Zbiór tematów podstawowych - opinie

Hasiok.

Re: Zbiór tematów podstawowych - opinie

przez paradoksy 11 maja 2010, 21:04
Nigdy nie mówiłam, że pomysł jest mój - możecie zapytać moderatorów. pomysł padł od K. i.. tyle. :roll: A był warty zrealizowania.
postarałam się pozbierać jakieś info - okejj, niby to nic, ale dlaczego od 2005 r. jakoś nikt nie umiał tego zrobić, he?
bo to wcale nie tak hop-siup, naprawdę...
Oczywiście źródła mogę podać (zakładając, że je znajdę, bo należy pamiętać, że teksty pojawiające się w internecie są wielokrotnie powielane) po tej całej burzy, nie widzę problemu. nie przypisuję sobie treści tamtych postów. Ale wiecie jaki jest fakt? że jakkolwiek definicje nie byłyby sformułowane to znaczenie mają takie same.

Swoją drogą - jeśli rzeczywiście chcecie mieć hiper-mega-wypaśne definicje - proszę bardzo, macie pole do popisu :!:
Każdy użytkownik może napisać coś od siebie. Jeśli treści będą wartościowe nie widzę problemu z umieszczeniem tekstów w poszczególnych tematach.
paradoksy

przez shadow_no 11 maja 2010, 21:31
Nie rozumiem jednego. Po cholerę wszyscy się tak burzycie jak by nie wiadomo co się stało. Pojawiły się artykuły które są przydatne - super. Ktoś zwrócił uwagę, żeby coś poprawić - super.
Od tego jest ten temat.

I nagle w temat wkraczają osoby które nie kiwnęły palcem żeby coś zaproponować czy samemu coś zrobić tylko piszą że po co, że bez sensu. Zawsze najwięcej do powiedzenia mają osoby które powinny siedzieć cicho jeżeli mają tylko bez sensu kłapać dziobem.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Shadowmere 11 maja 2010, 21:35
shadow_no, Kto napisał,"że po co,bez sensu"?Nic takiego nie widać.
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MOCca 11 maja 2010, 22:13
Lepiej gdyby to były odnośniki to linków o sprawdzonych źródłach, żeby nie tworzyć nowych, utartych już definicji, chyba nie mamy do tego kompetencji. Internet jest przepełniony takimi informacjami, każdy kto chce dowiedzieć się więcej najpierw googluje i tak pewnie trafia tu na forum. Szkoda bo tylko się napracowaliście.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Paranoja 11 maja 2010, 22:22
shadow_no, fajnie, że ktos coś na forum robi. Dla mnie jest to jednak bezużyteczna wiedza bo większość rzeczy wcześniej sama wyguglałam lub dowiedziałam się z forum.

Po prostu mi się wydaje, że na marne poszła robota. Ciekawa jestem ile osób przeczytało wszystkie te tematy, bo ja może jeden i to z ciekawości co to a nie, że nie wiedziałam co to jest depresja i jakie ma objawy.

[Dodane po edycji:]

