Opsychiatrii.pl - "leczenie" psychotropami

Hasiok.

Re: Opsychiatrii.pl - Kim jestem

przez linka 04 sty 2011, 11:48
12 razy w psychiatryku i wszystko ok....jakoś nie ufam... agusiaww, ładnie to wytłumaczyła.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Opsychiatrii.pl 04 sty 2011, 11:54
agusiaww napisał(a):Ja jak zawsze spojrze na to co napisales z innej strony, otoz. byles w psychiatrykach 12 razy i mimo to uwazasz ze wszystko z Toba ok, zglaszales sie na wizyty do psychiatrykow bo poznales fajna dziewczyne? :shock: Do szpitali psychiatrycznych nie przujmuja od tak sobie, ze wchodzisz i mowisz spotkalam fajna dziewczyne chce tu wrocic, trzeba miec skierowanie , albo atatk gdzie mozesz zaszkodzic sobie /innym takze jak dla mnie to piszesz pierdoly. Po tym co piszesz mozna wnioskowac ze jednak nie jest z Toba ok.

To, co napisałaś jest KOLEJNYM PRZYKŁADEM POCHOPNEJ OCENY, JAKIEJ DOKONUJE SPOŁECZEŃSTWO! To, że ktoś był 12 razy w psychiatrykach ma według Ciebie znaczyć, że na pewno z osobą jest coś nie tak?

A czy z Tobą jest wszystko w porządku skoro jesteś tu na tej stronie?

My, bywalcy tego forum mamy różne problemy życiowe. W ogóle wszyscy ludzie zmagają się z problemami.

Nie mieści Ci się w głowie, że ten kto był 12 razy w psychiatrykach jednak nie jest "obłąkany"?
Wyobraź sobie, że dla mnie psychiatryki to były tak, jak wczasy od problemów życia. Nie szedłem tam się nawalić psychotropami, tylko szedłem po wsparcie emocjonalne od ludzi, którzy będą mogli mnie zrozumieć, bo są w podobnej sytuacji...

Po Twoim wpisie mam wrażenie, jakbyś na mnie najeżdżała, m. in. też wyzywając od trolli...

[Dodane po edycji:]

linka napisał(a):12 razy w psychiatryku i wszystko ok....jakoś nie ufam... agusiaww, ładnie to wytłumaczyła.

Jeśli kogoś w ten sposób oceniasz, to NIE MIEJ PRETENSJI, jeśli ludzie o Tobie powiedzą "Wariatka! he he he" ponieważ sama też jesteś w roli pacjentki psychiatrycznej...
http://www.opsychiatrii.pl
- Dla osób, które chcą się dowiedzieć o negatywnych skutkach psychotropów, a także mają ambicję, żeby bez psychotropów rozwiązywać swoje problemy... Ale dyskusja jest otwarta, zapraszam.

przez Ori2711 04 sty 2011, 12:02
Na tym forum sa różni ludzie, fajni i mniej fajni. Tolerancyjni i mniej tolerancyjni (to przeważa niestety), są ludzie otwarci, ale są i tacy co widzą tylko czubek własnego nosa i dalej nie chcą lub nie potrafią widzieć... Są tu ludzie po przejściach i w trakcie, na pewno większośc jest wrażliwa :)

Tak jak w życiu :)

nie bierz sobie do serca pewnych uszczypliwości, niektórzy po prostu nie rozumieją pewnych spraw, jednak wypowiadają się z pełna stanowczością na tematy, które widzą tylko i wyłącznie ze swojej perspektywy, bez większego dystansu i spojrzenia całościowego.

Jest tu także cześć osób, które po prostu nie radzą sobie z problemami, z emocjami i samym sobą, szkoda że dośc często wypowiadają się tylko po to aby komuś dokopać, zamiast pomóc lub zamilknąć...

