Prozaiczne pytanie+za co jesz?

Hasiok.

Re: Prozaiczne pytanie

przez nerwicaman 17 sty 2011, 19:18
dominika a ok,to mamy rozne definicje slowa czesto. poza tym nazwij mnie chamem, ale nie uwierze ze za 1500 mozna tak swobodnie egzystowac, 2 tygodnie temu bylem na randce z dziewczyna ktora mieszka 30 km odemnie, paliwo 30 zl, kino 2 razy 25, piwko i soczek dla niej 10 zl(nie myslcie ze tylko szlem i liczylem co minute:oops: ale tak z ciekawosci teraz przeliczylem :lol: ), wiec dosc skromny wieczor wyszedl mnie prawie 100 zl.
nie chodzi mi o to ze sie nie da przezyc za 1500 ale ze ciezko jest pojsc na basen 2 razy w tygodniu, kupic w sklepie co sie lubi, pojsc do klubu, na kregle, chyba ze w tej wawie faktycznie taki raj macie :smile :smile:
marcja 22zl za basen to sporo, ja w moim malym miasteczku jak bylem ostatnio to za godzinke 7,5, a jak jest babka ktora mnie lubi to i za 4 na studenckim :lol: wejde,
za to za granica gdzie teraz mieszkam chwilowo to choc duzo dobr jest drogich, to takie rzeczy mozna znalezc tanio, nie jestem pewien ale chyba karnet roczny na kompleks basen+silownia+sauna+jaccuzi w przeliczeniu wyjdzie kolo800 zl, oczywiscie nie jest to nic ekskluzywnego, ale sprzataja czasem:)

a jesli chodzi o zarobki to ja mysle ze dla jednych 5 tys bedzie duzo, dla innnych 10 bedzie malo. dopoki jest zdrowie to jest ok, bo jezeli chcesz sie dobrze leczyc to raczej trzeba zapomniec o nfz(nie mowie tu o zaburzeniach psychicznych tylko zwyklych :lol: chorobach), a leczac sie prywatnie szybko mozna obalic mit o slabo zarabiajacych lekarzach w Polsce
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

przez dogomaniaczka 17 sty 2011, 19:23
nerwicaman, ja podkreślam ciągle że to zależy od tego na co chcesz wydawać pieniądze , bo dla każdego co innego będzie przyjemnością, nie mówię o chodzeniu do restauracji codziennie czy 6 razy w miesiącu , ale jak nam się zachce to spokojnie możemy pójść i nic się nie stanie :mrgreen:
a randkowanie to zupełnie inna sprawa, nikt nie mówił że jest tanie, zwłaszcza że jako facet wszystko fundujesz, co innego jak już mieszkacie razem i wszystko idzie na pół :smile:
i mówię że 1500 to jest zapas, pewnie gdybyśmy tyle mieli max to byśmy się bardziej spinali, ale to jest na luzie.. :)
dogomaniaczka

przez PinkFlower 17 sty 2011, 19:24
marcja napisał(a):koles odpowiedzial, ze wszystko powinno toczyc sie naturalnym rytmem - jesli choroba jest z gatunku nieuleczalnych, nalezy zostawic czlowieka w spokoju, aby mogl umrzec. Bog dal, Bog zabral.

A co jeśli moja choroba jest nieuleczalna ale nie jest śmiertelna? Też mam nie chodzić do lekarza, pomimo tego że bardzo mnie coś boli?

dominika92 napisał(a):
marcja, właśnie słyszałam..ale coś się wykombinuje :)) ufam pod tym względem Piotrkowi 100% bo on zawsze potrafi coś wykombinować :)

Nie chcę się wtrącać w Wasze życie ale wydaje mi się że za bardzo się uzależniłaś od swojego chłopaka. Co by było gdyby on Cię opuścił? Jak byś sobie poradziła sama teraz? Czasem warto pomyśleć o takich kwestiach i nie zrzucać całej odpowiedzialności za swoje życie na kogoś- kiedyś może mu się to znudzić albo nie uda mu się sprostać Twoim wymaganiom i pojawią się problemy. Ale to nie temat tej dyskusji.

nerwicaman napisał(a):dominika a ok,to mamy rozne definicje slowa czesto. poza tym nazwij mnie chamem, ale nie uwierze ze za 1500 mozna tak swobodnie egzystowac, 2 tygodnie temu bylem na randce z dziewczyna ktora mieszka 30 km odemnie, paliwo 30 zl, kino 2 razy 25, piwko i soczek dla niej 10 zl(nie myslcie ze tylko szlem i liczylem co minute:oops: ale tak z ciekawosci teraz przeliczylem :lol: ), wiec dosc skromny wieczor wyszedl mnie prawie 100 zl.
nie chodzi mi o to ze sie nie da przezyc za 1500 ale ze ciezko jest pojsc na basen 2 razy w tygodniu, kupic w sklepie co sie lubi, pojsc do klubu, na kregle, chyba ze w tej wawie faktycznie taki raj macie :smile :smile:

