Zbiór tematów podstawowych - opinie

Hasiok.

Zbiór tematów podstawowych - opinie

przez shadow_no 09 maja 2010, 23:12
Witajcie,
w związku z komentarzami i prośbami jakie pojawiały się ostatnio, postanowiliśmy napisać kilka tematów w których opisaliśmy podstawowe informacje o wybranych zaburzeniach. Zebrane informacje zostały odpowiednio posortowane i przedstawione w przejrzystej formie. Dane te okażą się przydatne szczególnie nowym osobom na forum.

Dwa wątki główne to:
ZANIM ZAŁOŻYSZ TEMAT...
-A w nim odnośniki do nowych tematów poświęconych wybranym zaburzeniom, sposobach leczenia itp.
Zbiór najczęściej wyszukiwanych tematów
-Tematy rozpoczęte przez użytkowników, które są najbardziej popularne

Zbiór jeszcze nie jest skończony w 100% nie mniej jednak już teraz można czerpać z niego wiedzę.
Jeżeli macie jakieś propozycje odnośnie kolejnych tematów, zauważyliście gdzieś błąd lub może sami chcecie o czymś napisać - odpiszcie w tym temacie.

Z tego miejsca dziękuję wszystkim osobom, które dzisiaj odwaliły naprawdę kawał dobrej roboty pisząc powyższe tematy.
Będzie obiecany jabol.
Wielkie podziękowania dla paradoksy, która koordynowała całą imprezą.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Re: Zbiór tematów podstawowych - opinie

przez Paranoja 09 maja 2010, 23:16
no spoko, ale właściwie wszystko mozna wyguglać
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Ridllic 09 maja 2010, 23:48
ekhm Tomku prosze zasięgnoć informacji u Basi kto był team masterem, oraz dopingował projekt i życzył bym sobie idywidualne podziekowania :mrgreen:
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 10 maja 2010, 08:59
nom bez Rida to by się NIC nie udało... NIC by nie było :!:
paradoksy

przez linka 10 maja 2010, 09:11
To takie przeciwieństwo Kononowicza......gdyby nie on - nie byłoby niczego :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Gods Top 10 10 maja 2010, 10:50
Dawno się nie rejestrowałem na forum (boję się złamania regulaminu :P ), ale przypuszczam, że w momencie rejestracji pojawia się strona z regulaminem forum. Może w podobny sposób podsunąć dwa w/w tematy już na początku kontaktów z forum, zamiast liczyć na to, że nowy użytkownik sam się o nie "potknie" ? Tym bardziej, że te tematy są w subforum "Depresja", a więc ktoś szperający w innych działach, raczej nieprędko zetknąłby się z nimi.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez paradoksy 10 maja 2010, 12:41
God's Top 10 napisał(a):Tym bardziej, że te tematy są w subforum "Depresja", a więc ktoś szperający w innych działach, raczej nieprędko zetknąłby się z nimi.

te tematy są oznaczone jako globalne - widać je w każdym dziale (nie tylko w Depresji), u góry ;)
paradoksy

przez Paranoja 10 maja 2010, 15:12
znając życie, nawet jakby byly na czerwowo, i wyskakiwały jak reklamy na interi i wydawały dźwięk to i tak będa tacy, którzy jednak założą nowy temat, który już istnieje. Podziwiam wysilu i gratuluję, ale myślę, że to średnio da jakiś rezultat.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez shadow_no 10 maja 2010, 15:45
Paranoja, najważniejsze, że mamy gdzie odsyłać ludzi którzy pytają 'a co to mi dolega'. Lepiej odsyłać do siebie niż na wiki.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez trastornada 11 maja 2010, 00:18
shadow_no napisał(a):w związku z komentarzami i prośbami jakie pojawiały się ostatnio, postanowiliśmy napisać kilka tematów w których opisaliśmy podstawowe informacje o wybranych zaburzeniach.

To chyba jakiś żart. Teksty które powstawialiście są na chama zerżnięte z innych stron internetowych. Nikt z forum nerwica tych tekstów nie napisał, zostały podebrane innym autorom... na przykład tekst o hipochondrii który napisała paradoksy hipochondria-t20929.html , jest autorstwa pani Hanny Lemańskiej-Węgrzeckiej, co widać na stronie http://www.forumzdrowia.pl/id,192,art,4 ... ondria.htm

To jest kradzież praw autorskich. Przy cytowaniu należy podać autora tekstu i źródło. A nie zaszkodzłoby zapytać autorkę o zgodę na taką publikację.