W przedszkolu uczono moje dziecko, że "nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe", jak widać nie wszyscy tutaj to rozumieją, tworząc takie mini piekiełko...

pozdrawiam wszystkich z otwartymi umysłami
Ania

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 04 sty 2011, 12:07
Ori2711, przyszłaś tu i nagle wszystkich oceniasz i szufladkujesz? Wiesz co dobre, a co złe, masz lekarstwo na wszystko, a każdy kto śmie zwrócić Ci uwagę, to Cię szkaluje?
Wiem, że piszesz o mnie. Więc proszę, bądź tak miła i nie rób ze mnie gestapowca, a z siebie świętej Teresy.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez linka 04 sty 2011, 12:10
Opsychiatrii.pl, może inaczej. Nie uważam żeby wpychanie psychotropów przy kazdym zaburzeniu jak nerwica czy depresja było potrzebne tak uważam, że przy schizofrenii z objawami wytwórczymi gdzie chory może zrobić krzywdę sobie lub innym, przy CHAD gdzie wahania nastroju mogą tak dobić, że jedynym wyjściem jest samobójstwo leki są niezbędne.
Skoro psychiatria jest bee to i pewnie psychologia i terapia są blee....więc jakie metody leczenia polecasz....ziołolecznictwo? 8)
Nie wiem dlaczego..ale mam wrażenie...czy tobie ktoś przypadkiem nie zdiagnozował schizofrenii?

Ori2711, fakt jesteś tu kilku dni a już wiesz wszystko o wszystkich, niektórzy nie rozumieją pewnych spraw a inni mogą mieć na ten temat inne zdanie - co ciężko jest ci zaakceptować jak widzę.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Opsychiatrii.pl 04 sty 2011, 12:20
Coś Wam powiem, posłuchajcie mnie uważnie:

Kiedy jeszcze nigdy nie byłem osobiście w psychiatryku w roli pacjenta (czyli w wieku 17 i wcześniej), to też miałem takie wyobrażenie o "wariatach", jak ogólnie w społeczeństwie.

Nawet jak byłem drugi raz w psychiatryku, to nadal miałem wielki dystans do innych pacjentów. Myślałem, że oni są prawdziwymi "wariatami"... A jak usłyszałem, że ktoś był ponad 10 razy, to już też miałem niewiadomo jakie wyobrażenia - przez samą tą liczbę...

Także rozumiem, że... to właściwie normalne, że jestem oceniany przez ten pryzmat.

Jednak to doświadczenie przyniosło wiedzę... I dlatego chcę się tą wiedzą dzielić, żeby przeciwdziałać mitowi...

Z biegiem czasu nazbierało się tych pobytów i licznik wybił liczbę "12". Obecnie też odwiedzam różne osoby w psychiatrykach, a także mam kontakt ze znajomymi, którzy mają diagnozy psychiatryczne.

Spójrzcie na to inaczej: Byłem tyle razy, ale to dało mi doświadczenie, dzięki któremu poznałem psychiatrię wszechstronnie... I na tym się nie ograniczam. M. in. niedługo na mojej stronie wywiad z prof. Jackiem Wciórką i warszawskiego IPiN.
Jestem szczery i otwarty. Przyznaję, że również mam problemy - tak, jak i Wy macie. Problemy w dostosowaniu, charakterze itd...
- Dla osób, które chcą się dowiedzieć o negatywnych skutkach psychotropów, a także mają ambicję, żeby bez psychotropów rozwiązywać swoje problemy... Ale dyskusja jest otwarta, zapraszam.

przez linka 04 sty 2011, 12:22
Opsychiatrii.pl, nie masz pojęcia jakie i z czym mam problemy i ponawiam pytania:
1, Skoro psychiatria jest bee to i pewnie psychologia i terapia są blee....więc jakie metody leczenia polecasz....ziołolecznictwo?
2, Jaką diagnozę ci postawiono po tych 12 pobytach w szpitalu?
Przyjaciel forum

przez Opsychiatrii.pl 04 sty 2011, 12:27
linka napisał(a):[b][color=#112f55]chory może zrobić krzywdę sobie lub innym, przy CHAD gdzie wahania nastroju mogą tak dobić, że jedynym wyjściem jest samobójstwo leki są niezbędne.
Skoro psychiatria jest bee to i pewnie psychologia i terapia są blee....więc jakie metody leczenia polecasz....ziołolecznictwo? 8)
Nie wiem dlaczego..ale mam wrażenie...czy tobie ktoś przypadkiem nie zdiagnozował schizofrenii?

Eh... Używasz pojęcia "chory", podczas gdy DSM-IV i ICD-10 wycofało pojęcie "choroba psychiczna". Oficjalna klasyfikacja jest taka, że coś, co jest diagnozowane jako "schizofrenia" jest również zaburzeniem, nie chorobą.

Poza tym nie lubię takiego denerwującego patrzenia z góry na mnie i docinania "schizofrenia". Wiesz co? Spójrz na swoje życie i zadaj sobie pytanie co Ty osiągnęłaś w życiu. Możesz się podbudować wyobrażając sobie, że stoisz wyżej niż ja, jesteś "lepsza", bo psychiatra Ci wpisał w diagnozę psychiatryczną coś innego niż "schizofrenia"...

Pytanie do administratora:

Dlaczego ten temat został przeniesiony do "Pozostałe zaburzenia"?? Przecież ewidentnie właściwym miejscem na ten temat jest dział "Witam (Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami". Co to ma być - cenzura, czy co?

przez linka 04 sty 2011, 12:39
Opsychiatrii.pl, człowieku, przyszedłeś tu robić mi psychoanalizę? Nie interesuje mnie twoja choroba, twoje leczeni i tym podobne sprawy. Wbijasz się tutaj, wykładasz jakieś zadziwiające teorie, przy tym jak widać jesteś poważnie zaburzony..... masz schizofrenię ? Tak więc nie pierdziel że w szpitalu 12 razy wylądowałeś ot tak sobie, nie bierzesz leków więc twoje postrzeganie świata jest ostro nieprawdziwe, nieleczona schizofrenia to nie jest "normalny stan" egzystencjalny....

Nigdzie nie uważam się za lepszą od ciebie.
Zadałam ci dwa proste pytania, nie atakuję a TY wszystkie opinie inne niż twoja przyjmujesz jako atak na siebie......jak jesteś taki wrażliwy, to zastanów się nad pisanie na forum publicznym.....bo będą ci tu towarzyszyć nie tylko pochwały ale i krytyka.

To też nie atak: nie dziwi mnie, ze uważasz, ze wszystko z tobą ok, to jest jeden z głównych objawów schizofrenii. Tyle mam do powiedzenia.
Przyjaciel forum

przez Ori2711 04 sty 2011, 12:48
linka napisał(a):Opsychiatrii.pl Nie interesuje mnie twoja choroba, twoje leczeni i tym podobne sprawy.

:D))))))))))))))))))))))))

Dawid, szkoda, że widzisz tylko te posty, które Cię denerwują.
Bądź ponad to :) myśl pozytywnie i nie ważne co masz zdiagnozowane, najważniejsze że walczysz o siebie i o innych. Poczekaj niech odezwą się w tym wątku inne otwarte i nieuprzedzone umysły, wtedy jakakolwiek rozmowa bez osobistych wycieczek ma sens. W chwili obecnej daleko odeszliśmy od tematu, czyli podejścia i diagnozowania w psychiatrii. Zachęcam aby jednak mimo wszystko wrócic do głównego tematu bez offtopów, co na pewno podwyższy wartośc merytoryczną tego wątku i pomoże wielu ludziom :)

pozdrawiam osoby mądre i chcące efektywnie pomagać
Ania

przez linka 04 sty 2011, 12:57
Ori2711, nie bardzo wiem o co chodzi........musi mnie interesować wszystko?? Każda choroba każdej osoby....... akurat przypadek tej osoby mało mnie interesuje, za to ciekawe jej podejście do leczenia, aż takie to zabawne?

