złoto czy srebro?

Hasiok.

złoto czy srebro?

przez harpagan83 02 gru 2010, 00:02
Sie ma.
Od kilku miechów chodzi mi po głowie taka akcja, żeby kupić sobie złoty łańcuch.
Jedyne co stoi mi na przeszkodzie to fakt że żal mi na taki gadżet hajsu bo taki w miarę fajny łańcuszek ze złota kosztuje około 2 tyśi. Nie to że mnie nie stać, ale po prostu żal mi wydać tyle kasy na biżuterię, ale z drugiej strony dostaje nerwicy z powodu braku złotego łańcucha. Ta natrętna myśl. nie daje mi spokoju.
Mam juz 2 łańcuchy ale srebrne, i szczerze mówiąc srebro mi już się znudziło i wygląda tandetnie, a złoto to złoto 8)
Znacie może jakiś sposób, na dostęp do taniego złota, i namiary do złotnika co taki wisiorek mi wykona?
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

Re: złoto czy srebro?

przez *Monika* 02 gru 2010, 00:11
harpagan83, Teraz mało jest złotników z prawdziwego zdarzenia, takich, co wykonują cacka od A do Z. Prawie każdy pseudo -złotnik ma swojego grawera.
Odlewy są tańsze od robótek ręcznych. Cacko "na zamówienie" też jest droższe.
Niestety, obawiam się,ze jeśli chcesz sobie sprawic taki prezencik, to musisz oszczędzać, najlepiej odkładaj raz na miesiąc jakąś sumkę.
Tanie złoto może być podejrzane, albo o niższej próbie np. 333.

Ja choruję na duże koła-złote kolczyki. Muszą być "dmuchane" ,żeby mi się uszy nie naciągnęły ;)
Nie lubię tzw. czerwonego złota.

Spraw sobie prezent na Boże Narodzenie :)
Obrazek
Główny Moderator

przez wovacuum 02 gru 2010, 00:11
harpagan83, chyba musisz siè rozejrzec po swoim miescie ,albo w necie popatrz na oferty zlotnikow z Wrocka i okolic. :smile:
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 02 gru 2010, 00:12
harpagan83,
Pierwszy raz w historii forum zgadzam się z Panną_Modliszką :mrgreen:
Moderator

przez harpagan83 02 gru 2010, 00:12
Panna_Modliszka, rzecz gustu. Jednak to nie jest łańcuch na pół metra tylko łańcuszek 11, 12 gramów, 50- 60 cm. Z resztą myślę że w erze metro seksualnego stylu ubioru u facetów złoty łańcuszek to i tak najbardziej męska rzecz.

[Dodane po edycji:]

wiola173, dla czego? co w tym tandetnego?
Kobieta moze mieć kolczyki, naszyjniki, a facet nie?
Może poprostu kojarzy wam się to z nadętymi ziomkami typu Macho, albo no dres no stres i kij bejzbolowy?
:mrgreen:

wovacuum, oferty złotników tzn jubilerów np na alegro. albo w sklepach są paranoidalne :mrgreen: , a ceny astronomiczne 8)
To wymaga pełnego angażu

przez linka 02 gru 2010, 00:18
Panna_Modliszka napisał(a):Ogólnie taki łańcuch u faceta wygląda tandetnie :roll:

Racja !! Dlaczego? Taki sam powód jak ten: dlaczego białe kozaczki są tandetne? Dlaczego opalenizna z solarium na marchewkę jest tandetna?

Poza tym rzecz gustu - dla mnie nie ma nic tandetniejszego niż żółte złoto, pod każdą postacią...a już kajdan na szyi u faceta....złoty...masakra.....jeśli już w ogóle, to białe złoto, srebro, stal albo platyna......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez harpagan83 02 gru 2010, 00:20
linka, tylko że białe złoto, dla nie wtajemniczonych będzie wyglądać, jak srebro, a ceny są takie same jak ceny żółtego złota. Co do platyny, to we wrocławskich sklepach nie widziałem wyrobów z tego metalu.
To wymaga pełnego angażu

przez *Wiola* 02 gru 2010, 00:23
No rzecz gustu oczywiście, ale mi się osobiście nie podobają i kojarzą tak jak napisałeś. Facet ze złotym łańcuchem albo sygnetem dla mnie wygląda tandetnie, choćby nie wiem do czego to założył.
Moderator

przez linka 02 gru 2010, 00:29
harpagan83, No wiesz, napisałam rzecz gustu....ty kupujesz dal niewtajemniczonych? Żeby się tym chwalić? Czy dla siebie?
Ja w ogóle nie lubię żółtego złota ani na facetach ani na kobietach....pierścionek zaręczynowy mam z białego złota, obrączki też takie planuję.
Platyna jest na pewno ale baardzo droga, a stal taka matowa też mi się podoba.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez harpagan83 02 gru 2010, 00:29
wiola173, wiola twoja sprawa. A mnie generalnie złoty łańcuszek rajcuje i mam po prostu na tym punkcie obsesję. Ta myśl mi nie daje spokoju i chodzi za mną już od dłuższego czasu a najgorsze to to że przybiera na sile :mrgreen: tylko absurdalna cena złota mnie powstrzymuje od tego zakupu. Kiedyś lubiłem łańcuchy może za dużo się Hip Hopowych klipów na oglądałem za małolata i poryło mi czaszkę? Ale prawda jest taka że taki stonowany złoty łańcuszek na szyi dodaje uroku. Lubię coś takiego mieć na szyi :mrgreen:

Monika1974, Co do Złotników, to chyba masz rację. A właśnie z nimi wiązałem taka nadzieję. Kupić w lombardach jakieś używane wyroby ze złota za połowę ceny, uzbierać tak np. 15- 20 gram i dać do przetopienia takiemu Złotnikowi, dam mu jeszcze srebrny łańcuszek niech mi zmiesza z tymi złotymi elementami, powinno coś z tego wyjść, np. fajne złote figaro, albo pancerka.
Tylko jaką mam pewność że to wszystko co mu złotego przyniosę, on wykorzysta do zrobienia łańcuszka?. Kurde ale kto wie może zrobię sobie prezent.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To wymaga pełnego angażu

przez linka 02 gru 2010, 00:37
:shock: złota pancerka .......toż to jest żywa definicja tandety i bezguścia...... nie no poważnie.... harpagan83, zastanów się.... :bezradny:
Przyjaciel forum

przez harpagan83 02 gru 2010, 00:38
linka, ja widze róznicę w niałym złocie, a srebrze.
Białe złoto ma nieco jak by ołowianą barwę, a srebro jest bardziej jasne. I właśnie platyna bardziej przypomina srebro. Ale tak jak powiedziałem raz że mam srebro i platyna i białe złoto mnie nie rajcują bo moim zdaniem są bardzo podobne, więc po co przepłacać. Zawsze mogę wkręcić kogoś że to platyna ; ). A żółte złoto jest kozackie, ale tak jak wspomniała Monika 1974
te jasno żółte nie te z czerwonym miedzianym odcieniem (ruskie) :mrgreen:
To wymaga pełnego angażu

przez Vi. 02 gru 2010, 00:38
Ja noszę srebro, ale możesz znaleźć okazyjnie na allegro albo w lombardach.

Np. :

http://allegro.pl/zloty-lancuszek-pr-58 ... 74948.html
Vi.

przez harpagan83 02 gru 2010, 00:38
linka, a jaki wzór ty byś proponowała? Dla faceta tym bardziej?
To wymaga pełnego angażu

Sortuj wg