Skocz do zawartości
Nerwica.com

połączenie w dziale leki


Gość old-Wujek_Dobra_Rada

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do postu. Leki powinny być wg. substancji czynnych. A tak mamy mały burdel, np. wenlafaksyna ciągnięta jest w kilku wątkach i już nie wiem w którym pisać. w ciagu mojej kuracji przerobiłem wszystkie nazwy handlowe (brałem w aptece co było, nie chciało mi się biegać po kolejknych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, dawno to zauważyłam i też mnie to lekko wkurzalo ale kto będzie na tyle mądry że się podejmie łączenia temató? nie każdy mod przecież jest chemikiem by znać skład leków.

 

chyba, że każdy z nas jeśli zauważy że są dwa tematy o tym samym leku to zgłosi to na priva władzy lub w temacie wpisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie czytam tych działów (mam nadzieję że nigdy nie będę musiała), ale zdrowy rozsądek mi podpowiada że Venlectine ma rację... i nie trzeba być chemikiem, wystarczy przeczytać skład leku, w internecie też jest opisane jakie są w nim substancje czynne... tylko faktycznie teraz byłoby ciężko to połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recesja przejawia się nie tylko w gospodarce :mrgreen:

:mrgreen:

Ja myślę że administracja potrzebuje czasu i zastanowienia, w końcu się nie pali. A rozważna decyzja wymaga zastanowienia i przejrzenia za i przeciw. A poza tym administracja zarządza tym forum i docelowo zrobi to co sama uważa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowianka, :)

 

Co do tematu,

osoba, która 'nie siedzi' w temacie, tylko dostała receptę od doktora na której piszę np. Efectin - nie będzie szukać informacji o wenflaksynie, tylko o efectinie. Dlatego subforum zostało tak zorganizowane, aby osoba która bierze dany lek, miała opinie o konkretnym leku, nie substancji chemicznej. Mimo, że leki w obrębie jednej grupy mają praktycznie takie samo działanie - nie każdy o tym wie i większość woli mieć tą pewność, że piszemy o tym co zażywa.

To po pierwsze. Po drugie biorąc pod uwagę statystyki wejść na forum - bardzo dużo odwiedzin forum ma związek z pozycjonowaniem konkretnych nazw leków. Zmniejszenie ilości tematów łącząc je w grupach wpłynie negatywnie na przepływ użytkowników na co nie powinniśmy sobie pozwalać.

Temat z mojej strony można uznać za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ludzie chca sie dowiedziec jak działa dany lek np (Efectin) to jak sadze jego wiedza bedzie zapewne szersza gdy umozliwi mu sie dostep do innych leków w których zawarta jest dana substancja (odpowiednio wenlafaksyna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowianka, :)

 

Co do tematu,

osoba, która 'nie siedzi' w temacie, tylko dostała receptę od doktora na której piszę np. Efectin - nie będzie szukać informacji o wenflaksynie, tylko o efectinie. Dlatego subforum zostało tak zorganizowane, aby osoba która bierze dany lek, miała opinie o konkretnym leku, nie substancji chemicznej. Mimo, że leki w obrębie jednej grupy mają praktycznie takie samo działanie - nie każdy o tym wie i większość woli mieć tą pewność, że piszemy o tym co zażywa.

To po pierwsze. Po drugie biorąc pod uwagę statystyki wejść na forum - bardzo dużo odwiedzin forum ma związek z pozycjonowaniem konkretnych nazw leków. Zmniejszenie ilości tematów łącząc je w grupach wpłynie negatywnie na przepływ użytkowników na co nie powinniśmy sobie pozwalać.

Temat z mojej strony można uznać za zamknięty.

 

No tak ale post może wyglądać tak: Wenlafaksyna (Efectin, Alventa, Velaxin, Venlectine)

Wszystko łatwe i czytalne i nie ma bałaganu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, zgadzam się z Tobą żeby pisać np główny składnik a w nawiasie występujące nazwy leków. Może to też pomóć tym którzy nie wiedzą, że istnieją zamienniki leków (często tańsze).

Wiem, że zabawy może być sporo, ale uważam, że takie łączenie mogłoby pomoc, a nie zaszkodzić innym być może nowym czy starym forumowiczom.

 

Myślę shad, że powinneś to wziąć jednak pod uwagę i pomyśleć nad tym, nie móiąc o tym, że są tematy o tym samych (np o sibutraminie) a są zdublowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie biorąc pod uwagę statystyki wejść na forum - bardzo dużo odwiedzin forum ma związek z pozycjonowaniem konkretnych nazw leków. Zmniejszenie ilości tematów łącząc je w grupach wpłynie negatywnie na przepływ użytkowników na co nie powinniśmy sobie pozwalać.

Nie rozumiem o co chodzi, jaki przepływ użytkowników. Ale mam podejrzenie że my służymy tu naszymi kliknięciami do poprawiania statystyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, forum musi na siebie zarabiać jakoś....pewnie to związane jest z tym...nikt z własnej kieszeni płacić za utrzymanie tego miejsca nie będzie......raczej nie o statystyki idzie.

 

[Dodane po edycji:]

 

I powinien powstać dział sprzedam/kupię/zamienie :mrgreen::P

Raczej wątpię żeby to był dobry pomysł....poza tym, że to nielegalne to to nie jest hyperreal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linuś ale statystyki to właśnie zarobek, ktoś kliknie w 3 tematy zamiast w jeden.

