Dlaczego dziewczyny wybierają starszych chłopaków?

Hasiok.

Dlaczego dziewczyny wybierają starszych chłopaków?

przez zappa 12 sty 2011, 11:11
Praktycznie każdą dziewczynę jaką znam to posiada chłopaka starszego od siebie, o 2,3,4, lat

Od czego to zależy? Że taki 22 latek jest dojrzalszy fizycznie i płciowo od 19 latka? A może kwestia psychiki? Niestety ale nie znam osób powyżej 20 rż więc nie wiem czy są znaczne różnice w psychice 19 i 22 latka.
zappa

Re: Dlaczego dziewczyny wybierają starszych chłopaków?

przez LitrMaślanki 12 sty 2011, 11:13
zappa, no ta różnica wynika z różnicy dojrzewania emocjonalnego ...mniej więcej 4 lata rożni panów od pań .

w wieku 24 lat +,-1 rok te różnice sie zupełnie zacierają ( u większości ludzi )
LitrMaślanki

przez Korba 12 sty 2011, 13:45
ja wiem czy zawsze?
przez kilka lat byłam w związku z facetem o 3 lata młodszym i bardzo się kochaliśmy.
rozstaliśmy się z przyczyn innych niż wiekowe.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 12 sty 2011, 19:43
Dziewczynom się często wydaje, że są dojrzalsze niż są.

przez coma 12 sty 2011, 19:45
Nie zawsze wybierają starszych... Ja kilka razy byłam z chłopakami młodszymi od siebie lub rówieśnikami....
coma

przez lakuda 12 sty 2011, 20:24
moja mama ma przyjaciółkę, w wieku ok 55 lat, która zadaje się jedynie z 20-sto kilku latkami.
Nie wyobraża sobie związać się z kimś w swoim wieku, a jak mama chciała ją poznać zeswoim znajomy, wdowcem, o ok 5 lat starszym, to ta pani się obraziła na dłużysz czas na moją mamę i podsumowała, że nie chce podcierać dupy staremu dziadowi..

tak więc nie zgadzam się że dziewczyny wybierają

-----------

pokusiłabym się wręcz na stwierdzenie, że to starsi faceci oglądają się za młodszymi ;)
lakuda

przez linka 12 sty 2011, 20:27
Sorrow, nie tyle dojrzalsze ale oczekują czego innego w życiu niż ich rówieśnicy płci męskiej.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Tornado 12 sty 2011, 21:19
Wyszłam za mąż za młodszego - o około 3 lata (w sumie 2,5). Dopóki nie pokazał swojego prawdziwego oblicza, wydawał się być bardzo dojrzały. Teraz wiem, że moi bracia o 5 i 7 lat młodsi ode mnie wydają się być bardziej dojrzali od niego.

A co zawsze widziałam w starszych od siebie facetach? (bo za nim się zakochałam tylko na takich się oglądałam) - mieli więcej spokoju i równowagi w sobie, co dawało mi poczucie, że mogłabym się u nich poczuć bezpieczna, że zaopiekowaliby się mną... W sumie takiej osoby mi brakuje - która by wspierała i dawała poczucie bezpieczeństwa...
"Wolno dojrzewa człowiek. Wiele mu trzeba męstwa aby się nie dać wiatrowi i rosnąć w górę i w głąb, by triumfalną zielenią zaszumieć w końcu jak dąb zwycięstwa..."
[Konstanty Ildefons Gałczyński]

przez paradoksy 12 sty 2011, 21:28
na związki nie ma chyba reguły.. czy młodsza ze starszym, czy wyższa z niższym, czy gruba z chudym...czy na odwrót...
po co generalizować?
paradoksy

przez lakuda 12 sty 2011, 21:29
Tornado napisał(a):A co zawsze widziałam w starszych od siebie facetach? (bo za nim się zakochałam tylko na takich się oglądałam) - mieli więcej spokoju i równowagi w sobie, co dawało mi poczucie, że mogłabym się u nich poczuć bezpieczna, że zaopiekowaliby się mną...

zgadzam się z takim odczuciem..
lakuda

przez Apii 12 sty 2011, 21:46
Ja na moich partnerow seksualnych wybieralam zawsze starszego faceta i to znacznie, ale nigdy nie starego. Ja akurat z reguly lałam na to czy jest dojrzaly czy nie, wazne zeby byl dobry w seksie, przystojny i w miare inteligentny. No, ale zawsze byli starsi. Nie wiem dlaczego, moze dlatego, ze starszy kojarzy sie z poczuciem bezpieczenstwa, bardziej dojrzalym cialem, wiekszym doświadczeniem i umiejętnościami...(?) Mlodsi w kazdym razie mnie nie podniecają. Kojarzą mi sie z dzieciuchami (rowniez z wygladu).
Apii

przez harpagan83 12 sty 2011, 22:31
zappa napisał(a):Praktycznie każdą dziewczynę jaką znam to posiada chłopaka starszego od siebie, o 2,3,4, lat

Od czego to zależy? Że taki 22 latek jest dojrzalszy fizycznie i płciowo od 19 latka? A może kwestia psychiki? Niestety ale nie znam osób powyżej 20 rż więc nie wiem czy są znaczne różnice w psychice 19 i 22 latka.

A dla czego faceci wybierają młodsze dziewczyny?
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez harpagan83 12 sty 2011, 22:33
albo koty, lub żółwie ;)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez lakuda 12 sty 2011, 22:36
wg mnie mając obok żonę przemęczoną życiem, obowiązkami, z nadwagą, po porodach, faceci wolą wyzwania , polowania, emocje.. poza tym młodsza = jędrniejsze ciało, chętniejsza do seksu, i takie tam... faceci sa wzrokowcami.. tak to sobie wyobrazam
lakuda

Sortuj wg