połączenie w dziale leki

Hasiok.

Re: połączenie w dziale leki

przez old-Wujek_Dobra_Rada 09 lut 2010, 17:39
Dołączam się do postu. Leki powinny być wg. substancji czynnych. A tak mamy mały burdel, np. wenlafaksyna ciągnięta jest w kilku wątkach i już nie wiem w którym pisać. w ciagu mojej kuracji przerobiłem wszystkie nazwy handlowe (brałem w aptece co było, nie chciało mi się biegać po kolejknych)
old-Wujek_Dobra_Rada

przez Paranoja 09 lut 2010, 17:51
fakt, dawno to zauważyłam i też mnie to lekko wkurzalo ale kto będzie na tyle mądry że się podejmie łączenia temató? nie każdy mod przecież jest chemikiem by znać skład leków.

chyba, że każdy z nas jeśli zauważy że są dwa tematy o tym samym leku to zgłosi to na priva władzy lub w temacie wpisze.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez polakita 09 lut 2010, 18:13
Ja akurat nie czytam tych działów (mam nadzieję że nigdy nie będę musiała), ale zdrowy rozsądek mi podpowiada że Venlectine ma rację... i nie trzeba być chemikiem, wystarczy przeczytać skład leku, w internecie też jest opisane jakie są w nim substancje czynne... tylko faktycznie teraz byłoby ciężko to połączyć.
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Słowianka 09 lut 2010, 18:21
A administracja jak to coraz częściej się zdarza wszystko ma gdzieś i nawet nie raczy odpisać :roll: :evil:
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

przez Paranoja 09 lut 2010, 18:25
nie ma wszystkiego gdzieś ale administracja to też ludzie, którzy oprócz siedzenia na kompie mają też swoje życie.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez old-Wujek_Dobra_Rada 09 lut 2010, 18:26
Słowianka napisał(a):A administracja jak to coraz częściej się zdarza wszystko ma gdzieś i nawet nie raczy odpisać :roll: :evil:

Recesja przejawia się nie tylko w gospodarce :mrgreen:
old-Wujek_Dobra_Rada

przez polakita 09 lut 2010, 18:37
Wujek_Dobra_Rada napisał(a):Recesja przejawia się nie tylko w gospodarce :mrgreen:

:mrgreen:
Ja myślę że administracja potrzebuje czasu i zastanowienia, w końcu się nie pali. A rozważna decyzja wymaga zastanowienia i przejrzenia za i przeciw. A poza tym administracja zarządza tym forum i docelowo zrobi to co sama uważa ;)
polakita

przez shadow_no 09 lut 2010, 20:26
Słowianka, :)

Co do tematu,
osoba, która 'nie siedzi' w temacie, tylko dostała receptę od doktora na której piszę np. Efectin - nie będzie szukać informacji o wenflaksynie, tylko o efectinie. Dlatego subforum zostało tak zorganizowane, aby osoba która bierze dany lek, miała opinie o konkretnym leku, nie substancji chemicznej. Mimo, że leki w obrębie jednej grupy mają praktycznie takie samo działanie - nie każdy o tym wie i większość woli mieć tą pewność, że piszemy o tym co zażywa.
To po pierwsze. Po drugie biorąc pod uwagę statystyki wejść na forum - bardzo dużo odwiedzin forum ma związek z pozycjonowaniem konkretnych nazw leków. Zmniejszenie ilości tematów łącząc je w grupach wpłynie negatywnie na przepływ użytkowników na co nie powinniśmy sobie pozwalać.
Temat z mojej strony można uznać za zamknięty.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Freddie Mercury 09 lut 2010, 20:35
skoro ludzie chca sie dowiedziec jak działa dany lek np (Efectin) to jak sadze jego wiedza bedzie zapewne szersza gdy umozliwi mu sie dostep do innych leków w których zawarta jest dana substancja (odpowiednio wenlafaksyna)
Freddie Mercury

przez old-Wujek_Dobra_Rada 09 lut 2010, 21:03
shadow_no napisał(a):Słowianka, :)

Co do tematu,
osoba, która 'nie siedzi' w temacie, tylko dostała receptę od doktora na której piszę np. Efectin - nie będzie szukać informacji o wenflaksynie, tylko o efectinie. Dlatego subforum zostało tak zorganizowane, aby osoba która bierze dany lek, miała opinie o konkretnym leku, nie substancji chemicznej. Mimo, że leki w obrębie jednej grupy mają praktycznie takie samo działanie - nie każdy o tym wie i większość woli mieć tą pewność, że piszemy o tym co zażywa.
To po pierwsze. Po drugie biorąc pod uwagę statystyki wejść na forum - bardzo dużo odwiedzin forum ma związek z pozycjonowaniem konkretnych nazw leków. Zmniejszenie ilości tematów łącząc je w grupach wpłynie negatywnie na przepływ użytkowników na co nie powinniśmy sobie pozwalać.
Temat z mojej strony można uznać za zamknięty.

No tak ale post może wyglądać tak: Wenlafaksyna (Efectin, Alventa, Velaxin, Venlectine)
Wszystko łatwe i czytalne i nie ma bałaganu.
old-Wujek_Dobra_Rada

przez Paranoja 09 lut 2010, 21:59
Wujek_Dobra_Rada, zgadzam się z Tobą żeby pisać np główny składnik a w nawiasie występujące nazwy leków. Może to też pomóć tym którzy nie wiedzą, że istnieją zamienniki leków (często tańsze).
Wiem, że zabawy może być sporo, ale uważam, że takie łączenie mogłoby pomoc, a nie zaszkodzić innym być może nowym czy starym forumowiczom.

Myślę shad, że powinneś to wziąć jednak pod uwagę i pomyśleć nad tym, nie móiąc o tym, że są tematy o tym samych (np o sibutraminie) a są zdublowane.
ExModerator

przez old-Wujek_Dobra_Rada 09 lut 2010, 22:23
I powinien powstać dział sprzedam/kupię/zamienie :mrgreen: :P
old-Wujek_Dobra_Rada

przez Paranoja 09 lut 2010, 22:28
Wujek_Dobra_Rada, już nie przesadzaj. coś dobry za dobry masz dzis nastrój, nie za dużo leków wziąłeś?

;)
ExModerator

przez old-Wujek_Dobra_Rada 10 lut 2010, 00:05
Paranoja napisał(a):Wujek_Dobra_Rada, już nie przesadzaj. coś dobry za dobry masz dzis nastrój, nie za dużo leków wziąłeś?

;)

Nie :evil:
old-Wujek_Dobra_Rada

Sortuj wg