Zgadzam się z Tobą. Życie na totalnym luzie to takie kiedy mam ochotę iść do kina i robię to, mam ochotę zamówić pizzę i robię to. A to niestety kosztuje, małe wyjście to 100zł jak piszesz. Dla mnie to normalne życie, tylko rok żyłam inaczej i prawie dostałam wtedy depresji. Niestety ten kraj jest chory.

nerwicaman napisał(a):a jesli chodzi o zarobki to ja mysle ze dla jednych 5 tys bedzie duzo, dla innnych 10 bedzie malo. dopoki jest zdrowie to jest ok, bo jezeli chcesz sie dobrze leczyc to raczej trzeba zapomniec o nfz(nie mowie tu o zaburzeniach psychicznych tylko zwyklych :lol: chorobach), a leczac sie prywatnie szybko mozna obalic mit o slabo zarabiajacych lekarzach w Polsce

Nie prawda, jest wielu super lekarzy na NFZ i wielu konowałów prywatnych.
PinkFlower

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcja 17 sty 2011, 19:26
Nerwicaman alemialo chodzic o dobry basen, z wyzszej polki. Basen obok mnie ( nowy i czysty, ale jednak o klase nizej) -8 zl (ulgowy 5) I kino mamy tansze, niz u Was :P ;) Mamy raj z karta Multisport. Jak mam ta karte na dany miesiac, to mam tyle zajec, ze nie mam czasu sie w tylek sie podrapac - tance (salsa, taniec brzucha, towarzyski, flamenco i inne), stretching, kilka/kilkanascie basenow i saun, kilkanascie ( a nawet kilkadziesiat silowni), rowerki w wodzie, fitness, aerobik w wodzie i na ladzie, jaskinie i groty solne, czasem masaze, lodowiska, baseny odkryte latem. I to wszystko za 150 zl miesiecznie. Uwazam,ze to bardzo tanio :)

[Dodane po edycji:]

PinkFlower napisał(a):
A co jeśli moja choroba jest nieuleczalna ale nie jest śmiertelna? Też mam nie chodzić do lekarza, pomimo tego że bardzo mnie coś boli?

No o to wlasnie chodzi, ze my bedziemy chodzic do lekarza, jak cos nas boli, bo zyjemy "w innym swiecie", niz oni - mamy inne "przekonania" ,jesli mozna tak to nazwac...;)

PinkFlower napisał(a):Nie chcę się wtrącać w Wasze życie ale wydaje mi się że za bardzo się uzależniłaś od swojego chłopaka. Co by było gdyby on Cię opuścił? Jak byś sobie poradziła sama teraz? Czasem warto pomyśleć o takich kwestiach i nie zrzucać całej odpowiedzialności za swoje życie na kogoś- kiedyś może mu się to znudzić albo nie uda mu się sprostać Twoim wymaganiom i pojawią się problemy. Ale to nie temat tej dyskusji.

Tez tak uwazam - warto byc niezaleznym finansowo. Ale Dominika pewnie wie, co robi :) Niech kazdy zyje, jak chce;)

przez nerwicaman 17 sty 2011, 19:34
Pink a czy ja napisalem, ze lekarze prywatni sa lepszymi fachowcami, zwykle lekarz pracuje z nfz-tem + przyjmuje prywatnie wiec to sa Ci sami lekarze, ale terminy sa inne, na NFZ zwykle nie zrobia Ci wszyskicch badan, chyba ze jest akurat poczatek roku

a jesli chodzi o Polske to nasz kraj jest zajebisty, a jak cos to granice sa otwarte

marcja zartowalem z ta czystoscia, jest bardzo zadbany, a 150 za to napisalas to faktycznie tanio... taniec brzucha, chcialbym to kiedys zobaczyc :lol:

przez PinkFlower 17 sty 2011, 19:39
marcja napisał(a):
Tez tak uwazam - warto byc niezaleznym finansowo. Ale Dominika pewnie wie, co robi :) Niech kazdy zyje, jak chce;)

Dlatego napisałam że się nie wtrącam, tylko zasugerowałam bo ja kiedyś żyłam identycznie jak Dominika, ale przemyślałam wszystko, zmieniłam swoje życie, i chyba na dobre mi wyszło ;)

nerwicaman napisał(a):Pink a czy ja napisalem, ze lekarze prywatni sa lepszymi fachowcami, zwykle lekarz pracuje z nfz-tem + przyjmuje prywatnie wiec to sa Ci sami lekarze, ale terminy sa inne, na NFZ zwykle nie zrobia Ci wszyskicch badan, chyba ze jest akurat poczatek roku

a jesli chodzi o Polske to nasz kraj jest zajebisty,

No co Ty, zależy gdzie. Np ja mam świetną przychodnię, panie w rejestracji miłe i pomocne, jak idę do lekarza to nigdy nie ma kolejek, lekarz wygląda jakby akurat na mnie tego dnia czekał, badania od ręki i to pełen ich pakiet, wszystko na NFZ i wszystko w jednym budynku.
Trzeba po prostu poszukać trochę, ale można znaleźć takie miejsca.
PinkFlower

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 19:41
nerwicaman, często prywatne kliniki ,podkopują najlepszych fachowców z danej dziedziny na wyłączność .
A sporo z dobrych lekarzy wyjeżdża zagranice do pracy . Ci co pozostają w państwowej służbie zdrowia ,mimo że mogą być wspaniałymi lekarzami ,nie są w stanie odpowiednio leczyć ..taki np;internista pierwszego kontaktu ,przyjmujący 5 dni w tygodniu po 6h dżinnie .
W dużej przychodni blisko mojego miejsca zamieszkania maja około 3000-4000 zadeklarowanych pacjentów . Ile to sekund (w takim razie )przewidziała przychodnia na pacjenta ? Ta sama przychodnia wizyta u laryngologa -termin 90 dni ,u okulisty termin 180 dni . U kardiologa 30-45.
Wiec błagam nie mówcie mi ze państwowa służba zdrowia jest GOOD .
LitrMaślanki

przez marcja 17 sty 2011, 19:41
nerwicaman napisał(a):
marcja zartowalem z ta czystoscia, jest bardzo zadbany, a 150 za to napisalas to faktycznie tanio... taniec brzucha, chcialbym to kiedys zobaczyc :lol:

:mrgreen: hehe, to wracaj wreszcie z tego JuEsEj! :lol: ;)

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 19:42
PinkFlower, Zazdroszczę :mrgreen:
LitrMaślanki

przez dogomaniaczka 17 sty 2011, 19:44
pewnie że warto być niezależnym finansowo , tylko że ja nie jestem jedynie z tego powodu że nie jestem w stanie wyjść z domu a jak same za pewne wiecie to nie jest takie proste..;)
dogomaniaczka

przez marcja 17 sty 2011, 19:45
No wlasnie, jak chcialam w mym nerwicowym amoku sobie zrobic echo serca, to dowiedzialam sie, ze moge za ponad 3 miesiace:/ :evil: Skandal!!! Zrobilam wiec prywatnie za 2 dni. Za 3 miesiace to moglam juz nie zyc i bylam przkonana, ze tak wlasnie bedzie :mrgreen:

[Dodane po edycji:]

dominika92 napisał(a):pewnie że warto być niezależnym finansowo , tylko że ja nie jestem jedynie z tego powodu że nie jestem w stanie wyjść z domu a jak same za pewne wiecie to nie jest takie proste..;)

No ja akurat mimo wszystko wychodzilam, ryczac jak wariatka - az tak sie balam wyjsc...Dopiero w pracy przywdziewalam maseczke luzary, coby szef sie nie domyslil, ze cos nie tak ze mna :D

przez PinkFlower 17 sty 2011, 19:48
Możecie się przeprowadzić do mojego miasta, dam Wam namiary na moją przychodnię. Nie wiem jak to jest ale jak idę do lekarza to od razu mnie przyjmują, tylko do psychiatry były długie terminy bo 2 miesiące więc chodzę prywatnie (albo rodzinna mi wypisuje recki), ale wszystkich innych lekarzy załatwiam na NFZ, bez szalonych terminów. Przekichane macie.
PinkFlower

przez nerwicaman 17 sty 2011, 19:50
marcja niedlugo wroce a wtedy nie bedzie ze boli :lol:
no mi tez lekarz kazal zrobic echo, ile to kosztuje?
mojej mamie ktora miala zelazo na poziomie 10 jednostek(min okolo50 ) powiedzieli ze z badanami musi poczekac do stycznia(byla w grudniu) :bezradny:
pink moze w Twoim wypadku byly to standardowe badania, a moze faktycznie masz jakas super przychodnie, ale nikt nie bedzie jezdzil 300km zeby sie leczyc bo paliwo tez drogie, a czas bezcenny
ps. ktos kilka postow wyzej tlumaczyl mi ze to nie wina lekarzy, roznie z tym bywa

przez marcja 17 sty 2011, 19:53
PinkFlower napisał(a):Możecie się przeprowadzić do mojego miasta, dam Wam namiary na moją przychodnię. Nie wiem jak to jest ale jak idę do lekarza to od razu mnie przyjmują, tylko do psychiatry były długie terminy bo 2 miesiące więc chodzę prywatnie (albo rodzinna mi wypisuje recki), ale wszystkich innych lekarzy załatwiam na NFZ, bez szalonych terminów. Przekichane macie.

No ale watpie, zeby mozna u Ciebie bylo wykonac szybko np. echo wlasnie...A psychiatra to ja nie wiem - bylam prywatnie, bo ja z tych co nie zwlekaja, jak sie zle czuja- czy boli palec, czy glowka :D Zazadalam na gwalt wizyty i chyba robilam przez tel. wrazenie straszliwej wariatki, bo mimo poczatkowych informacji pani w recepcji, ze miejsc na jutro nie ma, nagle okazalo sie, ze jednak jakies jeszcze jest :D :lol:

Sortuj wg