NIE ODCHODZĄC OD TEMATU:

Jeśli nie leki to jak "leczyć"takie zaburzenia jak CHAD i schizofrenia.....
pytam od kilku postów i jakoś nie mogę dostać odpowiedzi??
Terapia? Szamani? Voo doo? Zioła? Nic - samo przejdize? Kościół? CO?
Przyjaciel forum

przez Ori2711 04 sty 2011, 13:07
Dawid, co sądzisz o eksperymencie Rosenhana (dałam Ci link na początku tego wątku w moim pierwszym poście tutaj). Myślę, że opisuje on dokładnie to co postrzegasz jako główny problem w swoim przypadku. Jak się zagłębisz w temat to proszę daj znać jak to interpretujesz i jak to się ma do sytuacji w Polsce.

Czy są na forum jeszcze osoby, które miały podobne doświadczenia? Dobrze by było stworzyć taką platformę wymiany doświadczeń i wymyślenia konstruktywnych metod, aby nie dochodziło do nadużyć :)

pozdrawiam
Ania

przez agusiaww 04 sty 2011, 13:10
Opsychiatrii.pl, to nie jest moja pochopna ocena, jak juz wyzej napisalam do szpitala nie rpzyjmuja od tak sobie, i tego sie trzymam. Nie wmawiaj sobie, i nie wkladaj mi w usta slow ktorych nie napisalam, ze jestes wariatem, napisalam ze na pewno cos z Toba nie tak, skoro byles w szpitalach 12 razy. Akurat ze mna tez bylo nie do konca ok, ale mam odwage sie do tego przyznac, a jak ktos mnie nazwie wariatka to niech nazywa, nie musze udowadniac nikomu ze jest inaczej, mam zdrowy dystans do siebie, w przeciwienstwie do Ciebie, gdzie TY za wszelka cene sie starasz udowodnic ze wszyscy w psychiatryku SA ZDROWI I ZNALEZLI SIE TAM BO POZNALI FAJNA DZIEWCZYNE :mrgreen: Przeczytaj co piszesz, a pozniej sie nad soba zastanow - jezeli jestes dot ego zdolny bo poki co to widze nadmierne rozbuchane ego oraz za wszelka cene zwrocenie na siebie uwagi. Proponowales dyskusje to prosze masz dyskusje, ale jak ktos ma odmienne zdanie to juz szakalowanie, postawili Ci diagnoze schizofrenie ze wszedzie widzisz minusy? :roll:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Opsychiatrii.pl 04 sty 2011, 13:11
Ori2711 napisał(a)::D
Dawid, szkoda, że widzisz tylko te posty, które Cię denerwują.
Bądź ponad to :) myśl pozytywnie i nie ważne co masz zdiagnozowane, najważniejsze że walczysz o siebie i o innych. Poczekaj niech odezwą się w tym wątku inne otwarte i nieuprzedzone umysły, wtedy jakakolwiek rozmowa bez osobistych wycieczek ma sens. W chwili obecnej daleko odeszliśmy od tematu, czyli podejścia i diagnozowania w psychiatrii. Zachęcam aby jednak mimo wszystko wrócic do głównego tematu bez offtopów, co na pewno podwyższy wartośc merytoryczną tego wątku i pomoże wielu ludziom :)

pozdrawiam osoby mądre i chcące efektywnie pomagać
Ania

Dziękuję i pozdrawiam. Rzeczywiście denerwuje mnie taką agresja (można by powiedzieć "toksyczna") względem mnie typu "twoja choroba", "widać jesteś poważnie zaburzony..... masz schizofrenię ? Tak więc nie pierdziel że w szpitalu 12 razy wylądowałeś ot tak sobie, nie bierzesz leków więc twoje postrzeganie świata jest ostro nieprawdziwe, nieleczona schizofrenia", "postawili Ci diagnoze schizofrenie ze wszedzie widzisz minusy?".

Ale chyba masz rację Ori2711 (Aniu), że szkoda nerwów :) ...

Dziękuję Ci za dobre słowo i życzę miłego dnia ;) .

A admin mógłby mi wyjaśnić dlaczego przeniósł ten temat do innej kategorii niż właściwa...

P.S.: Co sądzę o eksperymencie Rosenhana? Po to otworzyłem moją witrynę WWW, żeby nie wypisywać na każdym forum tego samego. Więc zapraszam do lektury :) .
Ostatnio edytowano 04 sty 2011, 13:17 przez Opsychiatrii.pl, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg