy następnej wizycie spytam ją jakie ma kwalifikacje ? i czy posiada dyplom i certyfikat upoważniający ją do psychoterapii tak ?

bez posiadania tych dokumentów ..żaden psycholog nie będzie prowadził psychoterapii,w obawie o staniecie przed sądem .
Jak koniecznie chcesz o coś zapytać ..to możesz o doświadczenie zawodowe jako terapeuta.
Ponadto -jeżeli nie masz zaufania do terapeuty ,to terapia przyniesie marne efekty ,w takim wypadku proponuje zmienić terapeutę .
Szukać do skutku aż znajdziesz takiego któremu zaufasz i nie będziesz miał wątpliwości co do jego umiejętności

to fundament terapii zaufanie .

PanProper napisał(a):Nie zawsze muszą być konieczne leki, gdy występują opisywane przez Ciebie objawy.

Leki w 90 % przypadków nie przypisywane są w ceku poprawy zdrowia ,tylko doprowadzenia pacjenta do stanu emocjonalnego ,na tyle stabilnego -aby można było rozpocząć terapie .
LitrMaślanki

przez Zenonek 23 sty 2011, 15:08
inny0999,

Alkohol nie poprawia Ci nastroju ? Mi poprawia, aczkolwiek pije nie czesciej niz 2-3 razy w miesiacu.

Jezeli masz takie nasilenie depresji to radze isc do psychiatry.

Terapia to ciezka praca, a nie cudowny sposob na pokonanie depresji...Na poczatku moze nawet nastapic pogorszenie.

Leki w najlepszym wypadku poprawia Ci nastroj i niemal zlikwiduja depresje, w najgorszym chociaz Cie uspokoja i bedziesz mogl skorzystac efektywnie z terapii.

Kolejnosc powinna byc taka pierwsze psychiatra , potem terapia.

Pozdrawiam.

przez PanProper 23 sty 2011, 15:20
LitrMaślanki napisał(a):bez posiadania tych dokumentów ..żaden psycholog nie będzie prowadził psychoterapii,w obawie o staniecie przed sądem .

Problem, że wielu prowadzi terapię bez solidnych uprawnień.
Takie zamieszanie wynika z braku odpowiednich regulacji prawnych.
Jestem studentem psychologii i zamierzam pracować w zawodzie, więc zależy mi na dobrej jakości świadczenia usług. Jej niski poziom przekłada się na dobro pacjenta/klienta i społeczny poziom zaufania do psychologów.
Co chwilę dowiaduję się o "psychologach" bez uprawnień prowadzących "terapie".
Dlatego namawiam do weryfikowania ich kompetencji.

LitrMaślanki napisał(a):Leki w 90 % przypadków nie przypisywane są w ceku poprawy zdrowia ,tylko doprowadzenia pacjenta do stanu emocjonalnego ,na tyle stabilnego -aby można było rozpocząć terapie .

W przypadku terapii poznawczo-behawioralnej nie zawsze jest konieczność doprowadzenia do "odpowiedniego" stanu emocjonalnego. Przeciwnie - lepiej się pracuje na żywych emocjach, które są dla klienta problemem.

[Dodane po edycji:]

inny0999 napisał(a):DObra to przy następnej wizycie spytam ją jakie ma kwalifikacje ? i czy posiada dyplom i certyfikat upoważniający ją do psychoterapii tak ?

Tak, tylko załatw to grzecznie i spokojnie. Masz prawo się tego dowiedzieć.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy ta pani psycholog świadczy usługi w ramach NFZ (nie płacisz za wizyty), czy w ramach praktyki prywatnej (płacisz)?

przez LitrMaślanki 23 sty 2011, 16:17
Problem, że wielu prowadzi terapię bez solidnych uprawnień.
Takie zamieszanie wynika z braku odpowiednich regulacji prawnych.
Jestem studentem psychologii i zamierzam pracować w zawodzie, więc zależy mi na dobrej jakości świadczenia usług. Jej niski poziom przekłada się na dobro pacjenta/klienta i społeczny poziom zaufania do psychologów.
Co chwilę dowiaduję się o "psychologach" bez uprawnień prowadzących "terapie".
Dlatego namawiam do weryfikowania ich kompetencji.

co ty p****? Bez uprawnień możesz zaproponować cykl spotkań z pacjentem a jak to nazwiesz terapia to pacjent może wsadzić Cie do pudła .
Zastanów się czasem co piszesz. Ja miałem kilka takich asów jak Ty w swojej historii ...ale każdy powtarzał mi przynajmniej kilka razy " Tylko ,niech pan pamięta to są rozmowy nie terapia " Ciekawe dlaczego .

