Przydałby się nowy dział - Dziennik choroby

Hasiok.

Popierasz pomysł?

Ankieta wygasła 17 lis 2009, 00:54

Tak
12
92%

Nie
1
8%

Liczba głosów : 13

Przydałby się nowy dział - Dziennik choroby

przez Piorun 03 lis 2009, 00:52
Witam. Na wielu forach, np. o otyłości, albo na forach sportowych, są dzienniki, gdzie użytkownicy wpisują jakie zrobili postępy itd. opisują każdy dzień. Takie elektroniczne pamiętniki sobie zakładają. Może przydałby się i tutaj taki dział ? :-)
Ostatnio edytowano 03 lis 2009, 00:55 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Podpinam ankietę.

Re: Przydałby się nowy dział - Dziennik choroby

przez shadow_no 03 lis 2009, 00:54
Przyznam, że pomysł wydaje mi się ciekawy. Pozwoliłem sobię podpiąć pod Twój post ankietę - niech ludzie zdecydują. :)
(opinie w temacie mile widziane)

PS. Ankieta będzie trwała 14 dni
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez polakita 10 gru 2009, 11:56
Nie miałam szansy zagłosować, nie zauważyłam. Nie wiem jak to wygląda na innych forach bo nie znam, ale (z racji tego że korzystam sporo z tego forum) uważam że byłoby fajnie wiedziec więcej o osobach z którymi się rozmawia (np. na co chorują, od jak dawna, jak się leczą czy nie leczą, co im pomogło się wyleczyć) i np. w profilu osoby mogłoby być miejsce na taki "chorobowy życiorys" bo na razie to trzeba by czytać wszystkie posty użytkownika żeby się o nim czegoś dowiedzieć.

Nawet taki drobiazg ile ktoś ma lat, w końcu to jest różnica czy 16 czy 36.
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 10 gru 2009, 12:19
Bardzo dobry pomysł.
magdalenabmw

przez Majster 10 gru 2009, 14:03
Ja wstrzymam sie od glosu, bo jako osoba zaleczona nie powinienem miec glosu w sprawie chorych. Ale mysle, ze w zwartej grupie jak np. terapia grupowa, taki dziennik bylby moze jakas podstawa do wzajemnego wspierania sie i kolektywnego kontrolowania realizacji jakiegos planu indywidualnego. Moze to miec dobre strony, bo kazdy lubi byc chwalony i dostawac cukierki, a moze miec i zle, np. anorektyczka (szacun dla anorektyczek, bez urazy) zalozy sobie ze codziennie wciągnie na sniadanie 2 bulki a na obiad salatke. No i zacznie np. pisac w takim dzienniku: "dzisiaj znowu nie zjadlam sniadania :(" To w moim rozumieniu wspierajacy kolektyw bedzie sie staral zdyscyplinowac ją jakoś, tylko czy jej sie to spodoba? Czy nie zamknie sie w sobie i nie oddali od grupy? Chyba ze czegos nie pojąłem i wypaczylem sobie sens takiego dziennika.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez polakita 10 gru 2009, 14:18
Majster, ja myślę że zwłaszcza takie osoby jak ty czyli te które wyzdrowiały powinny się udzielać na forum i mieć prawo głosu. Żeby dawać innym otuchy, żeby pomagać, żeby tłumaczyć jak to zrobić żeby wyzdrowieć!!! Rozmowa chorego z chorym nie zawsze jest owocna ;)
polakita

przez magdalenabmw 10 gru 2009, 15:19
polakita napisał(a):Majster, ja myślę że zwłaszcza takie osoby jak ty czyli te które wyzdrowiały powinny się udzielać na forum i mieć prawo głosu. Żeby dawać innym otuchy, żeby pomagać, żeby tłumaczyć jak to zrobić żeby wyzdrowieć!!! Rozmowa chorego z chorym nie zawsze jest owocna ;)

Sedno sprawy. Ludzie jak zdrowieją to odchodzą z forum (wiem po sobie jak myślałam że jestem już zdrowa to też przestałam tu zaglądać, w 2008 roku), dlatego Ci którzy wyzdrowieli są nam cholernie potrzebni !!!
magdalenabmw

Sortuj wg