 

Nie wiem, ja myślę nadal że połączenie tematów to byłby dobry sposób, albo zrobić przyklejony temat ze "ściągawką" czyli np wymienić grupy, krótko opisać i jakie leki się do takiej grupy zaliczają, wtedy będzie dodatkowy temat, który podniesie statystyki (hihi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita, forum musi na siebie zarabiać jakoś....(...) nikt z własnej kieszeni płacić za utrzymanie tego miejsca nie będzie......

Jasne, niech zarabia, ale niech priorytetem będzie dobro nas, użytkowników, i wygoda użytkowania forum, a nie nabijanie statystyk. Chciałabym aby priorytetem forum było doprowadzenie nas - chorych - do zdrowia. A na forum jest moda na polecanie sobie nawzajem leków, co mi się nie bardzo podoba, a za mało mówi się o psychoterapii, pracy nad sobą, jako koniecznym warunku do całkowitego wyzdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie amcie racji. Zgadzam sie z shadem, po 1) leki mimo ze glowny skladnik jest ten sam zawieraja rozne substancje dodatkowe, ktore takze moga wplywac roznie na rozne osoby. Po drugie caly czas powstaja nowe leki, ktore sa udoskonalane itp, wiec mimo wszystko jakies roznice sa. Dodatkowym atutem forum jest to, ze ze leki sa podzielone wg nazw, niestety nie mamy tutaj lekarza, faramceuty, ktory by wszystkie leki posegregowal wlasciwie, dlatego nie zastepujmy Boga i nie bawmy sie tym jakze waznym tematem.

Po 2) polakita na forum znalazlam kiedys link, w ktorym jest procentowo przedstawione ze najwieksza wartosc teraputyczna daja leki, na drugim miejscu jest psychoterapia. Jak znajde to wkleje znowu. Po 3) co do psychoterapii, moja psychiatra odradzila mi typowa psychoterapie, dlaczego? otoz dlatego ze uwaza ze jezeli mialabym sie na takowa zdecydowac, to tylko WYLACZNIE pod kierunkiem dobrego -wrecz wybitnego specjalisty. Jej zdaniem mam gleboko tak zepchniete niektore problemy ze wywolanie ich na swiatlo dzienne, mogloby spowodowac calkowita dezorganizacje zycia zdrowotnego, glownie psychicznego -i by skonczylo sie to dla mnie pobytem w szpitalu. Dlatego powiedziala mi ze te formy spotkan ktore z nia odbywalam byly forma terapii, ale na plytkim poziomie podsiwadomosci. Na pelna terapie u niej udac sie nie moge, gdyz jest ona moim lekarzem poza Warszawa, a 60% czasu spedzam w Warszawie. Natomiast w Warszawie powiedziala, zebym sie na razie nie podejmowala terapii, gdyz nie jest to dla mnie wskazane na pewno teraz (szczegolnie ze dolaczyla depresja). Dostalam za to od niej plyte CD z programem do autoterapii. Jak przeslucham to opisze Wam szczegolowo, czy mi pomoglo, niektorym tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum jest zarejestrowanych ponad 16 tyś. użytkowników więc napewno wszystkim się nie dogodzi, niestety.

 

Wiadomo, e polecanie sobie leków nie jest dobre bo leki działają różnie na ludzi, jednemu pomogą drugiemu nie. Tematy o lekach powinny raczej być wymianą doświadczeń itp. Bo dla jednego jeden lek będzie cudowny, dla drugiego już nie koniecznie.

 

Nie wiem w sumie do czego ta dyskusja zmierza, skoro szef nie chce zmian to chyba i tak nic nie zrobimy.

 

[Dodane po edycji:]

 

agusiaww, nie pisz, że nie mamy racji, tylko że się z nami nie zgadzasz ;)

 

co do tego co napisałaś to powiem tyle, że w aptece pani farmaceuta sama mi poleciła tańszy odpowiednik leku który miałam przepisany (miałam seroxat za ok. 50 zł, a dostałam parogen za 16 zł).

 

Nie po to są zamienniki by płacić za droższe i nie mówię o mieszankach paroxetyna + cośtam. Paroxetyna to jest substancja identyfikujący dany lek, to czy on się nazywa parogen czy seroxat czy jeszcze inaczej nie ma znaczenia. Działa tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, nie macie racji, bo kto sie zajmie tym kwalifikowaniem lekow do danego tematu? Poza tym byl juz kiedys taki temat na forum i zostalo jak jest :) czyli jak jest lepiej. Poza tym kazdy szuka swojego leku -nie kazdy ma od razu taka wiedze, by szukac zamiennikow, a i one roznie dzialaja na kazdego :)

Moizm zdaniem temat do zamkniecia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, dlatego napisałam wcześniej że ktoś kto chciałby to zrobić to miałby z tym nieco zabawy i już podziwiam tego śmiałka który chciałby się tego podjąć.

 

a co do zamienników, skoro jest to zamiennik to znaczy, że działa tak samo, nie inaczej. Nawet w aptekach wiszą plakaty informujące o tym by pytać aptekarzy o tańsze zamienniki.

 

[Dodane po edycji:]

 

Paranojazostalo jak jest :) czyli jak jest lepiej.

to że jest jak jest nie znaczy że jest lepiej, bo zawsze może być jeszcze lepiej. Tak jest po prostu łatwiej, bo nikt nie musi się tym bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×