Forum nerwica jest pozbawione jakiegokolwiek działu informacyjnego, wyjaśnień na temat chorób, objawów, sposobów leczenia. Na pewno takie informacje należy podać. Ale nie w ten sposób że się kradnie czyjeś teksty i wstawia jako własne.

[Dodane po edycji:]

shadow_no napisał(a):Lepiej odsyłać do siebie niż na wiki.

Lepiej podać cudzy tekst za swój, niż odesłać do stron które rzeczywiście włożyły jakąś pracę w opracowanie tematów.

przez Paranoja 11 maja 2010, 00:30
przyznam rację, że przy przepisywaniu bądź kopiowaniu, powinno podawać się źródło.
ExModerator

przez Tatka 11 maja 2010, 01:52
trastornada napisał(a):
shadow_no napisał(a):w związku z komentarzami i prośbami jakie pojawiały się ostatnio, postanowiliśmy napisać kilka tematów w których opisaliśmy podstawowe informacje o wybranych zaburzeniach.

To chyba jakiś żart. Teksty które powstawialiście są na chama zerżnięte z innych stron internetowych. Nikt z forum nerwica tych tekstów nie napisał, zostały podebrane innym autorom... na przykład tekst o hipochondrii który napisała paradoksy hipochondria-t20929.html , jest autorstwa pani Hanny Lemańskiej-Węgrzeckiej, co widać na stronie http://www.forumzdrowia.pl/id,192,art,4 ... ondria.htm

To jest kradzież praw autorskich. Przy cytowaniu należy podać autora tekstu i źródło. A nie zaszkodzłoby zapytać autorkę o zgodę na taką publikację.

Forum nerwica jest pozbawione jakiegokolwiek działu informacyjnego, wyjaśnień na temat chorób, objawów, sposobów leczenia. Na pewno takie informacje należy podać. Ale nie w ten sposób że się kradnie czyjeś teksty i wstawia jako własne.

[Dodane po edycji:]

shadow_no napisał(a):Lepiej odsyłać do siebie niż na wiki.

Lepiej podać cudzy tekst za swój, niż odesłać do stron które rzeczywiście włożyły jakąś pracę w opracowanie tematów.

Święta RACJA!!! I co najlepsze. Ciekawe co tak zmobilizowało w końcu szefostwo aby powstawiać w końcu jakieś informację. Hehe chyba niektórzy się domyślają :) Podziękowania należą się zupełnie innym osobą :)

przez linka 11 maja 2010, 08:16
:roll: nie osobą a osobom jeśli już, to raz, a dwa, skoro tak strasznie tu jest źle i nieprofesjonalnie - bądźcie takimi ludźmi którzy będą oświecać tych maluczkich - w tym i nas - szefostwo :roll: i załóżcie własne forum które będzie idealne. Najłatwiej jest krytykować i rzucać się zamiast napisać coś w stylu dobrej rady....... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez yans 11 maja 2010, 09:26
Wiesz linka, sam pomysł podania źródeł - jeśli wykorzystano tekst kogoś innego - jest sensowny. Uniknie się tym samym ewentualnych problemów w przyszłości gdyby ich autor dowiedział się o tym fakcie. Oczywiście bezsensem jest dopatrywać się w ich braku złej woli moderatorów i oskarżanie ich o "kradzież" czy sugerowanie że należy prosić o zgodę. Może jeszcze zapłacić za publikację? Jestem zdania że jeśli ktoś udostępnia w sieci swój tekst nieodpłatnie wszystkim internautom, to można go bezpiecznie umieszczać na innych stronach - chyba że autor wyraźnie zaznaczy, że nie życzy sobie publikacji tekstu w innym serwisie. Oczywiście warunkiem jet podanie informacji o autorze. Dla mnie próba dopatrywania się w czymś takim "kradzieży własności intelektualnej" to jakaś farsa, toż to parę ogólnikowych zdań na temat zaburzeń. W 5 minut mogę napisać na ich podstawie identyczny tekst w zmienionej formie i kto mi udowodni żem zgapił? ;)
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

Sortuj wg