poza tym chciałeś poznać nasze opinie, więc mówimy, a że może liczyliście, że wszyscy będą zachwyceni to przepraszam bardzo za to, że np mnie jakoś nie poruszyły te zmiany i tworzenie tych tematów.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez yans 11 maja 2010, 23:04
Wtrącę ponownie swoje 3 grosze:
- po pierwsze nie rozumiem co w sieci robią ludzie z takimi "surowymi" poglądami jak Tatka - toż mówimy o internecie, którego ideą jest wolność, nieograniczony przepływ informacji, nieskrępowany dostęp do wiedzy. Takie były jego założenia w jego początkach, te idee przyświecają mu dziś, kiedy różni (źli! ;)) ludzie próbują narzucić w tym medium cenzurę, kontrolę treści i szastają na lewo i prawo pojęciem własności intelektualnej (jest to pojęcie nowe, nieznane w przeszłości, godzące - w moim mniemaniu - w istotę naszej kultury - opartej na "kreatywnym kopiowaniu"). Oczywiście to temat na inną dyskusję, ale chociaż nie namawiam do łamania przepisów (które osobiście uważam za głupie) to zdrowy rozsądek podpowiada, że podanie źródła w zupełności wystarczy by mieć czyste sumienie. Admin bije się w piersi - nie wiem, może jako właściciel forum szczególnie obawia jakiś kłopotów ze strony autorów oryginalnych tekstów - ale moim zdaniem popadanie w skrajności nigdy nie służy dobru sprawy.
- pomysł jest świetny, takie zebranie wiedzy "forum" to przecież powszechna praktyka na wielu forach tematycznych, ja od początku myślałem że będziemy zawartość tworzyć wspólnie (paradoksy - lada dzień skrobnę obiecane parę zdań o psychoterapii, pamiętam, chcę tylko zrobić to w miarę rzetelnie :)) To się przecież nie stanie w jeden dzień, moim zdaniem początek jest dobry, im więcej osób się zaangażuje tym lepiej. Kto wie, może będą nas za jakiś czas cytować albo linkować z wikipedii hehe :D
- przy konstrukcji tematów i tworzeniu ich zawartości skupiłbym się na tym by przekazać jak najwięcej informacji osobom, które zmagają się z zaburzeniami i nie mają pojęcia co się dzieje z nimi. Większość z nas to osoby zmagające się z chorobami, nie lekarze czy psychologowie. Może zamiast bawić się w nich, spróbujmy przekazać jak najwięcej wiedzy praktycznej - posłużę się przykładem z nerwicy lękowej o podłożu hipochondrycznym, z którą sam się zmagałem. Myślę że każdemu na kogo niespodziewanie spadnie paniczny lęk o własne zdrowie przydałby się artykuł w takiej formie - najpierw duży (czerwony) tekst zachęcający do zrobienia badań - raz, a dobrze (żeby uniknąć kwestionowania wyników) a potem lista typowych objawów (chyba każdy najpierw interpretuje nerwobóle jako zawał serca, dostrzega w tętnie 90 częstoskurcz, nie ma pojęcia że zdrętwiałe ręce to naturalny efekt towarzyszący uczuciu lęku, wynikający z ewolucji). Albo dobry artykuł o tym, co to jest atak paniki - w formie takiej, żeby przykuł uwagę kogoś, kto nie wie co mu jest. Pewnie ze jak wiesz że to napad paniki to sobie możesz coś wygooglać. Ale jak nie wiesz? A tu na forum stoi - że jak czujesz to, to i to, to masz pewnie taki atak, a zatem wiedz że... itd. Myślę że "eksperci" z innych zaburzeń też mają masę pomysłów na coś takiego. Musimy właśnie zastanowić się czego brakuje w sieci, i spróbować wypełnić tę lukę.
- nie zgadzam się z opinią że to robota na marne - nie jestem jakimś internetowym nowicjuszem - podłączałem się do sieci w czasach gdy strony nie miały jeszcze żadnej grafiki (a pamięta kto BBSy? ;)). A gdy pojawiły się w moim życiu nerwica lękowa i ataki paniki czułem się że błądzę po omacku, szukałem często nie tam gdzie potrzeba i tylko pogarszałem swój stan (bo np. czytałem o chorobach serca, nie o zaburzeniach nerwicowych). Trafiłem również tu i lektura była utrudniona - bo jak przeczytałem zdanie jednej osoby to potem ktoś inny pisał coś innego a brak wiedzy nie pozwalał mi obiektywnie stwierdzić kto ma rację. Po prostu potrzebujemy mniej wiedzy encyklopedycznej chyba, a więcej doświadczenia, spostrzeżeń, porad od tych, którzy już się z zaburzeniami zmagają dłużej albo z nich wyszli.
- w zupełności wystarczy by na końcu danego tematu byli wymienieni współtwórcy. Mnie by to przynajmniej wystarczyło. I niech wszelkie słowa które napiszę lecą w świat i trafiają gdzie się da :D haha! Idee, myśli, wiedza - nie powinny być na sprzedaż! (ale mi się hasło wymyśliło yay! a może zakazać innym jego używania? ;))

PS: Zęby zjadłem na nerwicy lękowej więc w tym dziale spróbuję coś naskrobać. Ale nie chcę robić z gęby cholewy - jak coś skrobnę to podeślę modom.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez MOCca 11 maja 2010, 23:10
Odnośnik do tego jest o nazwie, zbiór najczęściej czytanych (wyszukiwanych) tematów - a tam pojawiają się inne formy definiowania, odnośników do wypowiedzi innych użytkowników itp. Wystarczy chyba zmienić nazwę, bo delikatnie wprowadza to w błąd. Daje to też podstawy do wysunięcia tezy, że forum "kreuje" pojęcia jednostek chorobowych, a to chyba o coś innego w zamiarze chodziło.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez yans 11 maja 2010, 23:18
yyyy... że co?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez shadow_no 12 maja 2010, 00:15
- nie zgadzam się z opinią że to robota na marne - nie jestem jakimś internetowym nowicjuszem - podłączałem się do sieci w czasach gdy strony nie miały jeszcze żadnej grafiki (a pamięta kto BBSy? ). A gdy pojawiły się w moim życiu nerwica lękowa i ataki paniki czułem się że błądzę po omacku, szukałem często nie tam gdzie potrzeba i tylko pogarszałem swój stan (bo np. czytałem o chorobach serca, nie o zaburzeniach nerwicowych). Trafiłem również tu i lektura była utrudniona - bo jak przeczytałem zdanie jednej osoby to potem ktoś inny pisał coś innego a brak wiedzy nie pozwalał mi obiektywnie stwierdzić kto ma rację. Po prostu potrzebujemy mniej wiedzy encyklopedycznej chyba, a więcej doświadczenia, spostrzeżeń, porad od tych, którzy już się z zaburzeniami zmagają dłużej albo z nich wyszli.