PS student psychologii :mrgreen: w której rzeczywistości alternatywnej ?
(kolejny szaman rośnie nam pod bokiem)
LitrMaślanki

przez PanProper 23 sty 2011, 16:24
LitrMaślanki napisał(a):co ty p****? Bez uprawnień możesz zaproponować cykl spotkań z pacjentem a jak to nazwiesz terapia to pacjent może wsadzić Cie do pudła .

Nie wiem, jak te osoby to nazywają. Spotkałem się z "treningami" i tak, jak piszesz "spotkaniami". Istotne jest jednak to, że nazywają się "psychologami".

LitrMaślanki napisał(a):PS student psychologii :mrgreen: w której rzeczywistości alternatywnej ?
(kolejny szaman rośnie nam pod bokiem)

Mam podesłać skan mojego indeksu, czy wolisz zadzwonić na Uniwersytet?

Poziom dyskusji, widzę, że jest zabójczy...

Pozdrawiam

przez Zenonek 23 sty 2011, 16:28
PanProper,

Nie denerwuj sie, jesli jestes studentem psychologii i masz zamiar pomagac ludziom, oczywiscie za godne pieniedze to sie tylko chwali :)

Im wiecej dobrych psychologow , tym lepiej.

przez LitrMaślanki 23 sty 2011, 16:41
PanProper, Po co mi skan albo telefon ? Wystarczy mi to co piszesz .
Z drugiej strony nazwisko by się przydało ,żebym wiedział do kogo nie iść w przyszłości .
LitrMaślanki

przez agi114 23 sty 2011, 16:58
Psycholog z uprawnieniami też może być niedouczony albo się pomylić. Przez rok zapłaciłam kupę pieniędzy pewnej psycholożce za leczenie depresji u syna. Okazało się że tej depresji wogóle nie ma. Są za to zaburzenia osobowości. Tamta nie chciała ze mną rozmawiać, syn jest dorosły, on jest chory nie pani, bla bla bla. Od lutego będzie inny psycholog. Tu jest zupełnie inne podejście. Najpierw spotka się ze mną aby przeprowadzić wywiad rodzinny. Bo jak stwierdził jeżeli zna sie przyczyny skuteczniej się leczy. Mam nadzieję że teraz będzie lepiej.

przez PanProper 23 sty 2011, 17:18
LitrMaślanki napisał(a):Z drugiej strony nazwisko by się przydało ,żebym wiedział do kogo nie iść w przyszłości .

A ja Tobie życzę, żebyś w przyszłości już nie miał potrzeby odwiedzać ani psychiatrów, ani psychologów ;).

Agi114 napisał(a):Psycholog z uprawnieniami też może być niedouczony albo się pomylić.

Psycholog też człowiek. W każdym zawodzie zdarzają się błędy i pomyłki.
Dobrze, że się jednak nie zraziłaś. Oby teraz już szło do przodu.

Pozdrawiam

przez LitrMaślanki 23 sty 2011, 20:21
PanProper, za życzenia szczerze dziękuję

[Dodane po edycji:]

Tu coś o uprawnieniach i zakresie działania .

http://www.pocieszka.pl/index.php?page= ... u=pacjenci

Dość istotne jest ostatnie pogrubione zdanie .
LitrMaślanki

przez PanProper 24 sty 2011, 00:06
LitrMaślanki napisał(a):Tu coś o uprawnieniach i zakresie działania .

http://www.pocieszka.pl/index.php?page= ... u=pacjenci

Dość istotne jest ostatnie pogrubione zdanie .

A najistotniejsze jest, że to pogrubione zdanie znajduje się na stronie owego Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej, który zajmuje się szkoleniem swoich psychoterapeutów i prowadzeniem ich superwizji czerpiąc z tego profity finansowe. Najbardziej profesjonalnym specjalistą jest ten, który posiada certyfikat tejże instytucji w zakresie psychoterapii, która wywodzi się przecież z psychologii. Tak więc, nie do psychologa klinicznego, który jest psychoterapeutą np. Polskiego Towarzystwa Psychoterapeutycznego (które w myśl ustawy ministerstwa zdrowia jest preferowaną przez nie instytucją kontroli jakościowej psychoterapeutów i psychologów) a koniecznie do tych z listy rzeczonego Instytutu! :D

Proszę, każdy może się przekonać samemu sprawdzając, czy Instytut współpracuje z NFZ.
80zł za 50 min wizytę, to nawet, jak na Kraków jest dość sporo.

Dopóki nie będzie działającej ustawy o zawodzie psychologa i psychoterapeuty, dopóty, proszę Państwa będzie odbywał się w tej materii marketing a pacjent wraz ze swoim dobrem będzie przeciągany przez różne firmy usługowe tam, gdzie silniej się szarpie ;).

Pozdrawiam

Sortuj wg