Prozaiczne pytanie+za co jesz?

Hasiok.

Re: Prozaiczne pytanie

Avatar użytkownika
przez linka 17 sty 2011, 10:45
Pewnie, że nienormalne....mieszkamy w Polsce tu dawno nic nie było "normalnie" .....dlatego tak wiele osób wyjeżdża za pracą...i nie mówię tu o UK :roll: tylko do poważnej pracy, na poziomie, nie jako robol. USA, Hiszpania, Australia, Ameryka Pd, Nowa Zelandia......Skandynawia....gdzie się da.....tam gdzie nawet pan zamiatający ulice nie ma takich dylematów.... :-|

To ma być ok, że po 30 latach pracy dostajesz emeryturę z której nie da się wyżyć??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Re: Prozaiczne pytanie

przez lakuda 17 sty 2011, 10:55
linka napisał(a):Już porządna karma dla dwóch dużych psów ( bo nie karmimy zwierzakami pedigree :nono: i innym makdonalnem z supermarketu) to 100zł,



dobrej jakości ( powyżej 40% mięsa możesz kupić 15 kg za 80 zł
albo i taniej, jak złapiesz promocję...
lakuda
Offline

Re: Prozaiczne pytanie

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 10:56
linka, Tak właśnie ,ja trochę znam system pracy publicznej w UK a także pracy dla osób niepełno sprawnych .
Możemy o tym tylko pomarzyć ...niestety .
LitrMaślanki
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Prozaiczne pytanie

Avatar użytkownika
przez linka 17 sty 2011, 11:02
lakuda, Nawet jeśli -w załozeniach Maślanki masz 2 owczarki niemieckie - więc taki wór 15 kg idzie na miesiąc - jakby nie patrzeć 100 na miesiąc wyjdzie.
Pomijam fakt, że dobra karma taka jak Purina kosztuje około 200zł za 15kg.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Re: Prozaiczne pytanie

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 11:12
linka, gdzie kupujesz ? ja purine i boscha kupuje po 8-8,5 za kg .
Ale psy to tez szczepienia ,weterynarze ,jakieś łakocie czasem ,zabawka ,kojec ,smycz szelki ,obroża ,kolczatka ,paliwo do samochodu żeby za miasto z psami raz w tygodniu skoczyć ...o takie sprawy też mi chodzi .
LitrMaślanki
Offline

Re: Prozaiczne pytanie

Avatar użytkownika
przez linka 17 sty 2011, 11:16
LitrMaślanki,
Wiesz co moja owczara jest wybredna i w sumie dostaje suche jaki dodatek, ma gotowane jedzonko, ale ostatnio kupowałam tu:
http://www.telekarma.pl/m116/purina.pro.plan.htm
Jest fajna promocja 160 za 15kg :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Re: Prozaiczne pytanie

Avatar użytkownika
przez Zazie 17 sty 2011, 12:32
Trochę źle się czuję, jak czytam to forum, a dla mnie mój standard życia zacznie się dopiero, gdy będę zarabiać powyżej 5 tys. Nie sądzę, że jestem materialistką, ale... chyba się nad tym jeszcze zastanowię.

Oczywiście pragnę zaznaczyć, że zdaję sobie sprawę, że do tego dojść wcale nie jest łatwo, może nawet mi się nie uda.

Jeszcze jestem szczylem, do życia na własny rachunek mi trochę brakuje, chociaż mam bliżej jak dalej. Do mojego standardu, zacznijmy od tego, nie wliczam nikogo poza sobą - nie planuję takich rzeczy, zresztą myśl, że miałabym z kimś układać w przyszłości życie kończy się bólem brzucha - życie faktycznie wyjdzie mnie drożej, bo będę za wszystko płacić sama.
Kawalerka w większym mieście - ok wynajem 1400 zł (z tego, co widzę) + wiadomo co
Jedzenie na miesiąc - ok 350 zł
Zwierzęta (psów do bloku nigdy nie włożę, a szynszyle mi wystarczą) miesięcznie - 35 zł (sklepy internetowe są tanie, wystarczy robić większe zakupy raz na parę miesięcy) + nieprzewidziane wydatki u weterynarza
Wszystkie artykuły domowe jak przykładowo środki czystości, nawet prozaiczny papier, by się podetrzeć - ok 400 zł
Własne wydatki - 500 zł (nigdy nie może mi zabraknąć na filharmonię, reszta rzeczy już mnie tak bardzo nie interesuje) czyli książki, fryzjer, jakiś ciuch, jeśli naprawdę będę potrzebować, kosmetyk itp.
Nie liczę samochodu ponieważ nie wiem, czy kiedykolwiek zdam prawo jazdy - boję się tego środka transportu, nic nie poradzę, mam z nim związane pewne lęki, może kiedyś sobie z nimi dam radę :P Mi w ogóle to wystarczy mój ukochany rower, jako wydatki mogę liczyć jego przeglądy czy ewentualnie kupienie nowego - zresztą czy to nie piękne jeździć po większym mieście rowerem, spalanie tłuszczu, nieprzykładanie ręki do zatruwania miasta spalinami...
Co zostanie, to do odkładania - dobrze wiem, że pieniądze, które sobie gdzieś leżą spokojnie, dają mi poczucie bezpieczeństwa, więc im więcej takich tym lepiej. A nóż widelec coś się stanie i trzeba będzie szybko skądś wytrzasnąć parę stów? Do tego moim marzeniem jest domek i w nim chociaż jedna psina, odkładane pieniądze będą miały swój wyższy cel, który może kiedyś będzie zrealizowany.

Obeznana w życiu strasznie nie jestem, pewnie prawdziwe życie wyciśnie ze mnie jeszcze więcej :roll:
Zastanawiam się czy to źle, że chciałabym mieć aż tyle?
I know the pieces fit cause I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over
Avatar użytkownika
Offline
Posty
97
Dołączył(a)
21 gru 2010, 18:10

Re: Prozaiczne pytanie

przez Anna Maria 17 sty 2011, 12:46
:shock: 5 tys!
to ja biduje na mojej rencinie :?
a psiaki mam 4,na szczęście nie wielkich gabarytów i kotke
jedzenie to tam ok,ale mam odrobaczenie co 3m-ce to już dla mnie wydatek a wiadomo na tym się nie kończy
zabawki też kupuje,każdy sklep przewertuje zanim coś mocnego znajde bo moje psiaki w 5 min potrafią coś popsuć :mrgreen:
Anna Maria
Offline

Re: Prozaiczne pytanie

przez paradoksy 17 sty 2011, 14:12
harpagan83 napisał(a):paradoksy,
jeśli chcesz wynająć mieszkanie na 2 os. to trzeba liczyć ok 500-700 zł/mc.


Nie wiem jakie mieszkanie za taką sumę wynajmiesz i gdzie? Może w jakieś małej zabitej dechami mieścinie, bo na pewno nie w durzym mieście.

samo żarcie na dwie osoby to tak 100-200 zł/mc. do tego trzeba doliczyć coś dla zwierzaków.


Widać że mieszkasz z rodzicami 8) Ja jak robie zakupy i wchodzę do tesca to za taką kwotę nawet pełnego wózka nie mam tylko ledwo spód zakryty artykułami. Dolicz jeszcze samochód, miesięczne wydatki za paliwo. nie licząc wielu innych spraw jak media prąd, woda, gaz. Do tego dwa durze psy i karma dla nich.

od 5 lat utrzymuję się sama bo pracuję.
od roku nie mieszkam z rodzicem. :roll:
a mieszkanie wynajmowane za taką kwotę było w Katowicach.. ale jeśli uważasz Katowice za dziurę zabitą dechami to Twoja sprawa. żeby było ciekawiej mieszkanie było niecały kilometr od Spodka.
paradoksy
Offline

Re: Prozaiczne pytanie

Avatar użytkownika
przez linka 17 sty 2011, 14:21
paradoksy, jaki metraż i ile pokojów?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Re: Prozaiczne pytanie

przez paradoksy 17 sty 2011, 14:22
2 pokoje, ok. 50m2
paradoksy
Offline

Re: Prozaiczne pytanie

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 15:41
paradoksy, to szczerze mówiąc trafiłaś mieszkanie za bezcen

[Dodane po edycji:]

Zazie, nie jesteś materialistką 5tys to nie są jakieś marzenia . To około 1300 euro .
To raczej spora liczba polaków jest minimalistami z przymusu ,nie z wyboru .
LitrMaślanki
Offline

Re: Prozaiczne pytanie

przez lakuda 17 sty 2011, 16:14
linka, umówmy się dobra karma to taka, która w składzie zawiera nie mniej niż 40% mięsa. tyle właśnie zawiera m.in BRIT którego 15 kg worek kosztuje ok 80 zł.


np taki "dobry" royal canin", który kosztuje 270zł za worek dla mojego psa nie podaje składu %towego od pewnego czasu. sory. takiej karmy już nie kupuję.

( i w tym momencie kupując karmę za te 200 zł już możesz sobie odłożyć na 1 psie 120 zł na miesiąc na przyjemności , albo na wydatki związane z weterynarzem czy t.p. )
lakuda
Offline

Re: Prozaiczne pytanie

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 16:27
dobra a teraz taka serja pytan .
-chcemy we dwoje isc 4 razy w miesiącu ,gdzieś na miasto ;kino+jakies piwko,teatr +restauracja ,jakaś impreza typu wystawa czy galeria +pizza. cos w tym stylu .Ile potrzebujecie żeby tak zadziałać ?
Druga sprawa .
-sport,hobby ,fitness ,siłownia etc . Ile trzeba żeby mieć coś takiego dobrze zorganizowane ( tylko nie piszcie mi ze bieganie nic nie kosztuje ) bo strój i dobre buty do joggingu to sporo forsy .
I pytanie do pan ile trzeba ,żeby czuć się naprawdę dobrze -odnowa biologiczna,fryzjer ,kosmetyczka ,ładny ( nie koniecznie markowy strój i obuwie)

Jeszcze drobiazg ,mamy rodziny znajomych ,wiec zdarza się kilka razy do roku potrzeba kupienia prezentu ;urodziny,wesele jakieś ,chrzciny,gwiazdka i inne okazje .Ile rocznie na to wam idzie ? A ile szło by gdybyście byli lepiej uposażeni ? ( dokładnie czy macie czasem niedosyt kupując coś dla kogoś ...bo na prawdę chcielibyście kupić coś fajniejszego ale budżet wam na to nie pozwala )
LitrMaślanki
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Przeskocz do