Czy każdy psycholog ma takie uprawnienie

Hasiok.

Czy każdy psycholog ma takie uprawnienie

przez inny0999 22 sty 2011, 23:03
Witam.Czy KAŻDY psycholog może przeprowadzać psychoterapię na depresję?.Chodzi mi o to czy każdy psycholog ma takie uprawnienie-uprawnienie do przeprowadzenia psychoterapii z młodzieżą.Chodzę do takiej jednej gdy ją o to spytałem to się zaczęła się wykręcać i w ogóle ona jest dziwna.Nie wiem co robić.Gada bezsensu próbuje wmówić mi na siłę wiele spraw które tak naprawdę nie były dla mnie wogóle istotne
Ostatnio edytowano 22 sty 2011, 23:23 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "psychologii"

Re: Czy każdy psycholog ma takie uprawnienie

przez Zazie 22 sty 2011, 23:10
Na pewno nie każdy. Skoro twoja psycholożka się wykręca, to ja bym przestała liczyć, że jest terapeutą.
I know the pieces fit cause I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over

przez inny0999 22 sty 2011, 23:27
chciałbym aby wypowiedzieli się jeszcze inni.Muszę znać odpowiedź na to pytanie to dla mnie ważne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 22 sty 2011, 23:31
inny0999,

czym-ro-ni-si-psycholog-od-psychiatry-t20930.html

Jedynie część psychologów zajmuje się pracą w ośrodkach terapeutycznych i pomaganiem ludziom z trudnościami emocjonalnymi bądź społecznymi. Aby sprawdzić zakres obszarów w których działa psycholog w ośrodku terapeutycznym, można wpisać w wyszukiwarkę frazę "psycholog Warszawa" i przejrzeć zakres usług oferowanych w Warszawskich ośrodkach psychoterapeutycznych.
paradoksy

przez LitrMaślanki 22 sty 2011, 23:35
inny0999, Nie kazdy ,psycholog musi byc psychoterapeuta a nie każdy z nich jest .
Co więcej liczy sie też doświadczenie w pracy . Terapia u psychologa teoretyka np;wykładowcy -zapewne przyniosła by marny efekt .
LitrMaślanki

przez inny0999 22 sty 2011, 23:43
paradoksy napisał(a):inny0999,

czym-ro-ni-si-psycholog-od-psychiatry-t20930.html

Jedynie część psychologów zajmuje się pracą w ośrodkach terapeutycznych i pomaganiem ludziom z trudnościami emocjonalnymi bądź społecznymi. Aby sprawdzić zakres obszarów w których działa psycholog w ośrodku terapeutycznym, można wpisać w wyszukiwarkę frazę "psycholog Warszawa" i przejrzeć zakres usług oferowanych w Warszawskich ośrodkach psychoterapeutycznych.

dzięki.To znaczy że nie... niestety mieszkam w małym mieście jest niewielu psychologów (2-3).Najgorsze że choruje na depresję 4 lata wiem o tym na co choruje 6 miesięcy i nie wykonałem żadnego kroku aby to wyleczyć choć cholernie próbuje!.Byłem u psychiatry który przepisał mi tabletki bardzo źle je zniosłem i kazał przestać mi je brać.Na wolną wizyte u psychologa na psychoterapie (w innym większym mieście) czekałem miesiąc a potem nie umiałem się otworzyć przed psychologiem.wiedząc że za drzwiami siedzą moi rodzice (muszę jeździć do większego miasta z rodzicami bo za daleko abym sam tam pojechał) /Wynalazłem u mnie w okolicy psychologa i do tego psychologa chodze sam jest blisko bez problemu umiem się otworzyć przed nim ale on jest gowno warty.Choroba mi się ostatnio pogorszyła 2x silniejsze uczucia zmęczenia przygnębienia itp mysli samoboj. itd.Jeżeli on powie mi wreszcie że nie ma to czym go postraszyć sądem ?.Wpisywałem jej imię w google ale wyskakiwało tylko jej nazwisko adres gdzie przyjmuje i to wszystko

@ psycholog musi mieć szkolenie do psychoterapii z dziećmi i młodzieżą czy tylko do psychoterapii ? aby móc leczyć osobę niepełnoletnią

przez PanProper 23 sty 2011, 01:26
Cześć,

Po pierwsze sprawdź, czy ta osoba jest magistrem psychologii, czy ukończyła studia psychologiczne. Po drugie, czy ma w ogóle uprawnienia do prowadzenia psychoterapii (dyplom, certyfikat).
Niestety, w związku z brakiem ustawy o zawodzie psychologa pojawia się (zauważyłem, że więcej w małych miejscowościach) wiele osób, które mianują się nim, wcale nim nie będąc i w ten sposób naciągają ludzi finansowo świadcząc im wątpliwej jakości usługi.
Psycholog, to osoba po studiach psychologicznych dających tytuł naukowy mgr (lub wyższy). Psychoterapeutą może zostać każdy, kto ukończył wcześniej jakieś studia wyższe i odbył studium, bądź studia psychoterapii w danym nurcie terapeutycznym.
Samo ukończenie studiów psychologicznych nie daje uprawnień do prowadzenia terapii długoterminowej a jedynie do tzw. interwencji kryzysowych (doraźnych).

