Czy wierzycie w opętanie i posiadanie szatańskie?

Hasiok.

Czy wierzycie w opętanie i posiadanie szatańskie?

przez Pluto 27 lis 2010, 20:31
Ja do nie dawna tak.
Spełniałem kryteria bycia w posiadaniu szatańskim. Np. stukania w nocy, bluźniercze myśli, glosolalia w szczególności ksenolalia.

Co to glosolalia? To mówienie językiem nie zrozumiałym. Hasa elema kina soma ida ka.

Co to ksenolalia? To mówienie językiem obcym, istniejącym, którego się nigdy nie uczyło.

Wiele osób mi mówiło, że na prawdę jestem pod wielkim posiadaniem szatańskim szatańskim jeśli posiadam *lalie.
A ja wpadałem w "nerwicę demonochondryczną" Ale coś we mnie pękło i uwolniłem się od tego.

A wy wierzycie w opętania i posiadanie szatańskie?

Ciekawe jest to, że ludzie niewierzący nie stają się opętani.
Pluto

Re: Czy wierzycie w opętanie i posiadanie szatańskie?

przez szczesliwy_chomik 27 lis 2010, 20:36
Glosolalia :D w stanie nietrzeźwym wychodzi mi najlepiej :D To jeden z moich numerów popisowych :lol:

przez Pluto 27 lis 2010, 20:39
To nie jest glosolalia.
Glosolalia to mówienie spontaniczne niezrozumiałym językiem ot tak z siebie a nie jakiś bełkot po pijaku. Jest gdzieś w necie naukowe wyjaśnienie glosolalii - uaktywniają się jakieś rejony w mózgu.
Pluto

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GreenGo 27 lis 2010, 20:41
Nie wierzę, większość przypadków glosolalia to zwykły bełkot.
stukania w nocy, bluźniercze myśli
Całe życie słyszę stukanie w nocy, nic nienormalnego, kiedyś też się bałem, dziś nie zwracam wogóle uwagi, ale dzisiaj będę :D Bluźniercz myśli ma prawie każdy czasem, czasami przeradza się to w nn jeśli zaczniesz się ich bać i walczyć.

A jakim językiem mówiłeś i skąd wiesz, że prawdziwym, może gdzieś już się z nim spotkałeś i podświadomie tylko powtażałeś, jest też teoria Junga o zbiorowej nieświadomości, czyli, że w jakiś sposób ludzie są ze sobą połączeni na poziomie nieświadomym, ale to tylko domysły.
GreenGo

przez Pluto 27 lis 2010, 20:48
Mówiłem hebrajskimi słowami. Brzmiały semicko i nawet sprawdzałem je w google translate :D Pewien protestant mi zarzucził, że modlę się do bożka ;) Mówiłem coś o posągu bogini greckiej Ino.

Moja glosolalia nie jest bełkotem. Wypowiadam wyraźnie słowa i czasem przechodzi to w słowotok.

Jest wiele podróbek glosolalii. np. zielonoświątkowcy często to podrabiają i zamiast wypowiadać różne słowa to to powtarzają w kółko bara bara i myślą, że modlą się do Boga. :lol:
Pluto

przez GreenGo 27 lis 2010, 20:54
To nagraj to i daj do analizy, bo tak to jest mało wiarygodnie trochę, może nawet sam siebie oszukujesz, albo źle interpretujesz.
GreenGo

przez Pluto 27 lis 2010, 20:56
Po co mam nagrywać? Nie ja jedyny mówię jezykami bo ponad 500mln na świecie to robi.
Były już takie badania i nawet na Youtubie jest filmik o tym.
http://www.youtube.com/watch?v=NZbQBajYnEc
Pluto

przez LitrMaślanki 27 lis 2010, 21:00
Pluto napisał(a):Ciekawe jest to, że ludzie niewierzący nie stają się opętani.

A dla mnie ,ciekawe jest to ,że ludzie wierzący są opętywani .
LitrMaślanki

przez Paranoja 27 lis 2010, 21:01
Pluto, gdybyś był opętany to napewno sam byś sie do tego nie przyznał
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Pluto 27 lis 2010, 21:07
Część teologów i egzorcystów przychyla się do stwierdzenia, że również inne zaburzenia psychiczne, np. schizofrenia czy epilepsja mogą być – z powodu objawów – błędnie traktowane jako opętanie.

Mam oba schorzenia :?
Pluto

przez El Chupacabra 27 lis 2010, 21:34
Pluto,

Gadales jezykiem, ktorego nigdy sie nie uczyles ? :shock: Tego chyba nie da sie naukowo wytlumaczyc.

wola człowieka jest jego niebem

przez szczesliwy_chomik 27 lis 2010, 22:19
Ale ja nie pisałam o pijackim bełkocie. Po prostu na nietrzeźwo często włącza mi się taka faza glosolalii i wychodzi mi najlepiej :D

przez Pluto 27 lis 2010, 23:00
Gadales jezykiem, ktorego nigdy sie nie uczyles ? :shock: Tego chyba nie da sie naukowo wytlumaczyc.

Szczególną formą glosolalii jest ksenolalia, w której dochodzi do mówienia językami istniejącymi, ale nieznanymi mówiącemu. Badania wykazały, że jest to zjawisko déjà entendu (już usłyszane). Powtarzane są wówczas fragmenty obcojęzyczne niegdyś zasłyszane.
Pluto

przez harpagan83 27 lis 2010, 23:07
ja kiedyś na wycieczce szkolnej tak sie najebałem że zarwał mi się film. Leżałem na łóżku i nagle podniosłem tułów, wypowiedziałęm ciąg liczb, ale nie wedłóg kolejności, po czym obróciłem głowę w lewo i puściłem pawia na podłogę, potem spowrotem, połorzyłem się. Niczego następnego dnia nie pamiętałem,powiedzieli mi o tym koledzy, nawet żałowali ze nie zapisali tych liczb, bo może to była wygrana w totka ( durza kumulacja) 8)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

Sortuj wg