Prozaiczne pytanie+za co jesz?

Hasiok.

przez dogomaniaczka 28 lut 2011, 00:04
Pinkii napisał(a):Vi- Nie znam żadnego języka perfekcyjnie, do tego potrzeba przebywania w danym kraju itd. :D

nie prawda. tam się tylko nauczysz slangu. oni nie mówią tam poprawnym językiem. w każdym razie jeśli chodzi o angielskii.
dogomaniaczka

przez Pinkii 28 lut 2011, 00:05
Monika- jeśli mogę prosić to nie nazywaj mnie imieniem na forum, wolę pozostać bezimienna pod tym nickiem ;) Już rozumiem o co Ci chodziło. Moje doświadczenie pracodawca może sobie sprawdzić bo mam na nie odpowiednie papiery- czarno na białym. Na studia też będę mieć papier za cztery miesiące. Więc wszystko jest.

Dominika- ja zauważyłam że jak jestem w Niemczech (a jestem często bo mam bardzo blisko) to w jeden dzień uczę się więcej niż w miesiąc na zajęciach.
Ostatnio edytowano 28 lut 2011, 00:06 przez Pinkii, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
zbanowany

przez linka 28 lut 2011, 00:06
dominika92, twoim zdaniem lepiej z lektorem w Polsce się uczyć? A później porozumiewać się oficjalnym językiem którego nie zrozumieją "tambylcy" ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vi. 28 lut 2011, 00:08
Pinkii, nie, pytam z ciekawości, gdyż jeślibyś umiała, mogabyś być jak ten pan :

http://www.youtube.com/watch?v=uhuCCLTAqyg

Można się go nauczyć w Polsce, tylko trzeba tak jak mówiłem, czytać litereatuę w tym języku, słuchanie radia i najlepiej oglądanie telewizji :)

A rozumiesz akcent w Rosyjskim i Francuskim, to nie jest takie trudne tak jak to malują ?

Po prostu chciałbym porozmawiać o językach, gdyż to mnie ciekawi.
Vi.

przez dogomaniaczka 28 lut 2011, 00:09
linka, pewnie że nie, oczywiście że w ten sposób nauczysz się języka ale komunikacyjnego a nie perfekcyjnie i tak jak być powinno bo oni nie mówią poprawną gramatyką itp. , jeśli zależy Ci na komunikacji, to pewnie, ale jeśli chcesz zdać egzaminy i liczysz na to że pojedziesz do Anglii i to Ci pozwoli zdać egzaminy profesjonalne to już nie :)
dogomaniaczka

przez Vi. 28 lut 2011, 00:09
Pinkii, tak, bo tak to jest, ale w Polsce też to możesz osiągnąć patrz ^^
Vi.

przez marcja 28 lut 2011, 00:10
Wg. mnie lepiej uczyc sie za granica, jak ktos ma mozliwosc, lepiej miec kontakt z zywym jezykiem, niekoniecznie literackim...

przez Pinkii 28 lut 2011, 00:11
Vi- nie chcę być jak ten Pan, jednak nie mam takich aspiracji :mrgreen: Akcent w rosyjskim jest banalnie prosty, często podobny do naszego języka. Natomiast z francuskim miałam pewne problemy :oops: Przyznam szczerze że nie przepadam za nauką tego języka, nie jest dla mnie prosta- ani gramatyka, ani akcenty... Ale idzie się nauczyć jak trzeba.

A propo języków to właśnie siedzę nad niemieckim i rosyjskim, bo jutro mam ostatnie już zaliczenie i koniec z językami :yeah: :mrgreen:
Obrazek
zbanowany

przez Vi. 28 lut 2011, 00:12
Najlepiej szukać Nativspeakerów w Polsce, czytać pisma polecam to wydawnictwo :
http://www.colorfulmedia.pl/

Można się nauczyć angielskiego i mówić jak Amerykanie - bez inwersji, z czasem jaki się chce, bez używania 3 form i innych zawiłości.

Chyba na tym się ambicje nie kończą ?

-- 27 lut 2011, 23:13 --

Pinkii, gratulaację, a czego się uczysz na niemiecki ?

-- 27 lut 2011, 23:13 --

marcja, oczywiście, ale później jak będziesz rozmawiała w urzędzie, pracy i innych ważnych miejscach ?
Vi.

przez linka 28 lut 2011, 00:13
dominika92 napisał(a):linka, pewnie że nie, oczywiście że w ten sposób nauczysz się języka ale komunikacyjnego a nie perfekcyjnie i tak jak być powinno bo oni nie mówią poprawną gramatyką itp. , jeśli zależy Ci na komunikacji, to pewnie, ale jeśli chcesz zdać egzaminy i liczysz na to że pojedziesz do Anglii i to Ci pozwoli zdać egzaminy profesjonalne to już nie :)

Gwarantuję ci, ze naszego polskiego "First Certificate" nie zdałoby 90% anglików i amerykanów ;P

ps. Od kiedy to w stanach nie używa się 3 form i inwersji??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pinkii 28 lut 2011, 00:15
Z niemieckiego obsługa w hotelu i w gastronomii :? W sumie łatwe ale dużo słówek... A z rosyjskiego mam do zaliczenia obsługę i zarządzanie w biurze turystycznym i rezerwacje telefoniczne...
Tak więc spadam z forum, cała noc nauki przede mną. Idę napić się kawy bo padam na pysk już. Dobranoc :smile:
Obrazek
zbanowany

przez marcja 28 lut 2011, 00:17
W rosyjskim akcent moze padac po kazdej sylabie, wiec nie jest tak, jak w polskim. Uczylam sie rosyjskiego w szkole podstawowej-uwazam, ze to piekny, melodyjny jezyk. Teraz juz niewiele pamietam, jesli chodzi o gramatyke ale ciesze sie,ze nadal potrafie czytac i pisac po rosyjsku:)

-- Pn lut 28, 2011 12:18 am --

Vi. napisał(a): oczywiście, ale później jak będziesz rozmawiała w urzędzie, pracy i innych ważnych miejscach ?

Normalnie. Wejde, otworze usta i wypowiem zdania :D

przez dogomaniaczka 28 lut 2011, 00:22
linka, ale to nie jest kwestia tego czy oni by zdali czy nie, pewnie by nie zdali bo jak już mówiłam oni mają gdzies gramatykę, tylko kwestia tego do czego TOBIE jest ten język potrzebny, jeśli jedynie do komunikacji to spoko, ale jeśli chcesz znać język perfekcyjnie i potrzebny Ci on bo np. jesteś tłumaczem to już inna sprawa. poza tym np. ja nie lubię uczyć się czegoś błędnie nawet jeśli milion ludzi mówi w ten sposób :smile:
nie wiem jak w stanach, ja się wypowiadam o Anglii bo byłam długo i mam doświadczenie ;) jest to oczywiście pomocne bo przełamujesz barierę językową, ale żeby się uczyć od nich, od ich mowy codzienniej to bym nie chciała
dogomaniaczka

przez Vi. 28 lut 2011, 00:22
Pinkii, powodzenia :)

Jeśli będziesz miała czas, to obejrzyj ten film :
http://www.youtube.com/watch?v=b_a_9LPS5Pk
http://www.youtube.com/watch?v=Aaodxzlj ... re=related

Linka, obejrzyj seriale Amerykańskie, jak im się chce to urzyją a jak nie to oleją.
Vi.

Sortuj wg