Nie wiem, jak wygląda kwestia terapii dzieci i młodzieży, ale przypuszczam, że w ogóle posiadanie uprawnień terapeutycznych powoduje, że z powodzeniem osoba taka może pracować z tą grupą społeczną.

Apeluję do wszystkich, którzy korzystają lub zamierzają skorzystać z usług psychologa, psychoterapeuty żeby sprawdzali czy dana osoba faktycznie jest psychologiem.

Jeżeli chcesz, to podaj dane tego psychologa a postaram się sprawdzić, czy posiada uprawnienia. Większość towarzystw terapeutycznych, które wydają certyfikaty uprawniające do prowadzenia terapii posiada na swoich stronach (albo po kontakcie telefonicznym) listę osób, które taki certyfikat uzyskały.

przez *Monika* 23 sty 2011, 02:28
Obrazek
Główny Moderator

przez inny0999 23 sty 2011, 10:30
PanProper,

magistrem jest.Czyli jak teraz do niej pójdę to każe jej pokazać dyplom i certyfikat świadczące że może przeprowadzać psychoterapię długoterminową ?

przez *Monika* 23 sty 2011, 10:56
inny0999, W jej gabinecie powinien wisieć na ścianie ładnie oprawiony certyfikat.
MOja terapeutka ma certyfikaty. M.in. taki,że nalezy do Polskiego Towarzystwa Terapeutów i certyfikat terapeuty psychodynamicznego.
MOja terapeutka ma dwóch superwizorów. Dobrze by było gdyby Twój terapeuta tez superwizował swoją pracę.
Spokojnie....tylko bez nerwów, grzecznie zapytaj o te dokumenty.
Obrazek
Główny Moderator

przez Zenonek 23 sty 2011, 13:12
inny0999,

Wedlug mnie , tego typu rzeczy moga tylko popsuc potencjalna terapie.

Jezeli by byla psychoterapeutka to pewnie nie wykrecalaby sie, tylko pokazalaby co i jak...

Aczkolwiek nie wiem, moge sie mylic.

Swoja droga , na twoim miejscu poszukalbym innego psychologa, koniecznie psychoterapeuty.

Aha , jesli naprawde masz potwierdzona depresje....To i tak najwazniejsza rzecza sa leki.

Mogles zle zareagowac na dany lek, czesto sie to zdarza, trzeba wtedy sprobowac inny lub po prostu przetrzymac tydzien, ktory moze byc trudniejszy.

Pamietaj, jesli masz prawdziwa depresja to sam terapeuta duzo ci nie pomoze, pierwsze leki zeby sie troche ogarnac, potem psychoterapia.

przez PanProper 23 sty 2011, 13:29
Panna_Modliszka napisał(a):
PanProper napisał(a):Niestety, w związku z brakiem ustawy o zawodzie psychologa

:roll:
http://www.mpips.gov.pl/bip/download/us ... hologa.pdf

W związku z Pani pismem w sprawie wykładni odnośnie stosowania ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów, uprzejmie informuję, iż nadal aktualne jest dotychczasowe stanowisko MPiPS we wspomnianej sprawie tj. do czasu utworzenia organów samorządu zawodowego psychologów oraz stworzenia możliwości odbycia stażu zawodowego psychologów, świadczenie usług psychologicznych odbywa się na zasadach obowiązujących przed wejściem w życie ww. ustawy.

Minister Pracy
i Polityki Społecznej
/-/ Anna Kalata

Z powodu braku możliwości spełnienia warunków tej ustawy (m.in. brak samorządów zawodowych, niemożność odbycia stażu na warunkach określonych w ustawie), jest ona ustawą martwą. Powyżej stanowisko MPiPS.

Zenonek napisał(a):Aha , jesli naprawde masz potwierdzona depresje....To i tak najwazniejsza rzecza sa leki.

Ależ nieprawda i nie zawsze.

Zenonek napisał(a):Swoja droga , na twoim miejscu poszukalbym innego psychologa, koniecznie psychoterapeuty.

Chyba też bym tak postąpił. Już jest nadszarpnięte zaufanie i niesprzyjające terapii nastawienie.

przez Zenonek 23 sty 2011, 13:48
PanProper,

Powiedzialem, ze w przypadku prawdziwej depresji z objawami jak :

- bezsennosc
- gonitwa mysli, nie do opanowania
- ciezkie napiecie
- lęk
- derealizacja
- podly nastroj
- natretne negatywne mysli
- oslupienie
- objawy somatyczne nie pozwalajace normalnie funkcjonowac np (tachykardia )

Na takie objawy terapia na poczatku NIC nie pomoze.

Takie objawy musza byc opanowane przez leki. Terapie sie wlacza wtedy jak pacjent jest ustabilizowany.

przez PanProper 23 sty 2011, 14:35
Nie zawsze muszą być konieczne leki, gdy występują opisywane przez Ciebie objawy.

Sortuj wg