Również mam podobne zdanie, dlatego jeszcze raz podkreślam, że temat powstał żeby można było zrobić coś konstruktywnego.
Paranoja już cztery razy napisała w tym temacie w zasadzie to samo:
Paranoja napisał(a):no spoko, ale właściwie wszystko mozna wyguglać

Paranoja napisał(a):znając życie, nawet jakby byly na czerwowo, i wyskakiwały jak reklamy na interi i wydawały dźwięk to i tak będa tacy, którzy jednak założą nowy temat, który już istnieje.

Paranoja napisał(a):Poza tym gdybym chciała informacji takich to równie dobrze użyję google.

Paranoja napisał(a):Dla mnie jest to jednak bezużyteczna wiedza bo większość rzeczy wcześniej sama wyguglałam lub dowiedziałam się z forum.

Po prostu mi się wydaje, że na marne poszła robota. Ciekawa jestem ile osób przeczytało wszystkie te tematy, bo ja może jeden i to z ciekawości co to a nie, że nie wiedziałam co to jest depresja i jakie ma objawy.

Chodzi mi o to, że właśnie takie posty nie wnoszą tu nic kreatywnego. To że Ty sobie wygooglałaś czy nie masz zamiaru ich czytać nie znaczy że Twoim tokiem rozumowania idą wszyscy. Przez cały czas prowadzenia forum nauczyłem się wiele o zachowaniu i potrzebach Użytkowników i z pewnością nie angażował bym się w coś co jest bezsensowne.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez linka 12 maja 2010, 06:03
Uspokoiłam się, jeśli kogoś wcześniej uraziłam to grzecznie przepraszam. No i teraz odezwa - najlepiej by było, gdyby ktoś poszedł do biblioteki uniwersyteckiej, zeskanował odpowiednie książki medyczne/do psychologii/psychiatrii, dodał bibliografię, najlepiej jeszcze coś z tego sparafrazował, tak, żeby to było zrozumiałe i wkleił ten tekst tutaj. Z tym, że admini i moderatorzy mają swoje życie/pracę/szkołę itd i nie każdy ma ochotę/zdolności literackie/czas/możliwość zrobienia tego - poza tym, nie leży to w niczyich obowiązkach. Więc ładnie czekam na propozycje od zawiedzionych/zniesmaczonych użytkowników - kto odważy się pójść na ochotnika i wykonać takie zadanie :?:
:mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Tatka 12 maja 2010, 11:40
Hmmm :) Ja również przepraszam za swoje zachowanie. Bowiem głównie napisałam w innym celu. Ale to co chciałam dać do zrozumienia, jest w moim pierwszym poście w tym temacie. I nie miałam zamiaru nikogo obrażać. :) Potem już poszło samo w wyniku napisanych innych postów.
Ogólnie również nie uważam, że głupim pomysłem jest zrobienie tematów ogólnych o chorobach. Nigdzie tego nie napisałam. Mnie chodziło tylko o jedno i napisałam to na początku. Nic dodać nic ująć :)
Osta otrzymałam słusznie, sama bym go dała i tak samo Shadowmere.
Pozdrawiam

przez MOCca 12 maja 2010, 13:21
linka napisał(a):b] Z tym, że admini i moderatorzy mają swoje życie/pracę/szkołę itd i nie każdy ma ochotę/zdolności literackie/czas/możliwość zrobienia tego - poza tym, nie leży to w niczyich obowiązkach. [/b]

I tu jest pies pogrzebany. :}

przez Magdaa 12 maja 2010, 14:01
linka napisał(a):b] Z tym, że admini i moderatorzy mają swoje życie/pracę/szkołę itd i nie każdy ma ochotę/zdolności literackie/czas/możliwość zrobienia tego - poza tym, nie leży to w niczyich obowiązkach. [/b]

[/quote]

Jak ktoś nie ma czasu albo ochoty na zajmowanie się forum to niech nie zostaje moderatorem, proste.
A dopisanie żródła leży w obowiązku każdego, kto te żródło kopiuje. Tyle ode mnie ;)
Magdaa

przez linka 12 maja 2010, 14:44
Magdaa, są ludzie którzy na co dzień uczą się, pracują a w weekendy znowu uczelnia lub spotykają ze znajomymi, jeżdżą i robią miliony innych rzeczy - to nie jest praca na cały etat za którą ktoś dostaje pieniądze więc może być traktowana tylko jako hobby.
Wychodzi na to, że żądasz aby moderatorzy i admini rezygnowali z prywatnego życia na koszt forum...no coś tu chyba nie tak...
No a to, ze ktoś nie ma ochoty lub zdolności lub nie czuje się kompetentny do pisania elaboratów na tematy z których nie ma podstaw wiedzy - nie znaczy, że nie nadaje się na moderatora.
Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych.

Napisałam wyżej - Magdaa, masz czas i ochotę na spacery do biblioteki - bardzo chętnie przyjmiemy twój tekst :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg