Modlitwa

Hasiok.

Modlitwa

przez Marhio2000 18 wrz 2010, 23:50
Nie ma lepszej metody do walki z depresją, nerwicą i wszystkimi im pochodnymi.. Jedynym sprawdzonym sposobem do walki z tym świństwem jest modlitwa. Jak się modlić to sęk dojścia do normalności, podniesienia sie z "upadku" psychicznego, nie jeden autor świetnie to opisuje. Ja tylko mogę polecić pewnie niektórym dobrze znaną "Potęgę podświadomości" Josepha Murphy.. Jeśli nie wiesz jak się modlić poczytaj np. tą książkę. Nie w tydzień, czy miesiąc będziesz sie podnosić ale jak będziesz konsekwentnie się modlić dojdziesz do tego o co prosisz. Nie wolno się poddawać, konsekwencja i jeszcze raz konsekwencja wobec siebie w modlitwie... Sposób modlitwy jest zależny od ciebie bo ty wiesz najlepiej czego Ci trzeba. Pozdrawiam

Z chęcią wspieram tych co tego będą i potrzebują.
Człowiek jest tym i ma to o czym myśli

Re: Moidlitwa

przez chojrakowa 18 wrz 2010, 23:53
Chyba, że ktoś nie wierzy, albo istnienie boga jest mu obojętne, tak jak mi.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Re: Modlitwa

przez Paranoja 19 wrz 2010, 00:00
chojrakowa, :great:

Marhio2000, a co z osobami, które wyznają inne religie?

Poza tym: "Jak trwoga to do Boga", tak?
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrakowa 19 wrz 2010, 00:01
Paranoja, no weź, bo się zaczerwienię... :oops:

przez brokenwing 19 wrz 2010, 00:03
Marhio2000 napisał(a):Nie ma lepszej metody do walki z depresją, nerwicą i wszystkimi im pochodnymi.. Jedynym sprawdzonym sposobem do walki z tym świństwem jest modlitwa. Jak się modlić to sęk dojścia do normalności, podniesienia sie z "upadku" psychicznego, nie jeden autor świetnie to opisuje. Ja tylko mogę polecić pewnie niektórym dobrze znaną "Potęgę podświadomości" Josepha Murphy.. Jeśli nie wiesz jak się modlić poczytaj np. tą książkę. Nie w tydzień, czy miesiąc będziesz sie podnosić ale jak będziesz konsekwentnie się modlić dojdziesz do tego o co prosisz. Nie wolno się poddawać, konsekwencja i jeszcze raz konsekwencja wobec siebie w modlitwie... Sposób modlitwy jest zależny od ciebie bo ty wiesz najlepiej czego Ci trzeba. Pozdrawiam

Z chęcią wspieram tych co tego będą i potrzebują.

A moim zdaniem ,nie ma lepszej drogi do rozszerzenia lub pogłębienia zaburzenia psychicznego .
brokenwing

przez Paranoja 19 wrz 2010, 00:07
Zastanawia mnie to, że osoby, które uważają, że TYLKO i wyłącznie Bóg i modlitwa mogą nas wyleczyć wypowiadają się tu na forum, czyli w miejscu, gdzie są ludzie chorzy... Skoro tym "zbawionym" ludziom modlitwa pomogła, to niech sie cieszą życie i spędzają je bardziej efektywnie niż siedząc przed komputerem i marnując czas w internecie.

Dlaczego uważają, że to JEDYNY sposób na wyzdrowienie i nie słuchaja opinii innych, którzy uważają inaczej?

Taki człowiek, który ma swoją racje to człowiek ograniczony.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Stary Góral 19 wrz 2010, 00:07
W takim razie kilkaset milinonów ludzi na swiecie ma zaburzenia psychiczne dlatego ze sie modlą.Cóż za retoryka

[Dodane po edycji:]

Paranoja:własnie wyłożyłas swoja racje,z tego wynika ze jestes ograniczona
Stary Góral

przez Paranoja 19 wrz 2010, 00:11
Stary Góral, skoro modlitwa leczy to skąd te kilkaset milionów osób na całym swiecie chorych?

Nie jestem ograniczona, śmieszy mnie to, że ludzie którzy uważają, że jedynie modlitwa może nas uratować, robią to w sposób nachalny, narzucają nam i wręcz wmawiają, że tak jest... nie mając żadnych dowodów, natomiast ludzi którzy skorzystali z terapii u psychologów i biorą leki jest mnóstwo. Nie mówiąc o tym, że znam wiele osób, które właśnie dzięki lekom i terapii wyszły z tego.

Sorry ale wierzę osobom które są namacalne, wykształcone.

Każdy robi jak uważa, jeśli komus pomaga modlitwa to proszę bardzo, nie zabraniam. Mi pomaga psychoterapia i nie zamierzam jej rzucać.
ExModerator

przez Badziak 19 wrz 2010, 00:13
Nadmierna pobożność to czasami początek schizofrenii. ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez chojrakowa 19 wrz 2010, 00:13
Cóż, jeżeli ktoś jest wierzący (nie mówię tu o moherowych beretach ani fanatyzmie - o wierze) to sądzę, ze modlitwa i sama wiara w Boga, który przecież pomaga, kocha, troszczy się może w jakimś stopniu być pomocna. Może być siłą napędową i motywacją, czemu nie.
Aczkolwiek post był delikatnie narzucający pogląd, dlatego zapytałam, co mają zrobić ludzie obojętni i ateiści.

Badziak, rozpier dalasz mnie :mrgreen:

przez słońce_nie_wzejdzie 19 wrz 2010, 00:15
Jeżeli ktoś się chce modlić, to jego sprawa. Ja jestem osobą wierzącą, niemniej niepraktykującą. Niestety.

Modlitwa potrafi mi pomóc, ale nie jest to na zasadzie dotknięcia czarodziejską różdżką, tylko wskazaniem drogi do rozwiązania problemu.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez Paranoja 19 wrz 2010, 00:17
też jestem wierząca i też sie modlę i też chodzę do kościoła, gdzie.... dostaje ataków.

Bóg chyba mnie nie kocha :cry:

:lol:
ExModerator

przez chojrakowa 19 wrz 2010, 00:19
Paranoja, coś narobiła, że cie nie kocha ty niedobra ty? Przyznaj się :evil:

;)

przez Stary Góral 19 wrz 2010, 00:20
Ale przecierz sama napisałas ze ktos jest ograniczony dlatego ze wyłozył swoje racje.Inni ludzie w sposób nachalny udowadniaja ze modlitwa wogule nie leczy ,wmawiaja nam ze tak nie jest.Uwierzyc jest trudniej.Skoro przez tyle wieków te religie przetrwały to moze cos w tym jest,nie zastanawiałas sie nad tym?
Stary Góral

Sortuj wg